schafter - Audiotele (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

''Sampel za obszerny'', o chuj :lol: Ja nie wiem, słuchacie niektórzy przez całe życie tego jedynego gatunku muzycznego i tak ciężko wam się nauczyć że czym innym jest wziąć sampel z jakiejś gitary, z jakiejś trąbki, wokalu i na bazie tego stworzyć coś swojego, a czym innym jest wziąć loop gdzie ktoś wykonał właśnie tę robotę czyli wziął kilka różnych instrumentów i złożył ze sobą tak że stworzyły jakąś całość?
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Addicted »

Groteskowe to jest takie tłumaczenie.
Jak nie umiesz robić bitów, tylko je zapierdalasz, to wpisz chociaż skąd/komu go zajebałeś (albo nie podpisuj w ogóle), ale nie podpisuj kurwa siebie jako autor - proste chyba, nie?
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: SWN »

Addicted pisze: 25 maja 2019, 17:58 ale nie podpisuj kurwa siebie jako autor - proste chyba, nie?
Polscy młodzi producenci mają w tym wypadku mocno spaczone myślenie. Bodajże wspomniany przeze mnie Graczyk czy tam Kubi mając na głowie aferkę o podpierdalactwo stwierdził, że skoro COŚ TAM ROBIŁEŚ z tym bitem, DODAŁEŚ COŚ OD SIEBIE i ty byłeś ostatnim zapisującym, to jesteś autorem i chuj xd Ktoś namęczył się z szukaniem instrumentów, zrobił z tego wpadającą w ucho charakterystyczną pętle, a tacy nowocześni beatmejkerzy podpierdolą sobie to, zmienią perkę z 808kami i szybciutko w opisie prod. ja
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Addicted »

Zgadza się, dlatego pierdole w większości tych trapowych producentów, którzy naściągają paczek z pętlami - tak jak mówisz - dodadzą kick, snare i podpisują się i wrzucają dojebane fotki na IG z zasłoniętą twarzą, że jakimi to oni kotami nie są. Aha no i oczywiście zaraz trzeba lecieć na pierwszą lepszą grupę dla producentów i wystawić "swój" "bit" na sprzedaż za 200 zł :lol:

Najgorsze jest to, że właśnie takie graczyki czy inne kubi ścierwa dostają prośbę o podesłanie bitu/paczki od ludzi z mainstreamu typu jakiś Borixon itd. A powinni dostać wpierdol i chuja do mordy razem z jajami za takie niemieckie akcje. :what:
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

Addicted pisze: 25 maja 2019, 19:39 Najgorsze jest to, że właśnie takie graczyki czy inne kubi ścierwa dostają prośbę o podesłanie bitu/paczki od ludzi z mainstreamu typu jakiś Borixon itd. :what:
To jest właśnie najbardziej przykre. Podejrzewam że gdyby posadzić takiego Kubiego w studiu z Matheo to ten drugi czułby się jakby uczył grać kogoś wlazł kotek na płotek na pianinie. No ale nie można winić raperów że bardziej opłaca się inwestować w ładne klipy i ciuchy, a nie rozwijanie rynku producentów. Jaki popyt taka podaż.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Jaayu »

no i chuj ze to tylko sampel, to tak jak kubi zajebal bit do jack i cola i wpisal ze to jego. to tak jakby powiedziec, ze skoro niektore reprodukcje popularnych bangierow maja inny pitch lekko i tempo spierdolone to znaczy ze to juz autorski bicik jakiegos addix beat z yt xd
wiadomo, nie trzeba znowu orkiestry dętej do produkcji i napierdalać tysiąc ścieżek autorskich, ale wypadałoby zachować granicę dobrego smaku i nie dopisywać prod. ja jak tylko zrobil taki ktos lekkie zmiany i chuj. A jeszcze kiedys byl problem z utworem solipsyzm od quebonafide (bardziej pamietam jako pikers - obiecalem) i mazurem ze podjebal utwor i dodal perke, wtedy nikt nie pierdzial o samplach.
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Ablazir »

wpadłem tylko zsotawić :bowdown: :bowdown:
Obrazek
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Piters »

No supi muzyka, piękne schafti
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2595
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: bloodyhell »

co do bitów jeszcze, to 3/4 produkcji lte(schaftera, tadka) są conajmniej MOCNO inspirowane innymi - wystarczy odpalić cokolwiek od 916frostyego(friday, lullaby baby) czy peepa (problems) żeby uświadomić sobie że tadek niemal jawnie je podpierdala
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: mateko »

Nie sprawdzałem go wcześniej, zostawiam :bowdown: dla tej twórczości.
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: #23 »

jak Steez wykorzystywał całe loopy na ART BRUT to nikt się nie rzucał, że trochę mało kreatywne, a nie czekaj XD

czym innym jest zerznięcie całego bitu, gdzie od melodii po nawet detale jest zajebane wszystko Litty i Kryptowaluty są dobrym przykładem, a czym innym jest mało kreatywne wykorzystanie sampla, tak jak w tym przypadku i pierdyliardach truskulowych produkcji gdzie jeden sampel był często wykorzystywany nie wiadomo ile razy w różnych bitach i często podobnie brzmiały i nikt się nie rzucał
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
Mizter
Posty: 196
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:46

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Mizter »

dawno nie słyszalem czegos tak dobrego w polskim rapie :bowdown:
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: lysy »

Mizter pisze: 30 maja 2019, 23:17 w polskim rapie :bowdown:
a w której sekundzie on tu rapuje
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Dill »

fajny klimat u gościa, świetne bity. co do samego rapu, to też spoko, ale za dużo wstawek angielskich w nawijce.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: instinkt »

muzycznie jestem globalistą i śmieszy mnie takie pierdolenie że ktoś nie słyszał czegoś tak dobrego W POLSKIEJ muzyce/rapie whateva
tym bardziej że akurat w tej dziedzinie sztuki każdy na świecie ma dokładnie takie same narzędzia - to nie przykładowo robienie filmów kinowych, gdzie odpowiednie sety, kamery czy efekty kosztują w chuj kwitu i na co polskich producentów filmowych po prostu nie stać
co więcej jeżeli chodzi o muzyke to właśnie u nas powinno być łatwiej bo ryzyko dojechania przez jakiś organ za wykorzystanie takiego czy innego sampla czy "zbytnią inspiracje" jest znikome

śmieszy mnie również niesamowicie robienie z schaftera jakiegoś mega zawodnika który rzekomo jest fresz i kreatywny
takie rzeczy mogą wypisywać ludzie którzy nie mają pojęcia co się dzieje na świecie i ich horyzont kończy się na blacha2115 i szpaku
tekstowo to jest takie samo pierdolenie o szopenie jak wszędzie, a muzycznie jest to podpierdalanie loopów więc :dunno:
skoro już się dokopano do conajmniej 2 takich akcji (może większej ilości, nie wiem, nie śledze, gdyż mało mnie on interesuje) to prawdopodobieństwo że w taki sposób powstaje każdy numer jest 99%owe - to jak szybko te loopy zostaną odkopane jest tylko kwestią tego jak niszowe są

samo samplowanie to serce tego gatunku - ale występuje znaczny dysonans między paleniem głupa gości biorących loopy bez ograniczeń, którzy dodatkowo często mają przewózke jakby sami to zagrali, skomponowali czy zaprogramowali te dźwięki, a tym co się dzieje w takich Stanach gdzie przy mainstreamowych projektach wszystko jest normowane przez instytucje - trzeba czyścić, a jak ktoś tego nie zrobi to szybciutko mu się dobiorą do dupy, są creditsy więc jest klarowne co i jak, każdy zarabia i jest zadowolony (nie zawsze oczywiście, ale zazwyczaj) co też zmienia kompletnie postać rzeczy
Ostatnio zmieniony 19 cze 2019, 18:31 przez instinkt, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: vampmoney »

^ to
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Jasek »

po profesorsku
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Holden »

Klip profesjonalny, czemu nikt nie spropsował obrazka
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Moltisanti »

Proponuje słuchać bitów a nie ksywek i nie zaklinac rzeczywistosci. To co zrobił tu steez (na lp nie na mixtape) nie różni się niczym od tego co zrobił Schafter
Ostatnio zmieniony 31 maja 2019, 15:54 przez Moltisanti, łącznie zmieniany 1 raz.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: schafter - TBA (2019) [Zapowiedź]

Post autor: Drmz »

Nie no nie jestem fanem tego dzieciaka, ale sporo zabawek dołożył do tego bitu, z którego rzekomo zajebał "patent". Przypierdalacie się na siłę. Jak w poście wyżej Steez zagrał zagraną już wcześniej melodie to jest to inspiracja, follow-up, czy zapierdalanie patentu?
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
ODPOWIEDZ