JWP/BC - Koledzy (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

mushroom
Posty: 59
Rejestracja: 25 kwie 2019, 9:34

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: mushroom »

Świetny bit w Bez muzyki, tez się jaram opór.
piotrus
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Radom/Łódź

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: piotrus »

Ta ekipa nigdy nie zawodzi. Piekna plyta
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: Artazz »

Koledzy > Sequel > 20 spod tego szyldu, tak to widzę. Łajzol i Kosi to zdecydowanie najlepsi raperzy bez solówki w Polsce (chociaż konkurencja chyba zbyt ciasna nie jest), Łajzol ma taki potencjał do tworzenia bangerów że ja pierdolę, co on za refreny daje :bowdown: Chociaż nie wiem, czy sam cały longplay by uciągnął, w Jetlagzie z Kosiorem się idealnie uzupełniają, jeden lepiej pisze, drugi jest bardziej melodyjny
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: mario995 »

Ależ to jest równy materiał
Niesamowicie cieszy w jakiej oni wszyscy bez wyjątku są wysokiej formie. Każdy numer ma coś takiego że chce się go słuchać do końca, piękna rzecz
Łajzol to zaliczył chyba największy progres na całej scenie
Kosi niezmiennie wielka forma
Ero wyjadacz klasa, charyzma kipi
Siwers jak profesor i w nawjce i z bitami
Klimat całości niesamowicie różnorodny, świeży, a przy tym uciekający od trendów, daleki od komercji
I ten ziomalski klimat :bowdown:
Młodzi mogą się uczyć
Polski Wu-Tang, czysty Hip-Hop w najlepszym wydaniu, dziękuję za uwagę :D
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Chłopaki pisali na FB, że preordera nie dostali ci co zamawiali wersję z taśmą, czyli ja, bo niby oni to zlecili jakiejś hipsterskiej zachodniej manufakturze te kasety co ma w chuj zleceń i się spóźnili nieco ale wszystko git i już dostałem maila, że paczka przygotowana do nadania. Mam nadzieję, że dołączę do chóru propsów.
Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: macias »

Na preorder.pl wróciły zestawy z kasetą i dripperem, bo widziałem że zniknęły na kilka dni akurat jak chciałem zamówić, dobrze że cierpliwie poczekałem i nie zamówiłem samej płyty.
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: Artazz »

Wjechał odsłuch całości na youtube, a tu nowy klip:

Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: SiNi »

Dostał ktoś wersję z kasetą? Wygląda to zjawiskowo.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Ale co wygląda zjawiskowo? Kaseta jak kaseta, szkoda, że wkładka taka uboga, jeden kartonik. Fakt: props, że kaseta jest różowa, przez co wygląda oryginalnie, trochę jak jakaś zabawkowa kaseta dla dzieci :)

No i spropsuję preorder.pl elegancko wszystko zapakowane w osobne kartoniki żadnych pękniętych pudełek, tak trzymać
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: SiNi »

@sugarhill_notausgang sam sobie odpowiedziałeś , przede wszystkim kolorystyka i klimat oldschoolu, wracają wspomnienia , kiedy zbierało się kaseciaki, a co do wkładki niestety jak wspominałem bieda.
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
chmur3k
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwie 2020, 11:25

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: chmur3k »

Na ig JWP pojawiło się info, że 3000 sztuk preorderu miało dodany ukryty bonus track nagrany w 2004. Czy ktoś się załapał i może coś więcej o tym kawałku powiedzieć?
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Trochę posłuchałem tego albumu i jest spox. Wydaje mi się, że singiel "A nie mówiłem" postawił za wysoko poprzeczkę, to jest kandydat do numerów roku. Niestety niewiele więcej jest takich kozaków na płycie. Zdecydowanie wybija się numer "Koledzy", "Jebać" no i
Drmz pisze: 22 cze 2020, 13:15 co Siwers dał w Bez Muzyki to bez kitu numer zapętlony.
KillerCroc pisze: 21 cze 2020, 16:50 Kurde, brakuje mi tutaj formuły mixtapu i mixowania tych kawałków pomiędzy sobą
yes, to by zdecydowanie mogło nadać płycie trochę życia, bo za bardzo przypomina składak bez wspólnej formuły. Tak czy siak, znowu dostaliśmy kawał porządnego rapu z Warszawy.
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: zuperhero »


chłopaki sprzedają za ponad 3 paki preorder w którego skład weszły !attenzione!: płyta cd, kaseta, dwa mazaki, 4 naklejki, całość pięknie zamknięta w opakowaniu, stylizowanym na karton znaleziony w śmietniku na makulature, prawdziwa gratka dla fanów!
Awatar użytkownika
Whiskiz
Posty: 339
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: Whiskiz »

kurwa jeszcze te polecanie zeby brac dwie sztuki bo zyskaja na wartosci :D ja pierdole lot jest wysoki :D
polarny
Posty: 59
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:21

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: polarny »

ja pierdolę :lol: a co najlepsze na preorder.pl można zamówić trzy osobne zestawy, co nam finalnie da identyczny pakiet jak powyższy + jeszcze dodatkowe dwie płyty cd na zbycie, a za wszystko wyjdzie 215 zł
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: moxxi »

Ale żenada ja pierdole :lol:
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: oldschool »

No jak chłopaków lubię, to strasznie chujowo zagrali z tym preorderem :oops:
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: KillerCroc »

zuperhero pisze: 09 lip 2020, 11:08 chłopaki sprzedają za ponad 3 paki preorder w którego skład weszły !attenzione!: płyta cd, kaseta, dwa mazaki, 4 naklejki, całość pięknie zamknięta w opakowaniu, stylizowanym na karton znaleziony w śmietniku na makulature, prawdziwa gratka dla fanów!
W moich stronach 3 paki oznaczają 30 zł i se myślę, nie no szacuneczek, to się nazywa dbanie o fana, w takiej cenie tyle gratisów, kaseta, no nieźle :lol:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: JWP/BC - Koledzy (2020)

Post autor: mario995 »

Dokładnie to samo pomyślałem co @KillerCroc :lol:
Fakt średnio. Lepiej jakby to po prostu było w takim boxie jak np Życie po śmierci OSTR-ego, płyta, kaseta, te markery i plakat na ścianę z tymi małpami, nawet bez nazwy płyty, bo kozacka ta okładka w opór, dla mnie cover roku :D i to tak licząc płyta 40+kaseta 40+ plakat 20+ markery 10 to wychodzi 110 ziko to byłoby nawet spoko bo jednak rzadko w preorderze płyta i kaseta leci.
Za te 300 ziko to by musieli chyba jakąś bluzę z tymi małpami dorzucić :D
A tak jest jak jest za 300 ziko i to jeszcze bez plakatu. Płyta w zwykłym plastiku. No jak lubię JWP to faktycznie słabo to rozkminili
ODPOWIEDZ