Mada x Temzki - Alchemia Słowa (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Mada x Temzki - Alchemia Słowa (2020)

Post autor: kapec »

„Alchemia Słowa”, to projekt luźno inspirowany książką Jana Parandowskiego, o tym samym tytule. Podróż po literackim, lekko oderwanym świecie w konwencji rap. Zabawa słowem okraszona ironią, abstrakcją i ciętym językiem przeplata się z surową stylistyką i emocjami. Autentyczność oraz osobiste rozterki, skrywają się za hiperbolą i plastycznymi formami. Od powagi przez obojętność, aż po groteskę. Wszystko to spięte zgrabnie dobranymi cytatami jawi się jako fanaberia autora wyważenie odchylona od klasycznego podejścia do tematu.

Reprezentant WCK zaprosił do współpracy oldschoolowego beatmakera Temzkiego, który razem z Wują HZG na basie i Mikołajem “Świętym” Jarząbkiem (Tu Wolno Palić Studio) jako doświadczonym producentem, stworzyli brzmienie albumu. Ciekawe loopy, perkusyjne breaki i szereg smaczków, dodają tajemniczości i współgrają z pomysłami rapera. Filmowe podkłady prowadzą nas przez baśniowe krajobrazy, ciemne zaułki i szereg nienazwanych jeszcze barw. Na płycie znajdziemy znamienitych gości i bliskich. Okładką zajęła się Kasia Fronczak, pokazując konceptualną spójność i fragmentaryczną różnorodność projektu.
Preorder, nakład 300 sztuk, cena 30 zł.

Singiel, Mada x Temzki - W szeregu (dziwko!)


Odsłuch:
vipdavid
Posty: 382
Rejestracja: 08 wrz 2019, 13:25

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: vipdavid »

Dawno nic nie słyszałem o Temzkim


Sprawdzę
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

Awatar użytkownika
baluckilu
Posty: 258
Rejestracja: 07 gru 2019, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: baluckilu »

Pod koniec 2017 roku napisałem wiadomość do Mady na Instagramie, z prośbą o polecenie czegoś do czytania, bo widziałem, że ma pokaźną biblioteczkę (props za Gombro i Witkacego) i wtedy polecił mi właśnie Alchemię słowa, którą, o ile dobrze pamiętam w tamtym czasie dopiero dostał i zamierzał przeczytać. Fajnie, że po prawie trzech latach wyjdzie album inspirowany tą książką. Mada zawsze na propsie, cieszy jego z47awka na literaturę i dziaba z Grzesiukiem na szyi. Czuć w jego tekstach tą zadziorność i charakter chłopaka międzywojennej Warszawy na kształt bohatera Hłaski czy biografii Grzesiuka właśnie. Taki trochę Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka z kaszkietem na głowie. Czekam na płytę, bo poprzednie były świetne, choć niedocenione i na nowe ZNWP (często wracam do Bejbo). Początkowo myślałem, że to projekt z Temzkim na majku, ale jednak to klasyczny duet MC/producent. Świetna okładka, ale gość chyba poświęca temu dużo uwagi. Poza tym, skoro ostatnio decyduje się na współpracę z jednym producentem, to z chęcią posłuchałbym płyty na bitach Miroffa albo Barto'cuta, pozdro Mada jeśli to czytasz
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

bardzo dobry ten singiel. świetnie kombinuje Mada z rymami i jest coraz więcej charyzmy w tym. kapitalnie wkleja się na tego typu bity.
dutchie
Posty: 114
Rejestracja: 28 maja 2020, 10:23

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: dutchie »

Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

kolejny świetny numer i udane gościnki. czekam na ten album i mam nadzieję, że Mada zostanie zauważony szerzej w końcu, bo napierdala piękny progres chłopaczyna.
temzki
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2019, 13:18

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: temzki »

Dzięki za dobre słowa. A przy okazji dodam, że naprawdę nie rozumiem, czemu tak wiele osób rzuca hasłami typu: "To Temzki żyje?!!!" :rotfl:
Entuzjastów odsyłam na swój fanpage na fb - https://www.facebook.com/TemzkiTema/ bo kilka rzeczy puściłem w ciągu ostatniego roku. Poza tym, nadchodzi drugie Mardi Gras... Pozdro!
encrenoire

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (2020)

Post autor: encrenoire »

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 16:31 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

ale bicior Temzkiego wow. wygrzewka rodem z jakiegoś Stones Throw.
Awatar użytkownika
KejMart
Posty: 333
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:28

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: KejMart »

Doszła dziś płytka, liczyłem że będzie chociaż dwuskrzydłowy digipack a nie koperta (może było info a nie zauważyłem). Cenią się rapery 30 ziko ale cóż, zaraz się biorę za odsłuch oby muzyka była dobra bo to najważniejsze.
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: dziejaszek »

O kopercie przewinęło się chyba gdzieś w komentarzach na fb.

Wypożyczyłem dziś "Alchemię słowa" z biblioteki, z odsłuchem się wstrzymam do czasu jak przeczytam.
Awatar użytkownika
Kusmier
Posty: 486
Rejestracja: 06 maja 2019, 23:34

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Kusmier »

Ale piękny album, jeden z najlepszych w tym roku
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (2020)

Post autor: clockers »

podbijam, kapitalna EPka. fajnie, że ta literackość tekstów nie jest wymuszona, a autor zresztą piszę coraz lepiej. z przyjemnością wyłapuję coraz więcej gier słownych i nawiązań, a stilo i próby zabawy rymami tylko ubogacają, bo warsztat również coraz lepszy. Temzki spore zaskoczenie jeśli chodzi o bity - są oryginalne, zostają w głowie i są chyba najbardziej "pod Madę" ze wszystkich, na jakich do tej pory nagrywał. w sumie jedynie mogłoby być nieco mniej tych czytanek, ale też jakoś tam na pewno pomaga to spiąć w przemyślaną całość. wsłucham się jeszcze, ale na ten moment podbijam słowa Kusmiera - jeden z najlepszych materiałów tego roku. oby nie przeszedł niezauważony.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2020, 12:59 przez clockers, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (04.07.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

Jest na Spotify, jakby co
drzeworyt
Posty: 311
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:41

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (2020)

Post autor: drzeworyt »

Mada z, jak początkowo myślałem, kuli u nogi Kajtka przerodził mega charakterystycznego rapera z jednym z najciekawszych styli na scenie. Bardzo podoba mi się jego konsekwencja i progres na przestrzeni kilku lat.
@temzki dał cudowne bity idealne pod Adasia i dopełnił klimat. Jestem fanem tego duetu i mam nadzieję, że to nie jednorazowa współpraca jak to zwykle u Mady.
🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩
HWDP kurwo - nique la police
Jebać ich przekaz, FREE PALESTINE
Ja nie będę już pierdolił o pożyczkach
Koniec z tym gównem, i just wanna get ma dick sucked
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (2020)

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
Kusmier
Posty: 486
Rejestracja: 06 maja 2019, 23:34

Re: Mada x Temzki - Alchemia Słowa (2020)

Post autor: Kusmier »

Chciałbym dodać, że pomimo Kozy nie mogę za bardzo słuchać to tutaj bardzo fajnie mi się wpasował.
ODPOWIEDZ