Kosi - IS.OK (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: mario995 »

@SiNi
Skąd pomysł, że zbytnio nie mogę się zdecydować? :D Z tego co w tym roku słyszałem, to jest najlepsza rzecz. Zwłaszcza rapowo. Jedyne z czym mógłbym poczekać, to osłuchanie z dwa-trzy tygodnie, zeby zobaczyć czy mi się nie znudzi, ale wątpię, bo ja akurat taki rap bardzo lubię.

Producencko może ją przeskoczyć Noon, ale rapowo raczej nie. Bangerowo może Sentino jest mocniejszy, ale jego płyta jest zbyt nierówna i marnie wyprodukowana.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: SiNi »

Nie odbierz tego jako atak, często widzę u Ciebie w postach taki zwrot jaki zacytowałem, peace!
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: mario995 »

A nie nie, spokojnie, żaden atak, chill :D @SiNi
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: MicBar »

Fenomenalna jest ta płyta. Od jakiegoś czasu nie słucham zbytnio rapu, a tutaj sobie odpaliłem "tak o" i od 3 dni zapętlam. No jestem zauroczony, brawo Kosi. :bowdown:
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4674
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: Rupert »

walsnie sluchalem spoko plytka polecam
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8627
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: 2rzyn »

Slyszalem wczoraj 7 pierwszych numerow i zajebiscie siadlo :joint:
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: fromage »

przypadkowo mi wybilo Szmat Drogi na jutubie i dobry benger bo ost raz kiedy kosiego to na jot wu pe slyszlaem takze elo i idzicie album na odsluch
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: oldschool »

Trzy ostatnie numery zablokowali na Spotify:

Obrazek

Chujowa akcja, jak już były te 2-3 dni dostępne, to powinni zostawić.
Awatar użytkownika
mlody jelcz
zielony skurwiel
Posty: 638
Rejestracja: 05 paź 2019, 9:30
Lokalizacja: pochodzenie nieznane

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: mlody jelcz »

a ja się właśnie zastanawiałem czy def jam zrobił to specjalnie czy nie, bo pamiętam że w przypadku np elwisa pi to dopiero po czasie te bonus tracki dodali
na ciebie mówią samosieja a na mnie zielony skurwiel
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: badi »

tt rap na pętli od premiery :bowdown:
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: clockers »

smuteczek, że zdjęli te bonusowe, bo właśnie się zajarałem mocno dwoma ostatnimi i katowałem..

no ale T.T. RAP to jest straszny rozpierdol. kandydat do numeru roku i w ogóle jeden z najlepiej napisanych i poskładanych tracków jakie ostatnimi czasy w pl słyszałem. do tego idealny wręcz refren.

no i ten bit w No Ghost i wejścia Kosiego :oops: cały czas mi to robi bardzo. Barto raperem jest co prawda średnim, ale przyzwyczaiłem się do jego zwrotki w tym wałku i siedzi. no i znowu kapitalny refren.

Flauta to także popis tekściarskich możliwości autora, a 1988 potwierdza, że jest ścisłą topką producentów w polandzie i co najważniejsze, ma swój charakterystyczny, autorski lot. miażdży klimatem ten podkład.

w zasadzie słuchana całość niezmiennie, chociaż takie Standard Premium zaczyna mi się nudzić, bo skatowałem ten singiel jak wyszedł. no i Wojtkiem Geniuszem nie mogę się za nic zajarać, chociaż bicik i gospodarz w tym numerze super.

Kosi największy progres w polskim rapie ever. król.
radoslaw
Posty: 160
Rejestracja: 04 paź 2019, 9:14

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: radoslaw »

dlaczego numeru cios nigdzie nie ma ?
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 650
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: Artazz »

Od dwóch dni jest na youtubie, razem z całym albumem (oprócz bonusów preorderowych)

Awatar użytkownika
LukeMike
Posty: 109
Rejestracja: 07 mar 2020, 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: LukeMike »

Jak narazie i No Ghost, matko bosko co za bity, wkręcony jestem jak major suchodolski nitro o cholerrrrrrrrrrra :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6876
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: instinkt »

giga nudna jest dla mnie ta płyta
Kosi niby fajnie, ale w połowie zasypiam
może jakby była o połowę krótsza to byłoby łatwiej przetrawić
mad
Posty: 43
Rejestracja: 01 maja 2019, 13:24

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: mad »

Mam taką hipotezę, że jakby wziąć losowo siedem utworów to mamy EPkę dekady, a tak przy połowie wszystko się zlewa. Długie płyty trzeba robić z wyczuciem, którego tutaj brakło. Ale fajnie, że Kosi rzucił w końcu solo.
Awatar użytkownika
Grabbster
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2019, 18:46

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: Grabbster »

Z tego albumu wylewa się 100% hip-hop - graffiti, rap, skrecze, cuty, bez kitu Kosi człowiek kultura, kozak płyta :bowdown: Śmiem stwierdzić, że nawet lepsza niż solo Erosa Elwis Picasso czego początkowo się nie spodziewałem. Narobił apetytu na solo Łajzola później w tym roku, oby też było tak rozjebane, elo!
zuperhero
Posty: 1682
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: zuperhero »

Kosi jest trochę jak Method Man w Wu *wada wymowy i uzależnienie od trawki narkotycznej to w tym wypadku tylko zbieg okoliczności. Chodzi o to, że kiedy słuchasz ich na krążkach swoich ekip, w różnych konstelacjach, to myślisz sobie łał ale ten gość rozpierdala, jakby wydał solo to była by kosior płytka. No ale jak przychodzi już do solowego projektu to czar pryska, oczywiście z innych powodów, bo kosi w przeciwieństwie do swojego czarnego odpowiednika, ma coś ciekawego do powiedzenia ale raz że ten styl oparty na słownych gierkach i luźnych skojarzeniach, jest fajny jak dostajesz pojedyncze zwrotki na kawałkach(jak np na jetlagz) ale w przypadku kiedy ma lecieć nontoper przez prawie godzinę to już męczy, podobnie jest z głosem/flow- w małych dawkach sympatyczna stylówka, w większych zaczyna denerwować + może dlatego że słuchałem ostatnio podśpiewywanych latynoskich refrenów od Sebka, nużące wydała mi się większość 'klasycznych' refrenów, w większości na jedno kopyto. Poza tym kosi dostał z kilkoma wyjątkami tylko niezłe bity i mam wrażenie że najlepsze pomysły na kawałki poszły na jetlagz i zostało sporo chaosu. Trochę się zawiodłem ale mimo wszystko jest to niezła płytka i krytyka może wynikać bardziej z tego że jaram się kosim i strasznie się na ten album napaliłem
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: DeDoK »

Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Kosi - IS.OK (2021)

Post autor: clockers »

siedzi elegancko. fajna ta korekcja kolorów.
w ogóle topka numerów z płyty. kocham ten bit Barto.
ODPOWIEDZ