Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5418
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: clockers »

Niebywałe świetny numer, zaryzykuję, że jeden z najlepszych Piotrka od dawna. Paulina co dała! spore zaskoczenie.
do całości wrócę, ale najpierw PRO8L3M.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9766
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: jajca »

Jose pisze: 06 mar 2020, 11:03 W sensie, że brzmi jakby Mes próbował zmieniać scenę autotunem, a jest w użyciu od 100 lat i inni już umieją operować tym bardzo dobrze, a Mes próbuje zgrywać "808s & Heartbreak" i w sumie śmiałem się deczko z tego porównania jak je przeczytałem, ale są momenty, że rzeczywiście brzmi jakby naśladował tamtego Kanye. Jakby ten materiał wyszedł te kilka lat temu, to może byłby większy efekt "wow", że taki gracz jak Mes wchodzi w autotune'a (co przecież nie było oczywiste w czasach, gdzie cokolwiek na tunie hejtowano) i można byłoby mu przypisać wizjonerstwo, a teraz łatwo można przejść obok tego bez większych emocji.
No bez jaj, przeciez dopiero koleś przodował w hejtowaniu autotune i tej cholernej młodzieży, nawet jak miał kolabo z Tuzza to dał im warunek, że ma być bez autotune bo tego nie trawi (o czym sam opowiadal w wywiadach) :D
Byłbym skłonny uwierzyć, że faktycznie Mes nagle posłuchał/załapał wyżej omawianą płytkę Kanyego i ze 100letnim opoznieniem zrozumiał, że auto tune sprawdził się i jest używany jako narzędzie wyrażające przygnębienie, rezygnację i nadwrażliwość emocjonalną ulokowaną w epoce "nowych technologii"
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
drzeworyt
Posty: 311
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:41

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: drzeworyt »

Gdzieś na ig Mes podkreślał, że na tym albumie znajdziemy wiele głębsze EMOCJE niż płytki smuteczek na 808 Kanye.
Ładnie to wydanie wygląda. Dostał ktoś ?
🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩
HWDP kurwo - nique la police
Jebać ich przekaz, FREE PALESTINE
Ja nie będę już pierdolił o pożyczkach
Koniec z tym gównem, i just wanna get ma dick sucked
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Nedvved »

A co jest niespodzianką oprócz CD?
Placi
Posty: 53
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Placi »

Niespodzianka oprócz CD jest kartka z instrukcjami co zrobic, zeby dostac ukryta zawartosc. Do tego kilka vlep i plakat. Całkiem ładnie w sumie wyglada to.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Bolo »

Można prosić foto jakieś wydania?
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
Whiskiz
Posty: 339
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Whiskiz »

Zdecydowanie najgorsza plyta z udzialem typa, osobiscie nie dalem rady przebrnac przez caly album na raz. Podklady jeszcze w wiekszosci sie bronia, ale cala reszta mehh. autotune vs mes 1:0, w dodatku po samoboju mesa :wall:
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5216
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: kapec »

scarz pisze: 27 lut 2020, 17:42 To on jakaś książkę pisze? Przecież to już jego w sumie krótkich feletionow na T-Mobile Music nie dało się czytać, bo to był bezsensowny bełkot w gruncie rzeczy tępawego kolesia, który za wszelka cenę chciał czytelnika przekonać o swojej erudycji i inteligencji. Przebrnięcie przez całą książkę Mesa będzie zabawą dla masochistów tylko.
Wydawnictwo Wielka Litera już w kwietniu wypuści na rynek książkę artysty hiphopowego o nazwisku Ten Typ Mes. Gratuluję. Lubię uliczne słownictwo w literaturze rap. Jest ważnym elementem znaczeniowym powieści, jak opisy przyrody w „Nad Niemnem”. Sporo tam drzew, krzewów i co najważniejsze ziół. – ujawnił Wojewódzki.
Awatar użytkownika
Ordell
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2020, 21:37

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Ordell »

Przesluchanie tej płyty na raz to jak przebiegnięcie jakiegoś pierdolonego maratonu :what: Literalnie męczyłem się słuchając tego, a wszystkie poprzednie płyty lubię.

Wrócę pewnie, ale na razie nie mam na to siły i ochoty :bag:
ltp
Posty: 18
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:13

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: ltp »

Nie dość, że chujowa płyta to jeszcze gość sprzedał swoje głupie przekonania sprzed dwóch (?) lat, kiedy pierdolił na autotune xD Piękna historia, na pewno lepsza niż ta plyta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
repcak
Posty: 81
Rejestracja: 17 gru 2019, 1:56

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: repcak »

Tak jak zawsze bronię, a i zazwyczaj propsuję wszystko co wychodzi od Mesa - tak tutaj czuję jeden wielki zawód i rozczarowanie...
Chyba jako jeden z nielicznych tutaj uważam, że "Odkąd umarłem" to fajny singielek. Ale od początku:
1.Autotune - początkowo sądziłem, że Alkopoligamia po prostu promuje kolejne wydawnictwo solowe Mesa, gdyż zwyczajowo minęły 2 lata od Rapersamplera. Zonk. Dostajemy Biały Tunel. Jako fan Mesa w pełni zaakceptowałem pomysł, mimo wcześniejszych opinii Tego Typa na ten temat.
2.Single - "Odkąd umarłem" fajne, ciekawe. "Ostatni raz" w pełni poprawne. "Cierp" najlepszy z singli (oprócz Frosti Rege).
3.Reszta - no i tutaj zaczyna się mój zawód i rozczarowanie. Płytę odpaliłem po trzech odsłuchach ArtBrut2, więc zmiana klimatu była spora. Album mnie zwyczajnie znudził i zmęczył. Momentami chciałem żeby odpalił się już kolejny kawałek... Na plus zwrotka Pauliny Przybysz (obok Pezeta najlepszy "feat"). Miło wspominam jeszcze 180stopni i bodajże dooM#. Tak jak 2 lata temu cieszyłem się na to, iż jednego dnia wychodzą dwa kozackie albumy: "Ground Zero" i "Rapersampler" - tak dziś okazało się to totalnym strzałem w kolano i niemiłą przygodą po ArtBrut2. Od razu zaznaczę, że jestem po jednym pełnym odsłuchu, tak więc zgodnie z zasadą (Przesłuchałeś raz to nie przesłuchałeś...) wrócę zapewne jeszcze raz w najbliższym czasie, ale podobnie jak kolega wyżej wspomniał
Ordell pisze: 06 mar 2020, 14:46 nie mam na to siły i ochoty
4.Wydanie/cena - tutaj wiadomo, że od lat na tym polu z Alkopoligamią trwa spór wielu forumkowiczów. Każdy zna sytuację z Rapersampler+ i ja znowu jako wierny fan/słuchacz w pełni zaakceptowałem cenę 49.99 + ship za "Biały Tunel". W zamian dotarło do mnie dzisiaj lekko uszkodzone w rogu opakowanie (płyta nie była zafoliowania, po prostu wrzucona do pudełka wysyłkowego). Kiedyś w podobnej sytuacji z płytą Blefa (również przyszło uszkodzone) musiałem na swój koszt odsyłać z kopertą zwrotną i wtedy otrzymałem wymieniony egzemplarz. Teraz sobie odpuszczę i z bólem serca dodam do swojej kolekcji uszkodzone, mimo wszystko warto też pamiętać co kurierzy robią z przesyłkami. Być może folia ochronna by załatwiła sprawę, ale mogę się mylić. Teraz do rzeczy. Do projektu graficznego się nie przyczepiam dla jednych taki minimalizm to cecha pozytywna dla jednych negatywna - indywidualna rzecz. Jednak w cenie 49.99 spodziewałem się czegoś więcej niż jednego skrzydełka digipack zapakowanego w obwolutę. Z tego co pamiętam wszystko miało być specjalne i elitarne... Props za fajne rozwiązanie graficzne na płycie (jest przeźroczysta).
5.Zawartość dodatkowa - nie wypowiadam się, gdyż aby wprowadzić kod widniejący na kartce trzeba poczekać aż ruszy strona (na chwile obecną licznik wskazuje, że będzie to za 29 godzin).

Podsumowując. Na pewno siądę do albumu jeszcze raz, jednak po pierwszym razie nie mam najlepszych wspomnień. Być może, oczywiście tego nie wykluczam za którymś odsłuchem płyta okaże się sztosem - jednak uczucie zwyczajnego bólu łba przy słuchaniu poszczególnych kawałków raczej tego nie wróży. O ile ten dzień byłby lepszy, gdybyśmy dostali solowy krążek Mesa, oraz ArtBrut2... :dunno:

edit. Oczywiście nie mam nic do podkładów Szoguna, czy wstawek instrumentalnych Bartka Tkacza. Jednak wszystko w całości w mojej opinii po jednym odsłuchu dało nie najlepszy efekt.
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 640
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Burak »

repcak pisze: 06 mar 2020, 18:45 Props za fajne rozwiązanie graficzne na płycie (jest przeźroczysta).
Faktycznie fajnie to wygląda, tylko zastanawia mnie jak to działa, od czego odbija się laser.

Zdjęcie znalezione na instagramie:
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Bolo »

Damn, fajnie to wyglada, gdyby tylko muzyka była na tym lepsza : /
Wygrzeszam Cię, mordzia.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: daveyo »

zajebiste
ether
Posty: 523
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: ether »

Po singlach mowie chuj, nie bedzie czego sluchac, ot taki projekt ciekawostka, nic wiecej. Teraz sobie sprawdzam i stwierdzam, ze ta stylówa ma potencjal ale to wymaga jeszcze dopracowania. Póki co ma to bardzo fajne momenty, ale jeszcze nie skonczylem sluchac calosci;p Póki co np. Giura mega, bo poczucie rytmu to jedna z najwiekszych broni Mesa i tym kawalku to pieknie leci.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2035
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: gods bidness »

Postawiłem sobie za cel na weekend przesłuchać 3 nowe płyty - OSTRa, Problem i Mesa. Jestem już po Problemie, który mnie niczym nie zachwycił i niczym nie zaskoczył. Teraz kończę Mesa, OSTR jeszcze przede mną, ale nie wierzę, żeby OSTR przebił to, co odjebał tutaj Mes.

I to odjebał, koleżanki i koledzy, całkiem pozytywnie. Nie spodziewałem się po singlach takiego przelotu, bo faktycznie one brzmią jak najgorsze kawałki z płyty. Owszem kojarzy się z autotjunowym Kanye Westem, ale dla mnie Kanye zawsze był bardziej cukierkowy w swej formie wyrazu. Płyta jest ciekawa muzycznie, autotune (którego zwykle nie lubię) tutaj w ogóle nie drażni mojego ucha i poczucia gustu, a dodaje tym kawałkom pożądanej i uprawnionej emocjonalności. Do tego nie jest to kolejna syntetyczna nudna płyta plastikowa z autotunem, tylko naprawdę bogata brzmieniowo.

Tekstowo się jeszcze nie wsłuchiwałem, bo robię kilka rzeczy naraz, ale jest dobrze. Póki co moi faworyci: Bezrękawnik, Niebywałe, Niedociągi warszawskie. Z singli Intymnie robi robotę, głównie podkładem.
Awatar użytkownika
kurator
Posty: 62
Rejestracja: 10 maja 2019, 9:10

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: kurator »

Idealna rzecz do nocnego, miejskiego soundtracku. Jak Typ jest ciężkim przypadkiem jako osobowość to w kwestii muzyki nadal trzyma wysoki poziom.
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1090
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Drmz »

Ciekawym doświadczeniem jest odsłuch tego albumu. Brzmieniowo/bitowo jest ciekawie i może dlatego zdarzyło mi się uśmiechnąć słuchając tej płytki, bo w końcu jakiś powiew świeżości na tej nudnej jak pizda scenie. NIe wypowiem się na temat warstwy tekstowej, bo po dwóch odsłuchach dalej nie wiele rozumiem z tego co Mes bełkocze na tych podkładach. Ale ma bardzo ładne momenty ten album (DooM# Bezrękawnik czy wymieniane wcześniej Niebywałe) Ogólnie ja się bardzo pozytywnie zaskoczyłem, bo po singlach byłem rozjebany, a po odsłuchu Intymnie zastanawiałem się nad sensem swojego istnienia. Biały Tunel > Art Brut2
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 850
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Finesta »

Prsybysz zajebista gościnka, obok Odkąd Umarłem to utwór z jej udziałem moim ulubionym
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4391
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Piters »

Dziwne, czasami chujowe, czasami spoko, ale na bank jest wyraziste za co nawet props
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
ODPOWIEDZ