Bonson - Królu Złoty (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Pingwinho

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: Pingwinho »

Jako sajko Bonsona (najebałem się kiedyś na koncercie, zgubiłem AF1 i BS2 i ponownie kupiłem za gruby hajs z allegro) muszę przyznać, że chyba najgorsza płyta od czasów zawsze.
Cieszę się, że wyszedł dzisiaj Joyner Lucas.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: Bolo »

Jakie te bity są kurwa tragiczne to ja nawet nie mam siły. Jestem zjebany, że nie znam większości tych ksyw czy to jakieś kompletne nołnejmy? Liczyłem na link do accapelli gdzieś w środku, żeby można było zrobić remixy bo tekstowo to normalny bons ale te bity to syf kompletny.

Złap Mnie/Szminka Na Szkle/Noc Polarna (Roma <3) reszta to ewidentnie nie mój target o wydaniu to nie chcę już nic mówić bo nawet bonus tracki są na odwrót podpisane na trackliście :bowdown: Jak oni to zrobili ja nie mam pojęcia.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: przedszkolanek »

Bolo pisze: 27 mar 2020, 20:26 Jakie te bity są kurwa tragiczne to ja nawet nie mam siły. Jestem zjebany, że nie znam większości tych ksyw czy to jakieś kompletne nołnejmy?
ale że AWGSa nie znasz? (1/2 Mięthy np) Bartocuta? (płytę wydał w czwartek) Ramzesa? (dużo rzeczy u Deysa ostatnio)
jedynie ci D3W i Clearmind to w zasadzie noname'y, ale już gdzieś się przewijali u Kaza czy Guziora
tak szczerze to tylko Pelo nie jestem w stanie skojarzyć z czymkolwiek poza numerami Bonsona

nie słuchałem jbc
LotarioCalabria
Posty: 59
Rejestracja: 02 lut 2020, 20:40

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: LotarioCalabria »

Mi płyta się dosyć podoba,bity mi bardzo siadają,nie wiem co wy chcecie od bitów?Teksty bonsona jak zawsze ok,mroczny klimat płyty mocno się wkręca.Jedyna tragedia to zwrotki gościnne to co tam się odjebało to istny dramat.Straszny syf.To jest płyta dla szaleńców
enduro
Posty: 69
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:23

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: enduro »

jestem po pierwszym odsłuchu. co tu dużo gadać, zawsze lubiłem bonsa i jego rapsy. tutaj muszę się zgodzić z przedmówcami, najgorsza rzecz od niego ever. zapuściłem sobie na fotelu płytkę i chyba z 3 razy było już bardzo blisko momentu, w którym stwierdziłbym "bons, nie tym razem, dam ci szansę kiedy indziej". jednak dotrwałem do końca i... nigdy więcej. nie dam szansy tej płytce, bo po pierwszym odsłuchu sprawiła na mnie tak kiepskie wrażenie, że nie będę próbował nawet przekonać się do czegokolwiek z niej w przyszłości. zapomnieć i mieć nadzieję, że to jednak nie koniec bonsa, bo chłop jak chce, to potrafi. tym razem nie chciał chyba hehe.
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5697
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: TdW »

Tak to jest jak się wydaje po 2 w płyty w ciągu roku. Zmęczenie materiału i nagrywanie na siłę, drugi OSTR nam się robi
Willxc
Posty: 1530
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: Willxc »

Nuda nuda i jeszcze raz nuda, pierwszy singiel mi siadl potem coraz gorzej, a z tych niepublikowanych numerów to tylko Zepsuty.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: MicBar »

Zwrotki Damiana w "Zepsuty", "Vibe killer" i "Mama tried her best" to jedne z najważniejszych rzeczy, które wyszły dla mnie w PL rapie. Piąteczka królu złoty :)
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Refren w "Królu Mój" jakbym już w innym kawałku słyszał, podobny patent na nawijkę, kojarzy ktoś taki kawałek?
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: Ablazir »

imo to największym problemem w obecnej twórczości Bonsona są dziwne modulacje głosu, co gorsza są one prawie wszędzie
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Pingwinho pisze: 27 mar 2020, 18:31 najgorsza płyta od czasów zawsze.
Ja pierdolę, co za gówno obesrane, w ogóle nie da się słuchać. :bag: A skojarzenie mam z Płomieniem i refrenem Villaina w "Szkoła 81"
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
MalinowyJogurt

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: MalinowyJogurt »

Zgadza się, jakby przewinął tą płytę po staremu to nie było by aż tak tragicznych opinii, a niektóre fragmenty na płycie brzmią jakby mu jaja obcieli.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4810
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: badi »

zieeeeeeeeeeew
Awatar użytkownika
Whiskiz
Posty: 339
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: Whiskiz »

Chujowa jest ta plyta w opor, jedynie szminka na szkle zostala w glowie i bedzie zapetlana. Goscie poza Roma totalnie zawiedli ale w sumie i tak nie bardziej niz bons, totalnie nie trafia do mnie jego wykastrowana wersja. Na nastepnym solo jak tak pojdzie bedziemy mieli cover byc kobieta feat.zabson.
Yerkes
Posty: 256
Rejestracja: 22 sie 2019, 8:37

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: Yerkes »

Przesłuchałem dzisiaj rano i sorry Bons, ale przez tą spedaloną modulację głosem nie mam ochoty do tego wracać. Rozumiem rozwój, próbowanie nowych rzeczy itp itd. ale to jest cofanie się.

Ktoś wcześniej pisał o chujowej warstwie muzycznej, natomiast mam odmienne zdanie, wszystko fajnie gra.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: przedszkolanek »

Ablazir pisze: 28 mar 2020, 0:42 imo to największym problemem w obecnej twórczości Bonsona są dziwne modulacje głosu, co gorsza są one prawie wszędzie
najgorsze jednak, że są zupełnie nieudane (po singlach sądzę, bo płyty jeszcze nie słuchałem)
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 415
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: scarz »

przedszkolanek pisze: najgorsze jednak, że są zupełnie nieudane (po singlach sądzę, bo płyty jeszcze nie słuchałem)
W singlach te modulacje to jeszcze są trzymane w ryzach, potem wjeżdża takie Mama Tried Her Best i aż zęby bolą.
Awatar użytkownika
qualite_de_schizoide
Posty: 1164
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:19

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: qualite_de_schizoide »

Rozumiem, że komuś może nie podchodzić Bonson w takiej odsłonie ale niektóre opinie w tym temacie to przegięcie. Na pewno nie jest tak źle jak to niektórzy piszą. Podobnie było z trackiem "Bracie mój" - same hejty i zdania "jak komuś może się to podobać" tutaj, a w praktycznie każdym innym miejscu bardzo dobry odbiór. Wygląda to trochę jakby jakiś autorytet slizgawki skrytykował potężnie nowego bonsa i reszta zaczęła pisać tak z automatu.
chuj mnie boli co se napiszesz na forze
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4392
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: Piters »

Ja akurat nie podzielam zdania większości, że płyta jest chujowa, natomiast argument z tym, że tutaj hejt na Bracie Mój, a wszędzie propsy kompletnie nieudany bo przecież wiadomo, że fani na grupkach propsują nawet największe gówna

edit. też nie uważam jej za kozacką, jest taka o można posłuchać
Ostatnio zmieniony 28 mar 2020, 16:04 przez Piters, łącznie zmieniany 1 raz.
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
MalinowyJogurt

Re: Bonson - Królu Złoty (2020)

Post autor: MalinowyJogurt »

A może to działa w drugą stronę? Raperzy jakiego gówna by nie wypuścili to będą bronieni na facebooku przez swoich fanów, a na grupach to już w ogóle będą pały oblizywać. Jak masz dobre stosunki z recenzentami to również nawet jak wypuścisz gówno to będzie "Widać, że chce iść do przodu, nie zamyka się na trendy i moim zdaniem to mu wyszło na dobre" a chuja prawda.

Przesłuchałem album kolejny raz i tekstowo to jest typowy Bonson, bity mi jakoś mocno nie przeszkadzają, ale słysząc ten głos mam wrażenie jakbym słuchał zupełnie innej osoby niż do tej pory.
ODPOWIEDZ