Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: koniec »

nie przesadzałbym, muzycznie to jest dla mnie mega nudne ale i tak się fajnie słuchało z samego faktu jak niepodrabialny styl pisania Tytus posiada, Poppyn Universe chyba najbardziej oddaje klimat z czasów Mobbyn i to też mój ulubiony kawałek z projektu
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7536
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: eddy_wata »

za brak pełnoprawnego tracka na bicie z intro powinna spaść czyjaś głowa. dobra płyta choć brak w połowie jakiegos jednego, czy dwóch bardziej energicznych numerów na zapętlanie
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: wst »

ART pisze:za to idealna dla lamusow/dziewczyn co uslyszeli o raperze bajlando przy okazji dymow z wanna
co xD

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: Jose »

Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: chujkurwa »

Zajebista jest ta płyta. Jeśli ktoś jej nie czai to serio niech se wraca do słuchania ścib albo kizo albo ekipy i niech zamknie mordę, bo zwyczajnie nie ma pojęcia o rapie

tekstowo najlepszy belmondo i wreszcie ma pole do popisu na tych prostych, ascetycznych bitach
piękne są te momenty uzewnętrzniania się, które prowadzą bardzo prostym tokiem myślenia i nie ma żadnych prób silenia się na napuszone metafory
mam nadzieję, że to dopiero początek belmonda i nie da sobie namieszać w głowie
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: joey »

bardzo solidny materiał.
wracać nie będę, bo nie mam zapotrzebowania na akurat taką konwencję, ale zdecydowanie warto sprawdzić, bo to może być najciekawsze wcielenie Belmondziaka jak dotąd, chociaż jednocześnie trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo o ile tekstowo jest bardzo fajnie, tak muzycznie jednak nuda i nawet moje boomerskie ucho z trudem męczyło te bity.
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: Luxair »

joey pisze:to może być najciekawsze wcielenie Belmondziaka jak dotąd, chociaż jednocześnie trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo o ile tekstowo jest bardzo fajnie, tak muzycznie jednak nuda i nawet moje boomerskie ucho z trudem męczyło te bity.
Dokładnie moje odczucia. Tytus nie stracił smykałki do intrygujących zbitek słownych a linijka "Młody G Belmondziak dźwigi widzi z okna" to chyba najlepszy wers od czasu "do tego eskalopki / nie słucham Eska Rock i A$AP Rocky". Niestety, te liryczne delicje są podane na zamulających bitach które psują cały efekt. To trochę casus 50/50 Reno, do którego chyba nikt nie wraca - w przeciwieństwie do Następnego Levela...

Mam nadzieję że na następnej płycie będzie więcej eksperymentów i pierdolnięcia, może jakaś punkowa kolaboracja ze Zdechłym Osą w stylu tego kawałka z ćpunką od Gargamela, albo elektroniczne wygrzewy jak Litzmannstadt. Pliiiz
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: chujkurwa »

Trochę jestem zaskoczony, że tak chłodno oceniacie bity expo
ja bez cienia ironii uważam, że są świetne, gdzie takie captcha, papardele oryginalne czy w te i wewte to petardy
oczywiście nie w bengerowym znaczeniu, ale budują duszną i oszczędną atmosferę, która pasuje tutaj do belmonda idealnie
Luxair pisze: 05 lip 2021, 22:38 To trochę casus 50/50 Reno, do którego chyba nikt nie wraca
reno miał ekstra bity, a takie delfonics (hymn), musimy to uczcić czy 4 rano to kurde no, bowdown
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: Finn »

To prawda, bity są zajebiste.
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: marco_pantani »

nie wiem jak u was repeat value ale u mnie na razie bliski 0
odsluchalem z 2 razy i to tyle, jakos nie mam checi wracac do hau
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: yytr »

chujkurwa pisze: 05 lip 2021, 22:46 Trochę jestem zaskoczony, że tak chłodno oceniacie bity expo
ja bez cienia ironii uważam, że są świetne, gdzie takie captcha, papardele oryginalne czy w te i wewte to petardy
oczywiście nie w bengerowym znaczeniu, ale budują duszną i oszczędną atmosferę, która pasuje tutaj do belmonda idealnie
Myślę podobnie, co kolega wyżej. Biciki robią klimat pod taki spokojny, melancholijny odsłuch, pozwalają bardziej zrozumieć te uczucia targające Belmondziakiem i skupić się na tekście. Fanem oldschoolu nie jestem, ale siedzą fajnie. Dobra płytka by się położyć w łóżku i odsłuchać całej relaksując się :D
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: many-s »

Fajny materiał, brzmienie jak stary J. Dilla albo jakieś A Tribe Called Quest. Belmondo nawija stylowo, dla efektu używa słów w językach obcych co nawet fajnie robi robotę (np. fenster, trash can, prank, scam, landschaft).
Podejrzewam, że wydanie materiału w stylu trueschool było jedynym wyjściem po tych skandalach aby pokazać, że faktycznie ma skillz. Jakby była przewózka to by mu zarzucili, że nie skonfrontuje się z GSP albo wypominali akcję wanna.
Dla mnie dobry materiał. Jak się odbuduje i pospłaca długi to pewnie wróci przewózka. Jak da rade.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: clockers »

oczywiście, że teksty, linijki, ogólnie treść > muzyka na tym albumie, no ale szczerze mówiąc nie spodziewałem się, jak dobrze będzie taki uspokojony Belmondziak brzmiał na takich klasycznych, płynących, oddychających dillowo-qtipowych podkładach. fenomenalne połączenie, znakomita płyta, która mogłaby być wybitna i kompletna, gdyby dodać jakiś jeden mocarny benger, rozwinąć Popp Deep albo Agnihotra skit i żeby Pappardelle było w remixie Urbka jednak. no ale i tak klasyczek już teraz z miejsca i wystarczyło kilka odsłuchów, żeby mieć już barsy wbite w łeb, ale zapętlać nadal.

top3 razem z Kosi i Żyto/Noon i nie wiem czy cokolwiek się tu zmieni w tej trójce.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: SWN »

Serce mi się raduje widząc kolejne głosy o nudnawych bitach, bo osobiście mdliło mnie już przy TE TERENY i mam nadzieję, że obecna stylówka Belmondziaka jest jedynie wypadkową jego mini przerwy, zamierzonym osobistym konceptem mającym wirować przede wszystkim wokół tekstów i taką jakkolwiek patetycznie to kurwa nie brzmi spowiedzią, bo nie zdzierżę, jeśli zamierza kontynuować dyskografię w takich klimatach. Chłop jest multitalentem i odnalazłby się równie dobrze na spokenwordzie albo rapowaniu pod bity camzata, więc nie chodzi tu o radzenie sobie lub nie (paradoksalnie zagospodarowanie takiego minimalizmu swoim głosem jest kurewsko trudne i wymaga nie lada legendarnej charyzmy™ u MC).

Wyżyj się Tytus, wypłacz i wygadaj, cokolwiek czego twórczo potrzebowałeś, a za rok mam nadzieję wracamy robić ballin jak pawlik.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4647
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: scam_sakawa »

Srolin, nie wierzę, że usłyszymy jeszcze jakieś bajeczki o ruchaniu dup i siorbaniu, prędzej jakieś odloty od rapu imo.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: SWN »

Czemu mamy nie usłyszeć, skoro jeden ze swoich najlepszych tracków o ruchaniu dup i siorbaniu wydał na długo po wiadomej aferze. Jestem przekonany, że ostatni projekt to jednorazowy, rozgrzeszeniowy koncept i tak w głębi serca Belmondo nadal rucha nam partnerki.

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
I drugi też, jak mogłem o tym zapomnieć

Fajnie posłuchać sobie zapis terapii na zamglonych bitach, ale no kurwa, ten człowiek został stworzony do rzeczy takich jak ta wyżej
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7536
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: eddy_wata »

no Emploi to jest kozak totalny
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: OmarStooleyman »

Tak sobie kminie czy wers z P.S.W.I.S
nie mogę spóźnić się na pociąg
to jakiś followup do legendarnej wyjebki Belmondziaka na koncert w Toruniu?
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: vampmoney »

Imo nadinterpretacja, pociąg raczej tutaj przedstawiony jako otwarcie nowego rozdziału w życiu

Dodano po 31 sekundach:
A no i dlaczego tego nie ma na jebanym Apple Music do chuja
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Belmondawg - Hu$tle A$ U$ual (2021)

Post autor: Luxair »

Hehe, a
trap gra to pułapka
odnosi się do Rafalali :)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
ODPOWIEDZ