Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: jajca »

mnie się zdaje, że po prostu jego rap jest za mocno przesiąknięty jego zgorzkniałą, ironiczną (ale w taki zrzędliwy sposób) osobowością, sądząc po wywiadach. to, jak go Rychu rozjebał, plus żarcie dziada konkretnie mu przemeblowało w głowie i jego sposob myslenia jest chyba ciezki do zrozumienia dla wszystkich poza nim samym
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
encrenoire

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: encrenoire »

gods bidness pisze: 22 mar 2021, 15:23 nie skupia uwagi
No tak, gdzie ta realistyczna narracja, gdzie jedyne niedomowienia to a-na-nas/ananas! Zbyt subtelne pisanie, paranoja. Tyle mozna mu zarzucic, ale to?

Mialem odpisac na ten komentarz, bo mnie szczerze wszystko w tworczosci usera god costam denerwuje, ale badzmy mili i nie tracmy czasu, przynajmniej ja sie postaram
Ostatnio zmieniony 22 mar 2021, 22:51 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
emdeer
Posty: 298
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: emdeer »

kurwa jak ta płyta jest subtelnie napisana to ja wysiadam :lol:
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2025
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: gods bidness »

encrenoire pisze: 22 mar 2021, 15:47
gods bidness pisze: 22 mar 2021, 15:23 nie skupia uwagi
No tak, gdzie ta realistyczna narracja, gdzie jedyne niedomowienia to a-na-nas/ananas! Zbyt subtelne pisanie, paranoja. Tyle mozna mu zarzucic, ale to?
Jak się łatwo domyślić, mówię o własnej perspektywie słuchacza. Być może są ludzie, którzy z wypiekami czekają na każdy kolejny wers Tedego jak kania na deszcz, ale szczerze mówiąc wątpię. Z tym subtelnym pisaniem, to nie wiem ocb, bo nie użyłem takiego sformułowania. Bardziej użyłbym - pisanie miałkie i rozwodnione w formalizmie niż subtelne.
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3248
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: horrypaz »

Tede jak rapuje w klasyczny sposób, na klasycznym bicie to nadal jest jednym z najlepszych raperów w kraju, ale niestety ostatnio próbuje na siłę udowadniać innym że on ma racje, jak to on pierdoli stary hip hop i idzie w nowe.
Za dużo kombinuje z linijkami, rymami, akcentami, wręcz wymuszone i takie ślepe uparte brnięcie w to że ludzie to w końcu podłapią, a jednak odzew pod "w miare truskulowymi" jest zawsze dużo lepszy i na pewno ma ból dupy przez to bo jego nie jest na wierzchu i chce jeszcze bardziej i takie kurwa koło się robi. potem na odmułe nagra jakiegoś buhha albo inne hajsmana, znowu ludzie mówią że tede wrócił, że kozak to weźmie i będzie seplenił na drillu ja pierdole

no i proszeczki na pewno zrobiły swoje w kwestii sepleniania i dykcji, bo ta mu się zjebała strasznie
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: mario995 »

jajca pisze: 22 mar 2021, 15:35 mnie się zdaje, że po prostu jego rap jest za mocno przesiąknięty jego zgorzkniałą, ironiczną (ale w taki zrzędliwy sposób) osobowością, sądząc po wywiadach.
Podbijam, mam podobne wrażenie
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: Megidox »

Ja tylko zaznaczę że nawet takie anansy jak Tomba pozakladali rodziny i wiedza ze trzeba isc do przodu w zyciu prywatnym , Jacula natomiast jako osoba dalej stoi w miejscu robiąc muzykę która ma przypodobać się trendą. Problem w tym ze te trendy lepiej czuja ludzi mlodsi ktorzy sa wlasnie na tym etapie zycia. Dobrym przykladem rozegrania tego jest Rychu czy Kęki którzy ze wzgledu na to ze poszli do przodu jako osoby tez zmienly target osob do ktorej celuja swoja tworczosc.
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: oyche »

i za to szacun dla tedasa że nie zezgredział
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: Megidox »

40 latekw fullcapie robiacy kawalki dla 15 latkow przeciez to pan Yapa style.
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: benzoabuser »

DWWA20 zapętlane jest, ale ten drillowy singiel :lol:
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Yerkes
Posty: 256
Rejestracja: 22 sie 2019, 8:37

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: Yerkes »

Megidox pisze: 22 mar 2021, 18:50 Ja tylko zaznaczę że nawet takie anansy jak Tomba pozakladali rodziny i wiedza ze trzeba isc do przodu w zyciu prywatnym , Jacula natomiast jako osoba dalej stoi w miejscu robiąc muzykę która ma przypodobać się trendą. Problem w tym ze te trendy lepiej czuja ludzi mlodsi ktorzy sa wlasnie na tym etapie zycia. Dobrym przykladem rozegrania tego jest Rychu czy Kęki którzy ze wzgledu na to ze poszli do przodu jako osoby tez zmienly target osob do ktorej celuja swoja tworczosc.
Nie wydaje mi się, by zakładanie rodziny było jakimkolwiek przejawem posuwania się do przodu w życiu prywatnym. W niektórych przypadkach, jest to nawet cofanie się, jeśli chodzi o rozwój swojej osoby.

Co do płyty, to pierwszy raz od 5 lat nie skipowałem żadnego tracka, jedyna chujnia to ten drillowy utwór, ale idzie to przecierpieć. Jak ktoś wyżej wspomniał, Tedas na normalnych bitach, z normalną nawijką bez stękania jest jednym z lepszych raperów w Polsce.
Awatar użytkownika
Miechu
Posty: 655
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: Miechu »

Klip do Jaculi

Przyjechała babka rowerem, odleciała helikopterem
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10140
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: ART »

fajne, przyjemnie sie tego slucha jak sie nie sili na bycie mlodym majac 40+x lat na karku
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9688
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: potter »

a dla mnie właśnie Jacula nudy, ten drillowy kawałek lepszy, zwłaszcza refren się wkręca
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Dobra płyta, nie poziom Disco, ale dobry kierunek obrany.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: kapec »

TEDE & SIR MICH - SZTOS EJ

Można zmienić w tytule datę premiery, 18.06.2021.

Swoją drogą, zawędrowałem na sklep Tedego i natrafiłem na furyminę, i widzę że ma taką samą datę "premiery". Niestety nie jestem na tyle zaznajomiony z twórczością/działalnością Jacka Granieckiego żeby wiedzieć co tam opycha, ktoś wie o co chodzi?
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: clockers »

on zajebiście składa cały czas, a zwłaszcza w tych nie przekombinowanych i bardziej klasycznych numerach, ale problem polega na tym, że delivery zerowe i kompletnie nie interesuje mnie co on mi chce powiedzieć. tekstowo/tematycznie większość numerów się po prostu zlewa. oczywiście z dykcją też biednie i gardło strasznie przeorane, co wpływa brzmienie jego głosu, in minus niestety.
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: Ezio_Wroclaw »

kapec pisze: 30 mar 2021, 15:11 Można zmienić w tytule datę premiery, 18.06.2021
Jaka premiera w tej dacie, to z czego jest niby Jacula?
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3248
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: horrypaz »

to jest część płyty tylko, wersja digital, na lp/cd 2x tyle numerów
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: Ezio_Wroclaw »

A zaraz, faktycznie tam w ostatnim kawałku Buhh dawał info że wysłuchałeś wersji digital
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
ODPOWIEDZ