Sokół - Nic (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: gods bidness »

No mógłbym, mógłbym w ogóle nie słuchać, ale to, że zamknę oczy nie sprawi, że problem wtórności zniknie. OSTR to tam jak cię mogę, ale Tedego ostatnio słuchając doceniłem właśnie za to, że on wciąż znajduje jakieś nowe koncepty na te swoje kawałki czy to tekstowe czy muzyczne, lepsze, gorsze, ale jednak. Nawet jak powtarza jedno i to samo od dekad. To jak z tatuażem - możesz jebać motyw wilka czy smoka po 40 tygodniowo, bo każdy chce ten oklepany motyw. Grunt to, żeby artysta znalazł jakiś ciekawy sposób na niego. Tutaj Sokół nie znalazł. Nie da na da było właściwie o tym samym, ale w chuj lepsze od bitu, po tekst i refren z przesłaniem. Tutaj nuda + jakiś rodzaj niekonsekwencji się wyłania, bo niby chujowe czasy i nic fajnego, ale to jednak do nich tekstami wraca.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

gods bidness pisze: 03 wrz 2021, 15:51 03 wrz 2021, 15:51

Już właśnie ten pierwszy singiel lepszy, bo ile można słuchać o starych czasach, jak było ciężko i hardkorowo.
IMO lepszy stary, sprawdzony, może i nudny, ale dobry patent (Jednorożec), niż nowy i drętwy (Cześć). Ale spoko w jednym i drugim singlu wersy są OK, ale ten pierwszy dla mnie przede wszystkim muzycznie straszna lipa. Jednorożec niby też żadne fajerwerki na beacie, ale buja.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
gods bidness pisze: 03 wrz 2021, 16:23 niby chujowe czasy i nic fajnego, ale to jednak do nich tekstami wraca
Coś w tym jest :D Sokół tak hejtuje te stare czasy a nawinął o nich chyba ze 30 zwrotek, jakby nie one to o czym byś nawijał Wojtek :lol:

Dodano po 4 minutach 49 sekundach:
Jednorożec niby ma być na patencie śmiania się z typów, co ciągle gadają "Kiedyś to było kurwa", kiedy wiadomo że kiedyś była lipa a patrzą na nią przez różowe okulary wspomnień i we wspomnieniach klepisko jest pięknym ogrodem. Spoko, ale i tak wyszło z tego "Nie da na da 2".
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

Elegancki numer z przyjemnym basikiem, liczę na to, że jakościowo będzie to solidny album pod względem brzmienia.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Nuda ten singiel, nie wygenerowały we mnie żadnego hajpu na płytę te numery. Przypomnijcie sobie jak to wyglądało z poprzednią płytą.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

@oldschool Jak ? Rozwiń jeśli możesz bo ja nie w temacie, jeśli chodzi o tamten okres, a płytę posiadam i jest bardzo ładnie wymasterowana.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2021, 17:04 przez SiNi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: boixos »

refren już wjechał do głowy, dobry track
Bryan
Zbanowany
Posty: 197
Rejestracja: 11 mar 2021, 20:06

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Bryan »

U Wojtka brzmienie zawsze w dobrej jakosci.
No jak to wygladalo z poprzednia plyta? Chetnie poczytam.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

SiNi pisze: 03 wrz 2021, 17:00 @oldschool Jak ? Rozwiń jeśli możesz bo ja nie w temacie, jeśli chodzi o tamten okres, a płytę posiadam i jest bardzo ładnie wymasterowana.
Numery promujące były o wiele lepsze.
- Chcemy być wyżej, mimo, że nie powstało specjalnie na tę płytę
- Koniec gatunku

I jeden i drugi track to jest kilka poziomów wyżej niż te obecne.
Bryan
Zbanowany
Posty: 197
Rejestracja: 11 mar 2021, 20:06

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Bryan »

Tu pierwszy byl "Zorro" i jest zajebisty. Czy sie myle?
Yerkes
Posty: 255
Rejestracja: 22 sie 2019, 8:37

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Yerkes »

Refren już w głowie lata, co do reszty to zwroty w stylu Sokoła. Więcej nie wymagam, będzie pętla w aucie.
Awatar użytkownika
Jolo
Posty: 394
Rejestracja: 07 paź 2019, 12:24

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Jolo »

Najlepszy moment tego klipu to jak ta ruchana laska zaczyna śpiewać refren. No kawałek typowo Sokołowy, a z tym refrenem naprawdę wbija się w głowę. Kawałek oceniam lepiej niż "Cześć" które było fajne na kilka razy. Ale jakość tego klipu mnie boli...pikseloza i tylko 1080p//.
domin
Zbanowany
Posty: 56
Rejestracja: 25 sie 2021, 15:17

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: domin »

Nie jest to złe, na chwile na pewno wbije na playlistę. Ale nie jest to poziom poprzedniej płyty jak parę osób słusznie zauważyło.
Bryan
Zbanowany
Posty: 197
Rejestracja: 11 mar 2021, 20:06

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Bryan »

Jakie "Nie da na da" 2? Tam byl opis rzeczywistosci, tu jest opis przeszlosci. Czy to wina Wojtka, ze nic w pl sie nie zmienia?
A tak na powaznie to ten Konzept z obsmianiem idealizowania przeszlosci podoba mi sie. Refren ciagnie ten Nummer.
lll
Posty: 1557
Rejestracja: 12 paź 2019, 0:34

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: lll »

ale on jest nudny i wtórny, kiedyś to były obdrapane klatki, zupka vifon i ruchanie na melinie a teraz to jest cool; spoko wojtek, załapaliśmy to już kilka lat temu
Bryan
Zbanowany
Posty: 197
Rejestracja: 11 mar 2021, 20:06

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Bryan »

A ty masz bol bo dalej wpierdalasz zupke.
lll
Posty: 1557
Rejestracja: 12 paź 2019, 0:34

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: lll »

nom, dokladnie o to chodzi
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: gods bidness »

Bryan pisze: 03 wrz 2021, 18:23 Jakie "Nie da na da" 2? Tam byl opis rzeczywistosci, tu jest opis przeszlosci. Czy to wina Wojtka, ze nic w pl sie nie zmienia?
A tak na powaznie to ten Konzept z obsmianiem idealizowania przeszlosci podoba mi sie. Refren ciagnie ten Nummer.
Właśnie nie da na da to też opis przeszłości, o czym świadczy refren gdzie zwrotki są niejako wytłumaczeniem czemu "pakuje mandżur i zostawia w tle sceny jak te". I że razem ze zmianą otoczenia zmienił podejście z nie da na da itd.

To było ciekawe włącznie z tym refrenem, gdzie dopiero na końcu się okazywało o co chodzi z tym nie da na da. Tutaj nie ma nic ciekawego, refren ciekawszy niż zwrotki, tekst nic ciekawego, brzmi jak typowe sokołowe teksty z odrzutów po poprzedniej płycie. Jeszcze to tłumaczenie z social mediów:
Ja czasami poprostu nie mogę słuchać jak ludzie pierdolą, że kiedyś było lepiej. pod wieloma względami było, ale pod przytłaczającą większością względów wcale nie było.

No kurwa jakbyś spytał tych co tak pierdolą, to by się okazało, że mówią o tych samych względach co i ty, mędrcu Sokole, bo nikt o zdrowych zmysłach nie mówi, że było bogaciej, bezpieczniej, łatwiej i kolorowiej. Dorabianie piździe uszu i tyle.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

Klip mocno mi zmienia wydźwięk utworu.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

A to ciekawe. Przecież ten klip tylko wizualizuje wersy.
pociejyo
Posty: 486
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:13

Re: Sokół - Nic (12.11.2021) [Zapowiedź]

Post autor: pociejyo »

Sokół wziął na tapet popularny pogląd, że 'kiedyś to było', i dokonał jego głębokiej krytyki przez przykład własnej sytuacji materialnej, szapoba xD Nie wiem jak to się stało, że jeszcze na poprzedniej płycie potrafił pisać a teraz z atutów to tylko głos został.

Dodano po 8 minutach 32 sekundach:
gods bidness pisze: 03 wrz 2021, 19:17 Jeszcze to tłumaczenie z social mediów:
Ja czasami poprostu nie mogę słuchać jak ludzie pierdolą, że kiedyś było lepiej. pod wieloma względami było, ale pod przytłaczającą większością względów wcale nie było.

No kurwa jakbyś spytał tych co tak pierdolą, to by się okazało, że mówią o tych samych względach co i ty, mędrcu Sokole, bo nikt o zdrowych zmysłach nie mówi, że było bogaciej, bezpieczniej, łatwiej i kolorowiej. Dorabianie piździe uszu i tyle.
Otóż to
ODPOWIEDZ