Mata - 100 Dni do Matury (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

simson
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2019, 1:39

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: simson »

przedszkolanek pisze: 16 sty 2020, 19:39 oczywiście, że dołączanie (najpewniej chujowej, a na pewno niezbyt ciekawej) pracy ze źle sformułowanym tematem jest cringowe jak chuj
Haha :rotfl: dobrze fituje ci nick
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: zemsta1kadluba »

Bedoes niech doda zadanie z matematyki do swojej
mołpy są kozackie
encrenoire

Re: Mata - 100 Dni do Matury (2020)

Post autor: encrenoire »

....
Ostatnio zmieniony 15 maja 2020, 18:08 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
repcak
Posty: 81
Rejestracja: 17 gru 2019, 1:56

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: repcak »

Serio, aż takim problem z tą jego pracą w formie dodatku? Jak dla mnie spoko akcja, 100 razy lepsza niż przypadkowy zin (byle był) z 5 zdjęciami na słabej jakości papierze. Czy ten esej jest przypałowy i powinni go olać za to? Też się nie zgodzę, napisał to całkiem fajnie i przejrzyście, biorąc pod uwagę że oceniają to tęgie głowy polskiego szkolnictwa. Tak samo nie kumam, że miałby się tym chwalić - po prostu fajne połączenie z konceptem płytki.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

Hula na streamingach, a tutaj klipon

Mata - 100 dni do matury
Spoiler
frontkick

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: frontkick »

Zupełnie nie rozumiem przypierdolki do tej pracy, barwny i oryginalny dodatek do płyty który w dodatku pasuje do jakiegoś tam jej konceptu/otoczki
przedszkolanek pisze: 16 sty 2020, 19:39oczywiście, że dołączanie (najpewniej chujowej, a na pewno niezbyt ciekawej) pracy ze źle sformułowanym tematem jest cringowe jak chuj
:lol:
Własnie, polscy raperzy bananowi mogą dodawać prace maturalne do płyty tylko jeśli kurwa są napisane na co najmniej 90%
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

Z początku Mata jako artysta kompletnie mi nie siadł, po kawałkach Schodki, Prawy do Lewego, nie oczekiwałem niczego specjalnego, ot taki chłopak coś tam sobie nawinie o alko i ziomalach, jedynie Biblioteka Trap mnie zaciekawiła, a później już było coraz dziwniej, bardziej intrygująco, a po kawałku "Patointeligencja" wyjebało poza skalę i już wiedziałem, że to nie będzie zwykły album, a coś więcej. Od razu chciałbym tutaj wyróżnić wstawki, które uwielbiam na albumach w takim wydaniu, nie za długie, jako mini dodatek dla klimatu robią robotę. Całkiem fajne tematy są poruszane na tym albumie, niby proste, ale przykuwają uwagę coś tam o gierkach coś tam o szkole. Jedynie od strony producenckiej mogłoby być bardziej różnorodnie i jednak po Patointeligencji oczekiwałem chociaż z 2 podobnych "kontrowersyjnych" kawałków. A no i Hallelujah taka piękna :oops:

Ulubione kawałki: Cafe PRL (refren :bowdown: ), Homo Ludens, Tango, GOMBAO 33 :bowdown: spoko fity
Ocena: 7/10
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: SWN »

Przyszedł przelew od Sorosa profesora Matczaka, więc chciałbym dołączyć do obrony nieszczęsnego gratisu.

Nie kupuję płyt plhh, za to kupują je moi koledzy i osobiście wychodzę z założenia, że w obecnej sytuacji wszystko co pomysłowe należy nagradzać. Już od dłuższego czasu nie zwróciłem na nic uwagi w zalewie wydań, które są kartonowymi paczkami z pięcioma zdjęciami zamyślonego rapera lub ckliwym listem podziękowania dla osób, bez których by się to nie udało - to w lepszym wariancie -, bo w tym gorszym mówimy o samym kartonie.

Chciałbym też zaznaczyć, że pomysł dołączenia do płyty akurat pracy maturalnej (o bądź co bądź krindżowym lub bawiącym fanów Tedego tytule) nie jest zupełnie przypadkowym i wydumanym, w czego wypadku faktycznie można byłoby się wkurwić. Temat pracy Maty jest czymś znanym przez jego fanów, mniej lub bardziej ciekawą anegdotką, a na pewno czymś, o co nieraz dostawał pytania od słuchaczy. Skoro płytę kupią w znakomitej większości właśnie jego stali słuchacze, to nie rozumiem co złego jest w dostaniu małego dowcipu, puszczonego oczka i nawiązania do twórczości, którą lubisz (będąc fanem Maty).

Mógłbym wyśmiewać, gdyby był to nie wiem, niezapowiedziany prezent dla osób, które postanowiły kupić pakiet VIP na Openera i myślą sobie "kurwa, a na chuj mnie ten kaktus", ale w tym wypadku jest to przecież całkiem spodziewalny uśmiech do WŁASNEGO fana, nie dostaliście tej pracy losując jajko niespodziankę i licząc na samochód, więc nie rozumiem tak dużego hejtu w czasach nudnych, paździerzowych wydań z ujęciami mordy rapera.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: vampmoney »

Doookładnie, bardzo oryginalny zabieg i dla JEGO FANÓW którzy kupili płytę to pewnie bardzo fajna rzecz. Nie wyobrażam sobie, że któryś z jego słuchaczy otwiera preorder widzi tą pracę i wkurwiony rzuca nią o ziemie z cisnącym się na ustach" co to za kurwa gówno". Tak jak SWN napisał, nic nie było obiecywane do preorderu, chwalmy oryginalne zabiegi
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2290
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: kapper1 »

W tym najnowszym singlu taki Meek Oh Why, tylko słabszy. Swoje cyferki zrobi tak czy siak.
Awatar użytkownika
sychy
Posty: 335
Rejestracja: 12 lis 2019, 7:41
Lokalizacja: תל אביב-יפו

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: sychy »

Wiecie dlaczego na Spotify nie da się odpalić 12 kawałka "Lezore"?
Spoiler
Obrazek
Ty farmazonie kłamiesz, nawet gdy mówisz: "Dzień dobry"
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt
Awatar użytkownika
mlody jelcz
zielony skurwiel
Posty: 638
Rejestracja: 05 paź 2019, 9:30
Lokalizacja: pochodzenie nieznane

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: mlody jelcz »

pewnie będzie do tego klipon i wypuszczą jako singiel, tak samo było z detroit kartkiego albo mieć i nie mieć jetlagzów, na streamingu dopiero po klipie wleciały
na ciebie mówią samosieja a na mnie zielony skurwiel
Awatar użytkownika
solorz
Posty: 61
Rejestracja: 04 maja 2019, 14:30

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: solorz »

sychy pisze: 17 sty 2020, 9:13 Wiecie dlaczego na Spotify nie da się odpalić 12 kawałka "Lezore"?
Spoiler
Obrazek
Pewnie tak samo jak w przypadku Jetlagz będzie, że kawałek z P83 był dostępny na streamach dopiero po wypuszczeniu teledysku
ONA MÓWI JEBAĆ PSY, A JA MÓWIĘ C'EST LA VIE
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Bolo »

Oczywiście ze dodanie wydrukowanej na kartkach pracy i spiętej spinaczem jako dodatek do preorderu to beka w chuj i zrobione na odpierdol. Dodanie linka do ściągnięcia pracy albo coś byłoby lepsza opcja. Mnie bawi samo partyzanckie wykonanie tego niż sam fakt dodania. Płyty nie słuchałem wiec mogę pierdolic głupoty nie będąc w temacie.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: lysy »

ale cringe z tej pracy :lol:
encrenoire

Re: Mata - 100 Dni do Matury (2020)

Post autor: encrenoire »

....
Ostatnio zmieniony 15 maja 2020, 18:07 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
samcro
Posty: 777
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: Mata - 100 Dni do Matury (17.01.2020) [Zapowiedź]

Post autor: samcro »

pseudointeligntne gówno obesrane ten album. beka z lokalnych co najwyżej.
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Mata - 100 Dni do Matury (2020)

Post autor: Willxc »

Strasznie się wynudziłem słuchając tego albumu ale dam jeszcze druga szanse
Awatar użytkownika
FMH
Posty: 344
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:08

Re: Mata - 100 Dni do Matury (2020)

Post autor: FMH »

Przesłuchałem raz i nie ciągnie szczególnie do drugiego odsłuchu. Strasznie nierówna płyta. "Patointeligencja", "100 dni do matury", "Schodki", "Mata Montana", "Biblioteka Trap" czy nawet wixa type beat "GOMBAO 33" na plus, za to numery o winie czy grach totalnie nijakie. Niby sam mówi, że ta płyta nie ma być gamechangerem ani niczym szczególnym, ale te utwory są po prostu słabe i dorobienie do tego swojej filozofii tego nie zmienia.

Bardzo podoba mi się bit w "100 dni do matury", wiadomo kto jest producentem? Patrzyłem w creditsach na yt, ale się nie doszukałem.
kocham pozdrawiam

#COYG
aos
Posty: 224
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:34

Re: Mata - 100 Dni do Matury (2020)

Post autor: aos »

[mention]FMH[/mention]
Sarcastic Sounds
https://www.youtube.com/watch?v=hNqxVeEbU3k

Erking też zrobił numer na tym bicie: https://www.youtube.com/watch?v=FIL-WFISWyA
ODPOWIEDZ