Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

ksiazenieporzadek

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: ksiazenieporzadek »

spoko chłopaki ale o illmatic to piętro niżej

my to nowy illmatic, my to nowe 2paci
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: przedszkolanek »

aes pisze: 27 sty 2021, 14:32 ja rozumiem ze rap jest dalej juz ale mordo jak mozna powiedziec ze illmatic nie jest kurwa fenomenalny
normalnie, illmatic przeciętna płyta i była taką już w 90s
aes pisze: 27 sty 2021, 14:32 plus bity od pete rocka premiera q tipa no kurwa to nie tylko album hip hopowy jak sam hip hop w swojej czystej formie
co najmniej z połowa bitów do wymiany, chyba przynajmniej chuj w nasowym uchu do bitów to powszechnie znany i akceptowany aksjomat?
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: sebring »

zapomniales ze on ma one hot album on 10 year average a illmatic się wpisuje w ten hot album raz na 10 lat
slabych instrumentali na ilmatiku to nawet nie skomentuję XDDDDDDDDDD
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
aes
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2020, 5:52
Lokalizacja: Wola

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: aes »

nie chce tego kontynuowac tutaj ale wydaje mi sie ze 5 mics w source cos samo z siebie mowi

ogolnie ktos wie czy spec od bialej broni JWP ma zamiar wrocic do rap gry? teraz jak posluchalem co tam to mi sie zrobilo smutno
1# fan francuza mordo
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: przedszkolanek »

sebring pisze: 27 sty 2021, 14:48 zapomniales ze on ma one hot album on 10 year average a illmatic się wpisuje w ten hot album raz na 10 lat
jay wśród swoich niemałych wad, miał też tę, że przeceniał swoich przeciwników
inna sprawa, że nigdzie illmaticowi nie odmawiałem popularności w sumie
sebring pisze: 27 sty 2021, 14:48 slabych instrumentali na ilmatiku to nawet nie skomentuję XDDDDDDDDDD
słusznie, nie ma co tych gównianych bitów komentowawać
aes pisze: 27 sty 2021, 14:51 nie chce tego kontynuowac tutaj ale wydaje mi sie ze 5 mics w source cos samo z siebie mowi
tak, że album jest przehajpowany i był taki od początku
Jasion94
Posty: 882
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Jasion94 »

Gówniane bity na Illmatic :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6561
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: Jose »

Proszę nie łapać się na prowo przedszkolanka albo potraktować go jak jakiegoś pawloleha
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: przedszkolanek »

żadne prowo, po prostu jeszcze nie dorośliście do uznania oczywistej prawdy, że nas ma chujowe ucho do bitów, a illmatic żadna płyta wszechczasów
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8113
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: eddy_wata »

Nas zaczal miec chujowe ucho do bitow dopiero po it was written. Bity na illmaticu to esencja east coastu przeciez. No i troche to ucho wrocilo mu na epce z kanye, tyle ze on tam pewnie nawet nie mial prawa glosu
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
jazforuma
Posty: 36
Rejestracja: 26 paź 2020, 19:15

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: jazforuma »

najlepsza płyta kazka, nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym
Awatar użytkownika
poztytiv
Zbanowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2020, 10:46

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: poztytiv »

jedyna z dwóch płyt tego kasztana, które da się słuchać
przedszkolanek pisze: 28 sty 2021, 17:27 no i niech ktoś mi powie, że to nie jest pawoleh w nowym wcieleniu
Awatar użytkownika
knarku
Posty: 1732
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:33
Lokalizacja: Nijmegen

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: knarku »

super plyta jak jeszcze kaz nie byl kasztanem, mam z nia dobre wspomnienia, do dzisiaj teksty znane na pamiec, kurwa, tutaj tylko red mi nie za bardzo pasuje, ale jak juz odpalam to leci od poczatku do konca
az dzisiaj sobie odpale :joint:
przedszkolanek pisze: 27 sty 2021, 14:44 illmatic przeciętna płyta i była taką już w 90s
Spoiler
Awatar użytkownika
poztytiv
Zbanowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2020, 10:46

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: poztytiv »

^^
przecież przedszkolanek to prowo od początku forum oparte na kontrowersji, ktoś jeszcze bierze na poważnie jego wysrywy?
przedszkolanek pisze: 28 sty 2021, 17:27 no i niech ktoś mi powie, że to nie jest pawoleh w nowym wcieleniu
Awatar użytkownika
rozklad_gaussa
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:22
Lokalizacja: riwaldo

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: rozklad_gaussa »

aes pisze: 27 sty 2021, 14:51 ogolnie ktos wie czy spec od bialej broni JWP ma zamiar wrocic do rap gry?
Spoiler
a osobiscie radio gruz >= narkopop
RIVALDO111 pisze: 28 sie 2023, 0:27 Dlatego świat ciotowateje i to każdy kumaty od dawna wie.
moody
Posty: 1030
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: moody »

przedszkolanek pisze: 27 sty 2021, 17:10 żadne prowo, po prostu jeszcze nie dorośliście do uznania oczywistej prawdy, że nas ma chujowe ucho do bitów, a illmatic żadna płyta wszechczasów
*wszech czasow

a z bledu u bisza sie smial :evil:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: przedszkolanek »

Mam pytanie związane z pisownią wszechczasów. Otóż w słowniku ortograficznym PWN-u podaje się tylko jedną pisownię – oddzielną: wszech czasów, natomiast w innych wydawnictwach PWN-u konsekwentnie odnajduję wszechczasów (np. w encyklopedii, hasło: Paganini). Dlaczego tak jest? I jaka jest poprawna forma?
Status normy ma pisownia rozdzielna, a więc wszech czasów. Wiele osób odruchowo wybiera jednak pisownię łączną, gdyż wyrażenie to stanowi częsty związek frazeologiczny, a samo słowo wszech jest językowym archaizmem, który spotykamy ponadto tylko w wyrażeniu ze wszech miar. O ile jednak ze wszech miar jest prawie zawsze pisane rozdzielnie, o tyle łączna pisownia wszechczasów jest tak rozpowszechniona, że właściwie mogłaby być sankcjonowana.
Jest także wyrażenie po wsze czasy, ale nie słyszałem, aby ktoś chciał je pisać łącznie.
Mirosław Bańko
co tam mruczysz?
moody
Posty: 1030
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: moody »

no przeciez masz nawet w tej wypowiedzi informacje, ze poprawna forma jest 'wszech czasow', a sugestia ze no w sumie to slowo jest tak czesto uzywane blednie, ze moznaby te bledna forme uznawac ma tyle samo sensu, co twierdzenie, ze ptak ma dziub, a nie dziób, bo ludzie potocznie pisza do siebie "dziubku" i robia zdjecia "z dziubkiem"

komentarz rady jezyka polskiego https://rjp.pan.pl/index.php?option=com ... Itemid=208

"Pewien korespondent poprosił Radę o zmianę pisowni wyrażenia wszech czasów na wszechczasów. Do prośby tej ustosunkował się przewodniczący RJP:

[…] w języku polskim nie ma wyrazu wszechczasy (choć są w nim wyrazy wszechświat i wszechmoc, a słowniki notują jeszcze kilkanaście innych analogicznych zrostów) ani wszechczas. Było niegdyś wyrażenie wsze czasy, które do dziś pozostało tylko w skostniałych połączeniach: po wsze czasy (tzn. 'na zawsze') i ktoś (np. sportowiec, polityk, poeta itp.) wszech czasów, tzn. uznawany za najlepszego w swojej dziedzinie. Dlatego zmiana pisowni z obowiązującej: wszech czasów na nową wszechczasów nie ma uzasadnienia."

miodek na ten sam temat: https://raciborz.com.pl/2011/05/23/prof ... lxxii.html
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: samir »

poztytiv pisze: 28 sty 2021, 10:16 ^^
przecież przedszkolanek to prowo od początku forum oparte na kontrowersji, ktoś jeszcze bierze na poważnie jego wysrywy?
przecież ty jesteś jakimś prowem opartym na kontrowersji, czyżbyś nie walił sobie sadomachistycznego konia?
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: przedszkolanek »

zacytuję konkretną kwestię, żeby było łatwiej
przedszkolanek pisze: 28 sty 2021, 18:52 o tyle łączna pisownia wszechczasów jest tak rozpowszechniona, że właściwie mogłaby być sankcjonowana.
co niniejszym czynię z jakimś tam wsparciem cytowanego bańki
pomijam już fakt, że traktowanie rjp jako krynicy mądrości wszelakiej jest koncepcją ciekawą, ale mało rozsądną, zwłaszcza jeżeli mówimy o stanowisku sprzed 20 lat
a przykład z dziubkiem z pizdy kompletnie, bo nawet jeżeli, to to jest inny rzeczownik, a tak w ogóle widziałem tylko w nazwiskach tbh
moody
Posty: 1030
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Kaz Bałagane - Radio Gruz (2016)

Post autor: moody »

ok, 99% zrodel be, rada jezyka polskiego be, miodek (z 2011, bo to widze wazne dla ciebie) be, liczy sie tylko mirek banka, choc nawet on nie stwierdza, ze wszechczasow to poprawna forma, a jedynie ze jest czesto uzywana
przedszkolanek pisze: 28 sty 2021, 20:05 a przykład z dziubkiem z pizdy kompletnie, bo nawet jeżeli, to to jest inny rzeczownik, a tak w ogóle widziałem tylko w nazwiskach tbh
przyklad jest idealny. podobnie jak slowo 'wszech czasow' wiekszosc ludzi pisze slowo "dzióbek" blednie (w googlu 673 tys. hasel na "dziubek", 543 tys. na "z dziubkiem", analogicznie 242 tys. na "dzióbek", 294 tys. na "z dzióbkiem") i co, tez maja sie tlumaczyc po zrobieniu bledu, ze jest tak czesto popelniany, ze sie nie liczy i powinno sie uznac bledna forme za prawidlowa?
ODPOWIEDZ