Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: gods bidness »

Bez zaskoczenia, bo nikt się chyba nie spodziewał, że spotkanie Pezeta i Onara po latach zaowocuje czymś więcej niż typowo hip-hopowymi, pustymi ogólnikami o tym, że wracają i że są z osiedla itd.

Jest kilka lepszych momentów - najlepsze kawałki to jednak chyba te, które wyszły już wcześniej.

Jest kilka żenujących - jak Pezet rymujący buena vista do hasta la vista. Albo te gadki o osiedlu i co tam się nie dzieje, jakby 20 lat pod kamieniem siedzieli i nie skapnęli się, że na osiedlu nie dzieje się kompletnie NIC, bo młodzież siedzi na instagramach, a nie pod klatkami. Jedyne co można zaobserwować to Januszy co wychodzą z pieskiem, żeby małpkę wypić.

I też niech nie zgrywają takich osiedlowych koleżków, bo serio są podtatusiałymi panami w średnim wieku, a nie żadnymi blokersami czy tym bardziej osiedlowymi hustlerami.

Mam też nadzieję, że po linijkach "Teraz Mercedes, BMW, Audi, Lexus, ja lubię luksus" nie okaże się, że Onar jeździ jakimś Fordem Focusem, bo to żałosne by było...

To co mi w głowie po przesłuchaniu zostało, to głównie to, że Włodi zdissował OSTRego - Co drugi bit to plagiat, ale sztywno palą Niemca, gdy im wytkną podobieństwa.

Ogólnie z 5/10.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: przedszkolanek »

prosze remixy na spotify albo youtube i niczego więcej nie chce
enduro
Posty: 69
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:23

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: enduro »

mieliście tak, że jak wjechał drugi numer "Szkola 81" to apetyty nagle podskoczyły i każdy oczekiwał czegoś mega? bo ja tak, a potem lekkie rozczarowanko, ale to dlatego że tytułowy numer zrobił sieczkę. po kilku odsłuchach, już nie patrząc na kolejność tracków na płycie, tak przemieszałem sobie w odsłuchu, to sobie stwierdzam, że fajna płyta. FAJNA, po prostu, nic więcej. oczekiwań nie miałem żadnych, może dlatego nie hejtuję jak niektórzy.
LotarioCalabria
Posty: 59
Rejestracja: 02 lut 2020, 20:40

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: LotarioCalabria »

Moim zdaniem średnia płyta.Bardzo.Nawijka o polskim osiedlu które nie ma żadnego podjazdu do(niektórych osiedli Italii)tu się mogę wypowiedziec.Ursynów to nie jest jakieś Corviale czy Librino,ZEN nie mówiąc o Scampia.Do tego jak już ktoś napisał brzmi to jakby byli jakimiś mega uliczni.Tymczasem wiemy że prowadzą całkiem inne zycieTematy przemielone po miliardy razy.Onar coś tam sapiacy i sepleniacy.Pezet uważam w świetnej formie.Wlodi im starszy tym lepszy.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: clockers »

po dwóch odsłuchach w pamięci zostały głównie bity, które są naprawdę mocne. wszystko bangla, brzmienie super, no i absolutnie tworzą klimat. Pezet oczywiście ze dwie klasy wyżej niż Onar, który na niektórych trackach prawie się dusi, a w innych po prostu przegrywa z bitem (nic nowego). Włodi zjada w Discopolo i w ogóle daje najlepszą zwrotkę ze wszystkich gości. wtórność i kliszowość kilku numerów jest wręcz karygodna (Styl, Powiedz na osiedlu 2020, Maradona), ale to też nic nowego w polskim rapie. myślałem jednak przez moment, że może chłopaki coś pokombinują bardziej i przekminią jakieś fajne patenty na numery, no ale cóż.

na plus Szkoła 81 (świetna zwrotka Pezeta), Discopolo, 20 to już nie 04 i Religia. reszta do zapomnienia raczej.
cieszy dość dobra forma Pawła, może powinien pójść za ciosem.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2020, 20:06 przez clockers, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: marco_pantani »

dobry Boże bądź ze mną
ale też proszę czuwaj nad nimi
ciemne chmury nade mną
one odejdą, a ja wraz z nimi

XD
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 946
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: DJ_BOBO »

jak coś to jest 2020 rok i rymy nie maja znaczenia
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Nq7jf9bSc
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: JoeyJoeJoe »

DJ_BOBO pisze: 20 mar 2020, 18:03 jak coś to jest 2020 rok i flow nie ma znaczenia
tak samo sensowne
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: oldschool »

DJ_BOBO pisze: 20 mar 2020, 18:03 jak coś to jest 2020 rok i opinia Evangeliona nie ma znaczenia
Zgadzam się
Awatar użytkownika
GoodStuff
Posty: 731
Rejestracja: 14 paź 2019, 15:54

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: GoodStuff »

Wszystko pieknie,ladnie do momentu az wjezdza Onar i zaczyna charczec,na poprzednim plycie jeszcze potrafil rapowac Pezetowi by sie przydal jaki inny raper do wspolnej plyty bo dobrze sie odnajduje w osiedlowo-husterskim sznycie po za wizerunkiem :-P
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: przedszkolanek »

słuchać tego nie idzie, bity nawet dobre, kabe król, pozostali goście od biedy by uszli (może poza refrenami luisa), ale gospodarzy na tej płycie mogłoby nie być, a onara nawet nie powinno
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 946
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: DJ_BOBO »

oldschool pisze: 20 mar 2020, 19:41
DJ_BOBO pisze: 20 mar 2020, 18:03 jak coś to jest 2020 rok i oldschool nadal jest pedałem
Zgadzam się
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Nq7jf9bSc
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: przedszkolanek »

mocne słowa jak na reprezentanta los santos drill music :lol:
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: ebismolarek »

Kurwa no onara nie idzie słuchać na tej płycie
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: kon rafal »

Przesłuchałem połowę płyty, Onar jest najbardziej asłuchalnym raperem ever imo moim zdaniem, padają tu takie czerstwe linijki z obu stron, że głowa mała.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: oldschool »

Sprawdziłem te interpretacje Powiedz na Osiedlu i tak:

1. Opiat prod. Opiat

Intro, nawijki żadnej nie ma. Przeciętne bardzo, mogłoby trwać 30 sekund, a nie ponad 2 minuty.

2. Avi/Louis Villain prod. Louis Villain

Numer już znany, ja mam słabość do Aviego więc dla mnie to rozpierdol max. Natomiast po czasie już rzeczywiście stwierdzam, że LV trochę odstaje.

3. Miły ATZ prod. Atutowy

Specyficzny kawałek dość, ale ja bardzo lubię nawijkę Miłego więc dla mnie spoko. Natomiast nie jest to nic szczególnego.

4. Małach/Rufuz prod. Małach

Bardzo lubię ten duet, ale liczyłem na dużo więcej. Bardzo przeciętnie to wyszło.

5. Hemp Gru Feat. DJ B, prod. Szwed

Niestety słabiutko, wiem, że sporo osób czekało na HG, ale dla mnie to nawet sentyment tego nie ratuje w żaden sposób.

6. RAU prod. RAU

Strasznie dziwny numer. Ja RAU nie słucham, ale fajne wejście ma tutaj, chociaż miałem wrażenie, że na zapowiedzi brzmiało to lepiej.

7. Young Igi prod. LQAA

Najbardziej nowoczesna interpretacja. Jeśli ktoś lubi Igiego to będzie zajarany, jeśli nie to się nie przekona raczej. Oczywiście nie obyło się bez przypałowego wersu, tym razem "szczota od kibla" na wejściu.

8. Kacper HTA/Fonos prod. Druid & Gibbs

Tragedia, wyłączyłem w trakcie pierwszej zwrotki. Wyjebałbym to w pizdu.

9. Żyto/Małolat/Emas prod. Tytuz

Fajnie Żyto usłyszeć, ale zawód kolejny. Ciekawe trio, ale żaden nie nawinął na miarę swoich możliwości.

10. Frosti Rege/Berson prod. DJ Patorenaton x KPSN

No chyba najlepszy kawałek. Frosti elegancko, ale Berson to jest przechuj :bowdown: Kibicuję mu jak mało komu, charyzmę ma typ niesamowitą. Sam nie wiem czy bym chciał, żeby się wpierdalał do mainstreamu, bo wiadomo jak to z raperami, którzy przestają być głodni mikrofonu.

11. Dixon37 prod. Kociołek

Jedyny numer, gdzie bit jest z oryginalnego kawałka. Dixony jak to Dixony - esencja przeciętności. No i zwrotki Safula nie ma, on już oficjalnie poza składem?
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: jabolsdz »

Ale Wilku fajna zwrotkę rzucił na stylu
jhator
Posty: 107
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:09

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: jhator »

oldschool pisze:Sprawdziłem te interpretacje Powiedz na Osiedlu i tak:

1. Opiat prod. Opiat

Intro, nawijki żadnej nie ma. Przeciętne bardzo, mogłoby trwać 30 sekund, a nie ponad 2 minuty.

2. Avi/Louis Villain prod. Louis Villain

Numer już znany, ja mam słabość do Aviego więc dla mnie to rozpierdol max. Natomiast po czasie już rzeczywiście stwierdzam, że LV trochę odstaje.

3. Miły ATZ prod. Atutowy

Specyficzny kawałek dość, ale ja bardzo lubię nawijkę Miłego więc dla mnie spoko. Natomiast nie jest to nic szczególnego.

4. Małach/Rufuz prod. Małach

Bardzo lubię ten duet, ale liczyłem na dużo więcej. Bardzo przeciętnie to wyszło.

5. Hemp Gru Feat. DJ B, prod. Szwed

Niestety słabiutko, wiem, że sporo osób czekało na HG, ale dla mnie to nawet sentyment tego nie ratuje w żaden sposób.

6. RAU prod. RAU

Strasznie dziwny numer. Ja RAU nie słucham, ale fajne wejście ma tutaj, chociaż miałem wrażenie, że na zapowiedzi brzmiało to lepiej.

7. Young Igi prod. LQAA

Najbardziej nowoczesna interpretacja. Jeśli ktoś lubi Igiego to będzie zajarany, jeśli nie to się nie przekona raczej. Oczywiście nie obyło się bez przypałowego wersu, tym razem "szczota od kibla" na wejściu.

8. Kacper HTA/Fonos prod. Druid & Gibbs

Tragedia, wyłączyłem w trakcie pierwszej zwrotki. Wyjebałbym to w pizdu.

9. Żyto/Małolat/Emas prod. Tytuz

Fajnie Żyto usłyszeć, ale zawód kolejny. Ciekawe trio, ale żaden nie nawinął na miarę swoich możliwości.

10. Frosti Rege/Berson prod. DJ Patorenaton x KPSN

No chyba najlepszy kawałek. Frosti elegancko, ale Berson to jest przechuj :bowdown: Kibicuję mu jak mało komu, charyzmę ma typ niesamowitą. Sam nie wiem czy bym chciał, żeby się wpierdalał do mainstreamu, bo wiadomo jak to z raperami, którzy przestają być głodni mikrofonu.

11. Dixon37 prod. Kociołek

Jedyny numer, gdzie bit jest z oryginalnego kawałka. Dixony jak to Dixony - esencja przeciętności. No i zwrotki Safula nie ma, on już oficjalnie poza składem?
Saful nie ma kontaktu z resztą ekipy kiedy zaczął grać w serialach.
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: jabolsdz »

Sprawdziłem płytkę i choć po wejściu onara z prymusem / lamusem zajebalem face palma to ogólnie płyta mi się podoba. Nie spodziewałem się niczego świeżego no i chyba to jest taki krążek dla ludzi którzy lubili ten duet wcześniej. Generalnie wiadomo to jest odcinanie kuponów bo trochę na sile takie ziomalstwo osiedlowe w ich wieku. No ale , brzmieniowo jest naprawdę dobrze, pezet wg mnie nadal jest najlepszym mc w tym kraju o potrafi złożyć i przewinąć tak ze nikt inny tego nie zrobi. Jest tu pare wtop tekstowych , głównie u onara. Te wersy co wcześniej ktos wrzuciła Pawła z Ursynowa to ogólnie na piśmie faktycznie głupio wyglądają ale w perspektywie całej zwrotki i przewinięcia to sa już ok. Zajebisty nr z hemp gru , disco polo tez spoko. Generalnie raczej równa płyta i chyba to trochę w rodzaju krążka Ero będzie u mnie. Fajnie się tego słucha teraz, prawdziwy rap , w kontrze do tego co wychodzi teraz w Pl - ale jednak niska repeat value
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 636
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Płomień 81 - Szkoła 81 (2020)

Post autor: Burak »

oldschool pisze: 21 mar 2020, 0:3010. Frosti Rege/Berson prod. DJ Patorenaton x KPSN

No chyba najlepszy kawałek. Frosti elegancko, ale Berson to jest przechuj :bowdown: Kibicuję mu jak mało komu, charyzmę ma typ niesamowitą. Sam nie wiem czy bym chciał, żeby się wpierdalał do mainstreamu, bo wiadomo jak to z raperami, którzy przestają być głodni mikrofonu.
Podbijam, Berson najbardziej niedoceniony polski raper.
ODPOWIEDZ