Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: arboozrap »

Obrazek

1. Wiesz Kto Ma Ogień
2. Waga Słowa (ft. Fenomen)
3. Nie Ma Miejsca Jak Dom
4. Nie Zasypiaj (ft. Chada)
5. Daje Rap Muzykę (ft. Borixon)
6. Pihszou
7. Zabijamy Się Dla Cyfra II
8. Witam (ft. Wzgórze Ya-Pa3)
9. ...
10. Nic Co Ludzkie (ft. 1 Z 2)
11. To Tylko Skit
12. Nie Dla Mnie
13. Złe Wiadomości (ft. Endefis)
14. One Są Wszędzie (ft. Franek)
15. Hajlajf (+ Historie)

Pierwsza solówka Piha i od razu hardkorowy materiał. Bardzo lubię ten album i często do niego wracam. Solidna płyta lirycznie, muzycznie i pod względem nawijki. Dużo dobrych gości na zwrotkach. I jeden z najbardziej hardkorowych kawałków jak na tamten czas - "Hajlajf", gdzie jest nawijka o akcji z Cytryną :D

Awatar użytkownika
Ordell
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2020, 21:37

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: Ordell »

Pih to dla mnie strasznie przypalowa postać, dużo jakichś krzywych akcji (vide: to nie jest hip hop, wanna, mordo mordo), turboprawicowe i szowinistyczne poglądy, z którymi nie zbijam piątki, mnóstwo bardzo cringowych utworów, ale ta płyta to mój osobisty klasyk.

Zabijamy się dla cyfry lI, Złe wiadomości, Daję rap muzykę :bowdown: :bowdown:

W sumie do Kwiatów Zła czołówka polskiej sceny jeśli chodzi o poziom wypuszczanych materiałów.
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: arboozrap »

Ordell pisze: 17 lut 2020, 20:50 Pih to dla mnie strasznie przypalowa postać, dużo jakichś krzywych akcji (vide: to nie jest hip hop, wanna, mordo mordo), turboprawicowe i szowinistyczne poglądy, z którymi nie zbijam piątki, mnóstwo bardzo cringowych utworów, ale ta płyta to mój osobisty klasyk.

Zabijamy się dla cyfry lI, Złe wiadomości, Daję rap muzykę :bowdown: :bowdown:

W sumie do Kwiatów Zła czołówka polskiej sceny jeśli chodzi o poziom wypuszczanych materiałów.
Poglądy Piha są mi znane i uważam że są one bardzo szkodliwe i powinny być zwalczane. Nie ma miejsca na rasizm, ksenofobie i prymitywny nacjonalizm. Kilka krzywych akcji z nim jest opisanych w czasopiśmie Nigdy Więcej. Natomiast muzycznie jest bardzo dobrym raperem i ta solówka jest tego przykładem. Również Kwiaty Zła, które posiadaja wiele klasyków. Ostatni album też jest bardzo dobry.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: gods bidness »

Jedna z najbardziej niedocenionych płyt w polskim rapie. Świetna alternatywa dla Warszawy, jeśli idzie o uliczną nawijkę. Klasyczne storytellingi, jak Zabijamy się dla cyfry, oparte zresztą na faktach. Dużo nienachalnej wrażliwości w tekstach, pokazującej, że pod hardkorowym płaszczykiem kryje się emocjonalny chłop.

Też bardzo oryginalne jak na tamte czasy bragga, można je porównać do bragga w wydaniu Vinniego Paza, wtedy to raczej było zupełne novum. I Pih przecierał szlaki takim Słoniom i innym braggowcom nawijającym hardkorowe teksty. To też coś, co go wtedy odróżniało od warszawskiej ulicy, która musiała być do bólu dosłowna i "prawdziwa".

A u Piha było dużo metafor i tych bragga, których często warszawskim ulicznikom "nie wypadało" robić. Boisz się alarmów, Pe I Ha Solo album, 15 sekund przed końcem będziesz wpierdalał valium, to przecież jeden z najbardziej klasycznych panczów polskiego rapu ever i jedno z lepszych wejść na płytę. Do tego bity lepsze, bardziej hip-hopowe, w klasycznym wydaniu niż na kolejnej płycie, po której widać, że już jednak, na Cameyowską modłę, bardziej była nagrywana pod sukces komercyjny (którego i tak nie było).
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: Opieronie »

Bardzo dobry album, pamiętam zajawka była mocna.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: Luxair »

♫ Chuja na klasykę ♪
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 437
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: ZRO »

arboozrap pisze: 17 lut 2020, 20:54
Ordell pisze: 17 lut 2020, 20:50 Pih to dla mnie strasznie przypalowa postać, dużo jakichś krzywych akcji (vide: to nie jest hip hop, wanna, mordo mordo), turboprawicowe i szowinistyczne poglądy, z którymi nie zbijam piątki, mnóstwo bardzo cringowych utworów, ale ta płyta to mój osobisty klasyk.

Zabijamy się dla cyfry lI, Złe wiadomości, Daję rap muzykę :bowdown: :bowdown:

W sumie do Kwiatów Zła czołówka polskiej sceny jeśli chodzi o poziom wypuszczanych materiałów.
Poglądy Piha są mi znane i uważam że są one bardzo szkodliwe i powinny być zwalczane. Nie ma miejsca na rasizm, ksenofobie i prymitywny nacjonalizm. Kilka krzywych akcji z nim jest opisanych w czasopiśmie Nigdy Więcej. Natomiast muzycznie jest bardzo dobrym raperem i ta solówka jest tego przykładem. Również Kwiaty Zła, które posiadaja wiele klasyków. Ostatni album też jest bardzo dobry.
"Czasopismo" nigdy więcej... Bajki, w które jak widać jeszcze ktoś wierzy.
Co do płyty, to oczywiste, że dobra. Kiedyś się słuchało. Czasy 2RX.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: Jose »

Aż sobie rano zacząłem odświeżać i mega klimat, ale przełączyłem sobie zaraz na kawałki 2003, 2004 i 2005, czyli Pihowe, proto-level-upowe podsumowania roku, w których latały ksywki, było poznawanie Brodki metodą Braille'a, ataki i podśmiechujki z polityków, raperów, celebrytów, do tego trochę jego poglądów (skrajnie prawicowych, co razi po 15 latach), co to były za sztosy. :bowdown:
Awatar użytkownika
GoodStuff
Posty: 731
Rejestracja: 14 paź 2019, 15:54

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: GoodStuff »

Zajebiste były te numery Piha podsumowujace rok,dużo celnych i ciekawych linijek, zastanawiam sie tylko czy VNM slyszal numer 2005 :rotfl:
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: phobos »

niechęć do pedałów to nie jest pogląd skrajnie prawicowy, to po prostu niechęć do pedałów, jak już musicie szufladkować raperów po poglądach politycznych to niech to chociaż ma ręce i nogi
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: jajca »

niechęć do pedałów to nie jest pogląd skrajnie prawicowy, to po prostu przekonanie, że sposób w jaki JA się lubię ruchać jest obiektywnie lepszy i słuszniejszy niż ruchanie się innych ludzi. To chyba bardziej kwestia egocentryzmu i braku empatii niż ideologii. Wciąż nieznana jest opinia Piha na temat form rozdziału dóbr w społeczeństwie, mechanizmów rynkowych, podatków itd.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: genocidegeneral »

niechęć do giejów to oczywiście skrajny faszyzm, jest nawet na to wzór matematyczny
Obrazek
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: Jose »

Ale tu jest deczko więcej niż nienawiść do gejów, raczej redisbadowskie poglądy.

"Zamiast papieża lesba wzięła w brudne łapy Nobla"

"SLD spadło z chuja co się z nimi stało
Prawo do adopcji chcieli dać pedałom"

"Zmarł czerwony harcerz w dżinsowej kurtce Kuroń
Zmarł Litwin Miłosz niech ktoś mi powie
Dlaczego tego pochowano Na Skałce w Krakowie
Powiernictwo pruskie to nie ich kurwa ziemia
Oni mają jeszcze złote zęby naszych w kieszeniach"

"Wieża Eiffla będzie wkrótce minaretem
u nas w sejmie pierwszy mulat Andrzej Lepper
pobożna lewica aż przyłóż do rany
gwałt na dziwce eurodeputowany pozwany"

"na ciele kobiety widzę tą ohydną bliznę
Szczuka popłuczyny po upadłym feminizmie"

"exodus na wyspy może jestem niekumaty
dlaczego Polki tam dają dupy tym ciapatym"


Sorry za formę, kopiowałem z tekstowo, a tam są takie cudne kwiatki jak:

"To uchaty Sylwester wódka i koks"
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: arboozrap »

ZRO, jakie bajki? Czytałeś w ogóle artykuły dotyczące Piha w tym czasopismie? Bo ja tak i jest wszystko potwierdzone. Chodziło o uczestnictwo w prawicowych imprezach o neonazistowskim zabarwieniu. Niby nie miało to miejsca?
A co do poglądów Piha to wystarczy też posłuchać jego utworów, gdzie przemyca takie treści, m.in. jakie wyżej podał kolega Jose. I tak jak uważam, że Pih jest jednym z najlepszych muzycznie graczy na scenie, to jego poglądy są bardzo szkodliwe. Ot choćby takie przykłady z brzegu:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: Jose »

On normalnie praktykuje jako prawnik? Czy jakieś inne rzeczy ogarnia? :D
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: gods bidness »

Z drugiej strony, w 2005 mówił, że będzie głosował na Cimoszewicza, twierdząc, że to najlepszy kandydat.
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 437
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: ZRO »

arboozrap pisze: 18 lut 2020, 16:00 ZRO, jakie bajki? Czytałeś w ogóle artykuły dotyczące Piha w tym czasopismie? Bo ja tak i jest wszystko potwierdzone. Chodziło o uczestnictwo w prawicowych imprezach o neonazistowskim zabarwieniu. Niby nie miało to miejsca?
A co do poglądów Piha to wystarczy też posłuchać jego utworów, gdzie przemyca takie treści, m.in. jakie wyżej podał kolega Jose. I tak jak uważam, że Pih jest jednym z najlepszych muzycznie graczy na scenie, to jego poglądy są bardzo szkodliwe. Ot choćby takie przykłady z brzegu:
Obrazek
Obrazek
Nie czytam takiego g... . Z Borixona robili rasistę, z Eldoki faszystę, a z Bilona z HG antysemitę... O, nawet Nowator się załapał jako nazista.
Zawsze szukali czegoś tam, gdzie tego nie było.

Zarzuć jak możesz tymi artykułami. Jeśli to ten śmieszny "Heil Hop", to grzecznie podziękuję. Jeśli taką imprezą był np. Marsz Niepodległości z 2010 roku (który oficjalnie poparł), to wiem o który "artykuł" chodziło ;)
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: phobos »

w Polsce swego czasu funkcjonowała (i dalej grają jakieś niedobitki) duża liczba różnych zespołów muzyki R.A.C, których często określa się jako "skrajnie prawicowych", w utworach lirycznych jest mowa głównie o Żydach, walce z komuną, imigracją, różne wizualizacje świata oczyszczonego rasowo

także no ustawianie Piha jako "skrajnie prawicowego" jest raczej nieadekwatne do sytuacji
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: kapper1 »

Nawet jeśli Pih mocno skręcił w prawo to co z tego? Łona też dawno skręcił tylko w lewo, czy przeszkadza to w odbiorze jego muzyki? Wkurwiało mnie tylko jak na koncercie we Wro co 2 kawałki robił przerwę na agitacje polityczne. Wolę ludzi, którzy mają swoje poglądy i je argumentują, a nie pierdolą głupoty jak Sokół czy Polar/Szałas.
Bartuz
Posty: 449
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Pih - Boisz Się Alarmów... (Peiha Solo Album Cz. 1) (2002)

Post autor: Bartuz »

Ludzie, ktoś czyta czasopismo "Nigdy więcej", a Wy z nim wdajecie sie w polemikę, szanujmy sie :rotfl:
ODPOWIEDZ