Undadasea - Da Groovement (09.2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: oldschool »

Ja też lubię i jednego i drugiego, po prostu staram się zwrócić uwagę na to, że praktycznie każdy raper u niech na feacie nawija lepiej od nich i jeśli nawija o czymś (no zwrotka Miłego ATZ w Zapalniczce to tekstowo jest poziom słabiutki, nie oszukujmy się. Fajnie płynie, ale wersów ciekawych za dużo nie ma), to zdecydowanie ich przyćmiewa.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: Bolo »

Cocofedron to bengier w chuj ale 99% roboty to bit forteca, jak będą instrumentale to wezmę fizyka.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: Rossi »

Jak nie lubicie cocofedron to nie lubisz hiphop przecież to jest benger jak chuj
kigen
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2019, 23:35

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: kigen »

Pierwszy track, ten sampel był chyba już u Mesa i mnie męczy. Przypomni ktoś co to było?
kigen
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2019, 23:35

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: kigen »

Niestety to nie to. Bardziej chodzi mi o ten powtarzający się wysoki dźwięk. Wydaje mi się że to jest osobny sampel bo Mes miał dokładnie ten sam motyw
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: Drmz »

Życie Undziarzy przepiękny bit chcę więcej takich
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: clockers »

no, niesamowicie chodzą bębny w tym bicie. ktoś z newonce celnie przywołał Kixnare'a w kontekście tego numeru właśnie, bo rzeczywiście brzmienie, klimat i jakość produkcji podobne.

dla mnie, obok Śpiewnika Domowego to jak na razie najlepiej wyprodukowana płyta w tym roku.
Awatar użytkownika
FMH
Posty: 344
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:08

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: FMH »

Strasznie brakowało mi takiej płytki w polskim hip hopie, od pojawienia się na spotify słucham praktycznie codziennie. Ciężko zaprzeczyć, że 70% siły tej płyty to przepiękne bity, w ogóle to co wyprawiają Guacamola i Pers na produkcji przyprawia mnie o zawrót głowy. Album mógłby być nieco krótszy, bo na jednym odsłuchu faktycznie troszkę się dłuży, chociaż jak leci sobie w tle (tak jak mi towarzyszył zaraz po premierze przy pracy na dworze) to bardzo umila czas.

Na szczególnie wyróżnienie oczywiście zasługują "Życie Undiarzy" (refren!), "Cocofedron", "Nocne marki", "Długie rękawy", "Mamo" i "Nie ma nas". Ten ostatni numer stylistycznie nie zgrywa się z resztą albumu, ale chyba odzywa się moja słabość do ATZa i Guacamoli - za pierwszego trzymam kciuki już od czasów działania w Mordor Muzik, a ten drugi ma według mnie mega przyjemny do słuchania wokal i wydaje się być sympatycznym gościem. Fajne featy Mielzky'ego, Kosiego (którego chyba jako ostatniego spodziewałbym się na tej płycie), Leha i Knapa. Nie ma chyba bardziej pasującego do stylu Undy gościa niż Kuba.

W kwestii kobiecej części Undy sam już nie wiem co myśleć. Na obecną chwilę powiedziałbym, że najlepiej i najmniej przypałowo słucha się Domi, potem Tajfun i Nadzia. Ta pierwsza mimo wszystko jest najbardziej "skillowa" i czasami coś udanie przykombinuje z flow. Tajfun z kolei trochę sprawia wrażenie jakby zobaczyła, że rapowanie fajne i chłopaki rapują, to będę rapować i ja. Często najprostsze rymy jakie można wymyślić i suchary, w ogóle jej udział w "Zapalniczce" imo całkowicie zniszczył ten numer, który już sam w sobie nie jest szczególnie przebojowy. Nadzia natomiast wydaje się być najbardziej zajawkową kobitką w tej zgrai, ale ostatnio (lub zawsze, a po prostu jeszcze mi to nie przeszkadzało) uskutecznia namedropping co drugi wers i nie potrafię tego słuchać z przyjemnością. Nie zmienia to faktu, że ma fajny głos do rapu i ciekawie kontrastuję z delikatną barwą Tajfunki.

Z płyty wyrzuciłbym "Ponton", "Kolorowe kredki" i "Undazibon" (poza outro :)). Niepotrzebne i nieszczególnie ciekawe.

Jeśli przymknie się oko na niedociągnięcia warsztatowe dziewczyn i nie szuka tekstów o sednie materii czy sensie istnienia, to tę płytę da się lubić. Czekam z niecierpliwością na kolejne rzeczy spod szyldu Undy i trzymam kciuki.
kocham pozdrawiam

#COYG
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: przedszkolanek »

obiektywnie słabawy album, ale za to jaki ładny :bowdown: :bowdown:
brakowało mi rzeczy w takim klimacie, kurwa ile dałbym za album leha na bitach persa i guacamoli
btw unda jest w universalu na dystrybucji czy coś więcej?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: Jose »

W ogóle propsujecie dziewczyny wymieniając głównie Nadzię i Olę, a najlepiej na płytce wypada Domi, bardzo sympatyczne wjazdy
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: Drmz »

Najlepsza była ta dziewczyna co nie jest z Poznania, bo jest z Poznania, na Jaszczurze.
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
gallrdm
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2019, 0:00

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: gallrdm »

Najlepsza była ta dziewczyna co nie jest z Poznania, bo jest z Poznania, na Jaszczurze.
Najlepszy to ty jesteś jak nie skumałeś tej linijki :rotfl:
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: Rossi »

ma też zwrotkę na tej płycie w kawałku piątunio
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: Drmz »

gallrdm pisze: 18 wrz 2020, 9:22
Najlepsza była ta dziewczyna co nie jest z Poznania, bo jest z Poznania, na Jaszczurze.
Najlepszy to ty jesteś jak nie skumałeś tej linijki :rotfl:
hol' up, zwolnij! ja nie heatuje tylko szczerze mam krasza na tej pannie, więc odbij bczyq
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: benzoabuser »

w ogóle mógłby ktoś cała ekipe rozpisać ksywkami kto w niej jest, bo już trochę nie ogarniam
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: mlodyperkez »

guacamoli - bity/nawijka/teledyski/okladki/trzon ekipy
pers - bity/nawijka
slalom - nawijka
atz - nawijka
fakirmistyk - nawijka
nadzia lolo - nawijka
taifun - nawijka
domi - nawijka/dupeczka guacamoli

(pewnie kogos zapomnialem)
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: Rupert »

Jeszcze ols rapuje a mógłby so ie darować

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: Jose »

Na tej płycie jeszcze Atutowy aka Atut jest w "Zapalniczce" i nie jako feat, ale chyba pierwszy raz się znalazł z nimi.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Undadasea - Da Groovement (2020)

Post autor: clockers »

a kogo wokal słyszymy na refrenie w Życie Undziarzy?
ODPOWIEDZ