Sokół - Nic (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: aleksy »

quebo to już jest taki celebryta, że jeżeli mówi o polityce, to musi powiedzieć dokładnie to, co każdy jego znany kolega, bo zostanie zaszczuty przez popierdoleńców

no i do tego też dochodzi takie udawanie, że jesteś odważny, wiesz artysta przeciw władzy, nie interesuje mnie, co inni powiedzą, mam takie poglądy, podczas gdy naprawdę bardzo interesuje cię, co ludzie powiedzą, bo przekładasz najbardziej podstawowy pogląd, który wgl można sobie wymyślić w mejstrimie

dlatego dla mnie to jest słaby wers, bo chociaż sam też bym nigdy nie zagłosował na dudę, to wiadomo, co stoi za takim obnoszeniem się z tym, nie jest to taki przypał jak łonowskie jebać pis i jakoś bardzo mi nie przeszkadza, ale jest niesmacznie i quebo jest na takim poziomie, że nie musi zniżać się do takim zabiegów, a przynajmniej był na ostatniej płycie
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: pieschrodingera »

aleksy pisze: 19 lis 2021, 14:01 dlatego dla mnie to jest słaby wers, bo chociaż sam też bym nigdy nie zagłosował na dudę, to wiadomo, co stoi za takim obnoszeniem się z tym, nie jest to taki przypał jak łonowskie jebać pis i jakoś bardzo mi nie przeszkadza, ale jest niesmacznie i quebo jest na takim poziomie, że nie musi zniżać się do takim zabiegów, a przynajmniej był na ostatniej płycie
Tym bardziej, że na ostatniej płycie też już coś było o Kaczyńskim z tego co pamiętam.
tbc
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 415
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: scarz »

Po pierwszym odsłuchu bardzo pozytywne wrażenia, wyjebalbym tylko Burzę z tracklisty, bo to gowno absolutne.
Awatar użytkownika
Joydivision91
Posty: 87
Rejestracja: 25 lip 2019, 10:16

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: Joydivision91 »

Bardzo fajna płyta, lepiej mi podchodzi od poprzedniej sołówki. Jeśli chodzi o Quebonafide to w fajnym stylu nawinął, ale te jego polityczne wersy są tak proste i populistyczne, że szkoda gadać. W kawałku Matcha Latte już miał żenujące: "Bo nawet mefedron ma lepszy skład niż nasz rząd" - jak z jakiegoś mema dla trzynastolatków.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: clockers »

nawet mefedron ma lepszy skład niż nasz rząd - to akurat dojebana linijka

Wkraczając w pustkę wkręca się z każdym odsłuchem coraz mocniej, nawet na pętlę wjechał.

gościnki poza Hodakiem i Fasolkami mega bieda, nie wnoszą nic, żeby nie powiedzieć, że psują album. Szpaku jest przetragiczny, a Quebo i Pezet dużo poniżej swoich możliwości, generyczne, płaskie zwrotki napisane z automatu i nawinięte bez pasji (a szkoda, bo super rzeczy dzieją się w bicie i niesie ten numer generalnie i gospodarz kozacki wjazd).
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3632
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: Moltisanti »

Que - 3 diamenty, oj tam (nieświeścim głosem)
Pezet - TO URSYNOW SKURWYSYNY W ROK DWANAŚCIE PLYT Z PŁYT Z PLATYNY, CHUJ TAM "OJ TAM"

Ja pierdole ale to jest mocne :bowdown:
Skoda że sokół między nimi bo dopiero za którymś odsłuchem to skumalem
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
Joydivision91
Posty: 87
Rejestracja: 25 lip 2019, 10:16

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: Joydivision91 »

clockers pisze: 19 lis 2021, 15:24 nawet mefedron ma lepszy skład niż nasz rząd - to akurat dojebana linijka
Byłaby dobra gdyby użył jej na świeżo, a nie po kilku miesiącach używania tego zwrotu przez cały internet. Bo oczywiście to nie on wymyślił to sformułowanie.
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: pieschrodingera »

clockers pisze: 19 lis 2021, 15:24 nawet mefedron ma lepszy skład niż nasz rząd - to akurat dojebana linijka
Brzmi jakby ją wymyślił ulubieniec części forum, Krycha UFC.
tbc
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: clockers »

Joydivision91 pisze: 19 lis 2021, 16:01
clockers pisze: 19 lis 2021, 15:24 nawet mefedron ma lepszy skład niż nasz rząd - to akurat dojebana linijka
Byłaby dobra gdyby użył jej na świeżo, a nie po kilku miesiącach używania tego zwrotu przez cały internet. Bo oczywiście to nie on wymyślił to sformułowanie.
a ok, czyli zajebane z internetu/memów? to sorry w takim razie, słabo siedzę w internetach chyba, bo dla mnie było świeże, usłyszane po raz pierwszy, więc myślałem, że jego
Awatar użytkownika
Woozard
Posty: 219
Rejestracja: 22 mar 2020, 13:00

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: Woozard »

imo przypierdalacie się na siłę do Que, elegancko nawinięte, przestał być rozemocjonowany na siłę i po prostu dał zwrotkę, której się zajebiście słucha :bowdown: ogólnie bardzo dobry ten numer, co w przypadku połączenia takich mainstreamowych ksyw rzadko się zdarza. reszty słuchałem mocno pobieżnie, bo cały czas odpalałem ten track
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: Jiigsi »

Zajebisty numer prosta sprawa i beka kurwa z jakiejś hejtowania za linijkę o Dudzie lol
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3632
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: Moltisanti »

Mnie po prostu bawi że wersem przed i wersem po musiał tłumaczyć że jest to żart, moja inteligencja czuje się obrażona
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5904
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: mql »

no nie słucha się tego za dobrze. pretensjonalny narratorski ton Sokoła w połączeniu z miałkimi refrenami i dziwacznymi konceptami kawałków (ileż razy sie wzdrygnąłem z cringe'u w takim Afterze nie zdaje egzaminu, Ty też jest tak absurdalne, że w trakcie słuchania machasz w końcu ręką, bo ileż można, a kawałek z Fasolkami to z kolei bieda wersja problemowego, bez kitu bliżej leżący niesławnego tracku Zeusa), nie warto
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5687
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: joey »

clockers pisze: 19 lis 2021, 15:24 nawet mefedron ma lepszy skład niż nasz rząd - to akurat dojebana linijka
hahah no niesamowicie rozkminione co za gleboka metafora
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: aleksy »

fajny kawałek jakby wyjebać sokoła (szczególnie refren jest mega chujowy), o dziwo pezet nie nawija jak za karę i to już druga taka akcja w przeciągu roku, hmm
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:27 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2163
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: Wtn »

Que :bowdown:
Spałem na schodach a miałem dziadka na banknotach :bowdown:
Pezet też spoko, ale im wyszedł numer :shock:
Flavis
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2019, 17:52

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: Flavis »

Quebo ma raczej antyrządowe podejście po prostu, nawijał przecież, że "Boga nie ma, prosta sprawa, bo gdyby był nie stworzyłby Tuska i Kac Wawa", a także "Schetynę na gilotynę", wiec na pewno nie jest platformersem. Przynajmniej kiedyś nie był.

Nie wiem co macie do Sokoła, przecież dobra zwrotka.

A swoją drogą mam wrażenie, że Quebo daje wskazówki co do nowej płyty i zaprzestania działalności jako Quebonafide. Szykuje" twist", dodaj do tego nazwę kawałka "na cały świat", nie zdziwię się jak zacznie robić muzykę po angielsku (GALAKTYKA MUSISZ). A jak nie pyknie to nagra Tamagotchi 2 i fejm na naszym podwórku nadal się będzie zgadzać.
Awatar użytkownika
unboxera
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2021, 21:40

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: unboxera »

Unboxing wersji deluxe plus
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3250
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Sokół - Nic (2021)

Post autor: yungXpaproch »

fajny ten numer z que i pezetem
wedlug mnie pezet najlepiej, naprawde fajna zwrota polozona, quebo tez dobrze, sokol najslabiej wypadl, refren slaby ale jego zwrotka w miare
ODPOWIEDZ