Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

Bo to był odcinek "co u Quebo" a nie oo, jak wygląda depresja i na tym polega różnica.
Jakby takiego Quebo pokazali w odcinku "prawidzwe oblicze depresji" to tak samo to jebać.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: zemsta1kadluba »

Tak jak pisałem wcześniej, ten cały wątek depresji pojawił się bezpośrednio po wydaniu singla o którym zdaje się że już wszyscy zapomnieli ;) wskazywał on (singiel) wtedy raczej na depresyjne tematy, a nie na pozę introwertycznego spierdoxa, której wyśmiewanie swoją drogą też jest takie o, ja rozumiem że jest większe przyzwolenie społeczne żeby po takich jechać, bo incel to bardzo powszechna wrzuta dziś na każdego kto przejawia jakiekolwiek problemy z interakcjami w społeczeństwie, ale no też jest całkiem spora, szczególnie we współczesnym świecie, grupa osób która właśnie jest takim introwertycznym spierdoxem i nie jest im do śmiechu w ich sytuacji, bo to są często bardzo utalentowani ludzie którzy nie mogą wykorzystać w pełni swojego potencjału przez wewnętrzne bariery. Więc jak widzą takiego Quebo w tv śniadaniowej robiącego z ich problemów jaja to pewnie jeszcze bardziej im psycha siada.
Nie jestem za tym żeby robić jakieś akcje typu cancel cłebo, dla mnie humor generalnie powinien być w miarę wolny, generalnie nie znoszę takich akcji typu polowania na czarownice, ale wskazuję jednak na pewną hipokryzję gdzie wyśmiewanie jednych problemów psychicznych wywołuje prawdziwą krucjatę przeciwko tej osobie, a wyśmiewanie innych jest chwalone jako genialna strategia marketingowa.
Takie moje luźne przemyślenia na spokojnie.
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

Ale wiecie że kontekst ma znacznie, co nie? To co zrobił Chajzer to dla beki przebrał się za bezdomnego, zaczął sikać ludzi, śmierdzieć przeklinać i jeździć na gapę samochodem mówiąc TAK WYGLĄDA BEZDOMNOŚĆ. To co zrobił Quebo to przypomniał sobie jak w dzieciństwie był bezdomny i teraz odgrywa rolę siebie sprzed lat jako osoby bezdomnej. Jak nie kumacie tej zasadniczej różnicy to jesteście tak głupi jak Wdowa a to jest wysoki przelot
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: zemsta1kadluba »

No jego było mniej finezyjne, zgodzę się, ale sens działania jest taki sam, robimy bekę z problemów psychicznych, a reakcje są dosłownie skrajnie inne- z jednej strony polowanie na czarownice, z drugiej wychwalanie.
To że ktoś ma inne zdanie od ciebie to nie znaczy że musisz mówić że jest głupi i nie rozumie ;)

Ja tylko zaznaczę raz jeszcze że mi nie chodzi żeby wywoływać jakąś guwnoburzę że usuńmy quebo ale po prostu chcę przekazać pewne obserwacje na temat społeczeństwa i tego jak podchodzi do pewnych zjawisk
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: baqlashan »

Moltisanti pisze: 17 lut 2020, 0:31 Jak nie kumacie tej zasadniczej różnicy to jesteście tak głupi
tak wygląda najgorszy obecnie foruming na ślizgawce, brawo molti ty bakłażanie, oświecona istoto, której poziom intelektu jest odwrotnie proporcjonalny do poziomu ego
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: Rhubarb »

co to kurwa za idiotyczne porównanie w ogóle, Chajzer w odcinku o radzeniu sobie z atakami paniki zrobił udawane-bekowe ataki paniki, a Quebo w odcinku o sobie nie udaje żadnego kurwa opóźnionego idioty, lamusa, pizdy czy chorego cżłowieka, tylko "przywraca" samego siebie sprzed lat i zachowuje się tak jakby w tym wywiadzie zachowywał się przed w ogóle rozpoczęciem kariery rapowej, jak sam nawijał w "Dnia poprzedniego" z Fuso
Uwierz mi, nie zawsze byłem taki pewny siebie jak na bitwach
Raczej też byłbyś mało estradowy
Mając tylko nienawiść na pięciuset metrach kwadratowych
więc dopiero rap dał mu pewność siebie i wyrwał go ze strefy komfortu, a wcześniej był tym, kto siedzi na kanapie w dzień dobry TVN. tu nie chodzi o udawanie depresji, ani o udawanie przyjeba, tylko o usunięcie rapu ze swojego życia i powrót do tego kim byłby gdyby nie jego kariera

e: już nie mówiąc, że w ogóle ten nowy-stary image nie ma nic wspólnego z depresją xD w sensie, jasne, depresja gra dużą rolę w tych nowych kawałkach, ale właśnie ten powrót do korzeni jest swego rodzaju próbą "odczarowania" tego wszystkiego, a nie jej obrazem, w sensie no wiecie, jest chujowo bo jestem sławny, więc wracam do czasów gdy nie byłem i rewiduję sobie wszystko na nowo, depresja stoi obok tego
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 565
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:02
Lokalizacja: internetełek

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: Maćko »

JESIEŃ jako całość podoba mi się bardzo, łącznie z fragmentami śpiewanymi-super.
Jednak cała otoczka już po pierwszym dniu zaczęła męczyć i nie wiem do kogo ona jest kierowana. Czy celem tego jest to, żeby faktycznie ktoś miał uwierzyć, że nie jest to jedynie stworzony wizerunek?
o takie forum nic nie robiłem
bvng
Posty: 357
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:19

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: bvng »

Ja to np. odczuwam odwrotnie, tzn. po przesłuchaniu tej Jesieni pomyślałem sobie co za gówno znowuż Quebo zrobił, ale ta cała otoczka i ten wywiad i cała akcja marketingowa jakos mi przypadła do gustu i to taki powiew świeżości na tej nudnej jak pizda scenie. Ja bym się tu jakiegoś głębszego sensu nie upatrywał i po prostu śledził jak to się dalej będzie rozwijać jak w jakimś serialu i tyle, dostarczajac nam trochę rozrywki.
samcro
Posty: 777
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: samcro »

bvng pisze: 17 lut 2020, 9:18 to taki powiew świeżości na tej nudnej jak pizda scenie
No super, udawanie niedorozwoja takie świeże . wow. boki zrywac.
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

Wracając do Wdowy:
Porównywanie Quebonafide do Chajzera - Witamy w 2020 roku, niedługo latające samochody.
bvng
Posty: 357
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:19

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: bvng »

Dlaczego uważasz takie osoby za niedorozwoje?
Awatar użytkownika
efzet
Posty: 135
Rejestracja: 16 lip 2019, 9:46

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: efzet »

Rhubarb pisze: 17 lut 2020, 1:42 co to kurwa za idiotyczne porównanie w ogóle, Chajzer w odcinku o radzeniu sobie z atakami paniki zrobił udawane-bekowe ataki paniki, a Quebo w odcinku o sobie nie udaje żadnego kurwa opóźnionego idioty, lamusa, pizdy czy chorego cżłowieka, tylko "przywraca" samego siebie sprzed lat i zachowuje się tak jakby w tym wywiadzie zachowywał się przed w ogóle rozpoczęciem kariery rapowej, jak sam nawijał w "Dnia poprzedniego" z Fuso
Uwierz mi, nie zawsze byłem taki pewny siebie jak na bitwach
Raczej też byłbyś mało estradowy
Mając tylko nienawiść na pięciuset metrach kwadratowych
więc dopiero rap dał mu pewność siebie i wyrwał go ze strefy komfortu, a wcześniej był tym, kto siedzi na kanapie w dzień dobry TVN. tu nie chodzi o udawanie depresji, ani o udawanie przyjeba, tylko o usunięcie rapu ze swojego życia i powrót do tego kim byłby gdyby nie jego kariera

e: już nie mówiąc, że w ogóle ten nowy-stary image nie ma nic wspólnego z depresją xD w sensie, jasne, depresja gra dużą rolę w tych nowych kawałkach, ale właśnie ten powrót do korzeni jest swego rodzaju próbą "odczarowania" tego wszystkiego, a nie jej obrazem, w sensie no wiecie, jest chujowo bo jestem sławny, więc wracam do czasów gdy nie byłem i rewiduję sobie wszystko na nowo, depresja stoi obok tego
dobry post, zmieniłem trochę zdanie dzięki niemu
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: KillerCroc »

Czy dla niektórych dalej to jest takie nieoczywiste że on nie udaje niedorozwoja z depresją tylko samego siebie z przed x lat? Przecież kreacja tej postaci jest zupełnie inna niż to jak się przedstawił w singlach, sam sposób mówienia wydaje się być oczywistą rzeczą więc moim zdaniem nie ma co łączyć Quebo z singli z tym wizerunkiem z jego przeszłości. Dlatego też wyciąganie wniosku że pierwszy singiel był rozmową terapeutyczną więc cała ta otoczka musi się obracać wokół depresji jest nietrafione :dunno:

On się zachowuje jak osoba która jest nieśmiała i jest wrzucona w wir wydarzeń. Przecież postura w DD TVN, fotki ze sławnymi kolegami etc. to nie są żadne oznaki depresji a tym bardziej używania jej jako narzędzi do promocji albumu tylko obraz Quebo zanim był sławny (dlatego też nie ma tatuaży). Padło trafne spostrzeżenie - co by fani sądzili gdyby okazało się że ten Quebo który jest tak energiczny, tak rozchwytywany jest wręcz wykopowym piwniczakiem? Wiadomo że z tak zbudowanym i oddanym fanbasem to raczej ma na celu tylko i wyłącznie zszokowanie bo tak naprawdę co może zrobić raper który jest wydziarany od stóp do głów, nosi przejebanie drogie ciuchy i farbuje włosy żeby zrobić coś równie kontrowersyjnego? Pozbyć się swojego wizerunku, a jak widać to był bardzo dobry ruch.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Tracz
Zbanowany
Posty: 479
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:23

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: Tracz »

Bardzo mądry post wyżej
#BOR4LIFE
Awatar użytkownika
luk0as
Moderator
Posty: 1506
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:01

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: luk0as »

czemu od drugiej zwrotki obraz na klipie jest 'zmutowany''? chyba nie bylo tak wczesniej
🎵 13-14.07.24, Warszawa - CLOUT Festival 3.0: Homixide Gang, Destroy Lonely, Gucci Mane, Playboi Carti, Rich Amiri, BabyTron, City Morgue, Young Nudy, Sexyy Red, Chief Keef, Offset, FourFive, Teezo Touchdown, Yung Lean, Trippie Redd + TBA 🎵
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

Było od początku.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

ale o czym wy w ogóle pierdolicie, przecież ten występ w ddtvn cringe w chuj, niezależnie od intencji
w ogóle to co quebo teraz odpierdala, to jest kwintesencja tefałenowskiego myślenia o świecie, okropieństwo
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: KillerCroc »

No i niech se będzie cringem ale nie nazywajmy tego udawaniem depresji bo zaraz dojdziemy do wniosku że ktoś smutny, zamknięty w sobie = depresja :dunno:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: jajca »

podejrzewam, że "despresja" przewijała się tu kilkukrotnie jako skrót myślowy do zaburzeń psychicznych, nerwicowych, osobowości, do fobii (np. społecznej), niskiej samooceny itd.
pajacowanie w tvn i udawanie osoby jak wyżej, w formie : "hehe patrzcie jakiego spierdoleńca odgrywam przed kamerą, śmiechawa co" no jest to dość gimnazjalny humor jak dla mnie i za chuja nie posuwa naszej cywilizacji do przodu.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Quebonafide - ROMANTIC PSYCHO (2020) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

przedszkolanek pisze: 17 lut 2020, 15:28 ale o czym wy w ogóle pierdolicie, przecież ten występ w ddtvn cringe w chuj, niezależnie od intencji
w ogóle to co quebo teraz odpierdala, to jest kwintesencja tefałenowskiego myślenia o świecie, okropieństwo
+1
ODPOWIEDZ