Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 636
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: Burak »

Obrazek

1. Introfon (00:46)
2. Mili Ludzie (03:58)
3. Zawiść W Chuj (03:41)
4. Spirala Zła (03:59)
5. Ty (04:32)
6. Papa Wankz (04:43)
7. Lawsang Zła (03:33)
8. Bułki Z Szynką (03:52)
9. To Nie Jest Ten (04:04)
10. Chryzantemy Złociste (03:32)
11. Zostawiłem Mój Portfel Na Malince (03:38)
12. Absolwenci (01:07)
13. To Jest Ten (03:51)
14. Siewka, Bity Ściema (04:01)
15. T'alent (03:06)
16. Konik, Szamka, Lulu (03:22)
17. Autrofon (00:23)

Pamiętacie? Czy już zapomnieliście?
Awatar użytkownika
Ruces
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: Ruces »

Pamiętamy, a przy okazji koszulek odświeżamy. No nie wiem czy jest inna polska płyta, którą tak często katowałem. I nie mówię tu tylko o hip-hopie.
Facebook | Instagram | RateYourMusic | Filmweb

R.I.P. ŚLIZG.eu
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: oldschool »

Zwrotka Smarka z Chryzantem jest niesamowita i niezmierne żałuję, że finalnie się nie znalazła na albumie. Gdyby ktoś jakimś cudem nie kojarzył, to zapraszam
Spoiler
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: mql »

piękna płyta, idealnie pasująca mi pod kwietniowo/majowy powrót do życia, a zwrotka Smarka z Chryzantem jest niesamowita [2]

Wankej jak Djalminha za najlepszych lat, Zkibwoja nigdy specjalnie nie lubiłem, tu mi po prostu nie przeszkadza
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: aleksy »

:bowdown: :bowdown:

ta zwrotka smarka to jedna z najfajniejszych rzeczy jakie spotkały mnie w życiu
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: Piters »

Słuchałem już dawno w tym bootlegu Tony flegmy, ale jak teraz odpaliłem to dalej piękne :oops: Ale to był król, im więcej lat mija tym bardziej to kumam
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4404
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: gonny_trebor »

przegląd prasy xD
Spoiler
Obrazek
Obrazek
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: 2rzyn »

Hahhaa typowe Dinale :rotfl:
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Denar
Posty: 396
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:52

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: Denar »

gonny_trebor pisze: 16 sie 2019, 3:16 przegląd prasy xD
Spoiler
Obrazek
Obrazek
"bełkotem nie byle jakiej rangi" :bowdown:
Aż sobie dzisiaj jogurt założę bo z 3 lata nie chodziłem
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: mario995 »

Klasyka :bowdown:
Tak się przyjrzałem i muszę powiedzieć, że kozacką okładkę ma ten projekt :D
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: Raph »

Ostatnio sobie bengowałem w samochodzie i do biegania i nic a nic się nie zestarzał ten projekt.
I myślę, że to rzecz do większej rozkminy, bo niestety, spora część tych post-smarkowych truskulowych rapów teraz brzmi strasznie archaicznie, a "Najebawszy" i "W strefnie jarania..." mają w sobie ciągle taką porywającą świeżość, nawet jeżeli te patenty były ogrywane później milion razy. Nie wiem czy to kwestia luzu, totalnej bezpretensjonalności, naturalności, ale jak sobie puścicie jakiś Conkretny Element (oprócz "Dzieciństwa", bo było fajne) to skumacie, o co mi chodzi.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2019, 0:43 przez Raph, łącznie zmieniany 1 raz.
...
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: SWN »

Mam tak samo, ale tłumaczyłem to sobie zawsze chyba niczym innym jak po prostu zdecydowanie większym ładunkiem emocjonalnym. Przy okazji dyskusji w którymś z tematów odpaliłem sobie kilka randomowych tracków Okolicznego Elementu - woah, z ledwością słuchałem tego dukania i wymuszonych dwójek, a kiedyś potrafiłem się bić godzinami o honor takich projektów. Nawet - o zgrozo - pierwszy Reno jest dla mnie na granicy bycia znośnym, z całą pewnością nie uznałbym całego Następnego Levela jako słuchalny, tak samo spora część leciwego już bootlegu Laika - ot, dobre chłopaki na prościutkich bitach swoich kumpli, dobrych chłopaków. W przypadku wymienionej dwójki (Smark i Strefy, bo na przykład brzydkie starzenie się Brudnych już odczuwam, część bitów jest dla mnie aż zbyt garażowa) rzeczywiście jest dużo lepiej mimo przecież potężnej dawki osłuchiwania się i nastukanych scrobbli. Może faktycznie coś w kierunku tego luzu, może autosugestia :dunno:

Wspomnę o tym pewnie gdzieś po raz czwarty biorąc pod uwagę posty na obu forach i czacie, ale nie zapomnę momentu, kiedy odpaliłem pierwszą znalezioną rzecz od Dinala (Bułki z szynką na Youtube) i po kilku skipach miałem w głowie myśl "damn, jakie nudne flow, ale to jest nijakie". Skład przeleżał sobie w kolejce do sprawdzenia kilka dobrych miesięcy, aż przez znajomość slizgu dobił się w końcu do obowiązkowego nadrobienia i dotąd kocham przejście z elektronicznego intra do otwierającego tracku, piękny moment :oops:
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
fango
Posty: 20
Rejestracja: 09 maja 2019, 18:14

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: fango »

Bity są niby truskulowe, ale nie na jedno kopyto, masz tam trochę funku i soulu posamplowanego w stylu Pete Rocka, ale tacy Mili Ludzie to już jest bit jak z Dipset.
they gon' hate anyway
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: chujkurwa »

Najlepsza polska rap płyta dla mnie od zawsze na zawsze. Takie ATCQ ale w kraju, który 16 lat wcześniej zakończył niechciany związek z komunizmem. Jak na ten krótki czas, podejście narratorów do życia jest zaskakująco zachodnie i świeże. Byłem akurat w pierwszej klasie liceum, kiedy pojawiły się strefy i nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób na to trafiłem (chyba przez forum slg). Pierwsze lufy i wiadra za szkołą i pierwsze psy co zawinęły mi ziomków w parku za posiadanie, a ja odszedłem triumfalnym krokiem z chryzantemami w słuchawkach, bo jedyny proceder w domu miałem na volcie (nie miałem nigdy żadnej płyty volta). Tutaj wszystko jest inne od reszty sceny. Większość płyty oparta na podwójnych i zabawie słowem bez hasztagowej żenady. Bity bardzo zróżnicowane i zupełnie inne niż wszystko co wcześniej słyszałem, głównie za sprawą charakterystycznych bębnów. Chłopaki mają bardzo mizerne flow, ale płycie dodaje to tylko uroku, kiedy cała reszta tak świetnie nadrabia. Tematy numerów w końcu zasadne; zazdrość, zepsucie środowiska, urojenia miłosne, emigracyjne pokolenie JP2, marni studenci. Odpowiadałem z Dinal na maturze ustnej. Super poczucie bliskości z autorami, dzięki blogowi dinal1982, wankza i jego blipowi (polski twitter) oraz przede wszystkim chyba opowieściom bliskim nam wszystkim. W końcu nie groźne życie na ulicy czy najebunda pod blokiem, ale kanar w autobusie i jechanie po sprzęt na odległe osiedle. W końcu kaszkiet kangol, gorące opolskie noce (nie kabaret) i dosłowny namedropping (Michał, Karol), a nie patusiarskie i skejciarskie ksywy z napinką. No mógłbym zajebać o tej płycie doktorat, ale problem w tym, że za rok 30-tka i siedzę właśnie w pracy.
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: dziejaszek »

chujkurwa pisze: 20 sie 2019, 11:01 Takie ATCQ
W weekend wrzucę wywiady ze Ślizgu (chyba że już gdzieś krążą), w jednym z nich Wankej antycypował Twoją opinię i nawet się do niej odniósł, cytuję: "porównanie z A Tribe Called Quest jest z dupy" :twisted:
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: jajca »

Biorąc pod uwagę, że kawałek o zgubionym portfelu jest follow-upem do ATCQ, to chyba cośtam troszeczkę można porównać
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: dziejaszek »

No ta wypowiedź była akurat w wywiadzie po Kasecie, może potem zmienili zdanie ;)
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: chujkurwa »

widocznie chuja się zna

ps.
introfon to followup do kobiecego głosu z midnight marauders tour guide, dokładniej między we can get down a electric relaxation
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: 2rzyn »

jajca pisze: 20 sie 2019, 14:52 Biorąc pod uwagę, że kawałek o zgubionym portfelu jest follow-upem do ATCQ, to chyba cośtam troszeczkę można porównać
oraz intro z tej płyty i z midnight marauders

edit: nie doczytałem tematu do końca, sorry
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
crl
Posty: 452
Rejestracja: 30 kwie 2019, 14:26

Re: Dinal - W Strefie Jarania I W Strefie Rymowania (2006)

Post autor: crl »

nie ma lepszej polskiej rap płyty. często wracam i zawsze do całości, przewijam całość obudzony w środku nocy
ODPOWIEDZ