Young Leosia - Hulanki EP (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: koniec »

Ale ja nie mówiłem, że gry mają jakikolwiek wpływ na agresje, wręcz przeciwnie a porównanie jak najbardziej trafne, gry to gałąź rozrywki tak samo jak muzyka czy filmy, nie ma żadnego magicznego mechanizmu, który sprawiałby, że dzieci naśladują to co w muzyce lub filmach a w grach magicznie nie. Idolem dziecka może zostać tak samo muzyk, jak i bohater filmu czy serialu, jak i bohater gry. Baranku.
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: yytr »

Jest ogromna różnica pomiędzy jaraniem, a zabijaniem. Jedno jest pozornie nieszkodliwe, przynoszące same pozytywne skojarzenia, możliwe, że będzie cię powoli wyniszczać lub ograniczać. Drugie wiąże się w niemalże każdym przypadku z natychmiastowym zatrzymaniem i ograniczeniem wolności oraz dodatkowo ogromnym syfem na bani, jest dla niemalże każdego jednoznacznie złe i niekorzystne zarówno dla społeczeństwa i jednostki. No i abstrahując od tego jaki wpływ ma reagge o jaraniu (pfu), hemp gru czy inny belmondo na młodego słuchacza, nie są ich utwory targetowane pod niego, a nawet jak są, to jest to argument na ich niekorzyść, nie na korzyść Młodej Leosi.

Poza tym serio beznadziejny jest ten kawałek :what:
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

koniec pisze: 08 sie 2021, 21:25 Ale ja nie mówiłem, że gry mają jakikolwiek wpływ na agresje, wręcz przeciwnie a porównanie jak najbardziej trafne, gry to gałąź rozrywki tak samo jak muzyka czy filmy, nie ma żadnego magicznego mechanizmu, który sprawiałby, że dzieci naśladują to co w muzyce lub filmach a w grach magicznie nie. Idolem dziecka może zostać tak samo muzyk, jak i bohater filmu czy serialu, jak i bohater gry. Baranku.
Wg tego co mówisz to np takie TVP nie miesza ludziom w głowach, odważnie
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: koniec »

Ja pisałem o rozrywce a tvp info to serwis informacyjny w przeciwieństwie do muzyki, filmów czy gier. Ludzie oglądają tvp info aby czerpać wiedzę o świecie a nie dla rozrywki tak jak jest w przypadku mediów, które wymieniłem. W dodatku tvp info wpływa na ludzi poprzez kłamstwa i manipulacje, więc myślę, że jednak sobie nadinterpretujesz moje słowa.


@yytr dzięki za wytłumaczenie różnicy pomiędzy jaraniem a zabijaniem ale to w ogóle nie jest clue bo ja ich nie porównywałem, tylko mechanizm. Zjawiska mogą być skrajnie różne ale mechanizmy prowadzące do ich zaistnienia mogą być podobne, zresztą uczepiliście się tego zabijania, jak rzep psiego ogona, to był tylko przykład, równie dobrze można tam podstawić agresje(jak już pisałem), jakieś picie alkoholu, czy cokolwiek innego.
No ale czas pokaże, czy przez Jungle Girls będziemy mieli w polsce epidemię 10 letnich stonerów
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: xou »

wycofał się z porównania do zabijania, żeby zakończyć post dzięsięcioletnimi stonerami
musisz łagodniej
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: koniec »

z niczego się nie wycofałem, musisz czytać ze zrozumieniem
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: yytr »

koniec pisze: 08 sie 2021, 22:21 @yytr dzięki za wytłumaczenie różnicy pomiędzy jaraniem a zabijaniem ale to w ogóle nie jest clue bo ja ich nie porównywałem, tylko mechanizm. Zjawiska mogą być skrajnie różne ale mechanizmy prowadzące do ich zaistnienia mogą być podobne, zresztą uczepiliście się tego zabijania, jak rzep psiego ogona, to był tylko przykład, równie dobrze można tam podstawić agresje(jak już pisałem), jakieś picie alkoholu, czy cokolwiek innego.
No ale czas pokaże, czy przez Jungle Girls będziemy mieli w polsce epidemię 10 letnich stonerów
Myślę, że już mamy :v Konopne sklepy na każdym kroku i żeby nie było ja nie jestem przeciwnikiem mj, wręcz przeciwnie. No i takie treści o których wspominasz jak agresja czy picie to też słabo na tej samej zasadzie. Niech będą takie treści i nikomu nikt nie zabroni takich tworzyć, zwracam tylko uwagę, że z mojej perspektywy jest to mega słabe, dobierając taki bit i pozostały tekst plus całą otoczkę Leosi, jawnie skierowaną na młodszego odbiorcę.
encrenoire

Re: Young Leosia - Hulanki EP (2021) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

....
Ostatnio zmieniony 18 sie 2021, 1:12 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mlody jelcz
zielony skurwiel
Posty: 638
Rejestracja: 05 paź 2019, 9:30
Lokalizacja: pochodzenie nieznane

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: mlody jelcz »

OmarStooleyman pisze: 08 sie 2021, 16:54
yytr pisze: 08 sie 2021, 14:15 i jeszcze to wpychanie dzieciom do głowy, że jaranie jest spoko
Niestety, ale to.
Wiadomo, że słuchają tego 12 latki więc warto przemyśleć treść, ale z drugiej strony czego się spodziewaliśmy po podopiecznej kogoś takiego jak Żabson
kurde gang Albanii w takim razie wychował aktualnie chyba 20letnich wciągaczy koksu
na ciebie mówią samosieja a na mnie zielony skurwiel
encrenoire

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

jak rapowal pezet malolat wszystko jest normalne, jak nie masz punktu odniesienia
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: yytr »

encrenoire pisze: 08 sie 2021, 22:57
yytr pisze: 08 sie 2021, 21:59 Jedno jest pozornie nieszkodliwe, przynoszące same pozytywne skojarzenia, możliwe, że będzie cię powoli wyniszczać lub ograniczać. Drugie wiąże się w niemalże każdym przypadku z natychmiastowym zatrzymaniem i ograniczeniem wolności oraz dodatkowo ogromnym syfem na bani, jest dla niemalże każdego jednoznacznie złe i niekorzystne zarówno dla społeczeństwa i jednostki.
Nie wiem czy to jest oczywista perspektywa. Agresja i jej pozadanie stanowi jednak element natury ludzkiej, jak wielu naukowcow, filozofow, i innych medrcow wskazuje. A jaranie chyba nie ma pozornie samych pozytywnych skojarzen, na pewno nie wszedzie, nie we wszystkich grupach.

No i jednak regularnie uprawiany boks jest duzo zdrowszy niz regularnie palone mj. Citations needed? Wiedzial o tym Bosski Roman, Wojtek Sokol, wiem i ja.
Agresja, a morderstwo to są dwie różne sprawy. A sport, czym jest boks to w ogóle inna bajka. Zdrowy psychicznie, racjonalny człowiek nie posunie się do morderstwa. Wszystkie te przykłady właśnie są nieadekwatne, bo marihuana jest dość wyjątkowa wśród używek i generalnie zagrożeń dla młodzieży, jako znajdująca się na granicy legalności i powoli utwardzająca swoją pozycję w mainstreamie na poziomie alkoholu i tytoniu jako najczęściej spożywanej substancji. Niestety obozy są dość mocno spolaryzowane, na tych co traktują ją na równi z twardymi dragami i na ludzi przypisującej jej metkę uzdrowiciela każdej choroby, a prawda leży gdzieś po środku.

Co nie zmienia tego, że Young Leosia może nawijać o czym tylko chce, ma do tego pełne prawo, a ja mam pełne prawo do uznania tego zarówno lirycznie jak i muzycznie za beznadziejne i tyle.
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

koniec pisze: 08 sie 2021, 22:21 Ja pisałem o rozrywce a tvp info to serwis informacyjny w przeciwieństwie do muzyki, filmów czy gier. Ludzie oglądają tvp info aby czerpać wiedzę o świecie a nie dla rozrywki tak jak jest w przypadku mediów, które wymieniłem. W dodatku tvp info wpływa na ludzi poprzez kłamstwa i manipulacje, więc myślę, że jednak sobie nadinterpretujesz moje słowa.
Że niby muzyka nie pelni funkcji informacyjnej? Jak taki Taco nawija w kawałku jakieś socjo polityczne rozkminy to ludzie to chłoną, a przede wszystkim sprawia że dane poglądy stają się modne, a do innych wstyd się przyznać. Jestem pewien że jak Bedoes nawinął ze nie przeszkadza mu chłopak z chlopakiem to nie jeden dobry chlopaczyna zrewidował sobie pogląd w tej kwestii. Raperzy mają ogromny autorytet, nie wiem jak można tego nie widzieć
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
encrenoire

Re: Young Leosia - Hulanki EP (2021) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

....
Ostatnio zmieniony 18 sie 2021, 1:12 przez encrenoire, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13099
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Zdecydowanie większe spustoszenie w bani młodym robi flex w kawałkach na drogie ciuchy i hajs niż rapowanie o narkotykach.
encrenoire

Re: Young Leosia - Hulanki EP (2021) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

....
Ostatnio zmieniony 18 sie 2021, 1:13 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rozklad_gaussa
Posty: 1466
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:22
Lokalizacja: riwaldo

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: rozklad_gaussa »

jutro o 17 start sprzedazy preorderu young leosi
RIVALDO111 pisze: 28 sie 2023, 0:27 Dlatego świat ciotowateje i to każdy kumaty od dawna wie.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: koniec »

Moltisanti pisze: 08 sie 2021, 23:30 Że niby muzyka nie pelni funkcji informacyjnej?
nie, może w jakimś małym ale nie wierzę, żeby miała duży wpływ na społeczeństwo. Uważam, że zdecydowanie bardziej muzyka odzwierciedla nastroje społeczne niż je kreuje.
Moltisanti pisze: 08 sie 2021, 23:30 Jak taki Taco nawija w kawałku jakieś socjo polityczne rozkminy to ludzie to chłoną
myślę, że fanbase Taco miał takie poglądy już wcześniej a on po prostu nawinął to co myślą
Moltisanti pisze: 08 sie 2021, 23:30 Jestem pewien że jak Bedoes nawinął ze nie przeszkadza mu chłopak z chlopakiem to nie jeden dobry chlopaczyna zrewidował sobie pogląd w tej kwestii.
tak samo jak z Taco. Jakby jakiś Rychu Peja albo Bonus RPK to nawinął to by może był lepszy przykład ale też sądzę, że ich fani prędzej by się na nich wypieli niż posłuchali tego co mają do powiedzenia, zresztą w ostatnim roku z okazji kontrowersji związanych z covidem nie raz czytałem głosy oburzonych fanów piszących, że przestają słuchać jakiegoś rapera bo ma inny pogląd na szczepienia czy covid niż oni. Ba nawet to nie muszą być jak poważne sprawy jak covid, zwykła zwrotka z kimś kogo twoi fani nie lubią może sprawić, że zgraja cymbałów zacznie ci spamić w komentarzach, że straciło do ciebie szacunek i cię już nie słucha, przypomnij sobie co się działo jak wspomniany Peja nagrał z Igim.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: phobos »

o czym wy tu pierdolicie jak SCiB wyszło w 2014 a nikt z was nie zaruchał to jak muzyczka może mieć głębszy wpływ na fanów

nie no żartowałem, wbiłem sobie zobaczyć co to ta young leosia, pozdro
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
encrenoire

Re: Young Leosia - Hulanki EP (2021) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

....
Ostatnio zmieniony 18 sie 2021, 1:12 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 511
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Young Leosia - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: F88G »

encrenoire pisze: 09 sie 2021, 2:53 Nie wchodzisz w ogole w dialog z kultura - ktora ciagle konsumujesz?
Kultury się nie konsumuje. Kulturę się przyswaja. Konsumuje się produkt.

Dlatego Bedoesowskie "Nie przeszkadza mi chłopak z chłopakiem" jest właśnie odzwierciedleniem znaku czasów (który też przecież Bedoes musi żreć, bo to normalny młody chłopaczyna w dość niecodziennej sytuacji), a nie wieszczeństwem.

Edit: No a Leosia, czekam.
ODPOWIEDZ