DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: arboozrap »

Obrazek

JASNA STRONA
1. Intro
2. Ośka - Po Prostu Lato
3. Krok 1
4. Kaliber 44 - Ja Się Wcale Nie Chwalę
5. DJ 600V & Freeze - Poznaj, Kto Teraz
6. Krok 2
7. OMP - Ogród Zwany Eden
8. Warszafski Deszcz/Trzyha - Letnia Miłość
9. NBK - Zaczęło Się I Do Dzisiaj Trwa
10. Wujek Samo Zło - Freestyle
11. Krok 3
12. Snuzz - Ludzie Z Przeszłości
13. Pikuś Dog - Uwierz We Wszystko
14. Solfernus - Raz Biorą A Raz Dają
15. Krok 4
16. VETO - Nie Trzaskaj Furtką
17. Freeze & Ośka - Kto Robi Hip Ha O Pe?
18. Stereofonia - Dźwięki Stereo
19. Vito - Wyjście Z Cienia
20. DJ 600V = V.O.L.T.
21. Zróbcie Miejsce

CIEMNA STRONA
1. DJ 600V - Intro
2. Freeze - Sprawdź, Co Się Dzieje
3. Emce 600v - 3560 Dni
4. DJ 600V - Krok 5
5. ZIP Skład & Ko1fu - Oparta Na Faktach Rymonacja
6. ZIP Skład & TPWC - Bez Refrenu
7. ZIP Skład & Fundacja Nr 1 - Czas Wtedy Staje
8. Włodi & Fu & Sokół & Jaźwa - Pamiętaj O Melanżu
9. Proceder - Operacja Prawda
10. Vienio & Pele - Dziękówa Dla Chłopaków
11. Włodi - Pierwszy Krok Na Nowej Drodze
12. Wzgórze Ya-Pa3 - Szansa Na Sukces
13. DJ 600V - Krok 6
14. Da Dope Clan - Wschodnia Teoria
15. Deus - Deusa Siła
16. Warszafski Deszcz/Trzyha - Kilkaset Słów Prawdy
17. Mor WA - Unoszę Głowę
18. DJ 600V - Step Off

Kozacki klasyk. Dużo kultowych utworów. Dla mnie do dzisiaj rządzi Proceder - Operacja Prawda ;)
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: arboozrap »



Jeden z największych klasyków z tego albumu - Proceder "Operacja Prawda" jest oparty na melodii z utworu metalowego zespołu KAT. Ciekawe czy to 600V sam wziął tą melodię, czy chłopaki z Procederu.
Dissolvez
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:36

Re: DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: Dissolvez »

Cześć, chciałbym zapytać czy ktoś orientuje się, które wydanie płyty Produkcja Hip-hop jest pierwsze. Czy jest to wydanie z twarzą DJ 600V czy może to z zegarkiem elektronicznym pokazującym godzinę 6:00? Chodzi mi o poligrafie z tyłu pudełka. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: arboozrap »

Siema. Pytasz o wydanie kasetowe czy płytowe? Jeśli o płytowe to w plastiku tylko i wyłącznie było pierwsze wydanie z 1998 roku wydane nakładem RRX Desant. Później były kartonowe wznowienia (2004) na rzecz 'Hip-Hop Archiwum', a następnie (?, 2012) digipackowe wydane przez MiL. Zauważyłem też, że Terror Muzik kierowany przez niejakiego Andrzeja Ż. rozbił to wydawnictwo na dwie CD i odrębnie wydał badziewnie w plastiku. Natomiast 1st press był w plastiku wydany dwupłytowo, a aukcję z nim masz m.in. tutaj (nie zwracaj uwagi na cenę wziętą z kosmosu).
A kaseta miała dwie opcje tylniej okładki w dwukasetowym pudełku - z twarzą Volta i tracklistą i z zegarem. Obie edycje to pełnoprawne wydanie RRX Desant - tylko któreś jest dotłoczeniem. Różni się też nieco sam tampondruk na kasetach.
Pozdrawiam.
Dissolvez
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:36

Re: DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: Dissolvez »

Siema, chodzi mi oczywiście o wydanie płytowe. Na dole są linki do do zdjęć tylnej okładki dwóch wydań płyty Produkcja Hip-Hop. Czy mógłbyś określić, które jest pierwsze? Rozmawiałem już z kilkoma kolekcjonerami i zdania są podzielone.

Linki do zdjęć:
https://ibb.co/L9zQzYK
https://ibb.co/ZLZ0rZm
Kerubix
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2020, 16:45

Re: DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: Kerubix »

Okładka z Volta twarzą pod tracklistą jest pierwszym wydaniem bankowo
Awatar użytkownika
sychy
Posty: 337
Rejestracja: 12 lis 2019, 7:41
Lokalizacja: תל אביב-יפו

Re: DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: sychy »

Na pewno płyta z zegarkiem elektronicznym była oryginalna w obiegu legalnej dytrybucji. Co do drugiej okładki z twarzą 600v - nie jestem pewien.
Ty farmazonie kłamiesz, nawet gdy mówisz: "Dzień dobry"
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: arboozrap »

Dissolvez pisze: 01 sty 2021, 20:29 Siema, chodzi mi oczywiście o wydanie płytowe. Na dole są linki do do zdjęć tylnej okładki dwóch wydań płyty Produkcja Hip-Hop. Czy mógłbyś określić, które jest pierwsze? Rozmawiałem już z kilkoma kolekcjonerami i zdania są podzielone.

Linki do zdjęć:
https://ibb.co/L9zQzYK
https://ibb.co/ZLZ0rZm
Napisz na mail: [email protected]. To jest adres mailowy Krzysztofa Kozaka z RRX Desant i on rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6544
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: Jose »

Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: many-s »

Piękny album, świetne numery. Letnia Miłość, Pamiętaj o melanżu, Ja się wcale nie chwalę, Ogród zwany Eden, Dźwięki stereo. Miałem kasetę.
Awatar użytkownika
pwk
Posty: 243
Rejestracja: 12 cze 2021, 3:21
Lokalizacja: The Zone 6 Trap House

Re: DJ 600V - Produkcja Hip Hop (1998)

Post autor: pwk »

Czy jest możliwość zobaczyć posty n/t tej płyty z forum slizg.eu? Znając tamto forum to bardzo możliwe, że 3A zapostował jakieś interesujące ciekawostki o tej składance.

Piękny (odpowiednie słowo patrząc przez pryzmat nieśmiertelnych, wspaniałych do dziś bitów) klasyk, wracam dość regularnie do tej pory, bo o ile większość raperów się "przeterminowała", tak bity mogłyby wyjść równie dobrze i dziś. Volt to wiadomo mocna podróbka Preemo, ale za to świetna, coś jak Ajron i Noon.
Ulubiony numer to chyba WfD / Trzyha - "Kilkaset słów prawdy", w latach 90tych Tede nie miał konkurencji w skillach.

PS, mała ciekawostka - reedycje od MiL są chyba minimalnie lepsze jakościowo (choć to ofc czysto subiektywna opinia, żeby to ocenić obiektywnie bym musiał mieć wave'y obu wydań) oraz zawierają ścieżki, których pierwotne wydanie nie posiada, np. jakieś rozmowy raperów na koniec utworu - części takich "smaczków" nie posiada wydanie z '98, stąd też moja teoria o lekko lepszej jakości jest bardziej sensowna, bo jak widać coś było majstrowane, i utwory nie są 1:1 jak w wydaniu RRX.
https://www.last.fm/pl/user/pawlikwrk

""jebać opio", bo tak powiedział mi Zioło
miało być wesoło, a tu skręty i zamknięte koło"
ODPOWIEDZ