Bokun - Pilliada (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Bokun - Pilliada (2020)

Post autor: Jose »

BOKUN to interesujący polski artysta, którego twórczość i wrażliwość wpisują się w profil artystyczny Asfalt Records. Znamy się nie od dziś i tym bardziej cieszymy się, że powierzył nam swój najnowszy i naszym zdaniem pod każdym względem doskonały album “Pilliada”. Krążek ten zdradza efektowną wyobraźnię muzyczną Pawła, dla której rap czy hip-hop stanowią tylko środek wyrazu. Pierwszym utworem promującym nadchodzące wydawnictwo jest singiel “Coś” do którego powstał teledysk autorstwa szczecińskiego kolektywu “Kinomotiv”. Za zdjęcia oraz oprawę wizualną projektu odpowiada Maciek Pestka. Kwestie postprodukcyjne (mix & mastering) spina ENZU. Wydanie fizyczne płyty BOKUN “Pilliada” zostało wydane w Limitowanej Edycji Specjalnej, jest ograniczone do 1000 egzemplarzy i zawiera drugą, dodatkową płytę CD z wersją instrumentalną albumu. Zachęcamy do regularnego zażywania “Pilliady”, począwszy od dawki “Coś”, co powinno umilić doznania związane z wyczekiwaniem na premierę płyty, która została wyznaczona na 19 czerwca 2020.

“Suplement fonograficzny wyprodukowany przez BOKUN®. Nie zaleca się stosowania jako substytut dla zróżnicowanej diety dźwiękowej. Przechowywać z dala od osób skłonnych do afirmacji. Skutki uboczne: podnosi wrażliwość. Przed użyciem - wstrząsnąć. Po użyciu - popić wodą. Artysta oraz wydawca nie biorą odpowiedzialności za skutki stosowania niezgodnie z zaleceniami. Wyprodukowano w Polsce.”

SKŁAD: Słowa: BOKUN (Paweł Bokun), Wokal: BOKUN (Paweł Bokun), Produkcja muzyczna: BOKUN (Paweł Bokun), Gość specjalny: grinskeen (Jacek Urbańczyk), Mix & mastering: ENZU (Michał Zych), Fotografie, identyfikacja wizualna (www.mpestka.com): MAGIC (Maciek Pestka), Dyrekcja artystyczna, produkcja wykonawcza: Bartek Okrój dla Asfalt Records.

BOKUN o płycie “Pilliada”:

“Pilliada jest grą dwóch słów: "Illiada" - jako moja interpretacja pogoni za chwałą i powierzchownym szczęściem nie oszczędzającej nikogo i niczego na swojej drodze. "Pill” (ang.) - Pigułka: symbol świata w którym żyje bohater płyty. “Pilliada” to świat złotych lekarstw na wszelkie dolegliwości: szarży za jednodniową sławą, ulotnych miłości, nieustannej potrzeby akceptacji, ciągłej negacji, samotności czy odrzucenia. To świat niedopowiedzeń i szukania problemów wszędzie z wyłączeniem samego siebie. To świat w którym nikt, a przede wszystkim bohater nie umie głośno przyznać, że coś mu po prostu nie wyszło. Od strony muzycznej jest to bardzo ważny przystanek na ciągłej drodze w poszukiwaniu mojej tożsamości artystycznej, zarówno od strony muzycznej jak i tekstowej. Czuję, że nareszcie znalazłem sposób by spiąć w jeden projekt horyzont moich inspiracji - tych soulowych, ambientu, czy elektroniki. Tworząc "Pilliadę" na każdym z jej etapów czułem się jakbym poznawał muzykę na nowo.”

BOKUN:

Raper - piosenkarz działający jednocześnie jako producent muzyczny. Ceniony przez słuchaczy za nieszablonowe podejście do słowa. Znany z mieszania wielu inspiracji w tworzonych przez siebie kompozycjach, które mimo eklektyczności poruszają się głównie po torach soulowo - ambientowych.

Zadebiutował w 2016 roku podziemnym albumem "Pjes Uliczny" na który z dużym entuzjazmem zareagowało środowisko hiphopowe. Debiutancki krążek doprowadził do współpracy z QueQuality (album "Paranoia"), udziału w 5 edycji Młodych Wilków Popkillera oraz występu na legendarnym festiwalu Hip-Hop Kemp. Najnowsze wydawnictwo artysty ukazuje się w barwach warszawskiej wytwórni Asfalt Records.



Ale transfer :shock:
Awatar użytkownika
Michass
Posty: 115
Rejestracja: 01 wrz 2019, 11:51

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: Michass »

bardzo ładny singiel, podoba mi się
faktycznie po psie trochę ucichło o bokunie, może teraz się uda
Awatar użytkownika
Master
Posty: 296
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: Master »

Singiel w pytkę. Bokun dobry gracz, trochę ta płytka ostatnia przeszła bokiem, a szkoda. Może w Asfalcie lepiej jego karierą pokierują.
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: przedszkolanek »

singiel spadł
Kysys
Posty: 395
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:45
Lokalizacja: 77

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: Kysys »

RapCelownik.pl - Najwięcej Treści o Muzyce Rap i Kulturze Hip Hop
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: Rhubarb »

liczyłem na pana bokuna od samego początku, 200 po mieście imo zapowiadało bardzo dobre rzeczy ale potem poszło to w dziwną stronę

teraz mam nadzieję na w końcu nagranie płytki na miarę jego mozliwości
drzeworyt
Posty: 311
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:41

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: drzeworyt »

Nigdy nie czytam opisów singli czy płyt, ale Pawełek zawsze coś ciekawego z pomysłem skrobnie.
Super singiel, stawiam na tego psa. Liczę, że w końcu uda się nieco przebić.
🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩
HWDP kurwo - nique la police
Jebać ich przekaz, FREE PALESTINE
Ja nie będę już pierdolił o pożyczkach
Koniec z tym gównem, i just wanna get ma dick sucked
Flavs
Posty: 92
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:26

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: Flavs »

Trzymam kciuki zeby polecialo to szerzej
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: daveyo »

Jestem pozytywnie zaskoczony, zajebisty kawałek, słychać w tym, że ma jakiś pomysł na ten album i jest to dobrze dopracowane, wyczuwam naprawdę dobry produkcyjnie-muzycznie materiał. Oby się szerzej przebiło, bo jest szansa na wejście lvl wyżej.
Okładka również mi się podoba, super jest.
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: bronek »

Ja tez propsuje, dwiescie po miescie, mlode raki i pjes uliczny mi sie podobaly, ale paranoia za to w ogole... I chyba nie tylko ja tak mialem bo akurat ten krazek zrobil (z tego co widzialem) najmniej szumu.

Wracajac do tematu to singiel bardzo przyjemny, nawijka bardzo fajna i urozmaicona, a tekst o refleksji nad soba tez nawet ciekawy na pewno sprawdze nastepne single ;)
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: deska »

Przyjemny ten singiel, ja wolę Bokuna w luźniejszych/weselszych klimatach, ale pewnie odsłucham jeszcze kilka razy
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1760
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: loco »

Asfalt piękne transfery, wymiana Bonsoul na Fabijańskiego i Bokuna :lol:
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: daveyo »

Bokun akurat jest świetnym transferem i patrząc na jego formę w tym nowym kawałku to trafili w dobry czas i się to opłaci, imo.
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: Willxc »

No patrząc po wyświetleniach na ten moment to tak średnio bym powiedział, a sam kawałek bardzo fajny.
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: moxxi »

No bo kogo obchodzi jakiś Paweł Bokun który wydał jakieś gówno w QQ a teraz swiruje dobrego rapera, rap dla nikogo elo
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2292
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: kapper1 »

Wysłałem to do Asfaltu - beka że na raty
Tytus napisał w smsie eufemizm do spierdalaj
Bokun w porządku, ale raczej nie wrócę.
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: stranger »

Chyba najbardziej muzykalny raper w naszym kraju. Pisząc muzykalnym, mam na myśli unikalne podejście i swobodę w poruszaniu się muzycznym. Bokun to dla mnie taki polski Post Malone, oczywiście zachowując proporcję. Singiel super, czekam na materiał.
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
The Bitch Fucker
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2019, 22:19

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: The Bitch Fucker »

stranger pisze: 23 maja 2020, 18:14 Chyba najbardziej muzykalny raper w naszym kraju. Pisząc muzykalnym, mam na myśli unikalne podejście i swobodę w poruszaniu się muzycznym. Bokun to dla mnie taki polski Post Malone, oczywiście zachowując proporcję. Singiel super, czekam na materiał.
podbijam, trafnie napisane
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: runiek »

Bardzo ładne to, że aż od razu zamówiłem limitke, a nie pamiętam kiedy ostatni raz tak się śpieszyłem z kupnem jakiegoś fizyka.
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
pawel g
Posty: 82
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:17

Re: Bokun - Pilliada (19.06.2020)

Post autor: pawel g »

świetny singiel, leci na pętli
ODPOWIEDZ