PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Rafał81000
Posty: 522
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:26

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: Rafał81000 »

Groszek pisze: 09 mar 2020, 15:58 Jest to już na tidal? Bo nie mogę znaleźć
https://tidal.com/browse/album/132676799
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11741
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: FLoo »

jest
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: Groszek »

I nie działa z tel i tableta klikam play in tidal i wyskakuje failed to connect to server :dunno:
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Placi
Posty: 53
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:13
Lokalizacja: Lublin

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: Placi »

Ja w sumie mam podobne wrazenia w odbiorze co e-kolega [mention]BENGAL[/mention]. To wszystko wydaje sie strasznie sentymentalne i odczuwam to tak jako tribute do 90’s. W sumie intro i outro spinaja to niejako (od przemian ustrojowych do konca 99). Ja niestety ostatnio przez sprawy osobiste mam kurewski problem z koncentracja dlatego podchodzilem do odsluchu albumu kilkanascie razy, przez co zastanawialem sie, kto tu jest w koncu chujowy: ja, Oskar czy Steez. Ostatecznie sie najebalem i ogarnalem, ze ja. Bangla to wszystko i sie jaram. Ciezko mi to osobiscie porownywac do jedynki, bo wydaje mi sie, ze to jednak mialo byc co innego, co jednak jako sequel jest troche chujowizna. Jako, ze wyzej wspomnialem o problemach z koncetracja, na ten moment najbardziej wpadly mi w ucho: Zadzwoń do mnie, Szansa na sukces i Dym.
CeHa pisze: 09 mar 2020, 8:21
A poza tym teksty są czasem tak miałkie,już raczej nie usłyszymy od nich tekstów typu
O! Odwracam się i patrzę
O kurwa - tak to ona
Z nią ta Iwona
Popierdolona jak automat
W handlowych domach na Ordona
gdzie zawsze kącik ust zostaje poruszony po usłyszeniu tych linijek
Tu sie zgadzam, choc jednak przy:
Ja życiu pokazałem swe zwycięstwa, a czas mi porażki
Od żalu odbijam śmiech jak odblaski aż zrobiły mi się odciski od maski
Nadzieja ma oczy niebieskie jak husky, a krew jest czerwona jak dziwki podpaski

Nieznacznie kacik ust mi sie podniosl.
drzeworyt
Posty: 311
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:41

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: drzeworyt »

Ocb z tym, że czasem pojawiają się odniesienia współczesne, niemające nic wspólnego z 80'. W skrablach jest o Podsiadło, gdzieś chyba Duda czy inny współczesny polityk. Jest kilka więc, j ale nie pamiętam. To w końcu narracja z 80' czy nie. Co jes'
🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩
HWDP kurwo - nique la police
Jebać ich przekaz, FREE PALESTINE
Ja nie będę już pierdolił o pożyczkach
Koniec z tym gównem, i just wanna get ma dick sucked
Placi
Posty: 53
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:13
Lokalizacja: Lublin

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: Placi »

drzeworyt pisze: 10 mar 2020, 4:36 Ocb z tym, że czasem pojawiają się odniesienia współczesne, niemające nic wspólnego z 80'. W skrablach jest o Podsiadło, gdzieś chyba Duda czy inny współczesny polityk. Jest kilka więc, j ale nie pamiętam. To w końcu narracja z 80' czy nie. Co jes'
Tusk w jakims szkielku. W Skrablach Podsiadlo i Sokol. Ale mimo wszystko mi to brzmi przez to wszystko co sie dzieje jako odniesienie do 90’. Zaczalem sluchac jedynki na spacerze i jak wjechala Sansara az przystanalem. Chyba jednak te moje oceny wyzej na wyrost. Mam swiadomosc, ze to musial byc inny material, lecz jednak mimo wszystko zaden kawalek mnie tak nie poruszyl (bitem, tekstem, niczym) jak w jedynce :roll:
CeHa
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2019, 16:34

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: CeHa »

Bolo pisze: 07 mar 2020, 22:28 [mention]Moris[/mention] ale co z tego, że się rozwija? to ze ktoś lepiej umie w muzykę nie znaczy ze lepszą muzykę robi, pawbeats umie mocno w muzykę a jego jedyny bit jaki do teraz pamiętam i mi się podobał to do w trasie kękę, którego większość (starych) fanów kękę nie lubi, muzyką musi mieć to magiczne COŚ a dopiero potem się liczy czy coś jest technicznie lepsze niż poprzedni album, oczywiscie to jest trochę pierdolenie ale jak w muzyce zaczyna się liczenie (nie tylko hajsu) kombinowanie i zastanawianie gdzie pojsc na ugody zeby poszło szerzej (co sam oskar w jakims tam wywiadzie przyznał rzucanym prędzej) to muzyka traci ten najwazniejszy element którym autentyczność i nawet jak problem dalej brzmi jak problem to niekoniecznie jest autentyczny, mam nadzieję, żę rozumiesz tą delikatną różnicę którą próbuję tu przekazac

PS jestem pijany.
jak mnie to wkurwia jak ludzie kaleczą język pisząc UMIE W MUZYKĘ UMIE W RAP UMIE W GÓWNO KURWA
Placi
Posty: 53
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:13
Lokalizacja: Lublin

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: Placi »

CeHa pisze: 10 mar 2020, 5:48
Bolo pisze: 07 mar 2020, 22:28 [mention]Moris[/mention] ale co z tego, że się rozwija? to ze ktoś lepiej umie w muzykę nie znaczy ze lepszą muzykę robi, pawbeats umie mocno w muzykę a jego jedyny bit jaki do teraz pamiętam i mi się podobał to do w trasie kękę, którego większość (starych) fanów kękę nie lubi, muzyką musi mieć to magiczne COŚ a dopiero potem się liczy czy coś jest technicznie lepsze niż poprzedni album, oczywiscie to jest trochę pierdolenie ale jak w muzyce zaczyna się liczenie (nie tylko hajsu) kombinowanie i zastanawianie gdzie pojsc na ugody zeby poszło szerzej (co sam oskar w jakims tam wywiadzie przyznał rzucanym prędzej) to muzyka traci ten najwazniejszy element którym autentyczność i nawet jak problem dalej brzmi jak problem to niekoniecznie jest autentyczny, mam nadzieję, żę rozumiesz tą delikatną różnicę którą próbuję tu przekazac

PS jestem pijany.
jak mnie to wkurwia jak ludzie kaleczą język pisząc UMIE W MUZYKĘ UMIE W RAP UMIE W GÓWNO KURWA
Nie daje jebania o to zupelnie.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: Bolo »

Ale byłem najebany jak to pisałem, damn.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: clockers »

BMK wkręciło się solidnie. oczywiście patent z nawiązaniem do KNŻ super, ale ten brud w bicie, efekt na wokalu i flow Oskara, który składa sobie jak chce, czynią ten numer jednym z mocniejszych i najbardziej art-brutowych, jeśli można tak powiedzieć. polecam głośno odpalić na dobrych słuchawkach albo kolumnach.

Gonię czasem uczniom, kłuje sumienie włócznią
Płacą, także chuj z nią
Jak się spruć chcą, no nie będę im współczuł ran kłutych
Snu chce, nie pół-snów, nie ma dróg tu na skróty
Stary jak mówiłem utrzymuje tą rodzinę
I co, jestem winien, że chcę więcej odrobinę?
On robi mądrą minę, twarz ma jak hemoglobinę
Gdy ja biorę Karolinę na pierdoloną dinner

tylko Oskar mógł napisać coś takiego i nawinąć to tak jak w tym wałku.

co jakiś czas inne numery wchodzą na rotację i to jest chyba dobra oznaka. czuję, że to kolejny krążek chłopaków, który przetrwa u mnie próbę czasu.

natomiast śpiewania Oskara pod koniec Zadzwoń do mnie znieść nie mogę i skipuję zawsze mimo, że czaje konwencję. a początek tego wałka śliczny i nawijka. aż się prosi, żeby tam dołożyć kolejną zwrotkę zamiast tego wokalu. ale to chyba jedyna rzecz na tej płycie, która mnie drażni i przeszkadza.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: daveyo »

PRO8L3M - BMK
Spoiler
moody
Posty: 1030
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: moody »

z jednej strony troche zbyt czesto stosuje ten patent na zwrotki na tej plycie oskar, z drugiej taki vnm i reszta niech sie ucza, jak nakurwic cala zwrote na pietnastokrotnym rymie i sprawic, ze wciaz brzmi to naturalnie
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1162
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: guzi »

piętnastokrotne :rotfl: jak złoży potrójny to jest święto przecież :roll:
moody
Posty: 1030
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: moody »

jesli czegos nie zrozumiales, to chodzi mi o motyw, gdzie przez cala zwrotke koncowka kazdego wersu sie ze soba rymuje, jak np. w 'zadzwon do mnie', gdzie leci: striptizem, diesel, belize, michigan, markize, wizzair, bieber itd.
Awatar użytkownika
jestempawel
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2020, 18:52

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: jestempawel »

piętnastokrotny tak nie wygląda :)

Jedyny minus albumu, że jest strasznie nudny i nie chce się wracać.
moody
Posty: 1030
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: moody »

to jak taki rym nazwac, skoro wielokrotny tez nie do konca oddaje sens, skoro chodzilo mi o cala zwrote na jednym rymie? :D
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: Luxair »

Problem-type album
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

moody pisze: 10 mar 2020, 19:02 to jak taki rym nazwac, skoro wielokrotny tez nie do konca oddaje sens, skoro chodzilo mi o cala zwrote na jednym rymie? :D
jest to cała zwrota na jednym rymie
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9769
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: jajca »

Mfc tylko takie robi i zawsze brzmi naturalnie
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Yerkes
Posty: 256
Rejestracja: 22 sie 2019, 8:37

Re: PRO8L3M - Art Brut 2 (2020)

Post autor: Yerkes »

Płyta ma swoje bardzo dobre momenty typu Matchbox czy też Noc, ale W Domach Betonu to będzie chyba singiel roku :bowdown:
ODPOWIEDZ