Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: aleksy »

rozrywka to klasyk jak chuj i normalnie dziś bangla w przeciwieństwie do klasycznej, ogólnie po prostu lepsza płyta

bardzo ładnie tam rozpisane wyżej
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: moxxi »

Rozrywkowa wyprzedziła swoje czasy i bangla do dzisiaj bez przypału, pięknie się zestarzała ta płyta

Do dziś pamiętna akcja jak cały temat o Rozrywkowej z pewnego starego formu zleciał, bo pan moderator się pomylił :(
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: Jiigsi »

Też do rozrywkowej najczęściej wracam, ziomeczki przez jakiś czas bekę ze mnie kręcili, że się nauczyli na pamięć jak ze mną furką śmigali.

Mamy ten styl :bowdown:
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
dziejaszek
Posty: 244
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: dziejaszek »

Trupy/dupy i cały misterny plan w pizdu
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: azar »

dobre prowo, minie jeszcze z 5 lat, to pewnie bedziecie twierdzic, ze najlepszy material od niego to Radio Pezet
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: OmarStooleyman »

Podniecanie się Klasyczną to już taki normicki mem, że może warto w końcu otrzepać się z nostalgii i realnie ocenić tę płytkę na tle innych wydań. Wydaje mi się po wypowiedziach Pawła, że sam jest świadomy tego, że dzisiaj ciężko się tego słucha i trochę nudzi i żenuje go już wracanie do tamtych czasów.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: jajca »

Kiepski wyznacznik, biorąc pod uwagę że pezio z noonem pokłócili się na zawsze (o dupe) i już przy wydaniu rozrywkowej nabijał się z jego bitów
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: Ema »

Rozrywkowa to fajna płyta , bo to bangeroza jest , pezet ruchacz , jebak i naczelny bonzo polskiego rapu tam się uaktywnił . Zajebiscie się tego słucha nawet dziś bo jest skurwysyństwo, pewność siebie ,energia i jack daniels ,ale przeanalizujcie sobie tak na spokojnie teksty z tej płyty , tam nie ma żadnego dobrego pancza , to już mezo lepsze linijki cisnął. tekstowo ta płyta to piaskownica
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: aleksy »

bo tam nie o to chodzi, to jest taka konwencja, że pezet biegnie naćpany jebnąć kolejną setkę i w międzyczasie na zajebistym pewnym siebie flow pierdolnie coś o twojej niuni i jej pannie i on ma w chuju czy to jest dobre czy nie, bo zaraz wpada w dół, że za bardzo odpierdala z tym melanżem, żeby po chwili zajebać w nos i lecieć na kurwy
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: Jose »

Ema pisze: 09 lut 2021, 20:24 przeanalizujcie sobie tak na spokojnie teksty z tej płyty , tam nie ma żadnego dobrego pancza , to już mezo lepsze linijki cisnął. tekstowo ta płyta to piaskownica
Hmm, po części tak, ale wydaje mi się, że odbieramy to teraz z perspektywy 2021 i kiedy teksty w stylu:
Mam flow w małym palcu, we wskazującym pewność, wiesz
W środkowym punche mówiące - pierdol się

albo
Ten rap jest jak numer z twoja panną
Hardcore'owy i brudny, tylko, że numer był za darmo

nie brzmią tak dobrze (jakby to ktoś nawinął teraz, to sam oskarżałbym o tryhardowanie), a jak wychodziła Rozrywkowa to odbierało się to jak mega przekminki i kozackie wersy i wsadzano Pezeta do topki panczlajnerów. I to w sumie nie tylko do Pezeta się odnosi, ale do całego panczlajn-rapu.

Do tego jest to, co mówi aleksy i co przejawia się we wstawkach takich jak:
Jeden prezenter w TV mówi, że go ceni za to
Ale wygląda na takiego, co się wieczorem kąpie z tatą
Więc w sumie kurwa kładę chuja na to
Robię tu prawdziwy rap, a nie tylko hit na lato

i to niby taki żenujący tekst, ale o to rapuje w mega zajebisty sposób.
encrenoire

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 15:47 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 849
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: Finesta »

O ile na rozrywkowej Pezet w wysokiej formie, to przecież produkcyjnie ta płyta się okropnie zestarzała
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6881
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: instinkt »

proszę nie szkalować rozrywkowej

klasyczna w 2021 jest znośna, ale zestarzała się dużo gorzej niż poważna
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2338
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: kapper1 »

Przecież Poważna to level wyżej. Klasycznej nie umiem przesłuchać w całości.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: mario995 »

Finesta pisze: 09 lut 2021, 22:46 O ile na rozrywkowej Pezet w wysokiej formie, to przecież produkcyjnie ta płyta się okropnie zestarzała
Podbijam w 100%, w ogóle bity z tamtego okresu fatalnie się starzeją przez swoją "plastikowość" brzmienia, która była wtedy w modzie :D
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8642
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: 2rzyn »

Ladnie kogos popierdolilo z tym prowem ze rozrywkowa lepsA :rotfl:
Tragicznie sie zestarzala rozrywkowa. Bity w wiekszosci sa mega chujowe, a tematyka numerow :sleep:

Klasyczna klasyk wiadomo :cool:

Powazna >klasyczna>wez wypierdalaj>rozrywkowa
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: aleksy »

rozrywkowa = poważna > coś czemu dam radę słuchać dzisiaj > klasyczna
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: Jiigsi »

2rzyn jest smutnym truskiem, który nie ma tego stylu zwyczajnie
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: oyche »

od lat nie słuchałem tych płyt, ale w mojej głowie zawsze poważna>klasyczna (choćby dlatego, że na poważnej jest najlepszy kawałek w dyskografii janka z ursynowa - nie jestem dawno ajrox remix). rozrywkową kiedyś jaranko, ale puściłem sobie jakis czas temu i musiałem wyjebać po kilku kawałkach. chujowe bity i ogólnie jakieś płaskie to było, ale w sumie jak patrzę po trakliście to kilka klasyków tam jest, tylko jak mam ochotę na rozrywkę to nie wiem na chuj puszczać płytę pezeta zamiast żabson - to ziomal czy mordor muzik :dunno: musze jebnąć binge listening pierwszych solówek pezeta, ale na tę chwilę powaga>klasyka>rozrywka

ten na drzewach śnieg
jest tak samo zimny jak ten we mnie
siemasz siemasz cześć
:oops:
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Pezet/Noon - Muzyka klasyczna (2002)

Post autor: clockers »

Poważna>

przepaść

Klasyczna, Rozrywkowa, Współczesna, Radio Pezet

przepaść

>Emocjonalna


imo nie da się za bardzo ocenić, która z dwójki Rozrywkowa vs Klasyczna jest lepsza. totalnie różne płyty. obie mają swoje mocne i słabsze strony. na jednej Pezet jest nieopierzonym, wrażliwym gnojem z ursynowskiej ławki, na drugiej pewnym siebie plejerem, szatanem melanżu i utracjuszem zachłyśniętym nocnym życiem Warszawki. na jednej mamy ładnie pocięte sample i charakterystyczne, melancholijne brzmienie Noona, na drugiej w wjększości dość surowe, chłodne i bengerowe podkłady stanowiące idealne tło dla przewózkowych nawijek. na obu mamy zajebiste rymy i linijki, jak i przeciętne, czy takie których mogłoby nie być. oba krążki są klasykami i chuj. do obu wracam, w zależności od nastroju.
ODPOWIEDZ