Rasmentalism - Geniusz (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

Niestety nie doszło przed premierą chyba dopiero wczoraj wysyłali wszystkie paczki, niby limited miał mieć zmienioną poligrafię i dodatkowe utwory, więc zobaczymy.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

ale super ten numer z Taco :oops:
Kysys
Posty: 397
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:45
Lokalizacja: 77

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Kysys »

Jestem w połowie płyty tak jak myślałem że będzie gorzej niż ostatnie Tango, idealny soundtrack do zakupów twojej ulubionej sieciówki z ciuchami.

Edit : po odsłuchu całości nic się nie zmieniło.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2020, 10:04 przez Kysys, łącznie zmieniany 2 razy.
RapCelownik.pl - Najwięcej Treści o Muzyce Rap i Kulturze Hip Hop
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 415
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: scarz »

Przesłuchałem polowe (plus single) - stuprocentowo przezroczysta muzyka, aż człowiek ma ochotę spodnie przymierzyć. Smutna sprawa co się z chłopakami stało. Ciekaw jestem, czy ta przesiadka na kopiowanie Flirtini się im finansowo opłaci.
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: DeDoK »

mogli nazwac tango 2, wyszloby na to samo, tylko troche gorsze jest
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 306
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: chujkurwa »

^ to video do piosenki :nonono:
absolutna chujnia
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5208
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1256
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: stranger »

To nawet nie jest miałkie, to jest żadne.
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
shuffle7
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: shuffle7 »

Fajna płytka, kilka numerów buja bardzo (możesz zniknąć, krajobrazy, capslock, supermem). Wiadomo że chłopaki poszli definitywnie w inną stronę niż ZMNH i wcześniejsze rzeczy więc oczekiwanie niewiadomo czego i pisanie że chujnia bo numery do przymierzania gaci w H&M chyba juz może znudzić a przynajmniej mnie. Po prostu zmieniłem oczekiwania co do chłopaków i z przyjemnością głowa buja pod mistrzowskie produkcje Mentosa. A jeżeli ktoś chce posmakować starszych klimatów to polecam sprawdzić bonusowy remix dzisiaj nie zasnę od Enzu.To że teraz brzmią tak a nie inaczej to wina/zasługa (pick one) Mentosa bo na remixie od Enzu, Ras brzmi kompletnie inaczej. Płytka o wiele lepsza niż tango i kilka numerów będzie bujać na repeacie napewno.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: daveyo »

Unboxing
Spoiler
piotrus
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Radom/Łódź

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: piotrus »

Otwierajacy numer: ssie-się-nie-jest
2020 rok i szczyt możliwości dziennikarza radiowego
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: SiNi »

shuffle7 pisze: 19 cze 2020, 20:52 Płytka o wiele lepsza niż tango i kilka numerów będzie bujać na repeacie napewno.
Mam trochę odmienne zdanie, wczoraj dotarł do mnie egzemplarz i po pierwszym wieczornym odsłuchu skłaniałbym się chyba bardziej w kierunku poprzedniego materiału. Płyta nafaszerowana w większości chillowtowym vibem przy którym można się odprężyć i w niektórych momentach ponucić melodie. Największą zaletą są oczywiście goście; zestawienie Podsiadło oraz Vita to sama w sobie mieszanka wybuchowa nie wspominając już o świetnym wokalu Rosalie. Album w całości na jednym poziomie, skojarzył mi się jako umilacz do porannej kawy.
Nie jest to słaby, ani również nadzwyczajny krążek po prostu jest przeciętny, niektórych może znużyć. Fajnie, ze do preorderu dodali remiksy, okładka kompletnie do mnie nie przemawia , nie podoba mi się fotografia jak i zarówna kolorystyka całej oprawy, tracklista z tylu kompletnie nieczytelna.
Awatar użytkownika
Pagliacci
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2019, 23:59

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Pagliacci »

piotrus pisze: 20 cze 2020, 8:41 Otwierajacy numer: ssie-się-nie-jest
2020 rok i szczyt możliwości dziennikarza radiowego
Obawiam się, że kolega chyba nie bardzo ma ucho do rymów. W podanym przykładzie Ras rymuje: "dalej ssie / zamień się / -działem, nie / amen jest". Owszem, prosta, ale jednak trzysylabowa konstrukcja. Wiem, że to nie jest jakaś nie-wiadomo-jak-poskładana nawijka, ale szanujmy się. To jakbyś brał jakieś linijki z MMLP, gdzie Eminem składał rymy paręnastosylabowe, a ty byś napisał, że lipa, bo rymuje:
"'cat / hat / brat'. 2000 rok i szczyt możliwości białasa z Detroit.
piotrus
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Radom/Łódź

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: piotrus »

słucham rasa od hotelu trzygwiazdkowego i jeśli takie zbitki słów mają swiadczyc o jego zajebistej technice to polski rap przepadł
w sumie przepadł
tROuBl3
Zbanowany
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2020, 12:40

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: tROuBl3 »

stranger pisze: 19 cze 2020, 16:32 To nawet nie jest miałkie, to jest żadne.
Idealne podsumowanie tego duetu. Niby ten Ras bawi się słowem, coś jak penisem i bawi to tylko jego. Kompletnie jest to bez znaczenia, bez charakteru, to jest żadne i nie potrzebne. Był taki raper Dizkret, to w jego bragga słychać było zawziętość, naturalną bufonadę, poczucie wyższości i wtedy te przechwałki nabierały charakteru, w połączeniu z jego flow. Tu nie ma flow, jest nuda. Taka typowa bezpłciowa muzyka z radia pod lemoniadę i wielkiego tęczowego lizaka.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Bolo »

Smutno mi się zrobiło jak przesłuchałem płytę.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
tROuBl3
Zbanowany
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2020, 12:40

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: tROuBl3 »

Bolo to dawaj tu do mnie na kielicha, to od samego rozpamiętywania kiedyś będziesz chodził radosny przez resztę życia. Ras to wacek, dorosłemu nie ma nic do powiedzenia, tylko by się kręcił na tej karuzeli którą wyznacza jego ja, w której jest bankrutem w tym rap kole fortuny. Nie chce im się iść do pracy to se rapują.
grubcioo
Posty: 109
Rejestracja: 22 mar 2020, 15:31

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: grubcioo »

przesluchalem dzis ta plyte i o matko w pewnym momencie prawie zasnalem. nudy jak chuj
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Artazz »

Ja z kolei naprawdę chciałbym ją przesłuchać, ale po prostu nie daję rady, w połowie każdego numeru odruchowo mój palec kieruje się na przycisk skip. Kto kurwa wpadł na porównanie tego do 1985. :D
Awatar użytkownika
jamase787
Posty: 354
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:00

Re: Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: jamase787 »

super płyta dla juleczek do picia fresco i carlo rossi z koleżanką nad wisełką, dla pawełka w zaciasnych spodniach, dla kasi i oskara którzy wybrali się na sobodnie zakupy do zary i stradivariusa
Basically I'm tired of feeling sick and tired.
ODPOWIEDZ