Kartky - Shadowplay (2015)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: daveyo »

OKŁADKA
Obrazek
Za mix i mastering całości odpowiedzialny jest Bartosz Kasowski z 3/4 UDGS. Producentem wykonawczym jest NoTime przy współpracy z w/w. Zdjęcia to zasługa Łukasza Matysiewicza (Relax). Okładkę zaprojektował Maciej Malik. Autorem i reżyserem teledysków jest Patryk Vete Jagi przy współpracy z Filmvision. Konsultacje tematyczne i projekty wlepek, nieoceniony wkład w proces twórczy teledysków i koncepcji - Emilia Wilk Evilvision.
TRACKLIST:
1. 0 prod. HAZE
2. Azazel prod. NoTime
3. Pagan prod. INDЄB
4. Złodzieje Snów II prod. Cyga
5. Nie znasz mnie prod. HAZE
6. Gusła prod. Seek Produkcja
7. Sheeple f. Arik prod. Natural Logarithm
8. Radość chwil prod. Cyga
9. Cloudy Day prod. HAZE
10. Fallin prod. NoTime
11. Jestem f. Świnia prod. Ironic Beats
12. Emily prod. FOUX
13. Damnation f. Kasia Grzesiek prod. FOUX
14. My f. Igrekzet prod. Natural Logarithm
15. Nie biorę tabletek na sen prod. Cyga
16. Kartki prod. HAZE
17. Temperatura łez prod. Mario Kontrargument
18. To tylko ja prod. KPSN
19. Lux Perpetua prod. Señor Fresh
20. Sunny Haze prod. HAZE
21. Mountains prod. NoTime
22. Moonlapse Vertigo f. Neile prod. HAZE
23. Złodzieje Dusz prod. Natural Logarithm
YOUTUBE
SPOTIFY
[media]ttps://open.spotify.com/album/47fIbJIodJrrhT1Iaiu9ub?si=HmTo-UaSTbSO0IbWQm19yw[/media]
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: ebismolarek »

Niektóre kawałki kiedyś często zapętlałem
Awatar użytkownika
harni
Posty: 69
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: harni »

jego ostatnia dobra płyta
jebać was narkomany
Willxc
Posty: 1530
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: Willxc »

Bity na tej płycie to pierdolone mistrzostwo świata i jak mam być szczery nie pamiętam kiedy coś lepszego słyszałem (oczywiście o bity chodzi)
Awatar użytkownika
sickboy
Posty: 87
Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:21

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: sickboy »

zamówiona w 30 sekund jak sie dowiedziałem o tym że można, dla mnie król pisania niezłożonych werstów mających raczej działać na wyobraznie a nie na jakies kurwa panczlajny i takie jest moje zdanie - propsuje go a jak napierdalał jakiegoś szlaufa to pewnie miał powód elo :nonono:
po co mu robiłeś ten bit kurwa co? kochasz go kurwa?
Awatar użytkownika
Dolarydolary
Posty: 340
Rejestracja: 06 paź 2019, 20:07

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: Dolarydolary »

sickboy pisze: 07 gru 2019, 23:21 zamówiona w 30 sekund jak sie dowiedziałem o tym że można, dla mnie król pisania niezłożonych werstów mających raczej działać na wyobraznie a nie na jakies kurwa panczlajny i takie jest moje zdanie - propsuje go a jak napierdalał jakiegoś szlaufa to pewnie miał powód elo :nonono:
Sprzedam Ci za 1grosz wplacajac charytatywnie na rozwoj i edukacje cygan w polszy, powaznie
Awatar użytkownika
sickboy
Posty: 87
Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:21

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: sickboy »

Dolarydolary pisze: 08 gru 2019, 0:05
sickboy pisze: 07 gru 2019, 23:21 zamówiona w 30 sekund jak sie dowiedziałem o tym że można, dla mnie król pisania niezłożonych werstów mających raczej działać na wyobraznie a nie na jakies kurwa panczlajny i takie jest moje zdanie - propsuje go a jak napierdalał jakiegoś szlaufa to pewnie miał powód elo :nonono:
Sprzedam Ci za 1grosz wplacajac charytatywnie na rozwoj i edukacje cygan w polszy, powaznie
jurz mam
po co mu robiłeś ten bit kurwa co? kochasz go kurwa?
Awatar użytkownika
zlewam
Posty: 590
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:46

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: zlewam »

mimo iz raper kartky idealnie wpisuje sie w definicje zula w rapie to na tej plycie udalo mu sie stworzyc klimat jakiego wtedy w pl jeszcze nie slyszalem, do tego swietne bity i charakterystyczny glos, potem niestety temat sie wyczerpal i coraz slabsze te rzeczy
one plyta wonder ale imo mozna napisac ze to jeden z klasykow ubieglej dekady
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1423
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: bronek »

Ten album i Preseason Highlights to jego opus magnum, mi sie te plyty mega podobaly w momencie kiedy wyszly, ale ciezko sie ich sluchalo jako calosc. A ta w szczegolnosci bo ma od chuja kawalow, a wszystkie podobac sie nie mogly. Pamietam ze po prostu zrobilem sobie selekcje gdzie mialem tylko ~polowy plyty i wtedy moglem calosc przesluchac sobie, i czesto sluchalem jezdzac na mecze bo akurat pasowal mi klimat do jezdzenia wieczorem komunikacja miejska, no i kawalki same w sobie wprawialy w taki energiczny nastroj (nie wiem jak to inaczej okreslic).
Ogolnie to chlop ma tak specyficzny sposob pisania i robienia muzyki ze mam wrazenie ze jego kawalkami albo sie mocno jaralem bo mialy "to cos" albo one byly mi kompletnie obojetne bo nuda i nie czulem tego

edit: aha no i bity na tych plytach to sa kosy straszne :bowdown: :bowdown:
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
edenmar
Posty: 1229
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: edenmar »

Zwrotkę Świni pamiętam z tego albumu. Świnia, gdzie jesteś? :dunno:
shuffle7
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: shuffle7 »

Jedna z pierwszych płytek którymi sie zacząłem jarać w opór, zamówiona i wyczekana po długich obsuwach we wrześniu przyszła w pudełku razem z Black Magic. Kiedyś zapętlana cała dzisiaj tylko niektóre kawałki chyba że mam chujowy mood to puszczam sobie calą ale ciężej zmęczyć z czasem. Pamiętam że bardzo mi sie podobała oprawa graficzna i bity. Pozniej zamawiane bylo Fuego reszta strasznie wtórna się zrobiła i sprawdzam tylko pojedyncze rzeczy na spotifajku bez podjarki
Awatar użytkownika
solorz
Posty: 61
Rejestracja: 04 maja 2019, 14:30

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: solorz »

kawalek na bicie kpsna kosa
ONA MÓWI JEBAĆ PSY, A JA MÓWIĘ C'EST LA VIE
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2338
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: kapper1 »

edenmar pisze: 28 mar 2020, 19:35 Zwrotkę Świni pamiętam z tego albumu. Świnia, gdzie jesteś? :dunno:
Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: macias »

Kiedyś mocno słuchana, kolejne płyty bez podjazdu do tej. + za fajne preorderowe wydanie.
Awatar użytkownika
Master
Posty: 301
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: Master »

Wjechałaby po punkcik w plebiscycie płyta dekady, ale okazało się że raper Kartky (długopisy, maile, sierpowe) napierdala dupeczki i scena jak i fani zupełnie olali ten fakt.
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2420
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: ConeyIsland »

Po premierze słuchałem jedynie niektórych kawałków. Z czasem się płytka mi znudziła. Niemniej po tych ok. 6 latach wróciłem do niej (pięknie wydana) i... słodki jezu, jaki ona ma klimat, jak Kartky brzmiał na tych bitach. Mogłaby namieszać w TOP dekady gdyby nie fakt, że... tak strasznie pierdolił na niej głupoty.
Odwieczna walka dobra ze złem, ze swoim losem wciąż igrasz
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Awatar użytkownika
fisstech
Posty: 103
Rejestracja: 05 lis 2019, 23:38

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: fisstech »

Pamiętam jak słuchałem w 2k16 na zmianę z Joy Division. Z perspektywy czasu bity wchodzą jeszcze lepiej np Złodzieje dusz, serio mistrzostwo, natomiast słysząc teksty odczuwam cringe że tego słuchałem, definicja pisania pod smutne dziewczynki lubiące smutne zdjęcia i rozchwianą młodzież :bag:
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6551
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: Jose »

co za niespodziewane podbicie, myślałem, że znowu komuś zajebał
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5693
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: TdW »

Co się z nim dzieje w ogóle? Nagrywa coś jeszcze czy zniknął ze sceny po aferach z dupeczkami?
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: Kartky - Shadowplay (2015)

Post autor: Połas »

Nagrywa i podbija OLiS. Zestawienie z 12-18.01.2024.

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ