Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

avause
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2021, 19:23

Re: Bisz/Kosa - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: avause »

Mi właśnie ta Pani na refrenie bardzo dobrze siadła. Cały kawałek jest świetny, przyjemny. Trzy ostatnie zostawiam na jutro, listonosz będzie z płytką :3
Awatar użytkownika
diemdzi
Posty: 101
Rejestracja: 13 lut 2020, 21:08

Re: Bisz/Kosa - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: diemdzi »

Przyszła płyta :) Piękne wydanie, a reedycje niczym nie różnią się od wcześniejszych reedycji.
Spoiler
Obrazek
Mnie najbardziej zaintrygował ten papierek z kodem QR, który każe wejść na ich stronę 9 maja (w dniu urodzin Bisza). Mówili coś o tym wcześniej? Obecnie wyskakuje taki komunikat:
Spoiler
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 mar 2021, 17:21 przez diemdzi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz/Kosa - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

9go ma urodziny? :eek: :shock:
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz/Kosa - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

Dopsz, odsłuchiwanko. Może uda mi się w końcu trochę dojść do ładu z Biszem i sobą samym w powiązaniu z jego twórczościa, bo Kosę bardzo kocham i szanuję.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Bisz/Kosa - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

Produkcyjnie bardzo dobry materiał ,wszystko utrzymane w spójnym klimacie - rozkosznie można delektować się tymi dźwiękami, które są bardzo namacalne, delikatne i zarazem wyważone, Bisz świetnie wkleił się w podkłady na krążku, polecam wieczorny odsłuch bez telefonu i innych przeszkadzajek, aby zatopić się w samej głębi tej płyty. Z reguły narzekam na długość albumów, iż są za krótkie, tutaj jednak pełna dycha tracków jest w sam raz.
Awatar użytkownika
carl
Posty: 435
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:40

Re: Bisz/Kosa - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: carl »

jezu chryste KOSA :bowdown:
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz/Kosa - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

Jest całe tracić, poświęcić wszystko i tytułowy na YouTube już. Ale nie wiem czy nie lepiej już poczekać na całość jak będzie albumu.
Awatar użytkownika
chmur3k
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwie 2020, 11:25

Re: Bisz/Kosa - TBA (2021) [Zapowiedź]

Post autor: chmur3k »

jasienieslizgam
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis 2019, 21:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: jasienieslizgam »

czmeu jak tutaj wkleiliscie, to pokazuje cala plyte, po nacisnieciu album niedostepny w tym kraju, a po wejsciu przez apke na telefonie mozan odpalic tylko single? slabiutko
Awatar użytkownika
diemdzi
Posty: 101
Rejestracja: 13 lut 2020, 21:08

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: diemdzi »

Pewnie dlatego, że tak naprawdę oficjalna premiera ma być dopiero dzisiaj, więc reszta kawałków wejdzie później.

Btw pisałem wcześniej, że "Zapadam się w pamięć" nie porwało mnie przy premierze, ale jednak muszę cofnąć swoje słowa - idealnie pasuje do całości.

W sumie 2500 sztuk tego limitowanego boxa w preorderze to bardzo odważne posunięcie zważywszy na to, że po ostatnich słabych płytach zaufanie jego fanbejsu (w tym moje) do jego twórczości zostało mocno nadszarpnięte. Na szczęście cały nakład zszedł.
Edit: o kurwa, na stronie pchamytensyf.pl nawet podstawowa wersja 1CD jest już wyprzedana, pozostało tylko trochę tych 2CD.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9517
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: potter »

Piękny album, nie kumam czemu Bisz się tak długo męczył z tym Radexem, na podkładach Kosy wszystko brzmi lepiej, chociaż pierwszy raz słyszę jego bity, bo tych wcześniejszych epek dołączonych jeszcze nie sprawdziłem.

I zgadzam się z kimś tam wyżej, jak u Guziora czułem niedosyt, tak tutaj te 10 tracków idealnie siedzi, nie ma chyba słabszego punktu i pewnie będzie to kandydat do topki roku.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: Jiigsi »

Bisz ma duży fanbase wśród dupeczek, które trochę słuchają tego rapu, ale tylko tego mądrzejszego wiesz ocb. Przynajmniej u mnie w pracy tak to wygląda
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: Spenser »

potter pisze: 12 mar 2021, 15:11 Piękny album, nie kumam czemu Bisz się tak długo męczył z tym Radexem
Obstawiam że on się nie męczył :dunno:
mefisto47
Posty: 232
Rejestracja: 07 maja 2020, 21:26

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: mefisto47 »

na iTunes pokazuje premiere 4.04.2021
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2290
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: kapper1 »

Jiigsi pisze: 12 mar 2021, 15:43 Bisz ma duży fanbase wśród dupeczek, które trochę słuchają tego rapu, ale tylko tego mądrzejszego wiesz ocb. Przynajmniej u mnie w pracy tak to wygląda
Lepiej Bisz niż jakiś taco hemingłej czy inny mata (nie wiem czego one tam jeszcze słuchają)
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: Spenser »

Tam na tej bonusowej płycie widzę że jest maxisingiel noce, jak ktoś nie słyszał wcześniej tak jak ja to podstawowa wersja tracku jest na YT https://youtu.be/SzYTOneo6no
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: Jose »

ło panie, tam poznałem Bisza, co to była za zwrotka, zakochany byłem full, jedna ze zwotek, dzięki którym trafiłem na slg
ether
Posty: 516
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: ether »

Bisz zawsze daje rade, pozostaje tylko kwestia czy komus się podoba konkretna odsłona muzyczna czy nie. Tak co do tego, że Wilk Chodnikowy zostal wybrany tą plytą dekady w polskim hip-hopie to przypomne, że to po Wilku Chodnikowym zaczęła się moda na hasztagi i na tym wypłynęli m.in. Dwa Sławy, czy nawet w pewnym sensie Quebo. Poza tym bylo wielu raperów, ktorzy rzucili wszystko i polecieli w to totalnie, tak więc tak, jak najbardziej, nie ma lepszego kandydata na płytę dekady, zdecydowanie coś zmieniła w grze, mimo, że może nie każdy pamięta, że to od tego się zaczęło

Edit: tak pomyslalem, że żeby napisać "Bisz daje rade" trzeba skreślić x z radex i w sumie to takie obrazowe. Ale ja niektore jego loty tam lubiłem, chociaż bardziej z tej pierwszej plyty, tej drugiej za bardzo nie znam, bo jakos nie mialem ochoty sprawdzac nawet, męczyła mnie zbyt wymagajaca forma, chociaz zawsze doceniam ambicje i chęć zrobienia czegos po swojemu.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: Spenser »

Bisz miał hasztagow dużo na w stronę zmiany już edit: dobra nie wiem czy dużo ale było "rozkręcam się na dobre #helikopter"
ether
Posty: 516
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Bisz/Kosa - Blady Król (2021)

Post autor: ether »

No ok, ale co to zmienia. Wtedy Bisz był nieznany, a wiesz jak to dziala. Jak nie ma wokół ciebie hype'u to jesteś nikim. A jak nagle nie wiedzieć czemu masz duże wyświetlenia to każdy chce ci lizać dupe i patrzą na twoje patenty. Wielu uważa, że Wilk Chodnikowy to nawet nie jest najlepsza plyta Bisza, a to tym sie przebił. W Strone Zmiany to super płyta. Akurat odpaliłem to:
ODPOWIEDZ