Taco Hemingway - Jarmark (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
bedoer
Zbanowany
Posty: 312
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:15

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: bedoer »

Krótkoterminowy repeat value jest. Numer sam w sobie bardzo dobry, warstwa tekstowa nie najgorsza, ale chciałoby się więcej i niedosyt jest. Mimo wszystko props dla Taco, jak rapował Paluch ''Pochodzę z miejsca, którego nie odwiedza Quebo, Chodzę w ciuchach, których nie ubiera Żabson, Żyję tak, jak pewnie nie umiałby Sokół, I wszystko naprawdę tak jak Taco''
edenmar
Posty: 1228
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: edenmar »

@Spenser tak, o hot16 mi chodziło
impertynencki
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:21

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: impertynencki »

bedoer pisze: 11 lip 2020, 10:25 Krótkoterminowy repeat value jest. Numer sam w sobie bardzo dobry, warstwa tekstowa nie najgorsza, ale chciałoby się więcej i niedosyt jest. Mimo wszystko props dla Taco, jak rapował Paluch ''Pochodzę z miejsca, którego nie odwiedza Quebo, Chodzę w ciuchach, których nie ubiera Żabson, Żyję tak, jak pewnie nie umiałby Sokół, I wszystko naprawdę tak jak Taco''
a wiesz, że ten followup działa tutaj na zasadzie kontrastu?
najlepsze dni uciekają nam na właśnie dziś
Awatar użytkownika
bedoer
Zbanowany
Posty: 312
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:15

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: bedoer »

impertynencki pisze: 11 lip 2020, 13:48 a wiesz, że ten followup działa tutaj na zasadzie kontrastu?
Rozwiń myśl bo nie rozumiem czego miałbym nie rozumieć
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2029
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: gods bidness »

Boże ale chujowe te linijki Palucha, jak jeszcze sobie wyobrażę, że wykrzykuje je tym swoim gniewno-dresiarskim głosem, to w ogóle żenada. I założę się, że Paluch osiedli w Ciechanowie też nie odwiedza.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: jajca »

I ciekawe, w co niby zabson miałby ubrać te ciuchy?
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
bedoer
Zbanowany
Posty: 312
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:15

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: bedoer »

Czepiacie się jak zwykle na siłę.
Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: Denar »

Spenser pisze: 11 lip 2020, 9:16
edenmar pisze: 10 lip 2020, 18:19 Najciekawszy Taco od lat. Bit rzeczywiście świetny. Ale w kategorii tegorocznych rapowych manifestów politycznych bez podjazdu do Wygi.
Mowa o hot16? Sprawdziłem właśnie i ło kurwa :shock:
Podbijam. Niech każdy, nawet fan Filipa zobaczy jak się robi kawałki z podtekstem politycznym.
Szkoda że kariera Afrontów tak się potoczyła ale najwidoczniej lepiej nagrywać tak jak Taco bo ludzie wolą takie "manifesty"
🦊🦊🦊🦊🦊 🦊🦊🦊
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: moxxi »

Ciekawe czy Taco nie mógł znaleźć prostszego sposobu, aby wkupić się w łaski Tomasza L. :lol: Jak po kilkudziesięciu odsłuchać nie można zarzucić zajebistej produkcji czy jak ten kawałek jest złożony, za to tekst już zaczyna męczyć, poza tym
kosciey pisze: 10 lip 2020, 13:51 Nieźle jak na kogoś kto mieszka w Londynie z córką Wielkiego Polaka aka Tomasz Lis.
Na glamrapie prawdy smak również w komentarzach na ten temat
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

edenmar pisze: 11 lip 2020, 12:36 @Spenser tak, o hot16 mi chodziło
Super że o tym Wydze wspomniałeś, nie dotarła do mnie jakoś jak wyszła ta 'szesnastka' a bardzo fajna rzecz.
Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: Denar »

Uwaga kontrowersyjna opinia:
Spoiler
Wśród ludzie którzy słuchają rapu a nie ksywek Taco jedzie na fejmie który zdobył do momentu gdy wyszedł Szprycer. Na nim i kolejnych płytach widać już targetowanie na małolatki. Na okładce Szprycera podobno znajduje się Iga 🦊 i słychać już było że coś zaczyna się zmieniać. Poprzednie albumy powstawały jeszcze za czasu gdy był w związku z Katarzyną Kundą - polecam wygooglać. Wiadomo że to tylko partnerka ale porównajcie sobie Katarzynę z panią której największym sukcesem jest to że jest córka Tomasza i Kingi. Filpowi oczy zasłoniła c*pa. Wcześniej tego aż tak nie dostrzegałem ale po kilkudziesięciu przesłuchaniach Polskiego Tanga sobie to uświadomiłem. Ruch 8 Gwiazdek ale ten utwór to :nonono:
Ostatnio zmieniony 12 lip 2020, 0:39 przez Denar, łącznie zmieniany 1 raz.
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: mbunt »

kontrowersyjna i mocno nieprawdziwa słuchając historii wspólnych znajomych
Polskie Tango niektóre linijki celne ale końcówka dla mnie karykaturalna niestety
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
Diavolo
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: Włocławek

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: Diavolo »

gawi pisze: 11 lip 2020, 1:02 Słyszę tu w pewnym momencie "delikatną" inspirację flow Kendricka z 2015 roku? :lol:
mi ten track momentami przypomina Boyfriend od Tylera :crazy:
[Zwrotka 1: Sentino]
Nie masz hajsu dla mnie, to się pierdol
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2361
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: kshaq »

gawi pisze: 11 lip 2020, 1:02 Słyszę tu w pewnym momencie "delikatną" inspirację flow Kendricka z 2015 roku? :lol:
Imo trochę jak z maad city :)
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: msh »

Lubię pojedyńcze numery, pewnie i tak samo będzie z tą płytą, no ale wolę od quebo.
dicegame
Posty: 165
Rejestracja: 05 lip 2019, 15:28

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: dicegame »

@gawi dokładnie tak, to kendrick z maad City, też mi się to od razu w uszy rzuciło, akurat takie naśladowanie to słabe jest
impertynencki
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:21

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: impertynencki »

bedoer pisze: 11 lip 2020, 13:49
impertynencki pisze: 11 lip 2020, 13:48 a wiesz, że ten followup działa tutaj na zasadzie kontrastu?
Rozwiń myśl bo nie rozumiem czego miałbym nie rozumieć
Propsujesz numer i rzucasz jakimiś randomowymi linijkami swoimi idola, który odnosi się do tego, że Taco nawija, że cała jego muzyka i postać sceniczna to poza, a Paluch przy nim zestawia się jako prawilniak, który w życiu i muzyce jest prawdziwy.

To się ziomuś zdecyduj.
najlepsze dni uciekają nam na właśnie dziś
MalinowyJogurt

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: MalinowyJogurt »

Denar pisze: 11 lip 2020, 23:53 Uwaga kontrowersyjna opinia:
Spoiler
Wśród ludzie którzy słuchają rapu a nie ksywek Taco jedzie na fejmie który zdobył do momentu gdy wyszedł Szprycer. Na nim i kolejnych płytach widać już targetowanie na małolatki. Na okładce Szprycera podobno znajduje się Iga 🦊 i słychać już było że coś zaczyna się zmieniać. Poprzednie albumy powstawały jeszcze za czasu gdy był w związku z Katarzyną Kundą - polecam wygooglać. Wiadomo że to tylko partnerka ale porównajcie sobie Katarzynę z panią której największym sukcesem jest to że jest córka Tomasza i Kingi. Filpowi oczy zasłoniła c*pa. Wcześniej tego aż tak nie dostrzegałem ale po kilkudziesięciu przesłuchaniach Polskiego Tanga sobie to uświadomiłem. Ruch 8 Gwiazdek ale ten utwór to :nonono:
No a ja podbijam Twoją opinię. Ogólnie Taco mi nie siada, parę kawałków przesłucham, ale on ma dla mnie jakąś taką pizdowatą manierę w głosie*, że słuchając go dłużej niż 10 minut to uszy krwawią. Zrobił numery, w których trafił do studenciaków, wyzwolonych licealistek i osób od "jak rap to tylko inteligentny Łona hehe" i teraz czegokolwiek by nie nagrał to będą spusty jaki to on nie jest dobry i błyskotliwy

*Serio dla mnie on brzmi jak mój kolega płaczek co się pieścił i seplenił, może dlatego mi się tak kojarzy XD
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: aleksy »

ja jak słyszę, że "jak rap to tylko inteligentny Łona hehe", to od razu puszczam prawdziwy hiphop o dragach i kurwach, biorę dużo narkotyków i cisnę bekę z lamusów
Ostatnio zmieniony 12 lip 2020, 11:08 przez aleksy, łącznie zmieniany 1 raz.
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Taco Hemingway - Jarmark (Lato 2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

no proste kurwa, ja jeszcze glocka z pierzyny wyciągam i wymachuję na balkonie, pozdro mordo
ODPOWIEDZ