PRO8L3M - Art Brut (2014)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Finesta »

Dla wszystkich wchodzących na to forum, zrozumcie, że po tej płycie zaczęła się krytyka na tą ekipie.
Możliwe, że jest to album dziesięciolecia, klasyka z miejsca bez numeru do wyjebiania, esencja problemu.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Bolo »

Album bez numeru do wyjebiania z którego problem wyjebal 10 numerów robiąc winyl xd dla mnie ta brzmiała średnio już 6 lat temu a Oskar rapował jak jakiś Maciek z beki z lokalnych nie czułem podjary ale stówę czasem nucę refren
Wygrzeszam Cię, mordzia.
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: taka »

W moim przypadku chyba największą robotę zrobiły podkłady Steeza. Pamiętam jak przy premierze C30-C39 EP słuchałem materiału i jakoś bez podjarki na początku, bo klimaty melanżowo-dupeczkowe są mi dalekie w erape. Poźniej jednak Oskar poszerzył tematykę i wleciała mocna faza na chłopaków. Art Brut oczywiście album kompletny, imo top3 dekady z wysokim repeat value i bez słabych numerów.
pawoleh666
Zbanowany
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:44

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: pawoleh666 »

baqlashan pisze: 13 sty 2020, 2:50 o egzotyce kłeby już dziś nikt nie pamięta
bullshit
Te tępe kurwy mogą wypierdalać bo ja takich kundli al dente wpierdalam
Awatar użytkownika
kelsohmm
Posty: 802
Rejestracja: 18 kwie 2019, 6:36

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: kelsohmm »

ludzie którzy piszą że to album bez słabych numerów chyba zapomnieli o tym potworku:
2008 dobrze pamiętam pisze: O! Odwracam się i patrzę
O kurwa - tak to ona
Z nią ta Iwona
Popierdolona jak automat
W handlowych domach na Ordona
ale po za tym nudnym i chujowo przewiniętym utworem, faktycznie nie ma słabych momentów

dla mnie albumem idealnym jest C30-C39, zwłaszcza przez bardziej osiedlowy klimat, ale z art brutem idą łeb w łeb
możesz mi mówić daquan
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: clockers »

przecież 2008 dobrze pamiętam jest kozacko przewinięte, a ten fragment który przytoczyłeś ja osobiście lubię bardzo :D
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: oldschool »

O kurwa - tak to ona
Z nią ta Iwona
Popierdolona jak automat
W handlowych domach na Ordona
Przecież to zajebisty tekst i kozacko przewinięty w dodatku, potwierdzam słowa @clockers
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Addicted »

Podbijam, wjazd konkretny w kutas, zajebiście ogarnięte. Cała płyta to pierdolony klasyk bez słabego numeru. Esencja tej ekipy wg mnie. Szkoda, że Art Brut 2 to takie rozczarowanie, może jedynka była zbyt wysoką poprzeczką aby ją przeskoczyć.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: aleksy »

z iwoną jeden z moich ulubionych tekstów w hiphopie
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: przedszkolanek »

tekst z iwoną jest taki sobie, ale kozak nawinięty z potężnym delivery
obecnie oskar co chwilę próbuje to samo robić z nie podobnymi tekstami ale wychodzi chujnia
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Artazz »

Właśnie jak sobie ostatnio wracałem do tego albumu, to ten fragment tego numeru jak po zwrotce Oskara wchodzi wokal Urszuli mnie chyba najbardziej rozpierdalał z całej płyty, jak to pięknie ze sobą współgra :bowdown:
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: oyche »

kelsohmm pisze: 25 lis 2020, 18:38 ludzie którzy piszą że to album bez słabych numerów chyba zapomnieli o tym potworku:
2008 dobrze pamiętam pisze: O! Odwracam się i patrzę
O kurwa - tak to ona
Z nią ta Iwona
Popierdolona jak automat
W handlowych domach na Ordona
ale po za tym nudnym i chujowo przewiniętym utworem, faktycznie nie ma słabych momentów
autentycznie za takie posty powinno byc co najmniej ostrzeżenie
trzeba wrócić do quizu przy rejestracji
Nerwowy
Posty: 176
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Nerwowy »

Wyseparowany instrumental przez AI po (re)masteringu
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2022, 1:46 przez Nerwowy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Jiigsi »

Chyba moja ulubiona płyta ubiegłej dekady

Dodano po 41 sekundach:
Właśnie mojej pannie tłumaczyłem zajebistosc tego projektu i śmiesznie że podbiłeś
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: oldschool »

7 rocznica dzisiaj.
frontkick

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: frontkick »

Piękny album niezmiennie, wrzucilem sb ostatnio te wersje soundcloudową i no nie da sie tego nie przesluchac w calosci

Ale no nigdy nie zrozumiem czemu oni uznali że fenomen tego albumu tkwił w jakichs bezposrednich odniesieniach do lat 80 i 90., tutaj byly w miare uniwersalne i czasami sentymentalne rozkminy opakowane w charakterystyczne sample, urywki z Janem Nowickim no i super, działało w chuj, w dwojce im musialo odpierdolic i chlopy z rocznika 83 zaczeli z dupy nawijac o kradziezy aut w Polsce po transformacji
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: moody »

nazywajac plyte art brut 2 z gory skazali sie na glosy rozczarowania czesci fanow. nagraliby drugi raz to samo, zle. wymysliliby inny koncept zle. nie bylo opcji, zeby zadowolic wszystkich. z tego co pamietam z wywiadow nie chcieli robic drugi raz tego samego i jedynym lacznikiem z jedynka jest kwestia oparcia sie o te stare polskie sample, bo tekstowo jedynka byla tak jak mowisz uniwersalna, a dwojka to mial byc stricte pamietnik z ich lat dziecinstwa, ktore z transformacja o ktorej mowisz sie pokrywalo.

Oskar: Mimo tego, że przy Art Brut czerpaliśmy z lat 80., to jednak kawałki mówiły o tym, co się działo później niż na Art Brut 2. To były lata, w których mieliśmy po dwadzieścia - dwadzieścia kilka lat. Dwójka opowiada o czasach podstawówki, może wczesnego liceum.

Mimo tego, że jedynka była bardziej spójna niż nasza ostatnia produkcja, to efekt wyszedł trochę przez przypadek. Chcieliśmy zrobić z Art Brut linearny storytel, ale nie mieliśmy wtedy takich umiejętności, jakie mamy dzisiaj, dlatego gdzieś w tym było ziarenko przypadku. Przy dwójce faktycznie skupiliśmy się na naszym dzieciństwie, na latach 90., na muzyce, z której czerpaliśmy inspiracje. O tym wszystkim chcieliśmy na niej opowiedzieć.

Steez: Słyszałem, że ludzie komentowali, że Skrable nie pasują klimatem do płyty. Dla mnie zajebiście pasują, bo są jej współczesną klamrą. Płyta zaczyna się, cofając nas do późnych lat 80., potem timeline przesuwa się we właściwym kierunku i Skrable są wyjściem z Art Brut 2 w dzisiejsze czasy. Bagaże też porównują wydarzenia z minionych dekad do współczesnej sytuacji, a wszystko w jasny sposób zamyka Outro.

z perspektywy czasu uwazam, ze dwojka jest inna, na pewno nie ma tego efektu wow co jedynka, ale to wciaz album pelen swietnych numerow
frontkick

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: frontkick »

Ech no tak ale pamiętnik z dzieciństwa to nie jest jednak za bardzo SZTUKA MARGINESU DZIECIAKU, sami sie wystawili tym tytułem i są to zasłużone cięgi imo
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: moody »

no nie jest, ale daliby calkiem inny tytul lecac na tych sampelkach z polskiego popu jak na jedynce, to tez byloby zle :D
frontkick

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: frontkick »

No nic wychodzi na to ze to byl nie tylko chujowy pomysl na sequel ale i chujowy pomysl na album w ogole
ODPOWIEDZ