Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

ether
Posty: 524
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: ether »

Rozjebane :joint:

@up co do tej niechęci, to ostatnim co powinienes robic jest sugerowanie się czyims zdaniem tutaj. Kiedys jeszcze mozna bylo postrzegac np. slizg za dosc ogarniete grono sluchaczy, dzisiaj, w obecnej formie to od glamrapu daleko nie stoi - takze trzeba miec dystans ;)
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13208
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

ether pisze: 04 lut 2020, 0:24 Rozjebane :joint:

@up co do tej niechęci, to ostatnim co powinienes robic jest sugerowanie się czyims zdaniem tutaj. Kiedys jeszcze mozna bylo postrzegac np. slizg za dosc ogarniete grono sluchaczy, dzisiaj, w obecnej formie to od glamrapu daleko nie stoi - takze trzeba miec dystans ;)
A uzasadnisz? :rotfl:

edit: a dobra widzę po twoich postach, że zostałeś gdzieś w 2012 max. i jesteś z tych, u których Mes dalej w czołówce sceny, a nowy rap to tylko gówno.
ether
Posty: 524
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: ether »

masz nick oldschool, chyba zostałeś gdzieś w 2000 roku. Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13208
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Nick to tylko nick, świat poszedł do przodu i rap się zmienił. Nie każdy typek, który stał się popularny 1/2/3 lata temu jest chujowy. A co do ogarniętych słuchaczy to gdzie znajdziesz ludzi, którzy w obecnych czasach jeszcze myślą? Imo na ślizgawce jest sporo różnych opinii, często bardzo trafnych i nie wiem gdzie jest większy zbiór osób z taką wiedzą o rapie. Poza pojedynczymi jednostkami też nie widzę jakiegoś ślepego uwielbienia do artystów, co mnie osobiście najbardziej wkurwia. Nie wiem gdzie znajdzie się drugą taką ekipę. Na grupkach FB? Komentarz na YT? Szanujmy się kurwa :rotfl:
repcak
Posty: 81
Rejestracja: 17 gru 2019, 1:56

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: repcak »

ether pisze: 04 lut 2020, 0:24 Kiedys jeszcze mozna bylo postrzegac np. slizg za dosc ogarniete grono sluchaczy, dzisiaj, w obecnej formie to od glamrapu daleko nie stoi
Nie wiem jak ślizg, ale ślizgawka wydaje mi się faktycznie jedynym miejscem do wymiany opinii. +1 do tego co kolega wyżej pisze. Na grupach FB znajdziesz jedynie sajko danego grajka (np. asfalt, gdzie ludzie dalej zesrywają się nad OSTR). Porównanie do glamrapu raczej mocno krzywdzące :huh:
ether
Posty: 524
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: ether »

oldschool pisze: 04 lut 2020, 0:53 Nick to tylko nick, świat poszedł do przodu i rap się zmienił. Nie każdy typek, który stał się popularny 1/2/3 lata temu jest chujowy. A co do ogarniętych słuchaczy to gdzie znajdziesz ludzi, którzy w obecnych czasach jeszcze myślą? Imo na ślizgawce jest sporo różnych opinii, często bardzo trafnych i nie wiem gdzie jest większy zbiór osób z taką wiedzą o rapie. Poza pojedynczymi jednostkami też nie widzę jakiegoś ślepego uwielbienia do artystów, co mnie osobiście najbardziej wkurwia. Nie wiem gdzie znajdzie się drugą taką ekipę. Na grupkach FB? Komentarz na YT? Szanujmy się kurwa :rotfl:
Ale gdzie ja napisalem, że każdy, który stał się popularny 1/2/3 lata temu jest chujowy? Nie. Ale to nie zmienia faktu, że dużo obecnie jest robione po chuju i jest czymś co mi w żadnym stopniu nie imponuje, a ludzie się zachwycają, ale w zasadzie nie wiem czym. Fakt, jeśli chodzi o hh to w Polsce nie ma innego miejsca do dyskusji niż to, ale zauważ też, że często ta dyskusja jest na mocno średnim:) poziomie, chociaż może masz inne zdanie. Poza tym i tak, niby jedyne miejsce do dyskusji, a nadal bardzo niszowe - ilosc userów na forum, jak na niby wielkość zjawiska jakim jest ogólnie rap (bo przecież już dawno nie hip-hop) w Polsce, jest bardzo bardzo mała, a wydawałoby się, że powinien być wokół tego spory ruch.

A co do tego 2012 - to chyba czasy Kandydatów były - a na mnie ta płyta aż takiego wrażenia nie zrobiła względem poprzedzającej. A czy Mes król rapu? Wiesz, jak sobie pomyślę, że mając tam 25 lat czy ile, miał już te 2 solówki, flexxip, 2 płyty 2cztery7, potrafił rapowac, pisać, robić bity dla siebie, czy te g-funkowe, jak np do Nie daj zrobić się w chuj, to jest to imponujące i to po prostu jest ciekawa postać. Na tyle ciekawa, że lata mijają, a ja sobie dalej sprawdzam, choć wiele rzeczy na jego miejscu zrobiłbym inaczej :rotfl: . Czekam aż znowu taki jakiś młody wszechogarnięty w kwestiach stricte muzyki wyskoczy i będzie po prostu rozpierdalał jak pojebany. Np. Pezet był młody w chuj jak nagrywał klasyki, Łona to miał chyba 18 lat jak miał debiut, OSTR, Sokół czy wlasnie Mes. To byli goście, którzy już na starcie ładowali klasyki. A dzisiaj jest troche tak, że raper co wchodzi potrzebuje 3 płyty na rozbieg zanim w ogóle sam skuma o co mu chodzi, zanim wyrobi sobie styl itd. Bo najpierw chce nawijać jak wszyscy, potem dochodzi do wniosku, że jednak nie, potem coś tam... Powiedz mi jakąś płytę nowych kotów o której już teraz powiesz, że ona będzie za kilka lat klasykiem i chuj. Ja myślę, że prędziej nowa płyta Sokoła będzie klasykiem niż kogoś młodego.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6560
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

Bardzo lubię te mity o wysokim poziomie dyskusji na Ślizgu czy często powtarzane tam słowa, że „kiedyś dało się tu pogadać, teraz poziom dyskusji spadł”, podczas gdy w większość starych tematów to były jednozdaniowe posty i pytania, skąd coś ściągnąć.

Trudno może zmierzyć poziom dyskusji, ale prawie w każdym temacie zderzają się tu dwa obozy (komuś coś się podoba komuś innemu nie, normalna sprawa), czasem coś zaiskrzy i z jednej i drugiej strony padają argumenty, jakichś personalnych wjazdów nie ma.

Zawsze mnie też bawi, jak użytkownicy forum dystansują się słowami do forum słowami: „Tak to chyba tylko na Ślizgawce”, wrzucając wszystkich do jednego wora, bo ma się inne zdanie.

A że nie ma tysięcy aktywnych userów to też normalna sprawa w czasach, gdzie ludzie wolą siedzieć w grupkach, bo to bańki ludzi o identycznych gustach, więc nikt nie zaburzy im spokoju mówiąc że ich ukochany artysta nie jest tak dobry, jak oni myślą.
ether
Posty: 524
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: ether »

Ojej, ale off-top, gdzie warn dla kolegi.

A tak serio, może po części rację, mi chodzi bardziej o to, że to, że to jest ślizgawka, nie znaczy, że te wpisy znaczą coś więcej niż gównowpisy na glamrapie, bo jak raz po raz widze co tu sie odpierdala to naprawdę nie mam pojęcia co niektórzy mają w głowach i śmierdzi czymś typu wykop i dlatego nie części opinii tutaj nie traktuje poważnie, bo w moich oczach to nie są ważące słowa, tak jak komentarze na glamrapie - o to mi tylko chodziło. Sam nie masz czasem wrażenia, że jesteś już na to za duży i to już nie dla ciebie bawienie sie w to całe forum (i rap)? ;)
A że nie ma tysięcy aktywnych userów to też normalna sprawa w czasach, gdzie ludzie wolą siedzieć w grupkach, bo to bańki ludzi o identycznych gustach, więc nikt nie zaburzy im spokoju mówiąc że ich ukochany artysta nie jest tak dobry, jak oni myślą.
Ale, slizgawka to w zasadzie troche tez taka banka ludzi o jednym guscie.

Ja nie off-topuje, więc nowy kawalek spoko, bo mniej autotune, wiecej klimatu, wiecej rapu, wiec jeszcze nie wszystko stracone przy tej plycie.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2020, 11:25 przez ether, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6560
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

Spoko, przeniosę później najwyżej, skoro tworzymy to quality dyskusję, to chyba nie ma co jej przerywać, prawda?
ether pisze: 04 lut 2020, 8:23 i dlatego nie części opinii tutaj nie traktuje poważnie, bo w moich oczach to nie są ważące słowa, tak jak komentarze na glamrapie - o to mi tylko chodziło.
Oczywiście. Tak samo jak recenzje dziennikarzy, opinie raperów, etc, jesteśmy w końcu ludzikami, którzy oceniają sobie muzykę, jedni jednym słowem, inni długi akapitami, ale czy to, że user Jose napisze Ci, że Mes w Białym Tunelu jest gówniany ma zmieniać Twoje życie? No nie wydaje mi się.
Sam nie masz czasem wrażenia, że jesteś już na to za duży i to już nie dla ciebie bawienie sie w to całe forum (i rap)?
Codziennie, ale nie umiem z tym wygrać. :(
ether pisze: 04 lut 2020, 8:23 Ale, slizgawka to w zasadzie troche tez taka banka ludzi o jednym guscie.
I jakbyś zdefiniował ten gust? Bo w wynikach na kawałek roku obok siebie są: Sokół, Kaz Bałagane, Laikike1, Zkibwoy, Taco Hemingway, Jetlagz, Bedoes, Flojd i Żabson.
ether
Posty: 524
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: ether »

Jose pisze:Oczywiście. Tak samo jak recenzje dziennikarzy, opinie raperów, etc, jesteśmy w końcu ludzikami, którzy oceniają sobie muzykę, jedni jednym słowem, inni długi akapitami, ale czy to, że user Jose napisze Ci, że Mes w Białym Tunelu jest gówniany ma zmieniać Twoje życie? No nie wydaje mi się.
Tzn ja ogolnie sram na czyjes opinie, wiec to nie tu leży problem (a srać na nie być może nie powinienem, musze nad tym popracować). Przewinąlem i np.
Spoiler
przedszkolanek pisze: 23 sty 2020, 22:38 ale rozpierdol :bowdown: :bowdown:

w sensie że mes się wyjebał i glupi ryj rozpierdolił
Spoiler
MalinowyJogurt pisze: 24 sty 2020, 14:09 Ale to jebie gównem pomyślał Ten Typ Mes chuchając sobie pod nos.
Dlatego mówie, że glamrap. A co, nie jest to glamrap? ;) Wpisy tego typu można znaleźć w wielu tematach, o wielu raperach itd.- może niektórym się to podoba, nie wiem. To tak dla przykładu, żeby nie było, że nie argumentuje i nie wiadomo o co mi chodzi. Tak wlasciwie to mam to w chuju, bo nie musicisz sie przejmować moją opinią o tym forum itd. ale jak juz pytasz to odpisuje.
I jakbyś zdefiniował ten gust? Bo w wynikach na kawałek roku obok siebie są: Sokół, Kaz Bałagane, Laikike1, Zkibwoy, Taco Hemingway, Jetlagz, Bedoes, Flojd i Żabson.
Topka z gimnazjum. Z wyjątkami, które po prostu zawsze byly topką. To tak półżartem. Jak coś jest popularne to sie podoba. Tak to dziala. Tak jak Rychu zaczął nagrywać z młodszymi kolegami to nagle stał sie fajnym i modnym raperem.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6560
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

ether pisze: 04 lut 2020, 8:56 Dlatego mówie, że glamrap. A co, nie jest to glamrap?
No jacha, że Glamrap i głupiutkie komentarze, które się przecież tylko scrolluje i do nich nie odnosi, typowy muzyczny livescore. Ale wysnułeś też tezę, że na SLG było inaczej, a przecież było tak samo.
ether pisze: 04 lut 2020, 8:56 Jak coś jest popularne to sie podoba. Tak to dziala.
No nie wiem - Flojd, Jetlagz, Ćpaj Stajl (niszowa rzecz, pchana przez Ślizgawkę), Kuba Knap w raperze roku zdecydowanie się wyłamują. Nie da się tego wszystkiego wsadzić do jednego wora, nawet jak zrobimy kilka wyjątków dla "zawsze kochanych", takich jak Laik i Zkibwoy.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5418
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

dobry ten najnowszy singiel. znowu bardzo fajne brzmienie, ale tym razem więcej rapu, więcej chatakteru. trafiają te wersy o Lehu. no i Alyona wjebała się pierwszorzędnie, mimo że nie wiem o czym sobie leci.

czekam na więcej.
Jbcslg
Posty: 46
Rejestracja: 02 lut 2020, 15:20

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: Jbcslg »

Ja odkad przeczytalem w temacie o pezecie,ze w kawalku 98 w cutach typ slyszy calgon ( kiedys taki proszek do prania byl ) a nie kangol i cisnal beke z pezeta to jestem zdania, ze juz nawet na glamie trafiaja sie ludzie z wieksza wiedza niz tutaj. Na slizgu byla masa postaci, ktore mialy ogromna wiedze o tej kulturze, a teraz ta cala slizgawka to zbior jakis kurwa licealistow lub studenciakow, ktorzy mysla ze ich zdanie cos znaczy, ze sa wazni. Prawda jest taka, ze w wiekszosci huja wiecie o hip hopie a strugacie jebanych znawcow. HATFUUU
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4392
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: Piters »

Na szczęście myślimy, że nasze zdane znaczy tyle same co twoje, więc jak ty będziemy se dalej pierdolić
Spoiler
Kadłub
Trochę dziwnie mi się tego słucha, mam wrażenie jakby Mes myślał, że odkrył Amerykę tym co robi, może mi się tylko tak wydaje
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
frontkick

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: frontkick »

Fajny nowy singiel, świetna zwrotka alyony

Bardzo ładnie będzie wyprodukowany ten album
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

Nie obawiam się o ten album. Kolejny świetny track w innym stylu i alyona alyona piękny wjazd. :bowdown:
Awatar użytkownika
mamuZ
Posty: 40
Rejestracja: 20 kwie 2019, 10:33

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: mamuZ »

to byłby nawet dobry utwór gdyby tylko zdjąć mesowi autotune
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

Nedvved pisze: 27 sty 2020, 13:52 No dlatego mam mieszane uczucia - bo wydaje mi się, że gdyby nie mnoga ilość krzywych akcji to za same zasługi te 5k w miarę szybko by się wyprzedały. Podejrzewam, że jest duża ilość osób, która tak jak ja nie kupuje przez podejście Mesa, Stasiaka i reszty ekipy. Ja mam wszystkie rzeczy od Mesa chyba oprócz winyla i deluxe'a tbzd i gdyby nie poziom bucostwa nawet przy niepodobającym mi się singlu kupiłbym.
Nom. Serio ja bym kupił ten album, dla produkcji chociażby, dla featów, bo mam wszystkie płyty mesa, nie wiem, no kupiłbym. Ale dwa razy zostałem zrobiony w chuja przez pracowników Alkopoligamia.com/sklep i co teraz mam wystawiać dupę do wyjebania po raz trzeci? Przecież to by było po prostu głupie :|
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: Bolo »

Dwa razy? Raz to z rapersampler (xhuj im w dupe nie wziąłem tego „bonusu” do mojego preorderu) a drugi raz?
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

Zamawiałem wersję bonusową albumu z drugim CD z mixtapem. Przyszedł album bez mixtapu. Napisałem im grzecznego maila - odpisali mi
Spoiler
Przepraszamy mamy informacje z magazynu że nie dodajemy już do niej mixtape ponieważ się wyczerpał dlatego otrzymałeś jedną płytę a nie dwie, wspomnij o tym fakcie przy składaniu następnego zamówienia a dołączymy do paczki bonus z naszego sklepu w ramach przeprosin.
No i po 1) ta płyta w wersji z bonusem dalej wisiała na sklepie jeszcze bardzo długo, więc albo zapominali uaktualnić, albo "zapomnieli" uaktualnić - a nuż się kogoś naciągnie/ albo znaleźli gdzieś te mixtapy w magazynie i do późniejszych zamówień dodawali.
Po 2) "wspominałem o tym fakcie" przy następnych zamówieniach, ale nikt nigdy nie przeczytał tego, co pisałem, albo przeczytał i miał wyjebane.
Tak to jest, ale wiadomo Mes tylko ich zatrudnia co nie, nie ma wpływu na ich pracę, wiem, oglądałem wywiad dla popkillera.
ODPOWIEDZ