Białas - H8M5 (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
qualite_de_schizoide
Posty: 1163
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:19

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: qualite_de_schizoide »

Fragment w którym szpaku drze pizdę o mercedesie to jeden z najbardziej cringowych momentów w rapie.
chuj mnie boli co se napiszesz na forze
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

Ja to mam rozkminę, że ze słuchania Szpaka to trudno się obecnie wytłumaczyć,serio jakby ktoś puścił przy dziewczynie czy rodzicach Szpaka to by na niego chyba patrzyli jak na świra delikatnie mówiąc
Takie Hot16Chellenge na przykład. Tu już nie idzie o to jakie ono jest tekstowo,muzycznie. Jak słucham obecnego Szpaka to mam takie dziwne poczucie zażenowania, takiego dziwnego dyskomfortu, który chce natychmiast przerwać xD
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

Dla wszystkich tych którzy odczuwają żenadę, cringe przy słuchaniu muzyki, powinni się zastanowić nad dalszym słuchaniem jej. No ja nie rozumiem, to nie są te czasy kiedy bałeś się odpalić kawałek przy rodzicach, bo w tekście było przekleństwo. Jeśli słuchasz muzyki to masz być z niej dumny do chuja i jak ją kochasz to się jej nie wstydzisz. Peace.
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: moxxi »

Szpaku czeka na Ciebie z kutasem w sypialni chyba
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5860
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: cloud »

daveyo pisze: 24 cze 2020, 20:06 Dla wszystkich tych którzy odczuwają żenadę, cringe przy słuchaniu muzyki, powinni się zastanowić nad dalszym słuchaniem jej. No ja nie rozumiem, to nie są te czasy kiedy bałeś się odpalić kawałek przy rodzicach, bo w tekście było przekleństwo. Jeśli słuchasz muzyki to masz być z niej dumny do chuja i jak ją kochasz to się jej nie wstydzisz. Peace.
co ty pierdolisz :lol:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: sugarhill_notausgang »

daveyo pisze: 24 cze 2020, 20:06odczuwają żenadę, cringe przy słuchaniu muzyki, powinni się zastanowić nad dalszym słuchaniem jej.
Wydaje mi się, że zanim nie włączysz piosenki to nie zawsze możesz przewidzieć co usłyszysz. Miałem tak z nowym Płomieniem: a posłucham, może spoko. No i leci sobie nawet nawet i nagle wjechał Onar ze zwrotką to odruchowo obejrzałem się czy nikt nie widzi, że tego słucham bo wstyd. Więcej nie włączyłem, ale jak się sprawdza polski rap, to takie momenty cringu są niestety dosyć częste. Zresztą jestem niesprawiedliwy dla polskiego rapu, 75% muzyki to cringe, rap nie jest wyjątkiem, trzeba grzebać, a nie odpalać to co na czasie na jutube.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2160
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Wtn »

szpaku 3 kawałki lubię
Awatar użytkownika
carl
Posty: 442
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:40

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: carl »

cloud pisze: 24 cze 2020, 20:09
daveyo pisze: 24 cze 2020, 20:06 Dla wszystkich tych którzy odczuwają żenadę, cringe przy słuchaniu muzyki, powinni się zastanowić nad dalszym słuchaniem jej. No ja nie rozumiem, to nie są te czasy kiedy bałeś się odpalić kawałek przy rodzicach, bo w tekście było przekleństwo. Jeśli słuchasz muzyki to masz być z niej dumny do chuja i jak ją kochasz to się jej nie wstydzisz. Peace.
co ty pierdolisz :lol:
nic nowego, ma swój poziom i się go trzyma
Spoiler
szorując po dnie dupskiem :lol:
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2985
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: vampmoney »

daveyo pisze: 24 cze 2020, 20:06 Dla wszystkich tych którzy odczuwają żenadę, cringe przy słuchaniu muzyki, powinni się zastanowić nad dalszym słuchaniem jej. No ja nie rozumiem, to nie są te czasy kiedy bałeś się odpalić kawałek przy rodzicach, bo w tekście było przekleństwo. Jeśli słuchasz muzyki to masz być z niej dumny do chuja i jak ją kochasz to się jej nie wstydzisz. Peace.
:shock: :shock: :shock:
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

Taka jest prawda, kto kocha muzykę, ten wie i zrozumie moje słowa.
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Aka M »

Ja kocham i nie rozumiem, kiedyś podobały mi się kawałki 15 lat temu, których za chuja bym teraz nie odpalił i przeszła by mnie fala żenady kurwa. Z wiekiem słuch wyrabiasz, ale jeżeli ograniczasz się np. tylko do rapu, to ciężko potem z tego wyjść i patrzeć obiektywnie.
DwaRazy
Posty: 209
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:48

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: DwaRazy »

w temacie o białasie peany o muzyce, szanuje odlot daveyo
edit: i w dodatku na temat szpaka, lot jest dobry
befree pisze: Piszesz skrótami, bez polskich znaków czy argumentów, Twoja opinia jest dla mnie warta mniej więcej tyle co papierek po batonie znajdujący się na podjeździe mojego sąsiada. A CB to takie radio, używane raczej przez starszych słuchaczy.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

@Aka M Nie zgodzę się z Tobą w tych kwestiach, słuch muzyczny może kształtować dziecko jeśli posiada talent muzyczny i poczucie rytmu i dotyczy to raczej śpiewu lub gry na danym instrumencie. Człowiek jest tak skonstruowany, iż zawsze dla kogoś będzie coś żenadą co dla Ciebie będzie czymś nadzwyczajnym. Kształtujesz i ulepiasz przez lata własny gust, który i tak przechodzi metamorfozy z wiekiem, oczywiście zapoznając się z rożnorodną muzyką wyłapujesz z czasem techniczne rzeczy, ale jeśli ktoś np. nagra słaby tekst (prosty ,miałki) lub dajmy na to nie potrafi rapować lub nie wiem stworzy melodię nie w Twoim guście to co z tego? Tobie się nie podoba , a komuś innemu tak więc to definiuje to,że jest żenujące lub słabe, skoro dobrze brzmi przynajmniej dla odłamu słuchaczy? Muzyka jest tak elastyczna, iż nie posiada jakiś ramów i można tak naprawdę zrobić z nią wszystko chociaż nie wiem czy jest jeszcze jakaś melodia, którą można stworzyć chyba wszystko już zostało wymyślone. Ja tam utwór propsuję , a tym bardziej zwrotę Szpaka i oczywiście szanuję osoby, którym się nie podoba.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

daveyo pisze: 24 cze 2020, 20:06 Dla wszystkich tych którzy odczuwają żenadę, cringe przy słuchaniu muzyki, powinni się zastanowić nad dalszym słuchaniem jej. No ja nie rozumiem, to nie są te czasy kiedy bałeś się odpalić kawałek przy rodzicach, bo w tekście było przekleństwo. Jeśli słuchasz muzyki to masz być z niej dumny do chuja i jak ją kochasz to się jej nie wstydzisz. Peace
Nie zrozumiałeś mnie ziom. To nie chodzi o to, że to mi się podoba, ale jest nietypowe więc wiem że moja dziewczyna czy rodzice by tego nie zrozumieli, tylko o to że słuchając tego czuje się jak na siłę cofany w rozwoju. Obecnego Szpaka nigdy bym nie włączył dla własnej realnej przyjemności bo to uczucie zażenowania i takiego wewnętrznego wstydu mnie zalewa i w tym nie ma nic przyjemnego xD
Czuję się jakbym słuchał człowieka niestabilnego emocjonalnie i jeśli tak jest to życzę mu autentycznie powrotu do zdrowia i wyjścia z problemow, ale jakbym miał się w wieku 21 lat utożsamiać z tym to czułbym się jak zgrywająca znającego ciężkie życie gangusa ale jednak totalna ciota. Nie chcę Cię ziom obrażać, każdy muzykę może odbierać inaczej, ma inną wrażliwość ale mnie obecna twórczość rapera Szpaku totalnie żenuje i widzę w niej raczej materiał na "mądre" cytaty 14latek na FB. Ja się na to czuję za stary.
Druga sprawa to taka że to jest wyraźnie zapętlone tematycznie i pod względem sposobu podania niestrawne Ja wiem że dla kogoś to są emocje ale wyrażanie emocji nie może polegać na permanentnym darciu ryja bez praktycznie żadnej kontroli.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

No i to się szanuje, potrafisz dokładnie wyjaśnić co miałeś na myśli. I choć się z Tobą nie zgadzam, to nie mam zamiaru na siłę starać się zmienić Twojego podejścia. Ty odbierasz to tak, ja inaczej i wszyscy zadowoleni. Doskonale Cię rozumiem.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: KillerCroc »

daveyo pisze: 24 cze 2020, 20:06 Dla wszystkich tych którzy odczuwają żenadę, cringe przy słuchaniu muzyki, powinni się zastanowić nad dalszym słuchaniem jej. No ja nie rozumiem, to nie są te czasy kiedy bałeś się odpalić kawałek przy rodzicach, bo w tekście było przekleństwo. Jeśli słuchasz muzyki to masz być z niej dumny do chuja i jak ją kochasz to się jej nie wstydzisz. Peace
Kochany pamiętniczku, widziałem jak sąsiad robił pod siebie
Jak walił konia obsraną łapą, gdy leżał na glebie
Właśnie mijałem pojeba, co mówił: "grubasie wciągaj to gówno"
Biegł na golasa, za nim radiowóz karetka i pudło
Tu gdzie patologia ma dom, tu gdzie kosę dostał ten ziom
Bo chciał honorowo i honorowo podziurawili też go
Tu chłopaki ciągle gonią konfidentów, bo nie mają zasad, te jebane kurwy
Mają gazy na nich, mają buty na nich, no bo, no bo, no bo, no bo mają ich za nic
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: mario995 »

Mocium Panie! Nie znałem tego i chyba nie chciałem poznać :bag:
Jeszcze trochę i założymy temat ohydne/obleśne wersy
Awatar użytkownika
ikko
Posty: 105
Rejestracja: 13 maja 2019, 21:21

Re: Białas - H8M5 (2020)

Post autor: ikko »

Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, 21:11 przez ikko, łącznie zmieniany 1 raz.
Sotnikov
Posty: 474
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: Sotnikov »

Ja rozumiem, że można szpaku nie lubić, można mu bardzo dużo zarzucić, sam nie słucham, ale takie podjazdy pod to, że jego ojciec się powiesił i podśmiechujki związane z nagraniem o ojcu w dzień ojca są co najmniej niesmaczne :what:
Awatar użytkownika
krychaj5
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:51

Re: Białas - H8M5 (05.08.2020) [Zapowiedź]

Post autor: krychaj5 »

W pewnym momencie przestałem sprawdzać Szpaka i w sumie to zapomniałem dlaczego, w trakcie słuchania zwrotki tutaj mi się przypomniało.

Białas po Białasowemu.
ODPOWIEDZ