Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

3rzypo3rzy
Posty: 129
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:19

Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: 3rzypo3rzy »

Kultowy w niektórych kręgach album. Ze wszystkich hedonistycznych projektów BRXa ten jest zdecydowanie najlepszy, ale w kwestii zarobionego hajsu w porównaniu z Gangiem Albanii, czy nawet Chilwagonem wypada blado.

TRACKLISTA:

01. Intro
02. Platynowy Sombrero (ft. Platynowy BMW)
03. Złap Mnie (ft. Stahu Stah)
04. Lecę Na bitach
05. Syn Cinkciarza z Mephis Solo (ft. 5KDM-spontanicznie)
06. Bauns -Remix- (ft. Gruby Dolar)
07. Mamy To Razem (ft. Stahu Stah)
08. Jadę to nagrać-skit
09. Improwizacje (ft. Stahu Stah)
10. Właśnie HaKa
11. Kręć Dupą (ft.Gruby Dolar)
12. Pall Hajss
13. Szampan-Cycki...
14. To musi
15. Outro

Zainteresowani pewnie już słyszeli, ale ja np. dziś dopiero trafiłem na coś takiego https://www.youtube.com/channel/UC1Xl_v ... 0ZjXZH3T6A [Zwrotki Onara z HaKa]

Aha, mówiąc o Haka nie można nie wspomnieć o Ośce, który wysmażył tu piękne bity, no i Stahu Stah pięknie się tu pokazał. Zresztą Rudy MRW też dał w "Sombrero" swoją życiówkę.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2019, 20:20 przez 3rzypo3rzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Travson
Posty: 893
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:23
Lokalizacja: Łódź/Gdynia

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Travson »

Borygo mówił że wstydzi się tej płyty, po czym wjebał się na scenę z takim gównem jak Gang Albanii :bowdown: sprawdzajcie małolaty bo warto
phobos pisze: ten świat to symulacja na zaliczenie jakiegoś kosmicznego studenciakaxd który co roku oddaje ten sam projekt ze zmianami
dziejaszek
Posty: 244
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: dziejaszek »

Travson pisze: 01 lip 2019, 10:07 Borygo mówił że wstydzi się tej płyty
Źródło?
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Spenser »

kiedyś na siłowni leciało z kasety na loopie, klasyczek :bowdown:
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6904
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: instinkt »

klasyk
szkoda że Gruby Dolar odjebał bo też wtedy był w formie
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1777
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Bunnymen77 »

Nie wiem czy mowil, ze sie wstydził, ale ja kojarzę wywiady w których wspominał, ze żałuje. To były inne czasy i Borygo po tej płycie spotkał się z olbrzymim ostracyzmem ze strony środowiska, długo nie żył z muzyki, wyjazd na Wyspy za chlebem, długi. Ale za to właśnie zawsze lubiłem BRXa, że robił dużo z zajawki i jak po długiej nieobecności wbił z powrotem na scenę z Rap Not Dead to był to zajebisty powiew świeżości. Cieszę się, że zgarnął hajs dzięki Gangowi, bo w inny sposób nie było na to szans. Umówmy się, przy całej mojej sympatii do niego, że raperem i tekściarzem był co najwyżej przeciętnym. Jednak zdarzały mu się trafne linijki, których piękno było w prostoście, bezczelności i z ulicznym sznytem, do tego widać, że na nowszych bitach lata mu się łatwiej to jest i sosik.
Awatar użytkownika
Travson
Posty: 893
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:23
Lokalizacja: Łódź/Gdynia

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Travson »

Mówił to właśnie w jakimś starym wywiadzie chyba między Semtexem a Rap Not Dead
phobos pisze: ten świat to symulacja na zaliczenie jakiegoś kosmicznego studenciakaxd który co roku oddaje ten sam projekt ze zmianami
3rzypo3rzy
Posty: 129
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:19

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: 3rzypo3rzy »

instinct pisze: 01 lip 2019, 11:55 klasyk
szkoda że Gruby Dolar odjebał bo też wtedy był w formie
No z tych tracków z Onarem to oprócz "To Musi" to aż takiej rewelacji nie ma. Aczkolwiek nie odstaję od BRX.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2019, 14:54 przez 3rzypo3rzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4456
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Kalom »

Bunnymen77 pisze: 01 lip 2019, 12:06 To były inne czasy i Borygo po tej płycie spotkał się z olbrzymim ostracyzmem ze strony środowiska
a to chyba było tak, że wtedy wszyscy co byli u Cameya w wytwórni byli szufladkowani w jednym rzędzie z hiphopolowcami z UMC i podobne traktowanie spotkało Trzeci Wymiar, nie?
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1777
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Bunnymen77 »

HaKa została wydana jeszcze u Kozaka. Nikt w 2003 roku nie nawijał tak o hajsie jak wtedy BRX, a przynajmniej ja nic na ten temat nie wiem.

Wtedy wciąż dominował pogląd, że po 1 nie dla slawy, po 2 nie dla pieniedzy. Przekaz, kurwa, a nie jakieś nawijanie, że nadrzędnym celem jest siano.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11507
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: SWN »

Klasyk, chociaż chyba nigdy nie sprawdziłem tego w całości. Album faktycznie piorunujący biorąc pod uwagę czasy i to, co jednocześnie robiła znakomita większość konkurencji (Pezet, Grammatik czy WWO na topie, wszechobecny patos i strach przed robieniem biznesu z rapu).

Dużo dałbym za nagranie jak będąc w okolicach podstawówki słucham w pokoju kuzyna Kręć mi dupą...
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1777
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Bunnymen77 »

Ok, w 2003 wyszedł też EIS, ale jego też zweryfikował rynek ( ;) ) i to pomimo faktu, że to była znacznie łagodniejsza płyta jednak.

Kurde, brx ciagle pierdolacy o komercji, a wtedy bycie komercyjnym to była chyba największa obelga :lol:
Chciałbym posluchac borixona w wywiadzie u winiego, ale ich drogi tez sie rozeszły więc moze być ciężko.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Luxair »

Kręć dupą - klasyk klasyków, Platynowy (dlaczego nie Platynowe?) Sombrero swego czasu najdroższy polski teledysk hiphopowy i chyba pierwszy z wciąganiem białego proszku nosem; Złap mnie ze Stahem też mega. Reszta kawałków raczej słabsza.

Czy po HaKa poszła jakaś straszna infamia? No ja nie wiem, przecież Borix do RND wydał jeszcze Rap Daje Mi Siłę, Zacieram Ręce Dzieciak i Semtex z Kajmanem, próbował też wytwórnię Juicy Juice zakładać, więc chyba jakośtam mu się układało.

PS. Zawsze się też zastanawiałem kto pierwszy z tego środowiska wpadł na robienie rapu "bauns i hajs", Tedzik czy Boria...?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
3rzypo3rzy
Posty: 129
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:19

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: 3rzypo3rzy »

Nie no, panowie - nie zapominajmy o Eisie i nie mam tu na myśli jego solówki, a "Poszło w biznes" Elemera. Sam teledysk do "Każdy z nas" był o wiele bardziej "kontrowersyjny" niż ten do "Sombrero". Fakt, że gdy Eis rapował "dzifki, basen i machanie kutasem" to BRX z Onarem robili już "Bauns", ale jednak HK wyszła dwa lata później po "Poszło w biznes". Poza tym Eis wywodził się z turbo spiętej warszawskiej sceny, a BRX jako reprezentant WYP3 mógł sobie robić, co mu się podobała - w przeciwieństwie do takiego Onara.
Bunnymen77 pisze: 01 lip 2019, 13:44 HaKa została wydana jeszcze u Kozaka. Nikt w 2003 roku nie nawijał tak o hajsie jak wtedy BRX, a przynajmniej ja nic na ten temat nie wiem.
HaKa była nagrywana w schronie RRXu, ale wydał ją Fundament, czyli wytwórnia widmo. Nie wiem ile to miejskie legendy, a ile prawda, ale za Fundamentem stała osoba z tzw. półświatka.
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 640
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Burak »

Niedawno Kozak wypuścił na CD instrumentale HK i bonusowe tracki z tamtego okresu. Opis z płyty:
2002-2004

Materiał zawarty na tym Cd miał ukazać się w 2004 roku nakładem RRX Desant. pod nazwą Borixon_niepublikowane historie. Na prośbę M.Sierakowskiego /Camey Records/, który właśnie wtedy wydawał wspólnie z Tomkiem album "Rap daję mi siłę" przesunąłem premierę o 15 lat.
Zawartość płyty odbiega od obecnego poziomu artysty i nie nadaję się na oficjalne wydawnictwo.
Krążek zawiera archiwalne numery i nie znajdziesz go w oficjalnych sieciach sprzedaży.you.KNT
Tracklista:
01 - Szalone Wzgórze (tekst dopasowany do tytułu z https://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1099670429 )
02 - ?
03 - Bansuj W Blokach (tekst dopasowany do tytułu z https://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1099670429 )
04 - Nagrać Płytę, Szarpnąć Kasę (feat. Zajka)
05 - ?
06 - Żenujące (feat. Zajka, Wojtas)
07 - Platynowy Sombrero (Remix)
08 - Lecę Na Bitach (Remix)
09 - Platynowy Sombrero (Remix)
10 - ? (odrzut z haki z Onarem)
11 - To Musi (z Onarem)
12 - Właśnie Haka (z Onarem)
13 - Pall Hajss (z Onarem)
14 - Szampan - Cycki... (z Onarem)
Jak coś to zapraszam na PW.
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 441
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: ZRO »

Szkoda, że nie wyszła HaKa 2 (Borixon & StahuStah) - Fakty, Ludzie, Pieniądze. BRX z RRX w jednym z wywiadów kiedyś zapowiadał drugą część.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Luxair »

3rzypo3rzy pisze: 01 lip 2019, 14:52 nie zapominajmy o Eisie i nie mam tu na myśli jego solówki, a "Poszło w biznes" Elemera.
Boże, wyparłem z pamięci tę płytę. Była tak fatalnie nawinięta i miała tak fatalne bity że dajcie spokój. To jak Eis kompletnie zrekonstruował swoje flow po tym bublu zasługuje na wielkie :bowdown:
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1777
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Bunnymen77 »

Jeszcze chyba na slizgu ktos to propsował, przyznaje, ze nie znałem. Trochę się napaliłem, bo dla mnie to jak nowa płyta Eisa :lol: Sprawdziłem wtedy i uznałem, ze jest niesłuchalne.
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: arboozrap »

Złote czasy polskiego hip-hopu. Stokroć lepsze od Gangu Albanii i tego, co teraz wyprawia Borixon.
Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Re: Hardcorowa Komercja - Nic Naprawdę (2003)

Post autor: Dzonson »

Cieszę się ze jestem posiadaczem tego albumu bo jest jednym z najlepszych w tym gatunku


Klasycznie wymienię ulubione wersy:

Szampan cycki pizda - tak się baunsuje

Jesteś pizdą, ale bardzo miłą

Pal hajs nawet jak masz mało hajsu



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek
ODPOWIEDZ