Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: KillerCroc »

Obrazek

01. Intro (Muz. OLEK)
02. Korpotwarze (Muz. OLEK)
03. Blok (Muz. OLEK, ka-meal)
04. Nic na siłe (Muz.OLEK)
05. Klasa robotnicza albo przypał (Gość.Małolat) (Muz. Smolasty)
06. Ogony (Gość. Pikers) (Muz. Kaz Bałagane)
07. Książe nieporządek 2 (Muz. Smolasty)
08. Na żywo (Muz. Geezybeatz)
09. Za daleki odlot (Gość. Sylwia Dynek, Białas) (Muz.pierwszy bit: Smolasty, drugi bit:OLEK, Anczej Beats)
10. Polska Wersja (skit) (Muz. OLEK)
11. Narkos (Muz. Got Barss)
12. Miejsca i role (Muz.OLEK)
13. Ona to chyba lubi (Gość. Smolasty) (Muz. Kaz Bałagane)
14. Zostawilem to (Gość. Smolasty) (Muz. Smolasty)
15. Do następnego (Gość. Belmondo) (Muz. Kubi Producent)

Zrobiła się dyskusja w Locie a nie ma tematu więc zakładam. HOT or NOT?

Osobiście słaba płyta jak dla mnie, a może nie tyle słaba co w porównaniu z kolejną (Narkopop) i poprzednią (Radio Gruz) wypada słabo. Małe repeat value imo. Na plus featy które były dość ciekawe (Małolat, Pikers) i kawałek z Młodym G który stał się najpopularniejszym kawałkiem Bałagana na długi czas. Wracam do Klasy robotniczej, Ogonów, Korpotwarzy i Do Następnego, reszta meh ale muszę jakoś na dniach wrócić bo dawno nie słuchałem całego materiału od deski do deski
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: Opieronie »

KillerCroc pisze: 16 cze 2020, 21:17 poprzednią (Radio Gruz) wypada słabo.
Radio wyszło później od Źródła. Płyta może być, ale pamiętam, że na tamten moment trochę się zawiodłem. Nie wracam do niej.
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 636
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: Burak »

Po premierze uważałem ten album za bardzo słaby, ale patrząc na to co Kazek wydaje dzisiaj, to jest to spoko płyta.
KillerCroc pisze: 16 cze 2020, 21:17 z kolejną (Narkopop) i poprzednią (Radio Gruz)
Źródło wyszło po Locie i przed Radiem. W ogóle w 2016 Kaz wydał 3 płyty i każda co najmniej dobra.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: KillerCroc »

Faktycznie, macie racje, cały czas mi siedziało z tyłu głowy że Radio było przed Źródłem
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
mushroom
Posty: 59
Rejestracja: 25 kwie 2019, 9:34

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: mushroom »

Klika dobrych numerow: Intro, Ogony, Blok i Do następnego. Jako całość przyzwoity i niezbyt doceniony materiał. Może wiązało się to z tym, że wydany przez Step, co niezbyt pasowało do otoczki związanej z Kazem.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: Whtn »

ja w czasie wydania Żródła miałem mega przesyt kazkiem, niby w 2015 była tylko epka, ale od czasu lotu do wydania LP cały czas wypuszczał luzaki, większość mimo, że bardzo dobra to zlewała się w całość, ciągłe nawijanie o blokach i korposzczurach trochę dobijało, a jeszcze kilka z tych luzaków znalazła się na LP więc już całkiem chujowa sytuacja
ale ogólnie lubię to LP, zostawiłem to i miejsca i role prócz oczywistego wałka z młodym g to moi zdecydowani faworyci
ksiazenieporzadek

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: ksiazenieporzadek »

wg mnie płyta niedoceniona w momencie premiery (także i przeze mnie), obecnie uważam ją za trzecią najlepszą pozycję w dyskografii kaza (po gruzie i locie; scib nie wliczam bo to duetu)
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: Piters »

Źródło nie spełniło oczekiwań, ma kilka gorszych numerów, ale kilka zajebistych, a każdy oczekiwał samych rozpierdolów. Jest tu kilka numerów które wyszły jako luzaki i to może być też problem, bo przecież jako osobne numery zbierały mega propsy. Ja osobiście bardziej kupuje Kaza ze Źródła niż Narkopopu, gdzie zaczął mnie już wkurwiać, a sodówa właśnie zaczynała wypierdalać w kosmos

A no i Pikers z tym refrenem w Ogonach :bowdown:
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: macias »

Nie ma co porównywać z lotem albo radiem ale pomiędzy najświeższymi płytami od Bałagana to bardzo dobrze wypada.
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: Willxc »

Tak jak pisali wcześniej mega niedoceniona płyta podczas premiery, ale z czasem ta płyta się obroniła i na tle dzisiejszych wysrywów to jest majstersztyk, Narcos ulubiony kawałek, featy też spoko top3 jacy. Po prostu za duże oczekiwania były co do tej płyty.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: mario995 »

Moja ulubiona płyta Kaza
Świetne bity, ograniczenie tej irytującej maniery ze SCiBu i całkiem rozsądne teksty jak na Kaza ( Miejsca i role na dużym propsie )
Podbijam to co napisał @Piters
Na tej płytce Kaz uskutecznia swoją nazwijmy to braggę życiową, ale to daje raczej pozytywny wydźwięk
Nie ma tu jeszcze aż tyle tego okropnego buractwa
Żródło>Narkopop bez dwóch zdań
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: KillerCroc »

Swoją drogą bardzo fajne featy są na tej płycie, nie chodzi mi o poziom a fakt, że to takie niebałaganowe postacie i fajnie to kontrastuje na tych numerach. Teraz na każdej płycie ma Szpaka i Palucha których wspólne numery to typowe zapychacze z przebłyskami, jakieś marniaki w stylu Berson, w sumie mało dobrych gościnek dostaje, z reguły to brzmi jak odrzuty :dunno:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: Willxc »

ale Bersona to Ty szanuj kolego.
frunio
Posty: 56
Rejestracja: 11 mar 2022, 22:31

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: frunio »

Coś pięknego odkryć ta płytę, nigdy jej nawet w całości jej nie sprawdziłem, lata temu parę numerów przesłuchalem i nie siadło . Ostatnio wpadł mi numer ogony i mi szczena odpadła, refren Pikersa to majstersztyk, najlepszego co od nie wyszło. Normalna sprawa było że po tym odkryciu odrazu przeszedłem do całej płyty, dawno czyms się tak nie podjaralem muzycznie, od dwóch tygodniu nie ma dnia aby nie przesłuchać albumu. O dziwo nawet wszystkie featy trzymają poziom, bity brzmią świeżo i dobrze się ich słucha. Forma Kazka porównywalna do narkopop jak nie taka sama . Z jednej strony wstyd gadać że ta płytę zlalem ciepłym moczem kiedyś ale za to jakie emocje mi towarzyszą odkrywając na nowa to płytkę to się cieszę w chuj. Uważałem że do narkopop nie ma nic podjazdu od Kazka ale źródło to zmieniło, jest bardzo blisko . Jest nawet analogia, tu Pikers dał złoty refren a tam Malik.

1. Narkopop
2. Źródło
3 długo długo nic i dopiero Hugo Bucc 2
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: Patryk233 »

Podbijam. Płytę też poznałem stosunkowo późno po premierze, a Kazka zacząłem słuchać od płyty Chleb i miód. Źródło kozak płyta - może nawet postawiłbym ją lekko ponad Narkopop, ale ciężki wybór. Takie kawałki, jak Polska wersja, Korpotwarze, czy Miejsca i role są wpyte życiowe. Dla mnie imo Kazek, to polska ulica, a nie kreowanie się na gangstera, niczym Jongmen.

@frunio a Radio gruz słuchałeś? Również klasyk od Kazka. Płytka wchodzi równie przyjemnie, jak Źródło.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: Willxc »

chyba 2 dni temu wjechała na słuchawki po dłuższej przerwie i weszła jak złoto, bity są zajebiste i są świeższe od tych które teraz ma na swoich płytach, ehh te czasy już nie wrócą, ale i tak dozgonny szacunek się należy za to co wydał od lotu (scib nie licze) po narkopop włącznie
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: Patryk233 »

Dziwię się, że Kazek nagrywa pod te bity plastikowe od Graczyków i innych. Niby są one spoko, ale brzmią czasami tandetnie. Mógłby w studiu z takim przykładowo Matheo stworzyć kawałek od podstaw. Z takim Aututowym kawałki brzmią o wiele lepiej.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6206
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: FruitOffTheWall »

kurwa to intro przekozackie do tej pory

ON OJEBAŁ TYLE WŁADA ZE MU ZEBY GNIJA
WWA NIE RIO
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: benzoabuser »

Pod graczyki ostatnio w 2k18 nagrywał, chyba, że pod nich innych też zaliczasz to idk
Patryk233 pisze: 29 wrz 2022, 15:42 Dziwię się, że Kazek nagrywa pod te bity plastikowe od Graczyków i innych.
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Kaz Bałagane - Źródło LP (2016)

Post autor: Patryk233 »

benzoabuser pisze: 29 wrz 2022, 16:59 Pod graczyki ostatnio w 2k18 nagrywał, chyba, że pod nich innych też zaliczasz to idk
Te bity od APmg też jakieś plastikowe.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
ODPOWIEDZ