Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

MalinowyJogurt

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: MalinowyJogurt »

Grają tylko z AF2 na koncercie czy AF1 również? Bo się zastanawiam czy czasem się jutro nie przejść
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: Megidox »

To sie nie zastanawiaj tylko przygotuj sobie wode, izotoniki i tlusta szame na dzień po :D
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
solorz
Posty: 61
Rejestracja: 04 maja 2019, 14:30

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: solorz »

MalinowyJogurt pisze: 08 paź 2021, 9:16 Grają tylko z AF2 na koncercie czy AF1 również? Bo się zastanawiam czy czasem się jutro nie przejść
normalnie af1 i af2 numery są grane
ONA MÓWI JEBAĆ PSY, A JA MÓWIĘ C'EST LA VIE
Awatar użytkownika
Buchol
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2019, 16:07
Lokalizacja: Chorzów

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: Buchol »

Coś z solowych płyt Laika czy Bonsa też grają, czy skupiają się na AF tylko?
polarny
Posty: 59
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:21

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: polarny »

Były kawałki z Bonsoula (na pewno Bombki, Lepiej nie pytać, Palant i refren z "Trochę o piciu ale nie tylko" pięknie wleciał :) ), a od Laika był singiel z nowej płyty no i próbował Level up. Generalnie zajebiście było, bo właśnie liczyłem na to, że nie skupią się tylko na AF.
Awatar użytkownika
malrej
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2019, 17:06

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: malrej »

Mar pewnie będzie zajechany w kurwę po dwóch koncertach, ale chyba jutro się wybiorę.
ether
Posty: 516
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: ether »

Kawalek Wataha to jest 10/10. Może tylko druga czesc zwrotki Bonsona mogla zostac troszeczkę lepiej napisana (czepiam sie, jak zawsze), a tak to jestem w szoku jak to jest napisane, bo razem z refrenem tu wszystko jest trafione. Dobrze zarapowane, czy też dobrze wykrzyczane :D
Cineksc
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2019, 12:58

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: Cineksc »

Kozak jest ta płyta, głównie dzięki genialnym bitom. Osobny :bowdown: dla Laika w 'Tempie' i Bonsona w 'Bandarze'- jedne z ich najlepszych zwrotek w karierze. Po singlach byłem sceptyczny a tu może się wybiorę za tydzień poskakać na żywo.
tomeczek2301
Posty: 500
Rejestracja: 22 mar 2021, 12:08

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: tomeczek2301 »

Poleciał level wczoraj?
mzr
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:44

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: mzr »

level z publicznością standardowo, fajny koncerty.
dziękuję zespół AF <3
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6205
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: FruitOffTheWall »

eloo slizgery wybiera się ktoś na koncert do katowic?
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
Hyperborea
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2019, 19:35

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: Hyperborea »

Wczoraj byłem w Gdańsku i było pięknie, mimo że godzina 22 w niedzielę to na pewno nie jest idealny termin dla większości. Zajebisty koncert, atmosfera i podejście zarówno Bonsona, jak i Laika.

Co do samej płyty, to nie miałem w sumie jakichś wielkich oczekiwań, ale koniec końców się jaram. Dla mnie dwójka pod prawie każdym względem jest lepsza od jedynki.

W sumie jest tak, jak niektórzy wcześniej przewidywali - jedynkę bardziej ciągnął Bonson, a tutaj już pałeczkę przejął Mar. Naprawdę dobra forma Laika, świetnie poskładane wielokrotne, widać też, że wciąż pracuje nad flow. Wciąż rozwija się tekstowo od czasu skończenia z alko i mi osobiście ten kierunek w pełni odpowiada - ale rozumiem, że nie każdemu może podejść. Soulpete też dużo lepiej niż na jedynce - tutaj na rockowych samplach ostatecznie powstają utwory z pierdolnięciem (jak np. "Bandera" czy "Tempo"), a nie jakieś zamulacze. Darcie ryja na płycie też ogólnie na plus. Tak samo podoba mi się, że już mają normalne tytuły utworów, a nie AF12, AF13 itd.

Ogólnie dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie, ale nie byłem jakimś fanem jedynki. Widzę też, dlaczego dwójka generalnie rozczarowała tych, dla których jedynka jest kultowa. To są wbrew pozorom zupełnie różne płyty, dużo się zmieniło w międzyczasie u obu raperów, a przede wszystkim wydźwięk obu płyt jest zupełnie inny. Jedynka to było bezczelne i dekadenckie przekraczanie granic, a dwójka to po prostu kawał ostrego rapu z pierdolnięciem, co pewnie niektórym nie wystarczy, ale dla mnie to krok w dobrą stronę i oby kolejna płyta (jeśli wyjdzie) była bardziej w takim klimacie.
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: Bryx Fenrir »

Dobra płyta. Tak bym podsumował to co usłyszałem. Płyta jest trochę nierowna, natomiast Laik z Bonsonem raczej dość równo lecieli, trudno wyróżnić tutaj mocniej kogos. Soulpete oczywiście trzymał poziom. Słyszałem o tej płycie różne opinie, no i ni jest to opus magnum obu panów, bo potrafią latać lepiej, ale też TO JEST RAP, i wszystko co tu usłyszałem zasługuje na bycie klasyfikowanym jako rap. Bonson wydaje mi się w niektórych numerach bardziej utożsamianko, napiłbym się z nim wódki bez kitu. Laik za często za bardzo spięty, ale też mimo, że gorszy technicznie to lepiej tekstowo tutaj przez przestrzał kawałków. Soulpete każdy bit rozpierdol. Nie wiem czy to czołówka w tym roku, na pewno płyta gorsza niż AF1, ale nadal dobra.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: Połas »

Almost Famous - Bandera (ft. DJ Eprom)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: Bolo »

O, nawet moj ryj widać.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: Jiigsi »

Która sekunda
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
krychaj5
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:51

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: krychaj5 »

Dopiero teraz się zorientowałem, że to wyszło :oops:
Bandera :bowdown:
odpalam odsłuch całości, jedynka trzymała poziom

e: AF nie zawodzi :joint:
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: Bolo »

Placek (znowu) przesunięty, tym razem na koniec grudnia. Przyjmuje kursy na to, że przesuną jeszcze raz.

mój to 1.3
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Almost Famous - Almost Famous 2 (2021)

Post autor: benzoabuser »

Ogólnie kumam, ale też nie rozumiem tego pisania, że jedynka lepsza. Może po prostu za bardzo się jaram czyt. Overyhypuje na różne rzeczy, ale pomimo, że AF w pierwszym wydaniu jest spójniejsze no i też niby minęły cztery lata więc już jakoś się utrwaliło we wspomnieniach, że to taki klasyk od trójcy LaikSolpitBons to dla mnie dwójka daje większe spektrum wrażeń. Przecież tutaj laikbonsduet korzysta z większej ilości różnych sposobów na wyrażenie się muzyczne tj. różne flow, krzyczanłe feagmenty, no i ogólnie mam wrażenie, że brzmią jakby bardziej jednym organizmem, jakby to była jedna sesja w studio rzucili to fajnie longiem, co nie znaczy, że brzmi to jak niedoróbka zrobiona na raz.

No i dla mnie 'Bandera' i 'Decyzje' to takie top kawałki tej płyty. Pierwszy ze świetnym refrenem gdzie laik mi się nie kojarzy z nimi i w takim AF3 (swoją drogą najlepszy kawałek z jedynki dla mnie) to mają wyjebane w refren panowie. Ale najważniejszy element (jeden z najważniejszych w sumie) to teledysk, no dla mnie pomimo prostego patentu to przez te ujęcia i montaż topka tego roku w sumie. A 'Decyzje' to trafny w chuj kawałek i ta zwrotka laika to mogłaby być w '11'. I moje ziomy na odwykach z 'Powiek' to utożsamianie mocne.
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
ODPOWIEDZ