Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

bo mało kto kojarzył go po ksywie z bitaminą, liczby przed h16 były śmiesznie niskie

Dodano po 1 dniu 7 godzinach 18 minutach 34 sekundach:
to wyszedł bardziej hip-hop czy jakieś pop/r&b?
Awatar użytkownika
chilipvlmer
Posty: 186
Rejestracja: 10 paź 2019, 1:02
Lokalizacja: wroclaw

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: chilipvlmer »

mało kto kojarzył vito bambino co ja czytam w ogóle
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7536
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: eddy_wata »

jak przedszkolanek nie kojarzył to nikt nie kojarzył ziomeg
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

xDDD
sobie popatrzcie choćby w temat psiejkrwi gdzie się co drugi pytał co to za babeczka ta vito bambina
liczby przed h16 też kręcił dużo gorsze niż po i niż sama bitamina
Awatar użytkownika
k4ve
Posty: 579
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:28

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: k4ve »

ja jestem jedna z tych osób która myślała całe życie ze w bitaminie spiewa jakas kobitka, po czym zobaczyłem h16 tego gościa i dopiero dzięki temu zapamiętałem kim on jest, więc cos jest na rzeczy
TO SYBERIA
ZIMNO NA TYCH PERYFERIACH
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

Co ten temat robi w tym dziale?
Próbowałem wczoraj przesłuchać tę płytę ale zmęczyłem się gdzieś przy 5-6 numerze i wyłączyłem. Spróbuję znowu bo ten koleś potrafi ładnie zaśpiewać niebanalny tekst, ale tak rzadko, że większość zlewa się w zbiór losowych pierdoletów podawanych monotonnym głosem. Mam nadzieję, że uda się wygrzebać jakieś perełki z tych 15 piosenek.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

@sugarhill_notausgang czyli wyszło popo-r&b, a nie hh?
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

No ale weź ten singiel "Bunkrów nie ma", jak dla mnie tam są bardzo śladowe ilości hip-hopu, i jest jak sądzę reprezentacyjny gatunkowo dla albumu. No trudno zdefiniować co to jest, pop/r'n'b/neo-soul? Lubię Vito, ma pozytywny vibe, nagrał kilka fajnych rzeczy, ale przesłuchanie całej płyty na raz to jest dla mnie duże wyzwanie, trochę widzę to tak, że łyżka miodu zawsze spoko, ale pół szklanki już bym nie zjadł..
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

ja się pytam, bo nie słuchałem :D
single faktycznie były mało rapowe
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

Ty no ja właśnie niewiele jego rzeczy słuchałem wcześniej i nie trafiłem na żadne jego rapowe numery. To znaczy, że on nagrał jedno hot16 i przez to myśleliście, że on nagra rapową płytę? Czy nagrywał już jakieś rapy i mnie to ominęło?
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

O, bardzo fajne. To szkoda, że już prawie nie rapuje.
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Nedvved »

Ależ quality dyskusja forumowego betonu.

Bardzo niedzisiejsza jest ta płytka, bez ironii, o uczuciach, jeśli chodzi o muzyczne pomysły to trochę mi się z późnymi rzeczami od Mac Millera.
Są słabsze momenty jak te fragmenty multi-języczne albo skitowe numery, ale taką muzyczkę W OKOLICACH HIP HOPu w Polsce po prostu trzeba propsować, bo jest jej mało.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

Nedvved pisze: 30 wrz 2020, 15:04 W OKOLICACH HIP HOPu
:lol:
Nedvved pisze: 30 wrz 2020, 15:04 po prostu trzeba propsować
OK trzeba to trzeba
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Nedvved »

sugarhill_notausgang pisze: :lol:

OK trzeba to trzeba
Dzięki za możliwość dyskusji, jestem zachwycony.

W mojej opinii wyróżnia się to na tle krajowego podwórka, więc tak sobie napisałem.

No ale można też prowadzić dywagacje na temat genre-klasyfikacji tego albumu bez słowa na temat samej zawartości.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

Spoko nie ma za co, przychodzisz rzucasz tekst, że dyskusja słaba, że beton, a sam piszesz, że trzeba propsować i że płyta niedzisiejsza. Oczywiście, że się wyróżnia, fajna płyta tylko dla mnie nudna i ciut mdła, podtrzymuję analogię ze szklanką miodu. Przydałby się jakiś pazur na niej dla kontrastu.

No, można, to sobie prowadzimy dywagacje na temat klasyfikacji. Bo dla mnie na tym albumie nie ma hip hopu i nie jest w okolicach hip hopu, chyba że o 80% dzisiejszego popu można tak napisać i pewnie będzie to w jakimś stopniu prawdą.
Elo.
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Nedvved »

Akurat 'niedzisiejsza' w mojej wypowiedzi miała mieć pozytywny wydźwięk, potem rozwinąłem czemu jest niedzisiejsza - nie wiem co jest niezrozumiałe.

No to jest trochę jak dyskusja czy IGOR albo Swimming/Circles to albumy hiphopowe czy już soulowe/popowe? Dla mnie po prostu taki podział na HH i inną muzykę jak tu na forum w dzisiejszych czasach nie do końca ma sens, bo granice się mocno zacierają i

Oczywiście mój błąd - nie napisałem że moim zdaniem taką muzę trzeba propsować - przecież nie zmienię czyjegoś zdania. Moim zdaniem po prostu polscy twórcy nie rozpieszczają jeśli chodzi o albumy o podobnej estetyce przez co każdy przejaw próby oceniam pozytywnie.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

Nedvved pisze: 01 paź 2020, 14:55 Dla mnie po prostu taki podział na HH i inną muzykę jak tu na forum w dzisiejszych czasach nie do końca ma sens
No i super, a dla mnie nie do końca ma sens temat o płycie na której nie ma ani jednej rapowej zwrotki i ani jednego rapowego beatu na forum Polski Hip Hop. Trochę dziwne dałeś przykłady, bo to są płyty raperów, którzy na nich (oprócz wspaniałych wycieczek w rejony eksperymentów i fuzji gatunkowych) rapują.
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Nedvved »

Przykłady stąd, że połowa wątku o IGOR to dyskusje nad tym co ta płyta robi w dziale zagraniczny hip hop, a na Circles imo rapowania stricte jest mało, a i forma muzyczna jest bliższa klasycznym piosenkom niż 'bitowi'.

A czy ta płytka będzie w tym dziale czy 'inne', dla mnie whatever, piłem do czegoś innego.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Vito Bambino - Poczekalnia (25.09.2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

Dla mnie też whatever, to, że sobie rzuciłem w poście "Co ta płyta robi w tym dziale", nie oznacza, że będę toczył o to batalię, oznacza tyle, że to może być jeden z tematów dyskusji na temat tej płyty. Płyty zresztą sennej i nudnej, więc chociaż o miszmaszu gatunkowym sobie chętnie pogadam. Posty leca, temat nie spada no i fajnie. A do dyskusji każdy może dorzucić co chce, ale fajnie jakby nie zaczynał od nazywania innych "forumowym betonem" that's all.
Jak najbardziej podzielam pogląd, że warto przychylniej patrzeć na próby takich brzmień na polskim podwórku,taka Rosalie ma u mnie od razu +2 punkty za to, że jest "nasza" i śpiewa po polsku, ale Vito nawet ze swoimi +2 punktami za to samo nadal ma u mnie 5/10. A szkoda. Udzielam się w tym temacie bo słyszałem numery Bitaminy na Męskim Graniu i na żywo brzmi to super, poza tym miał świetny feat na solówce Pauliny Przybysz i miałem nadzieję na dobrą solową produkcję, ale niestety j.w.
ODPOWIEDZ