schafter - Audiotele (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Holden »

mopek pisze: 03 paź 2019, 2:07industry plant
co to znaczy
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4578
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Groszek »

Czyli od początku jest wspierany przez wielka wytwórnie i taki był cel żeby zbijać na tym jak największe kokosy
Ostatnio zmieniony 03 paź 2019, 12:35 przez Groszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1122
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Lowrider »

to tak jak problem i wtedy to nikomu nie przeszkadzało
Awatar użytkownika
kuszmen
Posty: 129
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:23

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: kuszmen »

SWN pisze: 02 paź 2019, 13:12 Przecież jeśli któryś z nich jest popularniejszy w podstawówce, to akurat Belmondo. Nie żeby coś, ale jak ciekawi was kto obecnie pisze komentarze w stylu "DZIWKO MOBBYN TO MOVEMENT" albo "JESTEŚ NAMIERZANY", to proszę:
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
na ostatnim zdjeciu to nie raper koza?
onizuka
Posty: 718
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:47

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: onizuka »

schafter to industry plant :lol: :lol: niektóre teorie rozpierdalają
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: KillerCroc »

Z której strony Problem miałby niby być industry plantem? :dunno:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
syrop klonowy
Posty: 135
Rejestracja: 16 lip 2019, 0:52

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: syrop klonowy »

Oskar i Steez tworzą od -nastu lat, zdążyli wyrobić sobie własny styl i połapać znajomości w branży. Do tego dobierają sobie do współpracy odpowiednich ludzi z dziedzin grafiki czy marketingu - to świadczy raczej o ich obrotności.

Schafter jest małolatem, który jeszcze chodzi do szkoły. Ma na swoim koncie umiarkowanie dobrą epkę i kilka singli, a wyprzedaje cały preorder albumu oraz koncerty na pół roku zanim się odbędą, jakby był jakimś objawieniem. Może i dla niektórych nim jest, dla mnie nie, ale w jednym się chyba wszyscy zgodzimy: bez wsparcia majorsa 16-letni licealista nie byłby w stanie ogarnąć organizacji tego wszystkiego - mix/master od Rafała Smolenia (Taconafide, Sokół, Pezet), klipy nakręcone przez profesjonalne ekipy i wpisujące się w obecne trendy, modne okładki również zrobione przez prosów, cały preorder, o trasie koncertowej z takim wyprzedzeniem i pchaniu singli do rozgłośni radiowych nie wspominając. Nie jest jednak niczym zaskakującym, że ktoś go zauważył i wpompował w niego pieniądze, tak działa branża muzyczna od dziesięcioleci. Gdy pojawia się ktoś utalentowany, wówczas kto pierwszy go zwerbuje, ten lepszy.
TYPIE KURWA ZROZUM TO ZE NIE JESTEM PEDAŁEM ZE ŚLIZGU JEB IE MNIE WASZE PSP I ZJEBANE FORUM EMA I SIE ODPIERDOL
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4578
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Groszek »

To on ma 16? Nie wygląda wgl myślałem że z 21
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11489
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: SWN »

Ale pierwsze bańki wyświetleń (candy doll, tom&jerry, blow off, good will hunting) zrobił pod trackami, które nagrał, wyprodukował (hehe;p) i zmasterował sam bez pomocy Rafała Smolenia, a teledyski nagrał jego ziomek iphonem. Zgadzam się oczywiście, że była to zaledwie "umiarkowana" epka i kilka singli, ale tutaj pytania można mieć już wyłącznie w stronę labeli, którym w dzisiejszych czasach wystarcza zaledwie tyle do zaoferowania współpracy i podsunięcia pod nos kontraktu.

Czy Schafter ma dziwnie dużą pozycję na scenie biorąc pod uwagę tak krótką dyskografię i staż? - pewnie tak. Czy jest to jego wina i należy go nazywać industry plantem? - hell no. Rozumiałbym jeszcze pretensje, gdyby to był totalnie nieznany ziomek, który przez znajomości i hajs wrzuca te pierwsze kawałki opakowane jak single Pezeta (był taki typek jak Komil, pamięta ktoś? syn reżysera czy tam producenta między innymi Kiepskich, który klipy z tancerkami i furami dostał od UrbanRec od tak), ale Schafter wyrobił sobie pozycję negocjacyjną w pełni sprawiedliwie i własnym fanbejsem.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3630
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

Industry plant w Polsce gdzie taki menadżer rośliny nie jest dalej w stanie załatwić chociaż dostępu do radia, co wy w ogóle rozkminiacie :lol:
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: jajca »

Chodzi o Radio Eska? Bo w takim Kampusie latają tracki schaftera od lat
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3630
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

Nie wiem jak od lat mogą latac skoro on 2 lata temu się pokazał na scenie.

Tak czy siak chodzi o to że w polskim popie takie planty są standardem bo radio działa tak ze jak masz dojścia to możesz ogarnąć żeby jakiegoś wacka pompowali aż do skutku. Dlatego w USA w rapie takie coś ma sens bo tam rap jest na takim etapie jak u nas pop. U nas rap w radiu leci wtedy gdy radio samo czuje ze opłaci im się to puścić.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: daveyo »

onizuka
Posty: 718
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:47

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: onizuka »

Kawałek chyba najsłabszy ale ten klip... :eek: przepiękna sprawa, rzeczywsxie idzie się zastanowić skąd on ma tych wszystkich ludzi do tego :bowdown:
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6829
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: mateko »

Obrazek na serio dobrze zrobiony i ten numer nie taki zły.
frontkick

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: frontkick »

Zastanawia mnie w sumie sposób promowania tego albumu, obecnie chyba jest trend wypuszczania albumów bez zapowiedzi albo jakoś minimalnie przed premierą a pierwszy klip do Audiotele pojawił się chyba z pół roku temu. Ciekawe jak ten album się sprzeda, to raczej nie będzie sukces na miarę Otso

Samego schaftera nie lubię, tak jak każdego innego muzyka na którym łapy kładzie Jan Porębski
2ps__
Posty: 2756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: 2ps__ »

fajne jak zwykle
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: Bryx Fenrir »

Fakt, że obrazek jest naprawdę fajny, jednak nie ma w tym numerze niczego do czego ewentualnie można by wracać w kategorii dobrego rapu. Oby to był pierwszy i jedyny zawód na nim.
Awatar użytkownika
chilipvlmer
Posty: 186
Rejestracja: 10 paź 2019, 1:02
Lokalizacja: wroclaw

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: chilipvlmer »

ludzie serio wierza w industry planty w polsce xDD
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: schafter - Audiotele (22.11.2019) [Zapowiedź]

Post autor: baqlashan »

chilipvlmer pisze: 23 paź 2019, 19:40 ludzie serio wierza w industry planty w polsce xDD
A czym jest podsiadło?
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
ODPOWIEDZ