Oliwka Brazil

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Oliwka Brazil

Post autor: OmarStooleyman »

Masz też inne poczucie czasu, bo ALC nagrywało swoje historyczne już bangiery wyćpani jakimś tanim tematem w Małkini, to nie miało być autentyczne i z przekazem, bo sami walczyli z ideą truskulizmu w rapie i walenia smutów jak Hucz Huczu. To była gówniarska odskocznia od dnia codziennego. Chłopaki nie brali tego na poważnie przez długie lata, nawet nie mieli klipów a i tak stali się żywą legendą dla wielu słuchaczy PLHH, love it or hate it.

Z drugiej strony mamy Oliwkę, czyli syntetyczny twór Smolastego który na starcie aspiruje do mainstreamu z odgórnie ustalonym planem, ma obliczone fity z najbardziej rozchwytywaną polską wokalistką hiphopową, wbija na rejon jak gagarin na peron z przewózką pełną fałszywych i zakłamanych frazesów, jak ktoś też tutaj zauważył - dość toksyczną dla samych dziewuch w ostatecznym rozrachunku.

To trochę jak porównywanie Shelby Cobry, czyli wyniku chałupniczej zajawki o jakiejś historii do przemyślanego i obliczonego do granic Porsche Carrera GT
Awatar użytkownika
kosciey
Posty: 470
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:08

Re: Oliwka Brazil

Post autor: kosciey »

Mhm.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Oliwka Brazil

Post autor: gods bidness »

OmarStooleyman pisze: 21 wrz 2021, 13:43 Masz też inne poczucie czasu, bo ALC nagrywało swoje historyczne już bangiery wyćpani jakimś tanim tematem w Małkini, to nie miało być autentyczne i z przekazem, bo sami walczyli z ideą truskulizmu w rapie i walenia smutów jak Hucz Huczu. To była gówniarska odskocznia od dnia codziennego. Chłopaki nie brali tego na poważnie przez długie lata, nawet nie mieli klipów a i tak stali się żywą legendą dla wielu słuchaczy PLHH, love it or hate it.

Z drugiej strony mamy Oliwkę, czyli syntetyczny twór Smolastego który na starcie aspiruje do mainstreamu z odgórnie ustalonym planem, ma obliczone fity z najbardziej rozchwytywaną polską wokalistką hiphopową, wbija na rejon jak gagarin na peron z przewózką pełną fałszywych i zakłamanych frazesów, jak ktoś też tutaj zauważył - dość toksyczną dla samych dziewuch w ostatecznym rozrachunku.

To trochę jak porównywanie Shelby Cobry, czyli wyniku chałupniczej zajawki o jakiejś historii do przemyślanego i obliczonego do granic Porsche Carrera GT
Ale ja porównałem tylko output, czyli krindż jak chuj. Nie twierdzę przecież, że marketingowy produkt, lansowany po newoncach, noizzach itd. można porównać do jakichś amatorskich nagrywek gimnazjalistów.
stali się żywą legendą dla wielu słuchaczy PLHH
Aha. Chyba nawet wiem dla kogo. Wszystko to urocze, że walczyli z "ideą truskulizmu", ale pewnie sam miałeś wtedy 14 lat i pewnie wydawało Ci się, że to zabawne. Coś jak dzieci w podstawówce, gdy piszą kredą na tablicy CIPA i CHUJ jak pani nie widzi. Ja niestety nie załapałem się na ten "fenomen", ale pamiętam jak Tede coś nawijał, że ma bekę z Alcomindz Mafii. I chyba już rozumiem o co mu chodziło.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Oliwka Brazil

Post autor: Jaayu »

ego nie pozwolilo przelknac czyjegos madrego posta w efekcie musiales jakas przypierdolke zajebac do e-kolegi w drugim akapicie?
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Oliwka Brazil

Post autor: Jiigsi »

Zawsze bawi wczuta tego godsbiden
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Oliwka Brazil

Post autor: aleksy »

no słabo to wygląda, ziomek ci ładnie wytłumaczył ocb, a potem takie coś
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Hazardzista
Posty: 1186
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:37

Re: Oliwka Brazil

Post autor: Hazardzista »

ale wstyd przed Oliwką ten temat :D
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Oliwka Brazil

Post autor: badi »

oliwka nigdy nie wejdzie do tego tematu
Spoiler
bo się nie zmieści hehehe

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Oliwka Brazil

Post autor: #23 »

Różnica między polską sceną, a zagraniczną (USA, Francja, Niemcy, UK, Italia itd.) jest taka, że tam chłopaki po za tym że czerpią sporo z tego co już jest, to potrafią wykreować jakiś swój styl, swoje brzmienia gdzie główny nurt wyraźnie różni się w każdym z tych krajów, a u nas mimo tylu lat i możliwości, mainstream nadal jest jedną wielką kalką i to w najgorszym tego słowa znaczeniu. Żeby to chociaż było jakoś fajnie przełożone, inspiracja, a nie kalka, kopia. Cała ta Oliwka to kalka i produkt, jak wielu innych "twórców" dzisiaj, Polska scena jak była chujowa tak nadal jest tylko teraz można więcej zarobić.
gods bidness pisze: 21 wrz 2021, 16:03 Aha. Chyba nawet wiem dla kogo. Wszystko to urocze, że walczyli z "ideą truskulizmu", ale pewnie sam miałeś wtedy 14 lat i pewnie wydawało Ci się, że to zabawne. Coś jak dzieci w podstawówce, gdy piszą kredą na tablicy CIPA i CHUJ jak pani nie widzi. Ja niestety nie załapałem się na ten "fenomen", ale pamiętam jak Tede coś nawijał, że ma bekę z Alcomindz Mafii. I chyba już rozumiem o co mu chodziło.
Nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć? Sprawa jest prosta i nie ma tu dużo rozkminiania. Jak scena wtedy była zabetonowana i wczuta w truskulowy rap, tak ALC po prostu bawiło się muzyką (czy było to dobre czy nie to inny temat), wyrażało jakiś sprzeciw wobec tego co było wtedy na polskiej scenie. Można powiedzieć, że te numery robione dla beki trochę namieszały i w jakimś stopniu wyprzedziły to co nastąpiło później, czyli to jak masowo zaczęto kopiować ameryczkę.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Oliwka Brazil

Post autor: gods bidness »

To nie żaden przytyk do kolegi. Po prostu, niezbyt czaję jak można mieć więcej niż 14 lat i się jarać takim żenującym, infantylnym gównem jak wklejony kawałek. Przy czym mówię o tym konkretnym "playerskim" kawałku, być może poza nim faktycznie robili błyskotliwą odpowiedź na truskulozę, ale na całe szczęście nikt mnie nigdy nie zmusi, żebym się tego dowiadywał. Ze swojej strony czymś takim bym nazwał sos ciuchy i borciuchy. Bo wnioskując po tym kawałku, to ta sama półka kontr-truskulozy, co green granande.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Oliwka Brazil

Post autor: koniec »

gods bidness pisze: 21 wrz 2021, 22:05 Po prostu, niezbyt czaję jak można mieć więcej niż 14 lat i się jarać takim żenującym
ja nie czaję jak można mieć więcej niż 14 lat i się dziwić, że można mieć więcej niż 14 lat i jarać się czymkolwiek
bxxxzlk
Posty: 136
Rejestracja: 07 mar 2020, 12:19

Re: Oliwka Brazil

Post autor: bxxxzlk »

Ten kaszalot wyglada jakby niezaspecjalnie dbał o higienę intymną a w dodatku nie umie rapować. Plus pisanie że polska Nicki gdy tamta ma na koncie zwrotki takie jak np na MBDTF czy pewnie jeszcze parę paręnaście podobnie dobrych a Pani wróg krakena dwie(?) i to chujowe jak barszcz z torebki :damn:
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Oliwka Brazil

Post autor: lygrys »

Właśnie przesłuchałem.
Jakaś polska raperka ma już ból dupy?

Taką raperkę powinien wydać Malik Montana, a nie jakąś Holenderkę czy kim ona jest.
W sumie taka raperka pasowała do ekipy Malika, chętnie bym zobaczył jak Malik z resztą by wypał w zestawieniu z taką raperką.

Nie moja estetyka, ale doceniam za odwagę.
W chuj jest takich męskich raperów, to czemu nie może kobieta tak nawijać?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Oliwka Brazil

Post autor: clockers »

może przecież i nawija. wreszcie. tzn w PL wreszcie.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Oliwka Brazil

Post autor: lygrys »

Ona ma jakieś nie polskie korzenie?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Oliwka Brazil

Post autor: yytr »

No brazylijskie
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Oliwka Brazil

Post autor: lygrys »

To może dlatego jest taka odważna w tekstach.
W ogóle propsik dla Smolastego, że promuje kobietę, która wygląda w pewniej sposób zwyczajnie, nie jest jakiś modelką.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13098
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Oliwka Brazil

Post autor: oldschool »

Przesłuchałem wywiad z nią na newonce, żebyście nie musieli tego robić. Dowiedziałem się, że:
- ksywka Brazil jest stąd, że jak miała 13 lat (teraz ma 19) to na libacji alkoholowej (ale ona nie piła jbc) jej najebany starszy kolega jej nie poznał i do niej podbijał z tekstem, że on chce mieć taką kobietę z takimi brazylijskimi kształtami i ona jest taka "Brazil". Sama też się taka czuje i stąd kswyka
- od zawsze chciała być raperką (nie piosenkarką, a raperką)
- słucha rapu od zawsze
- jej idolką jest Nicki Minaj i jak ktoś powie do niej, że jej muzyka się mu skojarzyła z tym co robi Nicki (ale nie robi tego dla beki) to jest jej bardzo miło
- chce żeby jej płyty była różnorodna, tzn. np. najpierw pluję na maczugę a potem śpiewany refren albo najpierw śpiewany refren a potem pluję na maczugę
- będzie ep/płyta, ale póki co skupia się na singlach z fajnymi klipami
- na płycie będzie feat z jej ulubioną raperką z Polski
- z Young Leosią czują się jak siostry i obie są królowymi polskiego rapu. Są 2 trony i 2 korony, ale jedno królestwo
- wszystko co nawija jest w 100% na serio. Wkurwiają ją faceci co mówią co to z nią nie zrobią, a potem mają 2 cm penisa
- dużo przeżyła przez ostatnie 3 lata i mocno wydoroślała
- dostaje propsy od facetów raperów, a kobiety raperki są zazdrosne, bo 1 singlem osiągnęła tyle co one przez x lat na scenie. Mówi, że one by chciały być jak Oliwka Brazil, ale może się wstydziły. W sumie to bym zobaczył chuj beef z Admą, win win po obu stronach. O Admie by ktoś mówił, a ci co są obecnie za Oliwką dalej by za nią byli i narobiłaby jeszcze większego szumu. A i rozrywkowo by było fajnie
- Smolastego poznała tak, że znalazła jego kanał na YT jak były tam 2-3 piosenki i słuchała ich na okrągło. W szkole się śmiali kogo ona słucha, ale jej koledzy powiedzieli, że znają Smolastego i mogą go z nią poznać. Myślała, że to beka, ale ustawiła się ze Smolastym w McDonaldzie i przyniósł jej swój mixtape z podpisem "dla Oliwki". Nie wnikam w szczegóły, ale coś tam gadała, że jej koledzy mieli 21 lat wtedy, a jak ona ma 19 i Smoła był przed pierwszym mixtapem, to prosta matematyka każe twierdzić, że bujała się z facetami po 20 mając +/- 14-15 lat
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Oliwka Brazil

Post autor: badi »

smolasty nawet nagrał nutę o tym jak poznał oliwkę

Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Oliwka Brazil

Post autor: OmarStooleyman »

@badi o ch*j, piekne nawiązanie do The Horrorista :bowdown:
ODPOWIEDZ