O.S.T.R.

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: O.S.T.R.

Post autor: sugarhill_notausgang »

Ja np. chyba najbardziej lubię "Jazzurekcję" chociaż nie wiem czy to popularna opinia. Muzycznie ten album jest najlepszą rzeczą wyprodukowaną przez Ostrego, flow z kosmosu - szczyt formy, no i przejarane teksty gdzie lepiej nie szukać sensu za długo, o skreczach gryzących dywan przeszły do klasyki wiadomo, ale jest też parę poważnych utworów.
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4642
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: O.S.T.R.

Post autor: szpilman »

ja również polecam Jazzurekcje bo są tam najlepsze bity, no i oczywiście Jazz w wolnych chwilach gdzieś OSTR osiągnął maksimum jeśli chodzi fajność tekstów.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11713
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: O.S.T.R.

Post autor: FLoo »

Wszystko jakoś do Tylko dla dorosłych warto sprawdzic
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: O.S.T.R.

Post autor: clockers »

Jazzurekcja mistrz, ale ja też uwielbiam 7, gdzie podszedł trochę inaczej do produkcji, użył innych narzędzi. w ogóle świetnie się wraca do tych płyt, bo muzycznie to się w ogóle nie starzeje i jest nadal niezwykle jakościowe.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: O.S.T.R.

Post autor: aleksy »

FLoo pisze: 24 sty 2021, 16:50 Wszystko jakoś do Tylko dla dorosłych warto sprawdzic
mniej więcej, ja bym powiedziałem, że do jtts same kozackie płyty, a ocb już taka chujoza pół na pół
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: O.S.T.R.

Post autor: mario995 »

Moja ulubiona to chyba Hollyłódź bo ma fajny luzacki klimat :)
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: O.S.T.R.

Post autor: przedszkolanek »

w sumie jednyną rzeczą, którą od ostrego jestem w stanie kupić w całości (przy wzięciu poprawki, że to już ramota) to masz to jak w banku (chociaż nie jest to idealne w żadnej mierze) - na tej samej zasadzie na jakiej ciekawsze jest dla mnie jakieś tam sslp, gdzie eminem się kształtował niż dojrzałe już mmlp
na późniejsze rzeczy to już się krzywię bardziej niż na płyty bedoesa
Ostatnio zmieniony 24 sty 2021, 19:36 przez przedszkolanek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: O.S.T.R.

Post autor: oldschool »

No niestety, ale to jest jedna z tych opinii, po których rozumiem, czemu ktoś napisał, że lubisz przypierdolić kontrowersyjnie na siłę. No offence :razz:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: O.S.T.R.

Post autor: przedszkolanek »

no oldschool proszę ja ciebie 140 minut na jazz w wolnych chwilach, jak to niby przesłuchać :dunno:
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4642
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: O.S.T.R.

Post autor: szpilman »

Co to jest 140 minut dla kogoś kto przesłuchuje 20 albumów dziennie :cool:
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: O.S.T.R.

Post autor: aleksy »

na trzy razy

ja przy płytach na ok. 20 tracków zawsze dzielę na 2 i pomiędzy nimi odsłuchuję inne, polecam taki styl życia w 2021 roku
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: O.S.T.R.

Post autor: oyche »

przyznam że robiłem jakiś czas temu podejście do dyskografii ostrego i nie dałem rady

a fotka rozpierdol
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: O.S.T.R.

Post autor: mario995 »

No i jeszcze warto spojrzeć na Ostrego od strony producenckiej. Według mnie wyrobił sobie bardzo charakterystyczny styl przez lata. Trochę te romanse z elektroniką z czasów Killing Skills mi nie leżały, zwłaszcza w schyłkowej fazie, ale mimo to dla mnie takie TOP10 producentów w Polsce. Bardzo lubię jego bity. Mega polecam na przykład produkcje z płyty Afrontów Już takich nie robią. Rok 2002, a Ostry tam dał sztosowe bity.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: O.S.T.R.

Post autor: sugarhill_notausgang »

Albo "Miejskie wibracje", album Familii HP w całości wyprodukowany przez Ostrego, czysty Nowy York i najtinsny, pięknie płynie.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: O.S.T.R.

Post autor: jajca »

Trochę nie rozumiem zajawki na jwwch, jesli się nie skupiać za bardzo to może se gdzieś tam poplumkać chwile w tle, ale jednak pełne 140 minut tekstów rodem ze słynnego freestyle w Giżycku, kompletnie bezsensownego bełkotu zjaranego ziomeczka typu "manifestuj/szwed juz/wiesz tu/zjedz bób" to dla mnie bastion nie do zdobycia. Rozumiem, że cały album byl nawiniety na free? Bo chyba żaden papier by tego nie przyjął
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6551
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: O.S.T.R.

Post autor: Jose »

Tabasko, HollyŁódź, Jazzurekcja moje top3 Ostrego
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: O.S.T.R.

Post autor: Bolo »

lubie bonus CD do tylko dla dorosłych w sumie
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: O.S.T.R.

Post autor: sugarhill_notausgang »

jajca pisze: 24 sty 2021, 22:30 kompletnie bezsensownego bełkotu zjaranego ziomeczka
no już nie przesadzaj tylko włącz sobie "Blok"
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: O.S.T.R.

Post autor: clockers »

Początek, Rap po godzinach, Z-łodzi-eje, Gangsterskie opowieści, Nic pod publikę, Kiedy mnie z tego zabierzesz, Samotność..
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: O.S.T.R.

Post autor: jajca »

nie no Blok znośny, ale miażdżąca wiekszosc plyty mi sie zlewa w randomowy bełkotliwy ciąg skojarzeń "chwila prawdy, zyla dasz mi? W stylach dar tkwi" albo "Oldschool ortofon, postój pod strofą" i tak przez ponad 2 godziny, tematycznie i tekstowo to jest jakaś kompletnie wyblakła mutacja rapu o rapie, gosciu po prostu plótł co mu slina na jezyk przyniesie, byle tylko jakieś słowo brzmiało podobnie do wypowiedzianego przed chwilą, rozumiem konwencje ale na rozpietosci 140 min jednak troche męczy
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
ODPOWIEDZ