Dorota

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Dorota

Post autor: Godhand »

Ona nie bardzo ma jakikolwiek warsztat, za to ma pewien talent do robienia pod prąd rzeczy, o których się mówi.
Co zresztą także tutaj widać.
Moja łapka w dół, bo to łatwe, skalkulowane triggerowanie i trochę casus Witkowskiego, ale jakoś niestety działa.
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7130
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Dorota

Post autor: piernikowyskoczek »

moxxi pisze: 25 maja 2022, 15:51 To jest dla mnie jak mikroplastik w naszych organizmach. Mroczne dziaderskie dziedzictwo ujawniające się w głowach małolatów, w dużej mierze dziewczyn. Konserwatyzm, przemoc, anty-wolność, terror nicości.
@hwjsk @clockers możecie wyjaśnić tekst zawarty w cytacie, skoro propsujecie oświadczenie Doroty M.? bo ja nie rozumiem

to, że małolaty z kanału SBM krytykowali jej utwór, to wina konserwatyzmu i dziedzicznego dziaderstwa? i jak ma się do tego 'anty-wolność'?
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3824
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Dorota

Post autor: Czak »

hwjsk pisze: 24 maja 2022, 22:01 to byście wiedzieli że taka nawijka to jest jej naturalny styl Którym zdarzyło jej się przemycić ciekawe spostrzeżenia (nie w tym utworze)
I tutaj ananasiarz podsumował, dorotkę swędzi dorotka a białas nie chce jej wyruchać ale po co o tym numer nagrywać i to przeciętny to ja nie wiem, ja lubię takie wygrzewy różne czy np wyżej wspomniany Kidd, ale to jest takie sobie
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Dorota

Post autor: jajca »

piernikowyskoczek pisze: 25 maja 2022, 19:45 to, że małolaty z kanału SBM krytykowali jej utwór, to wina konserwatyzmu i dziedzicznego dziaderstwa? i jak ma się do tego 'anty-wolność'?
no przeciez uroiła sobie, ze skrytykowano ja za to ze jest gruba i stara, a nie za chujowy utwor
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7130
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Dorota

Post autor: piernikowyskoczek »

aha, a krytykujący to dziadersy i ciemnogród, pewnie wyborcy PiS

już jej fajnopolactwo broni xD

https://tvn24.pl/kultura-i-styl/dorota- ... se-5725015


"Młody rap prędzej wejdzie w kicz niż zafunduje wam niewygodną liryczną czy brzmieniową sytuację, która będzie uwierać jak kamyk w bucie" - napisał Chaciński.

Jak twierdzi, "młodzież – głównie męska – wychowana na utworach Białasa, Maty albo Kinny’ego Zimmera jest może otwarta na rap, który się oddala od hiphopowych standardów, ale nie aż tak, żeby przyjąć, że pisarka napisała jakąś formę, która jest literacką miniaturą, próbką języka znanego z jej książek, i że śmiała tę historię do beatu opowiedzieć"


+

https://aszdziennik.pl/139300,bezczelno ... jest-bedoe
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Dorota

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:26 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mkun
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2022, 2:40

Re: Dorota

Post autor: mkun »

Mi się ten kawałek podoba, ale ja może nie jestem obiektywny, bo bardzo lubię jej twórczość, książki i felietony są zajebiste, projekt Mister D. też mi się podobał, a Motyle mają typowy vibe Masłowskiej. Wiadomo, że nie każdemu to podpasuje. Ja jednak lubię jej styl pisania, rymowania, dobierania słów. Chociażby z tego kawałka: Okej, wzięłam kostium kąpielowy, kanapki, klapki, siatkę na motyle/Choć w brzuchu miałam ich już tyle/Że Hitchcock mógłby nakręcić motyle
To jest głupiutkie i czuć w tym jakiś pastisz, ale imo właśnie o to chodzi, że to ma być jak tekst napisany przez jakąś napaloną i niezbyt inteligentną nastolatkę. W Pawiu królowej czy Innych ludziach też się takie trafiają, no i ja to kupuję, propsuję i czekam na dalsze rzeczy. Aha, a bit bardzo doby, props Solar.
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Dorota

Post autor: OmarStooleyman »

Chuj z tym jak ona pisze w InNyCH kSiąŻkaCH, bo nie przekłada się to na łamany beat i delivery flow. Jak już mówiłem, nikt jej pistoletu do głowy nie przystawił, to była jawna chęć szybkiego wbicia do muzyki, do której trzeba coś więcej niż inteligenckiego konceptu i literackiego backstory. Mogła na przykład zostać ghostwritterem i poszukać sobie lepszej persony wykładającej jej lirykę, ale lepszą technicznie, wizerunkowo, no kurwa taka Oliwka Brazil po filologii czy coś. Wybrała jednak świecenie ryjem i dupą, a później splakanie się w internecie że ludzie głupi.

Taki zamulacz internetowy Xayoo potrafił wykrzesać jakiegoś ducha z siebie i położyć solidne barsy, które zdziwiły nawet zamknięte na osoby trzecie w rapie głowy, a ta myślała, że wystarczy nazwisko by każdy spijał te szczyny z pizdy z zachwytem.

To tłumaczenie jej bo Mister D bo książki można podsumować memem z Kangurkiem Kao "jak to nie lubisz xxx, musisz spróbować inne bo różne są".

Kiedyś Bakłażane pisał tutaj, że rap średnio nadaje się na takie inteligenckie treści dające do myślenia i w pełni się z tym zgadzam. To nie jest jedyny gatunek na świecie w roku pańskim 2022
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Dorota

Post autor: jajca »

no moze hejterom troche tez chodzi o to, ze sama konwencja pastiszu czy parodii, zwlaszcza w postaci fajnopolackiego społecznego wojeryzmu to taki 2005 vibe i przeruchane juz trochę, a ze przez brak warsztatu ciezko sie tego slucha to tez nie pomaga
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Dorota

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:26 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Dorota

Post autor: jajca »

no i pusc im ten chujowy kabaret z mariolką gdzie chlop sie przebiera za jakąś napaloną i niezbyt inteligentną nastolatkę, zaloze sie ze reakcja bedzie podobna, oni dorastali w innej epoce popkulturowej gdzie pewne rzeczy, które dla milenialsów wciąż są wielką kontestacją i dekonstrukcją, byly oczywiste
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Muzykometeoropata
Posty: 88
Rejestracja: 09 maja 2019, 12:03

Re: Dorota

Post autor: Muzykometeoropata »

Fajne BMW e30 z silnikiem s6b50 w klipie i to na tyle z fajnych rzeczy numer słaby. Solar mógł już wziąć Susk z jej Zmiennymi zakłócającymi niż to gówno.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Dorota

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:26 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hazardzista
Posty: 1188
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:37

Re: Dorota

Post autor: Hazardzista »

Zdecydowanie najlepszy track jaki wyszedł na kanale SBM Label.
Po cichu liczę że to jakiś teaser do nowej freakgali twerkbattle i pierwsza zakontraktowana walka to Dorota vs Oliwka Brazil :D
Awatar użytkownika
mearecensusus
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2022, 15:44

Re: Dorota

Post autor: mearecensusus »

Spoiler
@mearecensusus
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2023, 13:13 przez mearecensusus, łącznie zmieniany 2 razy.
:bag:
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: Dorota

Post autor: Połas »

Hazardzista pisze: 25 maja 2022, 21:22 Po cichu liczę że to jakiś teaser do nowej freakgali twerkbattle i pierwsza zakontraktowana walka to Dorota vs Oliwka Brazil
Nie ta waga. Posiadaczką soczystego dupska z teledysku jest ta pani.
Spoiler
Dorcia wjechała z kolejnym wpisem na temat kawałka. Zupełnie niepotrzebnym. Myślałem, że jest bardziej ponad tym wszystkim i nie będzie przejmować się dymem, tylko robić swoje i zapierdalać z muzyczką.
Dorota Masłowska na FB pisze:Na koniec. Dziękuję tu zbiorczo za wszystkie głosy wsparcia. Wszystkie widzę, wszystkie mam w sercu. Nie żeby te hejty mogły jakoś szczególnie zatrząść moją samooceną, bo ta- uwaga, akurat fajna rzecz- jak się jest tak starą to jest zbudowana na rzeczach stabilniejszych niż komentarze w internecie.
Ale dziękuję za support, miłość, ciepło i fajną dyskusję. Jak nagracie superkawałek, a będą was dojeżdżać piekielne bobasy- to ja też za Wami zawsze się wstawię. To mówiąc wracam do robienia swojej płyty, bo tak- to jest płyta. Besos.
Obrazek
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Dorota

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:26 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Dorota

Post autor: moxxi »

hwjsk pisze: 25 maja 2022, 19:38 gościu napisz jednego konstruktywnego posta na forum a potem możesz mi takie rzeczy pisać, od takich jak Ty opinie spływają po mnie jak po Dorotce
dobra ale najpierw sam takiego napisz pzdr

trzeba mieć nieźle najebane w bani jak dorotka która myśli że ocena jej superkawałka: chujowe została wydana przez piekielnych bobasuw tylko dlatego że jest starą rurom o aparycji ruskiej prostytutki, a nie dlatego że jest to po prostu asłuchalne gówno xD a no i lepiej już słuchać nitrozyniak trójkąt bermudzki do końca życia
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
atlas
Posty: 28
Rejestracja: 10 paź 2019, 1:34

Re: Dorota

Post autor: atlas »

ale to ona wymachuje tą dupą na teledysku czy nie bo nie rozumiem już o co przypierdala
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Dorota

Post autor: 8na10 »

bueheh, fajna kobitka imo. jak czytałem tego długiego posta to myślałem, że ona aspiruje do zostania damską wersją kozy, ale w przeciwieństwie do kozy jest śmieszna, plus dobra orientacja w słowach. na minus faktycznie to wymienianie tych waznych osob, ale dopiski juz nawet niezłe, jak przeczytałem ze podziwia mimike białasa to nieco prychłem, bo sam zawsze odnosiłem wrażenie że typ naduzywa mimiki w teledyskach. a co do jej muzy/ przesluchalem ten pierwszy numer w tym topicu no i co? no spoko, może z deka czarnecka kind of shit, ale jest w tym wiecej subtelności. z wojną polsko ruską nie wiem o co kaman, ktoś objaśni?

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
sprawdzilem drugi numer - wyjebala hot doga bp na glebe, o nieeee, za takie cos huj na plery, ale lirycznie hmmm smiechowe.

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
hwjsk pisze: 25 maja 2022, 14:41 No z tym się zgadzam bo wy dalej myślicie że to miała być jakaś alternatywna sztuka z potrójnym dnem
nie kupuje tego argumentu, wiekszosc tego co sie dzisiaj nazywa "sztuka" nie ma miec dna z premedytacja, to jest naturalizm. juz freddie chcial jezdzic na rowerze i ja nie doszukiwalbym sie tam zadnych trzecich den
jasny wracaj na forum
ODPOWIEDZ