Rasmentalism - Geniusz (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Rasmentalism - Geniusz (2020)

Post autor: Suseł »

Na IG pojawiła się zapowiedź nowej płyty - "Geniusz", 27 marca, Sony Music Poland.
Spoiler
Nie będziemy ściemniać – już w zestawieniu Oto 14 polskich rapowych płyt, na których premiery szczególnie czekamy zdradziliśmy, że słyszeliśmy pierwsze wersje utworów i – cytując koleżkę Pawła Jumpera – jest wysoko. Szykujcie się na spore zmiany w produkcji, mniej Flirtini – więcej 1985 i bardzo mocne występy gościnne…
https://newonce.net/2020/01/rasmentalis ... wytwornie/
"Mniej Flirtini – więcej 1985" - to wróży dobrze. Jakie mocne featy typujecie? Obstawiam Taco, Pro8l3m, Pezeta i jakiegoś njuskulowca w stylu Otsochodzi / Bedoes / Young Ktośtam. Ewentualnie Paluch lub ktoś inny z BEOER - ciężko mi sobie wyobrazić ten numer, ale na każdej kolejnej płycie pojawiali się goście z ówczesnej topki.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: instinkt »

nie czekam bo Ras nie jest w stanie dać nic ciekawego od ponad 5 lat, nie licząc ze 2 featów
i nie ma żadnych podstaw aby myśleć że się to zmieni
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5392
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

a ja czekam, bo jeśli rzeczywiście ta płyta będzie klimatem bliższa 1985, to jest szansa, że będzie też powrót do bardziej refleksyjnych tekstów. imo prawie wszystkie gościnki Rasa z ostatnich dwóch lat zajebiste, parę razy wręcz ukradł numer gospodarzowi.

na featach obstawiam Sokoła, Pezeta, Mesa, może Jetlagz, może Hades i pewnie jakieś śpiewaki.
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Artazz »

No, ten opis wygląda dobrze, produkcyjnie 1985 to mój ulubiony album tego duetu, a całościowo chyba co najmniej na równi z legendarnym legalnym debiutem.
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4537
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Groszek »

Ojej jak czekam bardzo dobry ruch że nie wydali nic w tamtym roku bo ten kawałek nowy co na asfalcie był Chujowizna, a przez ten czas przesluchalem kilka razy zmnh i docenilem w końcu 1985 czekam z ręką w gaciach
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
repcak
Posty: 81
Rejestracja: 17 gru 2019, 1:56

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: repcak »

Jeśli odejdą od letniego klimatu "Flirtini" (swoją drogą też było spoko), na rzecz "1985" to będę się jarał. Ciekawe co z singlem "Escape room", pod którym pisali: "do usłyszenia w 2019" i co się dzieje z Asfaltem? Niedługo zostanie tam sam Kendrick "OSTR" :dunno:
Miker
Posty: 136
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:02

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Miker »

Suseł pisze: 07 sty 2020, 10:46 Na IG pojawiła się zapowiedź nowej płyty - "Geniusz", 27 marca, Sony Music Poland.
Spoiler
Nie będziemy ściemniać – już w zestawieniu Oto 14 polskich rapowych płyt, na których premiery szczególnie czekamy zdradziliśmy, że słyszeliśmy pierwsze wersje utworów i – cytując koleżkę Pawła Jumpera – jest wysoko. Szykujcie się na spore zmiany w produkcji, mniej Flirtini – więcej 1985 i bardzo mocne występy gościnne…
https://newonce.net/2020/01/rasmentalis ... wytwornie/
"Mniej Flirtini – więcej 1985" - to wróży dobrze. Jakie mocne featy typujecie? Obstawiam Taco, Pro8l3m, Pezeta i jakiegoś njuskulowca w stylu Otsochodzi / Bedoes / Young Ktośtam. Ewentualnie Paluch lub ktoś inny z BEOER - ciężko mi sobie wyobrazić ten numer, ale na każdej kolejnej płycie pojawiali się goście z ówczesnej topki.
Ja bym do tych Newonce'owych zapowiedzi podchodził z dużym dystansem, bo lubią polizać dupę swoim kolegom, a Rasmenty ewidentnie takimi są. Jeżeli chodzi o gości to liczę na jakieś zaskoczenia - Sokół, Oskar czy Otsochodzi to :sleep: Spodziewałbym się przede wszystkim Bonsona, więcej pomysłów na ciekawe featy. nie mam. Oby Ras odszedł od studenckiej podniety dragami, to już będzie sukces.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

wielkie revolume, czyli cichy beef z asfaltem to już oficjalnie najprawdziwsza prawda
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

Żeby te featy były ciekawe to musieliby dać na nie Flojda i jakieś fajne żeńskie wokale ( nie Rosalie )
Na płytach panuje totalne nudziarstwo pod względem featów. Ciągle to samo. Wydziarany Bons to też nic specjalnego :(
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: gogi »

jaka wokalistka w kręgach muzyki niezależnej jest teraz popularna, ale jeszcze nie mainstreamowa? o, feat z Justyną Święs będzie

z chęcią sprawdzę, ale jeżeli będzie to taka muzyka do kupna gaci w H&Mie jaką był zeszłoroczny Escape Room, to mam pewne obawy że czeka nas kolejna bezpieczna płyta z bezpiecznym zestawem gości o bezpiecznej tematyce, taki typowy soundtrack do zapchania tła by nikogo nie urażał
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
frontkick

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: frontkick »

Ras wrzucił kiedyś na insta niepełną tracklistę i na tej płycie będzie niestety feat rapera Jan rapowanie

Fajnie że nie w chujowym Asfalcie, mam nadzieję że będzie więcej charakteru na tej płycie
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: ebismolarek »

O, jeśli pojawi się kawałek z Jan rapowanie to będzie fajny numer żeby sobie przysnac :sleep:

Fajnie gdyby nagrali coś choć trochę zbliżone do ZMNH
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: jajca »

Czekam przede wszystkim na jakieś pancze o rzucaniu mięsem, bardzo mi tego brakowało na 1985. Na szczęście na wszystkich pozostałych legalach już byly
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: moxxi »

Jak taki Oskar albo Kaz nawijają o ćpaniu, to mają coś na ten temat do powiedzenia, jakieś obserwacje, przemyślenia albo chociaż historie, których dobrze się słucha. Ras brzmi jak taki Arek, student drugiego roku socjologii, który przeprowadził się z Lublina do Warszawy, i raz na imprezie w klubie zeżarł pikse i mu weszła taka fazka, hehe, a teraz po raz dziesiąty opowiada tę historię dziewczynom z kulturoznawstwa, a te popijają piwo z sokiem i patrzą na niego z podziwem pomieszanym z przerażeniem.
chociaż sobie przypomniałem ten piękny post użytkownika Suseł :oops:
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Yerkes
Posty: 255
Rejestracja: 22 sie 2019, 8:37

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Yerkes »

Płyta nazwana Geniusz, więc może zbliżą się klimatem do ZMNH
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Bolo »

Wszyscy odchodzą z asfaltu i mnie to nie dziwi biorąc pod uwagę ze są zjebani. Bardzo dobrze ze bity nie w stylu flirtini bo pierdole ta muzykę dla vanilla dupek z korposzczurowni i przecen w h&m. Ale bym dał pieniądze za to żeby ras nie nagrywał z mentem, takie ep chociaż z solpitem albo returnerami, mmmmm mniam mniam
Wygrzeszam Cię, mordzia.
encrenoire

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: encrenoire »

dobra, tango nie bylo zle, juz nie przesadzajcie
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Piters »

Racja nie było złe, było chujowe
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Yatzeek
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2019, 7:24

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: Yatzeek »

Tango najgorsza płyta Rasmentów zaraz po Wyszli coś zjeśc.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5392
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Rasmentalism - Geniusz (27.03.2020 r.) [Zapowiedź]

Post autor: clockers »

zgadzam się, że Tango to najgorsza płyta Rasmentów. nie zgadzam się z tym, że to zła/słaba płyta.
ODPOWIEDZ