O.S.T.R.

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Johnny

Re: O.S.T.R.

Post autor: Johnny »

To niestety pasuje do jego większości płyt. Dlatego lubię Tylko Dla Dorosłych bo tam koncept wymusił jakieś trzymanie się tematu
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: O.S.T.R.

Post autor: clockers »

no a z tych nie-konceptowych, to imo na 7 właśnie jest relatywnie dużo dyscypliny w pisaniu i tematach i jest chyba najmniej pierdololo, o którym pisze jajca.
Awatar użytkownika
johnsonpokrywa
Posty: 288
Rejestracja: 23 paź 2019, 15:33

Re: O.S.T.R.

Post autor: johnsonpokrywa »

osobiście uwielbiam ostatni bit w Flow Virus, od 5:45 totalna miazga i ten basik pieszczący ucho

ciężko byłoby mi już łyknąć jakieś płyty w całości, ale do paru kawałków mam sentyment i nawet sobie wrócę dzisiaj dzięki Wam
I live on borrowed time, my expiration date I passed it, so lock me up forever, but this shit is everlastin'
Awatar użytkownika
quasimoto
Posty: 497
Rejestracja: 20 maja 2020, 13:01

Re: O.S.T.R.

Post autor: quasimoto »

baluckilu pisze: 09 maja 2020, 13:27 W ogóle jeszcze krąży opinia, że ŻPŚ to jest jakieś epicikie dzieło i nawet jak ktoś jest nowym fanem to próbuje przykozaczyć i mówi, że najnowsze płyty chujowe, ale ŻPŚ to kozak był. Nie, ŻPŚ też chujnia.
Zgadzam się w 100%. Trochę kontrowersyjnie polecę, bo nie jestem fanem Adama, nie słuchałem namiętnie, znam niektóre albumy i też uważam, że Podróż to jego przełomowa i najlepsza płyta (to był album chyba przed wyjebaniem płuca i mógł umrzeć) i mógł umrzeć, no i wtedy rozpłakałbym się autentycznie. Niech żyje 100 lat, ale wrażenie, że tak mogła się zakończyć kariera skrzypka, w takim najładniejszym stylu. Bez odbioru.
Awatar użytkownika
Hyperborea
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2019, 19:35

Re: O.S.T.R.

Post autor: Hyperborea »

Ja przez długi czas uważałem "Masz to jak w banku" za najlepszą płytę OSTR-a i myślałem, że to się nigdy nie zmieni. Zgadzam się, że to nie jest płyta idealna, w sumie dobre kilka kawałków jest tam do wyjebania albo porządnego zremiksowania, a nie jest to długa płyta, ale... ile to ma kurwa polotu, ile energii było w rapie OSTR-a, ile świeżości w bitach, rapie, wszędzie. OSTR miał na całej płycie kilka, jeśli nie kilkanaście różnych flow i potrafił rozkręcić nawet mocno średni - żeby nie powiedzieć chujowy - bit jak na przykład "Pech".

Ale jak usłyszałem "Życie po śmierci", to zmieniłem zdanie. Na początku podszedłem mocno sceptycznie do spustów nad tą płytą, bo podobne zachwyty były nad "Podróżą", którą uznaję za solidną, ale nic więcej. Ale "Życie po śmierci" to dzieło życia, po prostu. Koncept album, ale bardzo różnorodny. Nie ma słabego utworu, produkcja na poziomie światowym. Rapowo OSTR też w świetnej formie, na całej płycie były wykorzystane różne patenty i techniczne zabiegi, ale często bardziej jako smaczki - co stanowi jak dla mnie o dojrzałości MC. Nawet skity są tam świetne. Ja na przykład o niebo wolę ŻPŚ od "Podróży" i nie bardzo rozumiem, jak ktoś może powiedzieć, że ŻPŚ to chujnia.

Inne płyty, które bym wymienił, to "Tabasko", mimo wszystko "Jazz w wolnych chwilach" (ale zgadzam się z większością zarzutów, w ogóle ja przekonałem się do tej płyty po 15 latach), POE (ale zdecydowanie bardziej dzięki Emade).

Edit: W sumie pomyślałem sobie, że można hejtować skrzypka za wiele rzeczy, ale porządnej dyskografii nie można mu odmówić. Nie wiem, czy jakiś weteran w Polsce w ogóle ma lepszą dyskografię. Ostry nawet będąc totalnie bez formy potrafił wypuścić bardzo porządnie wyprodukowaną płytę, którą można przesłuchać chociażby dla bitów, nawet pomimo skrzeczenia i słabych wersów.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: O.S.T.R.

Post autor: KILLIE »

szukam traku ostrego, ktory byl wrzucony na yt z klipem, jak dobrze pamietam klip byl czarno-bialy i na poczatku ostry mowil o swoim ojcu i porownal to, ze w jego wieku ludzie dostawali mieszkania od rodzicow i jakies inne majetne rzeczy a ostremu ojciec dal grosza na szczescie, jest cos takiego czy cos mi sie ujebalo w glowie? nie moge tego nigdzie znalezc :mad: :mad: :mad:
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 711
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: O.S.T.R.

Post autor: alis_springs »

@KILLIE
o tym groszu mówi akurat na końcu
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2290
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: O.S.T.R.

Post autor: kapper1 »

Ostry wtedy nawet miał lepszy głos niż teraz.
Awatar użytkownika
KILLIE
Posty: 506
Rejestracja: 04 maja 2019, 17:48

Re: O.S.T.R.

Post autor: KILLIE »

dokładnie to, dzięki! :D

Kojarzyłem, że podobnie nazywa się ten track ale po wyszukiwaniu nie mogłem tego znaleźć
Nerwowy
Posty: 176
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

Re: O.S.T.R.

Post autor: Nerwowy »

Nie wiecie może skąd jest sampel w 15:45?

("We gonna lay back,
Lay back")
Na jaką grupkę winylową albo np. forum zagraniczne podbić, żeby takie rzeczy namierzać?
Reddit? Jest jakiś subreddit na takie rzeczy?

Albo może ktoś ma w historii przeglądarki temat J23 ze ślizgu, że mógłbym w archive.org pooglądać, bo namierzyć go nie sposób.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: O.S.T.R.

Post autor: genocidegeneral »

ma ktoś tę pisankę o tym dyftongach i zakrywaniu dupą żylastego chuja? coś mi się kojarzy, że Laik to napisał
Obrazek
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: O.S.T.R.

Post autor: sugarhill_notausgang »

Awatar użytkownika
yaml
Posty: 561
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:09

Re: O.S.T.R.

Post autor: yaml »



Super rozmowa. Sporo o prehistorii w głębokich 90s, LWC, Saturator. Szkoda że o TEOSie tak niechętnie.
jesteś poszukiwany przez MOBBYN
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: O.S.T.R.

Post autor: gods bidness »

Akurat trafiłem na youtube:

Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: O.S.T.R.

Post autor: jajca »

Był tez wywiad z dinalami chyba w tym samym programie,? pamiętam że ostr pytał czy wymyślanie wielokrotnych rymów nie ogranicza flow, myślałem wtedy że tak mówi bo sam nie umie
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Konesermuzyki
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2022, 20:03

Re: O.S.T.R.

Post autor: Konesermuzyki »

Z Dinalami był w 2003 grudniu w tym programie ale innym odcinku
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: O.S.T.R.

Post autor: benzoabuser »

Ja pierdole, ten bezpłucnik nie ma również wstydu pisząc takie wysrywy haha :bowdown:

Obrazek
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
2do5
Posty: 2071
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:08

Re: O.S.T.R.

Post autor: 2do5 »

o co chodzi z tym księdzem, co to za bezsens
lygrys pisze: Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
ODPOWIEDZ