Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: horrypaz »

ehh średniawka, jacula w chuj lepsze. hajsman też (pierwszy odsłuch takie se ale teraz refren to nuce jak pojebany)
mefisto47
Posty: 232
Rejestracja: 07 maja 2020, 21:26

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: mefisto47 »

SMS przyszedl biały winyl (tylko 24h dostępny) zamówiony 20 kawałków 18.06.21 premiera
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: arboozrap »

Podajcie ten link z SMS-a.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: clockers »

średni ten numer na drillu, klimat spoko, ale niezbyt ciekawie ugryzł ten bit, brakuje energii we flow, no i dykcja momentami dramat.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: vampmoney »

sie drillowcy obudzili a teraz do tego zaszczytnego grona doszedł kurwa tede x D
mefisto47
Posty: 232
Rejestracja: 07 maja 2020, 21:26

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: mefisto47 »

www.kasablanca.pl jak się zapiszesz jeszcze to będziesz miał możliwość kupić vinyl który jest tylko dla tych którzy się zapisali. Później go nie bedzie. Prosili by linka nie podawać z SMS wiec daje główny który można :razz:
Awatar użytkownika
manieq
Posty: 1152
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:40
Lokalizacja: WRO

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: manieq »



Wersja okrojona Ka$ablanci, sugerując się postem Tedasa.
I go up the stairs like tup tup tup, oh, frühstück awaits me - well this is a cliché.
I live at home, I always go down the stairs for breakfast you know what I mean.


Obrazek
mefisto47
Posty: 232
Rejestracja: 07 maja 2020, 21:26

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: mefisto47 »

Tak, do tego będzie jeszcze 10 kawalkow, fajna opcja :D
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: baqlashan »

vampmoney pisze: 21 mar 2021, 22:45 sie drillowcy obudzili a teraz do tego zaszczytnego grona doszedł kurwa tede x D
no ale co w tym dziwnego? drill to taka wieś, że kwestią czasu było zanim to wszyscy zaczną robić, padło na podatny grunt - takich wydmuszek ostatnimi laty było multum

jak coś jest dojebane to tego nie podrobisz - patrz czifu kifu type of shit
jak coś jest hujowe to bedzie milion kopii kopii, a ny drill i uk drill to ARCYhujowe generyczne gówienka
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: mario995 »

A mnie ten singiel siadł, przynajmniej jest jakiś klimat.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: clockers »

dajcie znaka czy opłaca się sprawdzać te 10 traczyn.
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: Artazz »

Od strony Tedego mniej więcej to co na singlach, czyli po prostu rapuje bez żadnych udziwnień i skrzeczenia na refrenach, co mu się zdarzało często ostatnio, tylko większość na nowocześniejszych bitach niż DWWA20 i Hajsman, czy ci się spodoba to już kwestia gustu
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: horrypaz »

MAJTECZKI W KROPECZKI ONONONO
GOŁE DUPECZKI OTOTOTO
JA MOJE ZIOMKI TO JOŁJOŁJOŁJOŁ
STRZELAJĄ KORKI OD DON PERINJO

ja pierdole

jacula, hajsman i klimat w celebrowac sukces najlepsze (chociaż tu brzmienie chujowe to sam motyw bitu, sampling i bebny kozak). reszta do wyjebania w sumie
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13098
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: oldschool »

kapec pisze: 21 mar 2021, 20:17 TEDE & SIR MICH - KTO Z KIM GRA
Zajebisty bit, Tede słuchalnie (czyli lepiej niż kilku lat z małymi wyjątkami), ale strasznie generycznie.

Ale mnie śmieszą tekst fanów Tedego w stylu:
Obrazek

Tak kurwa Kaczy Proceder nawet już na drilla wydaje, od początku roku co 3 kawałek to drill, ale Tede wynalazł koło xD
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: Spenser »

Tau nagraj na drillach proszę Cię
Awatar użytkownika
GoodStuff
Posty: 731
Rejestracja: 14 paź 2019, 15:54

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: GoodStuff »

nie da sie go juz sluchac ,nie ma nic do powiedzenia i wymysla jakies rymy dla rymu i to w tym chujowym stylu,brzmi jakby ktos mu szczeke przestawil,potrafi puscic dobry numer pojedynczy ale to juz wyjatki od reguly
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: vampmoney »

baqlashan pisze: 22 mar 2021, 5:20
vampmoney pisze: 21 mar 2021, 22:45 sie drillowcy obudzili a teraz do tego zaszczytnego grona doszedł kurwa tede x D
no ale co w tym dziwnego? drill to taka wieś, że kwestią czasu było zanim to wszyscy zaczną robić, padło na podatny grunt - takich wydmuszek ostatnimi laty było multum

jak coś jest dojebane to tego nie podrobisz - patrz czifu kifu type of shit
jak coś jest hujowe to bedzie milion kopii kopii, a ny drill i uk drill to ARCYhujowe generyczne gówienka
Moim zdaniem to już ostatnie tchnienia tego gatunku w pl, jedyne kto będzie to jeszcze serwował to szamz tak jak ma być. Kto miał się pobawić na nowych bitach to już to zrobił (wiem że unreleased mają jeszcze Koldi i (xd) bałagane). Też bym chciał zobaczyć jakąś próbę przeszczepienia takiego sosa / capo futuristic lean sound 2013 na polski grunt, bo póki co dostarczają to tylko archiwalne nagrania zespołu alcomindz i szamza. Chciałbym zobaczyć jak ktoś w pl próbuje to ugryźć w 2020. Tylko nie tede xD
encrenoire

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: encrenoire »

Artazz pisze: 22 mar 2021, 11:48 DWWA20 i Hajsman
No wlasnie. Liczylem ze to bedzie inaczej wygladalo. A tak, to nie wiem czy sprawdze calosc.
Awatar użytkownika
Ordell
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2020, 21:37

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: Ordell »

ehhh ten refren w ononono jest kurwa tragiczny :bag: a szkoda bo zwrotki fajnie poskładane

jako ktoś, kto nie dał rady przesłuchać żadnej płyty tedego w całości od kurta jestem całkiem pozytywnie zaskoczony

takie 6/10, a jacula to znakomity numer :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Tede / Sir Mich - Ka$ablanca (Wiosna 2021)

Post autor: gods bidness »

Przydałby mu się jakiś beef, bo ostatnią dekadę chyba tylko w dissach się sprawdza. Niestety wszyscy adwersarze chyba też są tego świadomi i złośliwie nie reagują na zaczepki. Efekt tego taki, że zapowiada się (jestem w 1/3) kolejna płyta Tedego z tekstami o wszystkim i o niczym. Ktoś powie: ale mordo, jak się wsłuchasz, to jest PRZEKAZ. Super, tylko na chuj mam się wsłuchiwać w jakieś rozwodnione linijki?

Serio skuteczny raper potrafi jak młotkiem gwoździa wbić obraz/treść czy nawet pojedynczy dwuwers do głowy i ja jako słuchacz nie muszę szukać czegoś, czego na pierwszy rzut ucha nie ma i sam siebie przekonywać, że to fajne. Jego rap totalnie nie skupia uwagi słuchacza.

A tak, to taki rap, że jednym uchem wpada, a drugim wypada. Niby wszystko ładnie, schludnie, technika się zgadza, timing na bicie się zgadza, ale nic z tego dla słuchacza nie wynika. Niby wszystko na poziomie, nie ma się do czego przypierdolić, ale nie chce się tego słuchać zbytnio, ani do tego wracać.

Do tego Tede lubi sabotować sam siebie - np. jak on używa autotune'a to mam wrażenie, że on stara się brzmieć na siłę asłuchalnie. Chodzi mi o te jego skrzeczenia i wycia, ani to nie ma żadnej melodii, ani ładnie to nie brzmi, ani nic. Brzmi jakby trollował sam siebie na majku. Mówię o tym, co w jego Hot 16 challenge zostało zobrazowane fragmentem z beczącą kozą. Tak samo te wszystkie "o", "ej", "dobra moooooordo to jest NWJ" wstawki. Utknął w jakiejś dziwnej stylówie i tak się w niej miota od dekady.

Ale zobaczymy, z Tedem jest tak, że uderza falami. Ta diso płyta też mi się raz nie podobała, raz podobała.
ODPOWIEDZ