Tonciu

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Tonciu

Post autor: rubinstein »

nie chce mi się ogarniać całego tematu, bo i tak pamietam, ze na slg było średnie zainteresowanie, kto zna, ten zna :joint: wielu pewnie odpycha stylówka
TONCIU - 27.04.19 (prod. •K1VX0N•)
Spoiler
Też dla smutnych slizgawkowiczów
(w sumie porzesadził z tą końcówką, trochę komiczna)

Też maja powstawac projekty z zioło zioło.
wiecej info na https://www.facebook.com/tonciurap/
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Tonciu

Post autor: przedszkolanek »

fajne to, nie zauważyłem postu i wrzuciłem to samo w livescore
jego SC
jakby kogoś playlisty z YT, ale niekompletne więc dyskografią tego nie nazwę
Politoksykomania (2017)
Nazwij to, jak chcesz (2015)
Tonciu/Pawloom (2015)
kolaboracja z Młodym Bazą
do tego jakieś luzaki, jak będę miał trochę czasu to ogarnę całościowo
jak kogoś odstręcza tematyka, to warto przesłuchać dla samych bitów Pawlooma, np (do tego numeru nie ma chyba osobnego instrumentala na necie).
Spoiler
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Tonciu

Post autor: rubinstein »

kurde, teraz to mi wstyd, ze tkai low-effort temat zajebałem. propsy [mention]przedszkolanek[/mention] za ogarnięcie
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Tonciu

Post autor: przedszkolanek »

sprzed równo miesiąca, jakoś przestałem sprawdzać na bieżąco, jeszcze na zdechlaka będę musiał popatrzeć, bo z pół roku nie sprawdzałem
WEENAPER/TONCIU/KARBON/CZEKAMSEAZZDECHNE\SADBOYSHIT
Spoiler
btw - czy z tego zrobił się nowy polski punk?
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Tonciu

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

pamiętam jak Karbon nawijał pozytywne rzeczy, a jak z nim gadałem to zmiana o 180° aż wylądował w junkie sekcie. Niefajnie. Tnc dawał posta, że niedługo jakies nowe tracki
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: Tonciu

Post autor: Pteh »

sprawdziłem tego Toncia po jakimś artykule z newonce, który mi się wyświetlił sponsorowany na facebooku i powiem szczerze, że bardzo dawno NIKT z polskiego rapu nie sprawił, że czułem autentycznie ciary słuchając tracków. Emocje, stylówka, całe to zagubienie i narkotyczne treści jakoś dziwnie do mnie trafiają, mimo że w sumie nie powinny. No i oczywiście już pomijając tę emocjonalną warstwę, to te numery są po prostu bardzo dobrze złożone pod kątem technicznym. Czuć dawnego Laika, nie tylko w głosie, ale też czasem w sposobie składania rymów, co jest tutaj raczej komplementem niż zarzutem. Tak samo bity, które Tonciu bierze na warsztat wprowadzają ciekawy nastrój niepokoju i psychodeli. Czekam na nowe (SOLOWE, bo tych jego kumpli niestety nie da się słuchać) tracki, chociaż mam też przeczucie, że efekt 'świeżości' przy nawijaniu cały czas o tej samej (jakkolwiek intrygująca by nie była) tematyce, może się szybko wyczerpać. Anyway, kibicuję i liczę, że życiowo gościu się ogarnie i nie przeczytamy niedługo, że miał piękny pogrzeb.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Tonciu

Post autor: Luxair »

Na razie przesłuchałem Politoksykomanię i oooo, bardzo fajne jest to, faktycznie przypomina Laika sprzed "my se tu pijemy wódę i nigdy nie będziesz jak my hehe". Angielskie wtręty też laikowe mocno (i fajnie).

Ten kawałek sprzed miesiąca z darciem mordy za to straszny, cały czar prysł.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Tonciu

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

ja polecam starsze projekty
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Tonciu

Post autor: Ablazir »

mocne rzeczy robi, ale no nie do słuchania na co dzień
Obrazek
Awatar użytkownika
knarku
Posty: 1708
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:33
Lokalizacja: Nijmegen

Re: Tonciu

Post autor: knarku »



kurwa no nie wiem, jak politoksykomanie lubie to nowe rzeczy sa slabe
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Tonciu

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Bo w starych jest więcej rapu jakby nie patrzeć. Ten co dzisiaj nie bardzo mi leży też, nie utożsamiam się, zero. Nie traktuję tego jako zniżkę formy, a wyplucie z siebie paru emocjonalnych linijek. Liczę na jakiś klimat podobny, który robił z Pawloomem, bo ten najlepiej mu wychodził
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
dms
Posty: 292
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:11
Lokalizacja: slizg.eu

Re: Tonciu

Post autor: dms »

mam w chuj mieszane uczucia co do tego typa ale trzeba przyznać, że emocji w jego rapie nie brakuje, puściłem sobie ostatnio jak byłem smutny i było bardzo klimatycznie
svlv96
Posty: 1448
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tonciu

Post autor: svlv96 »

Jakiś opiowrak ale nawet spoko nawija
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: Tonciu

Post autor: Pteh »

ale to przecież też stary numer jest, chyba tylko po prostu zdecydowali się teraz dołożyć teledysk do tego
Awatar użytkownika
k4ve
Posty: 579
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:28

Re: Tonciu

Post autor: k4ve »

ciekawy ziomek, mocne te tracki ale brzmi w chuj jak Laik
TO SYBERIA
ZIMNO NA TYCH PERYFERIACH
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Tonciu

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: Tonciu

Post autor: Pteh »

No mnie właśnie ten wywiad zaintrygował i sprawdziłem co to za typo. Spodziewałem się jakiegoś z dupy rapu o ćpaniu, a pozytywnie (o ile można w sumie w tym przypadku użyć takiego słowa) się zaskoczyłem. Ma być podobno jakiś wywiad też niedługo w newonce, i w sumie czekam. I to jest serio dziwne, bo ja w żaden sposób nie jestem targetem takiego nawijania, ale przez to, że jest to dobre technicznie, emocjonalne i ogólnie fajnie nawinięte, na dobrych, kurwa, bitach, to sprawdziłem większość jego numerów i ogromna część zwrotek mi naprawdę siedzi.
Awatar użytkownika
knarku
Posty: 1708
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:33
Lokalizacja: Nijmegen

Re: Tonciu

Post autor: knarku »

Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Tonciu

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

kozacki ten track, Karbon piękne wersy położył i w pewnym momencie są super przeplatane rymy. Tnc trochę inny glos niz zwykle
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: Tonciu

Post autor: Pteh »

https://www.youtube.com/watch?v=Y-gKsTt6PrM

Nówka sztuka - za numer props, ale mam dziwny problem z tym klipem, a mianowicie wolałem jak były one (klipy) w gorszej jakości, jakieś bardziej chaotyczne, a mniej dopracowane. No, ale może się czepiam, whatever.
ODPOWIEDZ