O.S.T.R.

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
#1
Posty: 1390
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: O.S.T.R.

Post autor: #1 »

Jest już gdzieś to szkolenie w wersji trial na jakimś torrencie? Kwarantanna to bym se zobaczyl bo już zapętlam te same seriale na netflixie
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: O.S.T.R.

Post autor: przedszkolanek »

asfalt odkopał kolejny klip
Emade - Niebo - feat. O.S.T.R.
Spoiler
gallrdm
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2019, 0:00

Re: O.S.T.R.

Post autor: gallrdm »

Nie wiem czy ktoś tu wspominał o autobiografii O.S.T.R.. Gdzieś czytałem opinie, że trochę dennie napisane, jakieś słabe porównania itp i szczerze trochę się zniechęciłem do czytania tej lektury, ale ostatnio wrzucili audiobooka na jutubki i przyznam, że całkiem spoko się tego słuchało. Faktycznie te porównania niektóre wydawały się na siłę i głupie, ale do przeżycia. Po za tym masa ciekawych historii odnośnie sposobu pracy rapera jak i współpracy z innymi raperami. Swego czasu byłem mocnym fanem ostrego i do tej pory lubię wrócić do starych płyt, jeżeli ktoś ma podobnie to polecam książkę.
Awatar użytkownika
baluckilu
Posty: 258
Rejestracja: 07 gru 2019, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: O.S.T.R.

Post autor: baluckilu »

Asfalton wleciał na spotka jakby ktoś chciał se przypomnieć
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: O.S.T.R.

Post autor: oldschool »

I to jeśli się nie mylę pierwszy raz z oficjalną tracklistą?
Awatar użytkownika
baluckilu
Posty: 258
Rejestracja: 07 gru 2019, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: O.S.T.R.

Post autor: baluckilu »

Słuchajcie. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co tak naprawdę stało się z Ostrym? Adam był jednym z pierwszych raperów jakiego usłyszałem w życiu - jakoś w 2003 roku wszedłem w posiadanie gazetki o nazwie „Polski Hiphop” z dołączoną czarną płytką, na której było kilka jego kawałków, A.B.C., Kochana Polsko i Freestyle o 4 MC's, ktoś pamięta ten magazyn? W środku był plakacik. Byłem wtedy strasznym smarkiem, ale Ostrowski zrobił na mnie niemałe wrażenie i słuchałem zahipnotyzowany na ripicie tych trzech kawałków. Kupowałem też kolejne numery tego periodyku. W późniejszych latach podstawówy przesyłało się sobie Komix i 1980 na komórę przez irdę, i słuchało w busie na szkolnej wycieczce. Później założyli mi neta i zacząłem sprawdzać całą dyskografię. Gdy wchodziły trapy i Alcomindzy skandowały 'to wpierdotruskul; zero szacunku', ja w liceum próbowałem przekonać truskulowych kumpli do geniuszu Sosy czy Wayne'a, nazywając Adama skrzeczącym truskulowym grajkiem. Ostatecznie przejrzałem na oczy i z wielkim sentymentem z lat młodzieńczych zacząłem zasłuchiwać się na nowo w Jazzurekcji, Jazzie w wolnych chwilach czy 7. Ale o co mi chodzi - co się stało z tym człowiekiem? Odnoszę wrażenie, że go podmienili. Płyta PZŻ to według mnie jego ostatnia słuchalna płyta, choć była w chuj dziwna, ale podobała mi się. Co mnie dziwi najbardziej - moi znajomi jak zaślepieni jarają się nowymi rzeczami, które dla mnie są miałkie i nieszczere. Oni mówią 'oo, Adam walczy z newschoolem, ostatnia szansa tego rapu, szacunek', imo to on chuja walczy, bo czuję taki fejur i sztuczność w tym jego dzisiejszym przekazie, w który sam chyba nie wierzy, jakieś tam wersy w pysk XD Wkurwia mnie to, bo mam wrażenie, że tylko ja widzę, jak ten gość się zmienił. Słuchają go jakieś madki i mówią, że O.S.T.R. najlepszy. Kurwa ludzie, nawet taki dziad Numer Raz czy Płocent (pamiętacie jak na portalu z kreską użytnik Al Dente pisał o nim Płocent ty kurwo, a ten nawinął o nim w kawałku?) mówią w tym podkaście, że 'łooo, Ostry zawsze dobry, mocne teksty, prawdziwy hib hob', Numer ma ciary na całym ciele i w ogóle. Uwielbiam jego każdą płytę do PZŻ bez wyjątków i głupio mi, że gdzie w towarzystwie nie powiem, że Ostry jest dla mnie tak ważny, to każdy myśli, że słucham tych nowych, asłuchalnych kawałków i muszę dodawać, że idzie o stare dokonania. Ten gość po prostu stał się starym dziadem? Chce zabezpieczyć rodzinę i świadomie nagrywa gówno? Ja się mylę i te płyty są świetne i dojrzałe? Typ był tak błyskotliwy na takiej HollyŁodzi, charyzmatyczny, z niepodrabialną stylówą, sam sobie siekał bity z empecetki, a nie te popowe melodyjki z kraju tulipanów. Mam wielki sentyment do starych rzeczy, bo uwielbiam latać łódzkimi tramwajami z Jazzurekcją na słuchawkach, obserwując, co się dzieje za oknem. Niech ktoś mi powie, o co tu chodzi i przestanę kumplowi nadawać, że marzy mi się płyta w starym stylu i czekać na nią. Liczyłem trochę na tę rzecz z Magierą, ale całość jednak się nie broni. Zobaczcie jaki typ miał łeb z tą historią z TDD, a jaki chujowy w porównaniu do niej jest ten motyw przewodni tej czerwonej płyty z zeszłego roku. Nawet wyobrażam sobie, że jestem np. na spotkaniu z nim i chcę gościowi zbić pionę za stare rzeczy, ale teraz jest taki marny, miałbym powiedzieć props za stare płyty? W ogóle jeszcze krąży opinia, że ŻPŚ to jest jakieś epicikie dzieło i nawet jak ktoś jest nowym fanem to próbuje przykozaczyć i mówi, że najnowsze płyty chujowe, ale ŻPŚ to kozak był. Nie, ŻPŚ też chujnia. Gościu się ogarnie i wleci szczery jak kiedyś? Nawet porównujac sobie obie edycje hot16 w jego wykonaniu, widać, jak się zmienił. Kiedyś uważałem, że skrzeczał, a teraz bardzo bym chciał żeby poskrzeczał mi jak dawniej. Jazzurekcja i JWWCH są moimi osobistymi klasykami, nie wiem na ile to moje subiektywne odczucia, ale po prostu jego muzyczka w jakimś stopniu ukształtowała mnie za dzieciaka. Nie chcę wyjść na jakąś parówkę i psychofana Ostrego, ale nie mam z kim o tym pogadać, więc zapraszam do dyskusji, z chęcią zapoznam się z waszymi opiniami
Awatar użytkownika
sychy
Posty: 337
Rejestracja: 12 lis 2019, 7:41
Lokalizacja: תל אביב-יפו

Re: O.S.T.R.

Post autor: sychy »

baluckilu, myślę, że dużym czynnikiem jest fakt, że masz sentyment do starych rzeczy - tak jak napisałeś, pierwsza gazeta z hip-hopem, pierwsze wysyłanie muzyki przez telefon, po raz pierwszy założyli Ci internet na wiosce, itd...
Ty farmazonie kłamiesz, nawet gdy mówisz: "Dzień dobry"
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: O.S.T.R.

Post autor: staroć »

Na nowym hot 16 odnalazł stare flow i pozdrowił wszystkich tych co kochają prawdziwy hh

Dementuje powyższy post, Ostr naprawdę się spierdolił po drodze i to nie kwestia sentymentów
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: O.S.T.R.

Post autor: aleksy »

dzięki za pozdro ostry
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Domperinion
Posty: 203
Rejestracja: 09 maja 2020, 12:49

Re: O.S.T.R.

Post autor: Domperinion »

Słyszałem ze O.S.T.R ma nagrywać z małpą
Otrzymałem order przedszkolaka za zajebanie 100 postów w pierwszy dzień na forum
Deal with it :cool: :joint:
RappaR
Posty: 157
Rejestracja: 01 maja 2020, 23:50

Re: O.S.T.R.

Post autor: RappaR »

Jaram się Ostrym od jakoś 2006 i gadki, że skrzypek się skończył to były w 2010. Że OCB, że JTTS, że TDD to gówna, tylko jazzurekcja itd. Jak roczniki się kręcą to widzę, że gadki wracają, tylko rok spieprzenia się przesunął.

Miał lepsze i gorsze momenty, nie da się nagrać 20 płyt(kto kurwa jeszcze tyle ma?) na tym samym poziomie i tyle.
Dla mnie ŻPŚ to jego najlepsza płyta i chyba mój top1 ogółem. Poza tym Jazzurekcja, TDD, Hollyłódź i Jazz w Wolnych Chwilach uzupełniają top5.
W mojej opinii najważniejsza postać w historii polskiego rapu.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: O.S.T.R.

Post autor: aleksy »

nie zmienia się rok pieprzenia, ocb to początek chujozy
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: O.S.T.R.

Post autor: mario995 »

OCB takie 6/10, ale potem było jeszcze świetne TDD i porządne Jazz Dwa Trzy ( na JDT przydałaby się selekcja po prostu )
edenmar
Posty: 1224
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: O.S.T.R.

Post autor: edenmar »

RappaR pisze: 09 maja 2020, 21:04 nie da się nagrać 20 płyt(kto kurwa jeszcze tyle ma?) na tym samym poziomie i tyle.
Ale co to w ogóle za argument? To niech tyle nie nagrywa kurwa :damn: Albo jest się artystą z jakimś wyczuciem smaku, estetyki i umiejętnością selekcjonowania tego, co się stworzyło, albo rzemieślnikiem, który wypuszcza wszystko, co mu do głowy wpadnie i ślina na język przyniesie, chce poupychać na te płyty jak najwięcej i jak najwięcej sprzedać, póki jeszcze jest popyt.
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: O.S.T.R.

Post autor: Bryx Fenrir »

https://www.youtube.com/watch?v=iDnPd7Hp-1M

Wigor Mor W.A. - Motyw przewodni feat. O.S.T.R., DJ FALCON1 prod. Szczur JWP (Official Video)
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: O.S.T.R.

Post autor: Bryx Fenrir »

https://www.youtube.com/watch?v=fvIjEzlvtkc

Dj Decks Mixtape 7 - Ras Kass /O.S.T.R. – Nigdy nie jest za późno / Never Too Late (Official Video)
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: O.S.T.R.

Post autor: daveyo »

W tym roku zamiast Mikołajów z czekolady:
Spoiler
Projekt jest w drodze... https://banasik.art/
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: O.S.T.R.

Post autor: przedszkolanek »

jaki kraj taki sokrates
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: O.S.T.R.

Post autor: jajca »

Zamiast mikołajów z czekolady - ostr z gówna?
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: O.S.T.R.

Post autor: oldschool »

Obrazek

Poznalibyście go?
ODPOWIEDZ