Saful - Krok w chmurach (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Saful - Krok w chmurach (2021)

Post autor: Połas »

Saful, były członek Dixon37 i Kubuś ze Ślepnąc od świateł, jakiś czas temu ogłosił, że nagrywa pierwszą solową płytę. Początkowo album miał wyjść nakładem Asfalt Records, ale jak Saful nawinął w swoim Hot16, odbił od wytwórni Tytusa, gdy zaczęli się domagać, aby opłacał studio za własny hajs.

Teraz na streamingach pojawił się pierwszy singiel z płyty, o którym Saful pisze tak:
mój pierwszy singiel z nadchodzącej płyty już dostępny na streamingach. Udostępniam najpierw audio, żeby każdy mógł skupić się najpierw na treści, a nie obrazku. Klip wkrótce na Youtube. Produkcja muzyczna Sampler Orchestra
Saful - Cyberreal


Obrazek
"Krok W Chmurach" to pierwszy solowy album Safula, znanego dotychczas z warszawskiego kolektywu Dixon37. Za produkcję wszystkich utworów odpowiada duet producencki Sampler Orchestra.

Wersja pre-orderowa, oprócz podstawowej tracklisty złożonej z 11 pozycji, zawiera dwa bonus tracki, 1 gram kolekcjonerskiego suszu CBD "Chmury" oraz okładkę, która odróżni limitowaną wersję od sklepowej.

Wśród gości na płycie pojawił się m.in. ReTo oraz Jan-rapowanie, reprezentanci młodego pokolenia hip-hopu. Premiera płyty planowana jest na 24 września tego roku.

"Jest to płyta oparta na skrajnościach i dwuznacznościach. Moje szczere, wewnętrzne spostrzeżenia, połączone z cynicznym podejściem do życiowych absurdów. Kroki w chmurach przeplatają się ze spacerem po twardym miejskim asfalcie. Nie chciałem mieć dużo gości na tym albumie, a jeśli już, to tylko takich, którzy będą tworzyli ze mną nieoczywiste połączenia. To wspaniałe, że udało nam się połączyć wspólnie potencjalnie odległe od siebie nurt. Łamanie schematów jest dla mnie bardzo ważne. Klimatycznie ten krążek to oderwanie od moich dotychczasowych działań muzycznych. Całą płytę wyprodukował duet Sampler Orchestra, co miało duży wpływ na całokształt albumu. Zaznaczam jednak, że nie zabraknie akcentów zakrawających o uliczny sznyt. Dla mnie to nie tylko krok w przód, ale przede wszystkim krok w chmurach."
tak o swoim debiucie mówi Saful.

1. Jestem dilerem feat. xxx
2. Smoła
3. LC 500 feat. ReTo
4. Cisza feat. Jan Rapowanie
5. Noc rozchyla uda
6. Woda Sodowa feat. xxx
7. Ona chciała
8. Cyberreal
9. 5g
10. Kogel Mogel
11. Krok w chmurach
Preorder:
https://preorder.pl/saful
Ostatnio zmieniony 27 maja 2021, 15:28 przez Połas, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
encrenoire

Re: Saful - TBA (2020) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 16:30 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
moody
Posty: 1029
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: moody »

w sumie to rapowo to jest taki drugi fabijanski. roznica taka, ze kubus ma dobry pijar, a cukier zly
encrenoire

Re: Saful - TBA (2020) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 16:30 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2045
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: Krynew »

Leci drewnianie, ale chociaż próbuje coś nowszego zrobić i zakombinować w odróżnieniu od kolegów z byłego składu.

Ale mimo "Ślepnac" nie liczyłbym tu na sukces sprzedażowy
Kocham, pozdrawiam
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: daveyo »

Niestety słaby track, niczym się nie broni, prosty tekst, zwykła nawijka, monotonnie, bit nuda, jedynie teledysk może trochę zmienić odbiór, taki jakiś w slow mo z fajnymi przejściami/obrazkami, tak to widzę, ale album i tak chętnie przesłucham, może znajdzie się parę fajnych kawałków.
edenmar
Posty: 1229
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: edenmar »

moody pisze: 18 cze 2020, 18:45 w sumie to rapowo to jest taki drugi fabijanski. roznica taka, ze kubus ma dobry pijar, a cukier zly
heh, też moja pierwsza myśl to był Fabijański jak to usłyszałem, czyli coś w tym musi być
słabe to, w ogóle to nie brzmi
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: Bryx Fenrir »

Odbił od Dixonów, natomiast jest to tylko przeciętne, natomiast props, że na zupełnie innych bitach niż koledzy.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: KillerCroc »

Strzał w stopę wypuszczać to bez klipu imo, mało kto wróci drugi raz żeby sprawdzić. Co najwyżej warsztatowy poprawnie, nic więcej, mógłby pokombinować z flo i jakoś melodyjnie to ugryźć a jest tak drętwo jak podczas jego dialogów w serialu. Na duży plus beat, mi się podoba
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
encrenoire

Re: Saful - TBA (2020) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 16:30 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2840
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: WHITE »

Najsłabsze ogniwo Dixonów, jakoś mnie to nie dziwi. Ale może sprawdzę
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
The Bitch Fucker
Posty: 181
Rejestracja: 09 paź 2019, 22:19

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: The Bitch Fucker »

moody pisze: 18 cze 2020, 18:45 w sumie to rapowo to jest taki drugi fabijanski. roznica taka, ze kubus ma dobry pijar, a cukier zly
Rapować nie potrafi, ale teza, że rapowo to drugi fabijański jest z kosmosu. Fabijański jest celebrytą, jest w związku z instagramerką, i wziął się z dupy bo ma pieniążki i fejm, a Saful siedzi w tym szczerze od lat.
moody
Posty: 1029
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: moody »

mowie o samym poziomie rapowania
kasby
Posty: 599
Rejestracja: 27 cze 2019, 21:43

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: kasby »

WHITE pisze: 18 cze 2020, 22:47 Najsłabsze ogniwo Dixonów, jakoś mnie to nie dziwi. Ale może sprawdzę
Najslabsze ogniwo u Dixonow to rapowanie samo w sobie. Same drewniaki, co od 15 lat rapuja tak samo drewnianie.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: Saful - TBA (2020)

Post autor: Połas »

Wjechał teledysk. Props za Karolinę Bruchnicką w klipie!

Obrazek
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Saful - TBA (2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

No z teledyskiem, delikatnie lepiej wchodzi, ale i tak raczej na pewno nie wrócę, a zapomnę za 30 minut.
Awatar użytkownika
krotkilot
Posty: 104
Rejestracja: 24 mar 2020, 0:38

Re: Saful - TBA (2020) [Zapowiedź]

Post autor: krotkilot »

Myślę że po sukcesie serialu może ta płytka zostać dobrze przyjęta, w końcu Oskar z Problemu który duka w każdym kawałku i nie ma flow jest szeroko propsowany.
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: Saful - TBA (2020) [Zapowiedź]

Post autor: mbunt »

krotkilot pisze: 23 cze 2020, 19:27nie ma flow
:rotfl: wszystko można powiedzieć o rapie Oskara ale to akurat nigdy nie byla prawda
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Saful - TBA (2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

Oskar przez tyle lat wyrobił sobie ten styl i przez tyle czasu go szlifował przez co stał się unikalny i charakterystyczny, to jest własnie jego flow w kawałkach, to pojęcie jest bardziej obszerne niż Ci się wydaje, to, że sobie podukasz nie znaczy, że możesz stawiać siebie na równi z Oskarem, a już na pewno nie Safula :lol:
Awatar użytkownika
krotkilot
Posty: 104
Rejestracja: 24 mar 2020, 0:38

Re: Saful - TBA (2020) [Zapowiedź]

Post autor: krotkilot »

Jeden jak i drugi dla mnie jest łakiem.
ODPOWIEDZ