Żabson - Internaziomal (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: KillerCroc »

Nie sprzedał 3 tysięcy a na OLiS debiut na 3 miejscu? Myślałem że na OLiS liczą się tylko stricte fizyki, jak to działa?
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6559
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: Jose »

No tak to działa, ale sprzedaż jest, jaka jest.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: KillerCroc »

Niesamowite, nie spodziewałem się takiego flopu no ale w sumie jestem w stanie uwierzyć bo te single to było nieporozumienie i źle podszedł do promocji tego albumu.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Sotnikov
Posty: 474
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: Sotnikov »

No ale czy można to uznać za flop skoro typek gra koncerty w całej Polsce i nie narzeka na frekwencję i hajsik, który dostaje z reklam?
Po prostu słucha go taka generacja, która ma bardzo często wjbn w jakieś cdki i leci odsłuch ze spoti czy tidal, jeszcze trochę i cdki będą tłoczone w bardzo małych nakładach dla tych, którzy płyty kupują, to kwestia kilku lat myślę. To że tyle sprzedał nie świadczy o tym, że haha żabson down się kończy tylko kończy się era płyt CD
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: KillerCroc »

[mention]Sotnikov[/mention]
Ale gdzie ja powiedziałem że Żabson się kończy? :dunno:

Chodziło mi o flop sprzedażowy, uznaje że skoro Żabson się poniekąd pruje na swojej grupce że tak mało osób kupiło (nie wiem jak tam dalej się potoczyła dyskusja bo mnie tam nie ma) to jest dla niego słaba sprzedaż więc jak najbardziej można uznać to za flop.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: zemsta1kadluba »

On ma podobny target co Bedi który zrobił platynę więc jak najbardziej można mówić o flopie
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6559
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: Jose »

Ale platynę i Żabson zrobi, bo do tego liczą się wyświetlenia.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: zemsta1kadluba »

W sumie masz rację ale tam chyba trochę więcej płyt poszło
mołpy są kozackie
Sotnikov
Posty: 474
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: Sotnikov »

[mention]KillerCroc[/mention] Nigdzie i ja tego nie sugeruję, tak napisałem, żeby zaznaczyć o co mi chodzi. Mnie taka sprzedaż nie dziwi, jestem też ciekawy ile szt płyt za kilka lat będą sprzedawać ci nowi raperzy, co wchodzą w rapgrę i dopiero wychowują sobie słuchaczy pzdr!

A bedi jednak chyba celuje w troszq inny target, uczucia, złamane serduszko. miłość, w życiu było ciężko itp i w promocji uderza często w mega patetyczne tony, żabson za to to taki pozytywny wariacik, jara se gible, lubi modę i obnosi się z hajsem i ogólnie na luzaku
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: przedszkolanek »

Jose pisze: 04 gru 2019, 21:48 Ale platynę i Żabson zrobi, bo do tego liczą się wyświetlenia.
no nie wiem, ziomal przez dwa lata złoto robił, o platynę będzie ciężko imo, zresztą żaba nawet miesiąc po premierze nie ma jeszcze złota, także tego
a bedoes jest teraz carem podstawówek i szkół średnich i co byście nie mówili - to jest twórca pokoleniowy, przynajmniej na jakiś czas, żabson nie
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2923
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: LWD »

Jose pisze: 04 gru 2019, 21:48 Ale platynę i Żabson zrobi, bo do tego liczą się wyświetlenia.
nie liczą się wyświetlenia, tylko przychód wygenerowany na streamingu. 20zł przychodu = jedna płyta. platyna = 600 000zł. w Polsce 1 tys. wyświetleń na yt przy włączonych reklamach to przychód w granicach 0,5zł-5 zł, na spotify 1tys. odsłuchań to 2 zł - 6 zł. więc nawet zakładając, że Żabson ma nieco starsze audytorium, które rzadziej używa adblocków i google ich odpowiednio sprofiluje i wychodzi mu te 4zł za tysiąc wyświetleń, to potrzebowałby 150mln wyświetleń do platyny. na spotify podobnie, jeżeli jego słuchacze częściej mają spotify premium, to też powiedzmy 120 mln osłuchań do platyny by potrzebował. w pierwszym tygodniu od premiery miał 2,2mln odsłuchań swojej płyty na spotify, w drugim 1,8mln, nie chce mi się sprawdzać jak dalej to idzie, ale można podejrzewać, że utrzymuje się trend spadkowy. na yt na oko około 45 mln wyświetleń (przy 4 zł za k wyświetleń = 180kzł = 9 000 płyt), na spotify pewnie coś koło 10 mln (5zł za k odsłuchań = 50k zł = 2,5k płyt), więc 3k fizyk + 9k z yt + 2,5k z spotify = 14,5k płyt. więc przy tych optymistycznych założeniach powinien już mieć złoto, bo są jeszcze inne serwisy streamingowe i digital, na platynę nie ma szans. zakładam jednak, że zarobki z yt i spotify ma o te 25-30% niższe, więc i na złoto jeszcze będzie musiał trochę poczekać.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: baqlashan »

top3 roku spokojnie ta płytka, w ślizgawkerach na to właśnie zaglosuję
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6559
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: Jose »

Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: aleksy »

przedszkolanek pisze: 04 gru 2019, 22:28bedoes jest teraz carem podstawówek i szkół średnich i co byście nie mówili - to jest twórca pokoleniowy, przynajmniej na jakiś czas, żabson nie
bo bedoes sprzedał się dla zarabiania pieniędzy, a żabson cały czas jest autentyczny i robi prawdziwy hiphop z pasji, wielkie 5 dla niego, płyta rozjebała
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4391
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: Piters »

Ja ogólnie strasznie się meczyłem słuchając tej płyty. Żabson ma wszystko żeby rozjebać pod względem muzycznym, widać zrozumienie muzyki w chuj wyższe niż większość tych popularnych pacanów, ale to jakoś mi nie brzmi. Do tego powtarzane praktycznie te same wersy o zarabianiu hajsu, kiedyś mogło imponować, teraz śmieszy. No zmęczyłem się ogólnie słuchając tego, mimo że mam dobre nastawienie do Żaby
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
acdn
Posty: 17
Rejestracja: 26 wrz 2019, 15:46

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: acdn »

Jak ktoś wcześniej słusznie zauważył, jest w tej niuskulowej płycie jakaś truskulowa prawda. Nawet jeżeli te teksty nie są mega przekminione i odkrywcze (czyje w obecnych czasach są? :huh: ), to czuć, że to jest uczciwe, nie jest to owijanie siebie plastikowym stretchem jak w wielu innych przypadkach młodszego pokolenia.
Do tego Żabson całkiem dobrze nawija technicznie, w paru miejscach płyty czuć było jakość, coś co się wychyla ponad obecny poziom poprzeczki. Jest to o tyle ciekawe, że np. Bedoes obecnie brzmi jak pastisz Żabsa, gdy jeszcze kilka lat temu obstawiałbym, że będzie zupełnie odwrotnie.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: KillerCroc »

Piters pisze: 05 gru 2019, 16:42 Żabson ma wszystko żeby rozjebać pod względem muzycznym, widać zrozumienie muzyki w chuj wyższe niż większość tych popularnych pacanów, ale to jakoś mi nie brzmi.
To jest chyba największy problem obecnej sceny, topowi raperzy nie potrafią nagrać płyty na miarę ich możliwości.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2968
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: jogi »

To znaczy że topowi raperzy nie mają możliwości i robią płyty na miarę ich możliwości. :bag:
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: daveyo »

Myślę, że tutaj więcej osób sprawdzi, szkoda żeby to przepadło gdzieś, ale polecam sprawdzić cały album Yzomandiasa
drzeworyt
Posty: 311
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:41

Re: Żabson - Internaziomal (2019)

Post autor: drzeworyt »

Żabson - Floyd Mayweather (Refleksje remix)
https://soundcloud.com/djwerset/zabson- ... -prod-noon
🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩
HWDP kurwo - nique la police
Jebać ich przekaz, FREE PALESTINE
Ja nie będę już pierdolił o pożyczkach
Koniec z tym gównem, i just wanna get ma dick sucked
ODPOWIEDZ