Rasmentalism - Geniusz (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: JoeyJoeJoe »

clockers pisze: 02 cze 2020, 16:17
Whtn pisze: 02 cze 2020, 14:19 no po prostu rasmentalism od paru lat to band dla rapowej wersji słuchaczy trójki
dołączyli do zacnego grona łony, fisza, luca i taco
co za pierdolenie.
w życiu nie słuchałem Trójki, nie jestem już dawno studentem, a z rapu słucham w dość równych proporcjach Taco, Łonę, Rasmentalism, jak i Kaza Bałagane, Piernikowskiego, TUZZE, PRO8L3M, czy Bonsona. nienawidzę takiego kategoryzowania i szufladkowania jak "rap dla studenciaków, "rap dla wychowanych na trójce". może zrób jeden z drugim jeszcze szufladkę "rap dla towarzystw wędkarskich" albo "rap dla kasjerów w supermarketach" i wrzucaj tam raperów według własnego widzimisię. nawet nie macie żadnych badań ani statystyk, ale oczywiście Taco i Rasmentalism to dla rozpalonych studentek w Vansach Old Skoolach, bucketach Stussy i chuj stempelek przybity. poza tym w takim haśle jak "band dla rapowej wersji słuchacza trójki" wyczuwam stygmatyzację i nie wiem co to ma na celu, bo moim zdaniem nie ma nic złego w tym (a wręcz przeciwnie), że dobre numery rapowe są na tyle uniwersalne, że przebijają się szerzej, grane są w radio i zyskują odbiorców w różnym wieku i z przeróżnych grup społecznych, jednocześnie nie będąc jakimś suchym, skalkulowanym produktem marketingowym, tylko autorską wypowiedzią artystyczną.

co do Rasmentalismu, to oczywiście może wielu niepasować ta stylówa i sam bym chciał, żeby Ment wrócił na trochę do soulowych sampli, a Ras żeby pisał gęściej i bardziej charakternie lub poruszał trudniejsze tematy (w tym zawsze był dobry i autentyczny), ale wydaje mi się - jak tak słucham chłopaków, obserwuję i czytam wywiady - że taki rapik i taki klimat jaki aktualnie serwują, po prostu gra im w serduszku i kropka. a robienie teraz płyty w klimatach starego Rasmentalismu, to by właśnie był oportunizm i kalkulacja, bo idę o zakład, że wszyscy by łyknęli taki projekt w ciemno, a na stronie z preorderem jebnęłyby serwery.

edit: co do samego Rasa, mówcie co chcecie, ale imo gość ma jednak umiejętność opisywania tematu i przekazywania obserwacji/refleksji w kilku wersach i ja dokładnie wiem co on chce mi powiedzieć (a nie mówi jakoś super wprost) i nie muszę mieć nic więcej. większość raperów na tej scenie napierdala zazwyczaj 3 zwrotki po 16 wersów i chuja z tego wiem (czasami oni sami chyba mam wrażenie także), a w drugiej zwrotce już zapomniałem co było w pierwszej, bo było to tak miałkie, lirycznie nieciekawe, a do tego przegadane i napięte.
ale sie odpalił student lmao
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6560
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

no offence, ale to dość zabawne, że od studenta wyzywa osoba niedopuszczona do matury
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: cloud »

:lol: :lol:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5420
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

:lol: :lol:
Awatar użytkownika
enjoy1g
Posty: 412
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:37

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: enjoy1g »

xDdd
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: DeDoK »

xDDDDDDDDDDDDD
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Groszek »

Ale ten kawałek jest chujowy każdy poleciał chujowy
Bit niby spoko ale na jakieś kurwa miałkie flirtini :dunno:
Wgl wszystkie single słabe niby dzisiaj nie zasnę było by spoko bez białasa, ten z Janem słaby pomysł na kawałek ile tam z 5 razy leciał refren.
Jedyny do którego wracam to nowe plemię bo fajny letni kawałek dla studenciakow :dunno:
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: JoeyJoeJoe »

Jose pisze: 03 cze 2020, 13:23 no offence, ale to dość zabawne, że od studenta wyzywa osoba niedopuszczona do matury
:rotfl:
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Bryx Fenrir »

Kurwa jaki dziwny numer. Ras to w ogóle tłem jest totalnym w tym numerze, gośc jest wypalony totalnie, zarówno tekstowo jak i pod względem rapu, nie wiem co może mu pomóc tak naprawdę. Schafter bardzo fajnie się wpisał w klimat tego numeru, dobrze tutaj wypadł, najlepiej z panów, mając obok siebie właściwie weteranów sceny. Pezet niby nieźle, ale chyba ten bit niespecjalnie mu pasował no bo jest nutny Mentol niestety, jak i sam numer, do którego bym wracał jakby tylko Schafter na nim nawijał.
encrenoire

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

....
Ostatnio zmieniony 04 cze 2020, 1:54 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Denar »

Ja jestem w stanie słuchać Łony, Fisz Emade, L.U.C., Taco, Młodego Dzbana, Przemka Fergusona, Żabsona, Vito Bambino, Darii Zawiałow. Całego przekroju artystów - od alternatywy, przez pop, rock, aż po prawilny rap jak Rychu Peja Czarny Wrzesień. Każdy z tych artystów jest jakiś i ma jakikolwiek repeat value, a Rasmentalism aktualnie znalazł jakiś patent na tworzenie chujowizny.
Nawet wpisuje się w tą grupę mierzenia gaci w Zarze (chociaż wole H&M) i picia prosecco z plastikowego kubka na bulwarach wiślanych, a ich muzyka nie trafia. Tu nie ma grupy odbiorców, te wyświetlenia nie wynikają z marki Rasmentalism tylko featuringów. Gdyby nie Podsiadło, Vito, Pezet, Jan Rapowanie to nawet ich bym nie sprawdzał, a jestem sajko ZMNH i mam go na winylu z złotej limitki.
W tym momencie L.U.C jest lepszym artystą od Rasa, elo.
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Suseł »

Kolejny singiel, kolejny numer do przymierzalni w H&M :(.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3703
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Prez »

no po singlach jestem w stanie stwierdzić z dużą dozą pewności, że nie będę wracał do tej płyty po pierwszym odsłuchu
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6886
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: mateko »

Kupa z tego będzie
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5420
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

przyjemna, lekka, świeża, bujająca, idealna na latko płyta z tego będzie.
cliffhanger
Posty: 174
Rejestracja: 01 cze 2019, 14:10

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: cliffhanger »

świeży to może być zapach w Twoim kiblu, wszystko można o tym powiedzieć, ale nie to że jest to świeże skoro tłuką tę samą nutę, kopiuj wklej od paru miesięcy
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: moxxi »

Hehe zajebisty LETNIACZEK więc kozak super kawałek pozdro
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5420
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

cliffhanger pisze: 16 cze 2020, 15:04 świeży to może być zapach w Twoim kiblu, wszystko można o tym powiedzieć, ale nie to że jest to świeże skoro tłuką tę samą nutę, kopiuj wklej od paru miesięcy
:what:
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4266
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: gogi »

chyba najciekawiej brzmiący z dotychczasowych utworów ale zrzucam to na obecność muzyków

ot, takie plumkadło co sobie leci w tle i tyle

płyta do posłuchania tylko w dobrych sklepach odzieżowych
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Suseł »

Jest już na Spoti. Jestem w połowie, zapowiadanego klimatu z 1985 ani śladu.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
ODPOWIEDZ