Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

pnh
Posty: 40
Rejestracja: 25 lip 2019, 8:12

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: pnh »

Czekam na kawałek Mes feat. Jacek Łaszczok
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Bryx Fenrir »

No i co mam napisać. Na pewno nie jest to produkcja roku i na pewno nie jest to bardzo dobra produkcja. Ale też nie jest to jakieś szmacisko nadające się do ciśnięcia do sracza. Fakt jest taki, że Mes ma momenty, i gdyby jego tracki z 3 ostatnich płyt przekuć na 2 LP to byłyby płyty roku. Na ten moment to nie jest jakiś wybitny materiał, a Mes za bardzo idzie w dziwną stronę, nawet sam tego nazwać nie umiem, być może mam za bardzo zamknięty łeb żeby go skumać, ale słucham rapsów 15 lat, a Mes jest dla mnie nadal raperem-zagadką. Raz rozkurwi, raz skurwi.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7846
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Cz4rny1337 »

Ale mi sie siadaja refreny na tej plycie [zawsze mialem slabosc do wycia Mesa]

Odkąd umarłem, Ustąp, Cierp bez Frostiego faworyci
Obrazek
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Yayo »

Nie siada mi ten eksperyment, bo tak chyba można nazwać ten projekt. Mes to jeden z moich ulubionych polskich raperów, ale chciałbym od niego po prostu płytę tylko rapowaną, bez wycia na autotunie.
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Nedvved »

Yayo pisze: 02 kwie 2020, 2:11 Nie siada mi ten eksperyment, bo tak chyba można nazwać ten projekt. Mes to jeden z moich ulubionych polskich raperów, ale chciałbym od niego po prostu płytę tylko rapowaną, bez wycia na autotunie.
Dopiero co wyszła taka przecież :dunno:
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Yayo »

No i takich projektów jak "Rapersampler" oczekuje od Mesa, z eksperymentów wyszło mu na dobre tylko "Kandydaci Na Szaleńców". "Biały Tunel" to jego najgorsza płyta obok "Ała".
encrenoire

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: encrenoire »

.....
Ostatnio zmieniony 28 maja 2020, 21:39 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Yayo »

To pokaż mi te udane eksperymenty. Rozwiń swoją wypowiedź bo nie wiem do czego pijesz.
ether
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: ether »

Też myślalem, że przydalaby sie normalna plyta, no i wyszedl Rapersampler i doszedlem do wniosku, że troche nuda. Teraz fajnie, że wrócił do odpierdalania, bo to jest jego rola. A chętnie bym obczaił Biały Tunel 2, taki jeszcze bardziej dopracowany i dojebany, bo to ma potencjał.
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Beny »

Po wyjściu pierwszego singla miałem ostrą śmiechawe z tego i nawet nie próbowałem sprawdzać całości, ale po jakimś czasie zmusiłem się do przesłuchania i mega się zaskoczyłem, naprawdę jest to dobra pyta i na pewno lepsza niż rapersampler. Tekstowo niekiedy spory odlot, ale muzycznie pięknie siedzi w większości numerów. Na duży plus kawałek z jedną z sióstr Przybysz, wow.
Wonski
Posty: 87
Rejestracja: 21 cze 2019, 13:03

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Wonski »

Jak dla mnie Ała jest bardzo spoko, ale singli z tej nie jestem w stanie dosłuchać do końca.

Chyba mało komu płyta siadła skoro nie może pogonić 5k egzemplarzy
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6875
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: instinkt »

problemem tego materiału nie są efekty nałożone na wokal - chociaż zostały one użyte niezbyt kreatywnie
ani tym bardziej solidna warstwa produkcyjna która w znacznej większości stanowi dość ciekawe tło
trochę teksty, ale nie w aż tak dużym stopniu - chociaż to jebadło i kilka innych tego typu krindzów to :what:
głównym problemem jest to że Mesikowi brakuje luzu przy delivery i po prostu stęka przeokrutnie
i to nie tylko na tym projekcie, a od dłuższego czasu - jak mu się włącza ta jego maniera to :what: najgorsze to jest kurwa na świecie
rozumiem że to wszystko ma za zadanie ubarwiać jego flow, pomagać w łamaniu wersów i tak dalej, ale nie tędy droga :dunno:

mógł te bity oddać Peziowi który sobie wlatuje na luziku na takie brzmienia bo są kurwa o galaktyke lepsze niż to co Auer wysmażył na Współczesnej
chociaż ta jego zwrotka tutaj to też typowy mid - w stylu; bit pasuje, kolega prosi, deadline jutro

Paulina :bowdown: - bezsprzeczny highlight projektu
impertynencki
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:21

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: impertynencki »

Odpaliłem sobie tę płytkę po dłuższym czasie i wchodzi świetnie. Mam wrażenie, że dużo lepiej niż w czasie w którym płyta miała premierę. Większość tych bitów kojarzy mi się raczej ze słońcem, co w dzisiejszej aurze znacząco zwiększa przyjemność z odsłuchu. Mimo, że nie jestem fanem ostatnich albumów Piotrka to uważam, że tym albumem ostatecznie udowodnił, że na polskiej scenie nie ma wszechstronniejszego i ciekawszego rapera od niego.

Nie zgodzę się, żeby Pezet miał coś lepszego zrobić z tymi podkładami, nikogo w kraju nie stać na zrobienie takiej przyjemnej rapowo - momentami popowej płyty.
najlepsze dni uciekają nam na właśnie dziś
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Jaką mam bekę, że nie sprzedali limitowanego nakładu :lol:
Wiadomo ludzie nie doceniają geniuszu.
A pudełko nie świeci w ciemności.
Awatar użytkownika
diemdzi
Posty: 101
Rejestracja: 13 lut 2020, 21:08

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: diemdzi »

Przyszedłem po czasie poczytać skrajne opinie o albumie i dorzucam od siebie propsy za jedną z lepszych płyt Mesa :cool: dooM#, Niedociągi warszawskie, 180 stopni najlepsze, a i większość bitów wypierdala z kapci
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Z kronikarsko-hejterskiego obowiązku donoszę, że zostało jeszcze prawie 800 sztuk limitowanego nakładu i żeby go w końcu wypchnąć z magazynu, Alkopoligamia obniżyła cenę płyty o 40%. Można zamawiać za 29 zł.
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Nedvved »

Czy to jest tak, że ta płytka to udokumentowanie ostatniego kawalerskiego i używkowego etapu w życia Meza przed przejściem w ojcostwo?

Fajne są rzeczy tam i za 30 dyszki bym w normalnych warunkach kupił ale jestem tak zażenowany Mesem ostatnio, że no chyba nie jednak
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4091
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Luxair »

"Odkąd umarłem" jest świetne
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1089
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: Drmz »

Moja ulubiona płyta roku 2020. Na melanżach napierdolony regularnie prezentuję swoje skillsy wokalne śpiewając ludziom #doom
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
frontkick

Re: Ten Typ Mes x Szogun x Tkacz - Biały Tunel (2020)

Post autor: frontkick »

Kurcze no z jednej strony bardzo mi sie podobala ta plytka i moglbym kupic ale zaraz mi sie przypominaja te wszystkie zenujace wersy ktorymi Mes tutaj sypie, strasznie to glupie zeby jakies toksyczne wysrywy wrzucac w numer w imie konceptu ze okk odtwarzam mindset sprzed 15 lat, akurat raz mu sie trafila spojna brzmieniowo plyta to musial tak odjebac

Instrumentale bym kupil w ciemno a tak to nwm jeszcze sie zastanowie
ODPOWIEDZ