ĆPAJ STAJL

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1792
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Addicted »

Moris pisze:Oczywiście, że tak jest z tym Krakowem, podobnie można powiedzieć o szczecińskiej scenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Uargumentuj zatem proszę, że oczywiście tak jest.
Awatar użytkownika
Moris
Posty: 232
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:58

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Moris »

To co przedszkolanek o bitach pisał plus w klubach krakowskich zawsze dużo elektroniki grali.

Tak jak Szczecin - miałem okazję poznać Tonego Jazzu i ziomków z Pol Haszu i mieli dużo inne korzenie i zajawki niż na przykład ludzie z WCK i oldschoolowców z warszawskiej sceny. Ci pierwsi dużo 808, south, midwest, stolica typowo NY, boombap, soul, funk.
No i słychać to na płytach po prostu.

Wiadomo, że i tu tu znajdziesz wyjątki, albo nawet więcej niż wyjątki, ale jakoś tak się utarło, że miasta mają taki a nie inny styl. A no i trzeba pamiętać, że ten podział już tak widoczny od paru ładnych lat nie jest, bo to się cały czas miesza i zaciera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: badi »

co to jest 808?
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 306
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2020, 23:57 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: baqlashan »

^bardzo łądnie napisałeś, wyprzedziłeś mnie
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: badi »

dziękuję
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1792
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Addicted »

Moris pisze: 09 paź 2019, 18:17 To co przedszkolanek o bitach pisał plus w klubach krakowskich zawsze dużo elektroniki grali.

Tak jak Szczecin - miałem okazję poznać Tonego Jazzu i ziomków z Pol Haszu i mieli dużo inne korzenie i zajawki niż na przykład ludzie z WCK i oldschoolowców z warszawskiej sceny. Ci pierwsi dużo 808, south, midwest, stolica typowo NY, boombap, soul, funk.
No i słychać to na płytach po prostu.

Wiadomo, że i tu tu znajdziesz wyjątki, albo nawet więcej niż wyjątki, ale jakoś tak się utarło, że miasta mają taki a nie inny styl. A no i trzeba pamiętać, że ten podział już tak widoczny od paru ładnych lat nie jest, bo to się cały czas miesza i zaciera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wiem jak jest w Szczecinie, natomiast co do Krakowa, to się mylicie koledzy. A jeśli chodzi o elektronikę w klubach, to akurat nie ma to żadnego znaczenia w kontekście podziemia w Krakowie, bo to zupełnie inne gatunki.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Ablazir »

Hurmm, mi się tam scena w Atlancie kojarzy z trochę innymi rzeczami, przypomnę stronę tematu na slg z zajebistymi postami archiego:
http://slizg.eu/viewtopic.php?f=12&t=43 ... e#p2951721
i czegoś takiego to w Krakowie do końca nie widzę, pomyśleć jeszcze muszę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1792
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Addicted »

Archie piękny post, to fakt. Natomiast porównanie Krakowa do ATL ma się wg mnie nijak ;)
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: przedszkolanek »

Ablazir, ale ja chyba wyraźnie napisałem, że nie tyle przekładam scenę atlancką na krakowską 1:1 w każdym aspekcie (zresztą takie przekładanie Stanów na Poldon nie ma sensu), a bardziej...ehh... "ogólny klimat" muzyczny, stosunek do całości rapsceny w kraju i wpływ na ogólny rozwój gatunku (w przypadku krk hipotetyczny jeszcze, ale to w kontekście moich przewidywań więc wiadomo, że inaczej być w tym przypadku nie może)
e: teraz tak czytam swój pierwszy post i w sumie trochę to niejasne może się wydawać, jak się nie wie o co mi chodzi
__________

a co do samego krk to rozumiem Addicted, że jak taki np. Kobik mówi, że dla niego najważniejszym raperem był Master P, albo jak nawija "tutaj Houston Texas", to mam mu nie wierzyć?
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1792
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Addicted »

Kobik to Kobik, a nie cały Kraków ziomeczku. To, że dla niego Master P był wzorem, nie znaczy, że wszyscy tutaj zapierdalali w polonezie ze spinerami 25" z subwooferem w bagażniku. Nie twórz sobie jakiś schematów na podstawie jednego gościa i na podstawie jednego wywiadu w CGM'ie.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2732
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Jasek »

Mnie to zawsze Kraków sie kojarzy z jakimiś Patokalipsami, Oxonem, Stygmatem, Firmą kiedyś, no i teraz z takim nowym powiewem to wlasnie CpajStajl, ale to raczej wyjatek
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: baqlashan »

Z dedykacją dla ulicy oraz lato w getcie to 2 najlepsze krakowskie wydawnictwa IMO
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1792
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Addicted »

Jasek pisze: 09 paź 2019, 22:41 Mnie to zawsze Kraków sie kojarzy z jakimiś Patokalipsami, Oxonem, Stygmatem, Firmą kiedyś, no i teraz z takim nowym powiewem to wlasnie CpajStajl, ale to raczej wyjatek
Tak, bo te ekipy/ Ci ludzie najbardziej przebili się w skali Polski, ale to nie znaczy, że w Krakowie nie ma nikogo więcej godnego uwagi ;)
Awatar użytkownika
Moris
Posty: 232
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:58

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Moris »

Polecam jeszcze na koniec wywiad Kobika u Flinta, dość obszernie o tym gadają.
Edit. Już mnie uprzedzili. W wywiadzie jest jeszcze Flint, któremu akurat wiedzy o pl scenie zarzucić nie można, i jako osoba z zewnątrz też tak Krk postrzega.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1792
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: Addicted »

Moris pisze:Polecam jeszcze na koniec wywiad Kobika u Flinta, dość obszernie o tym gadają.
Edit. Już mnie uprzedzili. W wywiadzie jest jeszcze Flint, któremu akurat wiedzy o pl scenie zarzucić nie można, i jako osoba z zewnątrz też tak Krk postrzega.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Z zewnątrz" słowo klucz. Serio tutaj w latach 00' nie było nawet namiastki Atlanty. Szanuję Flinta, bo kto jak kto ale on ma wiedzę, natomiast z tym się nie zgodzę. Może też kwestia tego że Kobik tam gada o swojej dzielnicy, co może dawać złudne wrażenie, że cały Kraków płynie kodeina i striptizerkami. W każdym razie wyszła ciekawa dyskusja, za co z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: przedszkolanek »

ale kobik to był tylko przykład pierwszy z brzegu który mi przyszedł do głowy, przecież takich przykładów nieklasycznych (może to jest lepsze słowo), nienowojorskich-najtisowych zajawek znajdzie się więcej
poza tym, przecież wspomniane zddu to jest jedna z bardziej progresywnych muzycznie (już nie chcę używać określenia niuskulowa, żeby nie zaciemniać) swoich czasów, przecież w tym samym czasie wychodziły w innych ośrodkach takie płyty jak na legalu, klasyczna, tabasko, itp
jeżeli dobrze pamiętam, tam przecież są pierwsze użycia 808 w polskim rapie
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: baqlashan »

najaaak

może pierdolnę głupotę, ale mi się zawsze wydawało że ta płyta to fundament krakowskiego brzmienia

Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: przedszkolanek »

a czy to nie jest czasami pierwszy polski trapowy kawałek, przypominam że to wrzesień 2002
Spoiler
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: ĆPAJ STAJL

Post autor: baqlashan »

nie no, jeśli już to pierwsze takie proto-trapy to nasze baunsy, czyli podróby nowoorleańskiego brzmienia

Stawiałbym tutaj na produkcje Ośki, on to pierwszy wniósł i zaraził tym Boryga, Onara, Tedasa, Eisa i resztę

Dodam jeszcze że hejt jaki wtedy panował (z tego co mi wiadomo) był przepotężny, dzisiejsza "nowa szkoła" jest w sytuacji analogicznej
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
ODPOWIEDZ