ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: arboozrap »

Obrazek

1. Intro
2. Nwnwnw
3. Lepsze Życie
4. Porcja Czwarta
5. Śródmieście Południowe
6. Porcja Szósta
7. Prawilni
8. Być Sobą
9. Rap Zajawka
10. Porcja Dzesiąta
11.Jest Jak Jest
12. Tragikomedia
13. Zawodostwo
14. Noc
15. Agresja
16. Orient
17. Porcja Siedemnasta
18. Ziping (Na Tym Sztuka Polega)
19. Ostatnia Kropla

KLASYK!
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: lysy »

wydane rok później WWO i zipera lepsze, ale i tak klasyk. akurat wracałem niedawno i wciąż ładnie wchodzi
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: arboozrap »

Powróciłem do tego przy okazji wysrywu Kukona, w którym wziął udział także niejaki Wojtek Sokół zwany inaczej Nocnym Narratorem. No i co tu można powiedzieć? Bez wątpienia jest to klasyk, przyjemnie sobie odpalić taki brudny oldschoolowy klimat i poczuć magię tamtych lat. Ale czy z tych raperów bił autentyzm? Rozmawiałem ostatnio z Nomadem z Układu Warszawskiego i powiedział mi, że z ekipy ZIPów praktycznie nikt nie miał nic wspólnego z ulicą, a tym bardziej Sokół. Prawdziwa ulica to był Kaczy i Chada. I u Sokoła pierw było udawanie ulicznika, później antykomercyjnego rapera (afera z BMG), a gdy poczuł hajs jego mityczne zasady znikły i promuje różne gówna. Wypadałoby przeprosić Jędkera.
Miker
Posty: 136
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:02

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: Miker »

A za co niby ma go przepraszać? No i fajnie, że tak LEGENDARNY raper jak Nomad jest wyznacznikiem tego, kto jest autentyczny a kto nie :roll:
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: arboozrap »

A gdzie ja mówię, że Nomad jest wyznacznikiem tego? Nigdzie tego nie piszę. Ale Nomad jest związany z Warszawą i oprócz bycia legendą warszawskiego podziemnego rapu pisze też książki historyczno-turystyczne na temat różnych zakątków tego miasta. On doskonale wszystko pamięta co i jak wyglądało i czemu miałbym mu nie ufać? Dobry rap to jedno, a autentyczność to drugie.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: jogi »

Przecież ten Nomad zawsze mial bol dupy z Zipami. Chuja warte te jego wspominki i opinie. Tak jak cała jego zjebana twórczość.

Chleb powszedni się strasznie zestarzal. Poza małymi wyjatkami ta płyta brzmi źle, archaicznie. Rasy też w większości niskich lotów.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2020, 20:45 przez jogi, łącznie zmieniany 1 raz.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: 2rzyn »

A co to znaczy byc zwiazanym z ulica? Wystarczy bujac sie po osiedlach? Czy trzeba byc patusem pokroju kaczego?
Jest jakas definicja ulicznika?
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3903
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: camzatizbak »

Z mózgu, nie z pięści chcę robić użytek
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4405
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: gonny_trebor »

jogi pisze: 23 gru 2020, 20:42 Przecież ten Nomad zawsze mial bol dupy z Zipami.
no i cały Układ Warszawski miał kosę z 600v, która zaowocowała specjalnymi pozdrowieniami we wkładce Produkcji Hip-Hop, pospinane chłopaki
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: Spenser »

2rzyn pisze: 23 gru 2020, 20:43 A co to znaczy byc zwiazanym z ulica? Wystarczy bujac sie po osiedlach? Czy trzeba byc patusem pokroju kaczego?
Jest jakas definicja ulicznika?
<Od razu w głowie wersy> To dla tych co myślą ze być blisko z ulicą to spędzać na niej dwa cztery na dzień mieć dwadzieścia dwa lata, napisać testament tagiem
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: oyche »

zajebisty ten numer prezesa, nie znalem
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: Luxair »

Zajebiście monotonna płyta. Nigdy nie wracam.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Taran
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2020, 11:25
Lokalizacja: Polska

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: Taran »

"są tacy którzy kradną, bo takie mają hobby/są tacy, którzy kradną, bo są głodni..."
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: Suseł »

Wyszedł winyl z okazji 22. urodzin płyty. Wersja standard: https://asfaltshop.pl/product/24034-zip ... dowa--2lp/, ma być jeszcze jakaś super limitowana edycja.

Parę razy próbowałem przesłuchać - nigdy mi się nie udało dotrwać do końca. Ja wiem, że legenda, klasyk, fundament ulicznego rapu, księga followupowanych linijek, ale dla mnie ta płyta jest po prostu strasznie męcząca.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2021, 14:01 przez Suseł, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
frontkick

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: frontkick »

Ja kiedyś przesłuchałem i nie pamiętam nic poza tym że Sokół zrobił fajny bit do Zawodostwa
Jasion94
Posty: 855
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: Jasion94 »

Dosyć częsta spotykana opinia jest ze po latach nie da się słuchać klasyków, słabo się zestsrzaly. Ciężko jest przebrnąć niektórym przez Skandal czy Sport
To spróbujcie posłuchać tego kloca po latach. To już w chwili wydania brzmiało przestarzałe, a powstało prawie równolegle z Skandalem i Warszawskim deszczem. O ile z Molesty pozostały świetne wersy i ponadczasowe bity Dj600v, z Warszawskiego charyzma i luz Tede, to tutaj ciężko odsłuchać nawet pojedyncze numery. Już bardziej przystępna jest pierwszą płyta firmy. Jak dla mnie klasyk, ale tylko z względu na datę wydania a nie zawartość
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: OmarStooleyman »

Śródmieście Południowe jest jeszcze jakkolwiek słuchalne, ale głównie przez bit który jest w ch*j nostalgiczny z perspektywy czasu. Co tu dużo mówić - wspomnienia wracają. Słuchanie tego flow w 2021 przypomina oglądanie próby zbudowania rakiety przez małpy albo człowieka pierwotnego próbującego okiełznać ogień. Tylko Pono i Koras próbowali coś zrobić na tych bitach, reszta nawijała chyba w półśnie.

Zmieniam zdanie, Koras to tam dukał w sumie przeokrutnie, miał tylko jakieś tam momenty
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: oyche »

plyta klasyk, srodmiescie poludniowe meisterstuck sluchany do dzisiaj, nnwnw pisane na murach
Kokor
Posty: 133
Rejestracja: 21 mar 2021, 18:39

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: Kokor »

featy tam były w miare słuchalne, nie sprawdzałem ich od jakiegoś czasu ale tracki z MorWA i Intoksynatorami nie były w 100% kwadratowe

ps: vinyl za 500zł specyfikujący się byciem opakowany w kawał betonu poszedł w całości w niecałą godzine. Kolekcjonerzy w kraju muszą być bardzo bogaci
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5943
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: ZIP Skład - Chleb Powszedni (1999)

Post autor: DoubleB »

500 zł X-D
ODPOWIEDZ