Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Mystair »

Nie ma tematu o tym wybitnym dziele polskiej kultury a słucham sobie właśnie, więc zakładam. Wracam sobie regularnie, tym razem również ze względu na plebiscyt i dla mnie top1.
Wszystko tam siedzi - refreny, one-linery, treść(chociażby w Modlitwie czy Starej Bidzie), flow Jacy, jak jest autotune to zajebiście brzmi(tytułowy Narkopop :bowdown:), nie jak często na kolejnych płytach, bity, nie jestem w stanie podać lepiej wyprodukowanej polskiej płyty, ale to subiektywne i ze względu na całokształt pewnie też, zróżnicowany klimat, numery się nie zlewają, nie nudzą, każdy coś wnosi, nic nie trzeba skipować, nic bym z niej nie wyrzucił, featy, nawet Paluch życiówkę dał i od wersów o sraniu czy innych przypałowych się powstrzymał, ogólny vibe jest niesamowity, też często płyty średnio się kończą a tutaj bangery są elegancko rozłożone, że jeszcze na koniec All Day Everyday wjeżdża, na pamięć ofc zdecydowana większość jak nie wszystko, aczkolwiek mam do tej płyty największy sentyment z dyskografii Jacy, bo zacząłem się nim jarać w pierwszej połowie 2k17 i pamiętam jak potężnie przy premierze się jarałem jak przy żadnej innej i podejrzewam, jestem niemal pewien, że już niczym aż tak się nie zajaram, więc pewnie też z tego względu tak wynoszę to dzieło ponad wszystko inne.
Ostatnio słuchałem sobie Radia Gruz i troszkę mniejsze jaranko, więc dla mnie zdecydowanie Narkopop>RG>Lot022, wg mnie na tej płycie Kaz do perfekcji opanował swój głos, porównajcie sobie jak momentami skrzeczy na SCiB(dla mnie największa wada tej płyty) a jak pięknie nisko go trzyma na Narkopopie.
MOB
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: clockers »

najlepsza płyta Kazka. amen.
Awatar użytkownika
Ruces
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Ruces »

clockers pisze: 12 maja 2019, 11:14 najlepsza płyta Kazka. amen.
This.

Esencja stylu Kaza, wszystko, co miał na poprzednich płytach zostało moim zdaniem zawarte właśnie tutaj.
Facebook | Instagram | RateYourMusic | Filmweb

R.I.P. ŚLIZG.eu
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: przedszkolanek »

Mnie osobiście miejscami nudzi druga połowa płyty, do tego mam wrażenie, że bity na albumie już takie trochę nie do końca świeże się dzisiaj wydają, co to będzie za pare lat w takim razie. Ostatnia płyta uważam lepsza od Narkopopu, jakoś mi lepiej leży Kaz nieco wycofany i spokojniejszy, ale kwestia gustu, się kłócić nie będę
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: oyche »

bity dużo lepsze od rapu na tej płycie
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Piters »

Ja tam właśnie wolałem skrzeczącego Kazka, miało to swój klimat

Narkopop spoko, ale wole wcześniejsze materiały, no poza HB2
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: SWN »

Klasyk w dniu premiery oczywiście i podium w dyskografii Kaza. Pamiętam hype towarzyszący wydaniu płyty, wakacje 2017 i niedowierzanie który to już projekt w tak krótkim czasie. Mocarne single (Trendsetter, All Day Everyday, Byku), bity będące genialnym połączeniem nocnego, brudnego klimatu z poprzednich albumów i wakacyjnego wajbu wszechobecnych afrotrapów. Zapamiętam też Narkopop z przejebanych one-linerów. Niektóre zabawne, niektóre bardziej pomysłowe, ale wszystkie barwne i opływające charyzmą typa, któremu jeszcze wtedy bezgranicznie wierzyłem w wyjebkę na scenę. Nie ma tam chuj wie jakich tekstów i grafomanii, a mimo wszystko niektóre follow-upy odkrywałem jeszcze po wielu odsłuchach i uśmiechałem pod nosem.

Robię piosenki o miłości jak kiedyś K-Maro
Jej nie zawinie taki jak ty, tylko typ z samarą


Bez kitu, odpaliłem sobie teraz Narcyza i to wejście bitu z miejsca przypomina mi budzenie się w gorące wakacje, wlepy Narkopopu na przystankach i katowanie Kaza na przemian z Hewrą.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: vampmoney »

Narkopop na papierze jest najlepszą płytą bedogie, jednak dla mnie zawsze radio gruz będzie tym numero uno, również jarałem się niebotycznie jak to wychodziło, byłem wtedy w NL i żeby odpalić singiel z narkopop musiałem płacić przez pakiet internetowy za granicą 3 dychy za ten kawałek XD ciekawość była cenniejsza
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Whtn »

To jaki on miał run od SCiB do wydania tejże płyty zapisze się kiedyś w podręcznikach do historii, a sam Narkopop to genialne podsumowanie najlepszego okresu w polskim rapie. Jaralem się przy okazji premiery, jarał się będę i za 30 lat.
Tak, jestem sajko popapranców spod znaku H&M x GM2L
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: instinkt »

ciężkostrawne flow, nie jestem w stanie go słuchać na dłuższą mete
z całej dyskografii może bym zebrał 1 słuchalne LP

Belmondo> i to o klase
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Jose »

Strefa Klasyków: Kaz Bałagane "Narkopop"
Spoiler
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Wtn »

Moja ulubiona płyta Kaza,zdecydowanie jego najlepszy materiał
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: przedszkolanek »

propsy za strefe, fajnie się słuchało, w sumie ze wszystkim się zgadzam, może tylko bym dyskutował z rolą tekstu (w sensie to raczej przyzwyczajenie słuchaczy niż jakaś uniwersalna reguła)
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Wiewior »

Spoko się tego słucha [mention]Jose[/mention], może wrzucaj to też na spotify jako podcast?
Narkopop to była pierwsza płyta Kaza, którą przesłuchałem od A do Z i z nią wiążą się w moim przypadku przeróżne wspomnienia dlatego stawiam ją wyżej niż pozostałe jego albumy, chociaż tekstowo bardziej pasują mi wcześniejsze wydawnictwa (a najbardziej SCiB).
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Jose »

Jest przecież, Wiewior, czasem z lekkim opóźnieniem (np to wrzucę pewnie jutro, jak zmiksuję wokal z majka), ale wpada zawsze :)
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: Wiewior »

O faktycznie, szukałem na Twoim profilu na spotify, a tam były widoczne tylko playlisty. Zaobserwowane ;)
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: gods bidness »

Dla mnie Chleb i Miód lepsza.
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5598
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: TdW »

Chciałem tylko powiedzieć, że intro tego albumu to coś pięknego :bowdown:
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: peterkurten »

O kurwa, tak jak kaz bałagane jest dla mnie asluchalny, tak ostatnio przypadkiem trafiłem na tą płytę i :bowdown: przepiękna jest ta płyta, dawno nic nie słyszałem tak dobrego, aż chyba dam ponowną (która juz?) szansę reszcie dyskografii
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Kaz Bałagane - Narkopop (2017)

Post autor: arboozrap »

[mention]Mystair[/mention] weź dodaj porządnie temat z tracklistą, okładką i odsłuchem.
ODPOWIEDZ