Kaz Bałagane

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kaz Bałagane

Post autor: baqlashan »

oyche pisze: 22 kwie 2020, 11:07 bo zapowiadałeś posta w zeszłym tygodniu i zaginąłeś
darowałem se bo 3/4 argumentów musiałbym odbijać na zasadzie "nie zgadzam się z tym" / "nie uważam tak"

generalnie każdy już powiedział co miał do powiedzenia, nie uważam aby teza o przełomowości future została obroniona, natomiast przełomowość young thuga (którego ja niedoszacowałem w swoich postach i zignorowałem) została przez końca obroniona na czwórkę z plusem, jak najbardziej, z tymże już z argumentacją na korzyść thuga, w kontekście bycia bardziej wpływowym od chiefa nie zgadzam się zupełnie. No ale nadal post końca wypada i tak zajebiście dobrze na tle totalnej kompromitacji przedszkolanka w tym temacie

nie wiem o co chodziło mi wtedy z tym "jutro się odniosę" ale najwyraźniej moja główka już o tamtej porze słabo kontaktowała, jak teraz patrzę na post końca to dyskusja wydaje mi się raczej zakończona, wszystko już padło, musiałbym powtarzać swoje argumenty

no ale ok, odniosę się do tego zabójstwa mojej kariery:

bo
koniec pisze: 17 kwie 2020, 22:58 ja tam u tych wszystkich młodzików, których wymieniłeś to najczęściej jednak widzę Thuggera
spoko, ja słyszę mimo wszystko keefa
koniec pisze: 17 kwie 2020, 22:58 tu znowu Thugger jest mocną konkurencją i zrodził pełno ad libów - slime, slatt, bap bap, najdłuższe skrrr ever, sheesh
no jest, mimo wszystko chief to inna skala, i adlib rap minionej dekady to głównie jego zasługa, chief miał numery gdzie 3/4 numeru potrafiło się opierać na adlibach, a sam rzucał tylko pojedyńcze wersy co jakiś czas
koniec pisze: 17 kwie 2020, 22:58 Lil Wayne przed nim mocno maczał palce w obu tych rzeczach
no mógł se to robić, ale jeśli chodzi o erę przed chiefem to mówimy przede wszystkim o czasach w których ulica była ciężko zdominowana przez twarde, sztywne trapy z atlanty gdzie królował Gucci i Walka i w tej podrasowanej stylistyce chief był pionierem, wayne nie robił stricte hardkorowego ulicznego rapu, ulica katowała wacława flaka
koniec pisze: 17 kwie 2020, 22:58 nie wiem o co chodzi z tym ksero Thuggera on Migosowych tripletów
z "ksero thuggera" chodzilo mi o murzynów którzy byli ksero thuggera, a nie że thugger kserował migosów
koniec pisze: 17 kwie 2020, 22:58 i dużo mocniej eksperymentował z flow niż Sosa
nikt nie eksperymentował mocniej z flow niż sosa chyba w całej historii tego gatunku, tak patrząc na raperów całościowo, bo w czasach 2011-12 o których mówisz to se mógł tam bardziej eksperymentować, gdyż chief dopiero nabierał wiatru w żagle i miał jebane 15-16 lat, nie mówiąc już o jakimś dojrzewaniu muzycznym, które następowało u chiefa w okresie 2014-15

patrząc całościowo chief wymyślił tyle flow w swojej karierze że thugger nawet się nie zbliża na 8 lat świetlnych, to zupełnie inna liga, i w sumie mógłbyś temu zaprzeczyć ale nie wiem po co, bo to byłoby już fanbojenie pod thuga
koniec pisze: 17 kwie 2020, 22:58 Lil B, Riff Raff albo nawet Soulja Boy, który też był przecież strasznym przygłupem i swoją drogą jedną z pierwszych osób spoza Chicago z jakimi Sosa pracował
Lil B i Riff w ogóle nie byli retard, dla mnie to inna półka raperów śmieszków, akurat obydwu tych raperów jestem fanatykiem i widzę jednak różnicy między tym co oni robili a tym co robił chief, chief po prostu miał autyzm - oni byli śmieszni i przy tym zajebiście inteligentni, ekstrawertyczni, pozytywni, do tego nie mieli w sobie grama gangstera

a chief to po prostu dumb nigga z dzielnicy (oczywiście na pozór, ale jego wywiady ukazują obraz typowego czarnego sebixa)


no i nie wiem jak tam chief współpracował z soulją (nic mi o tym nie wiadomo) ale współpracowanie souljy z chiefem odbyło się za zachętą dużego pliku raczej, chief na goścince o soljy wygląda jakby tam w ogóle nie chciał być, a soulja cały czas się do niego spoufala xD
koniec pisze: 17 kwie 2020, 22:58 o bae jest dużo więcej takich filmików
nie jest


a co do euro drillu to whtn już dobrze napisał
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5576
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaz Bałagane

Post autor: koniec »

baqlashan pisze: 22 kwie 2020, 12:46 no jest, mimo wszystko chief to inna skala, i adlib rap minionej dekady to głównie jego zasługa, chief miał numery gdzie 3/4 numeru potrafiło się opierać na adlibach, a sam rzucał tylko pojedyńcze wersy co jakiś czas
Sosa nie wymyślił tracków, na których 3/4 numeru to ad liby, Lil Jon latach 00' nawet w największych przebojach nie robi nic poza napierdalalniem ad libów
Yeah
Get Low
Spoiler
nie powiedziałbym że Chief to inna liga bo jednak to ad liby Thuggera i Migosów w największej ilości przedostały się do mainstreamu i są najbardziej rozpoznawalne/najczęściej używane przez innych raperów.
Można by uznać, że przeniósł heavy ad lib rap na trapowe standardy ale mówienie, że zrobił to w ogóle to tak jakby mówić że migosi triplety wymyślili
baqlashan pisze: 22 kwie 2020, 12:46 bo w czasach 2011-12 o których mówisz to se mógł tam bardziej eksperymentować, gdyż chief dopiero nabierał wiatru w żagle i miał jebane 15-16 lat

no thats the point, Thugger przecierał te szlaki gdy Sosa jeszcze nie był w stanie a w późniejszych dokonaniach wcale mu nie ustępuje, jego eksperymenty nie tylko z flow ale i delivery, stylistyką i robieniem pojebanych rzeczy głosem takich jak na Jeffery, Young Martha z cookie monster flow to są jedne z najbardziej unikalnych i wyraźnych rzeczy w hib hobie ostatnie dekady. Przez wyraźne mam na myśli, że niektóre flow ciężko rozpoznać albo komuś przypisać, natomiast gdy usłyszysz to co wymieniłem teraz albo z wcześniejszych baby voice to od razu wiadomo kto jest tego ojcem
i no wiem, że jestem w chuj fanbojem thuggera nie będę zaprzeczał
baqlashan pisze: 22 kwie 2020, 12:46 no mógł se to robić, ale jeśli chodzi o erę przed chiefem to mówimy przede wszystkim o czasach w których ulica była ciężko zdominowana przez twarde, sztywne trapy z atlanty gdzie królował Gucci i Walka i w tej podrasowanej stylistyce chief był pionierem, wayne nie robił stricte hardkorowego ulicznego rapu, ulica katowała wacława flaka
no to znowu, przeniesienie czegoś na trapowe realia a bycie pionierem to trochę inne rzeczy, Weezy w chuj influential jest i ma pełno numerów które wyprzedzały epokę, nie tylko na albumach ale też na mixtejpach i setkach leaków, to co on odpierdalał w okolicach Cartera 3 to był kosmos i wiele dziś popularnych trendów wtedy zaczął:
Spoiler
Spoiler
Spoiler
oczywiście Bae wielokrotnie mówił o jego wpływie na grę, zresztą nikt w historii nie miał tylu klonów co on, nawet Kendrick był swego czasu jednym z nich, moda na lean, dredy i face taty to obok UGK i Three 6 Mafii też w dużej mierze jego zasługa. Nawet pokusiłbym się o tezę, że on był katalizatorem dzięki któremu Three 6 Mafia ma taki gigantyczny wpływ jaki ma na dzisiejszy hip-hop i dzięki któremu młodziaki tak często sięgały po niektóre z flow Lorda Infamousa
Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1478
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: Kaz Bałagane

Post autor: NEGRO »

Będzie pierwszy w Polsce drill?
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Whtn »

baqlashan pisze: 22 kwie 2020, 12:46 no i nie wiem jak tam chief współpracował z soulją (nic mi o tym nie wiadomo) ale współpracowanie souljy z chiefem odbyło się za zachętą dużego pliku raczej, chief na goścince o soljy wygląda jakby tam w ogóle nie chciał być, a soulja cały czas się do niego spoufala
współpraca obu panów skończyła się tak, że ballout wyjebał kajdan souljy który okazał się fejurem :lol: teraz już chyba bita piona przy rosole, to w końcu tylko głupi murzyni

A co do wpływu obu panów to powiem tylko, że to co Sosa stworzył to kurczę movement, nawet w jebanej australii murzyni chcą być jak glory boyz, w podwarszawskiej małkini pewien rudy karzeł nazywał swoją ośkę s'block :rotfl: jakoś nie przypominam sobie innego rapera który popierdalałby w kiecce wzorem thuggera, a co drugi uliczny raper w usa wygląda jak niskobudżetowa wersja sosy, nie wspominając już o teledyskach, o byciu tak naprawdę pierwszym raperem który w 100% wypłynął dzięki internetowi co pociągnęło za sobą fale soundcloudowych raperów. Zresztą o czym my mówimy, co drugi dzien na forumku dyskutuje się o tym czy podgatunek stworzony przez keefa ma rację bytu w poldonie, jakoś nie widzę, żeby aż tyle osób oczekiwało thuggera made in poldon.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5576
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaz Bałagane

Post autor: koniec »

no popatrz nad drillem made in poland jeszcze się zastanawiacie a thugger made in poldon już jest i jest nim igi, który wiele patentów od bae powinął, na ostatnie płycie nawet cookie monster flow próbował miejscami.
Przykłady modowe podawałem przecież więc po co o jakiejś sukience mi piszesz nie wiem. Pierwszym raperem który w 100% dzięki internetowi wypłynął był ten typek o którym w tym samym poście Soulja, ogólnie imo przypisujecie obaj Sosie pionierstwo w rzeczach w których wcale pierwszy nie był, mówienie że co drugi uliczny raper w usa jest klonem sosy to gruba przesada. I ja nigdzie nie podważam spuścizny Sosy, miał ogromny wpływ na rapgrę, porównywalny do Futura i trochę mniejszy niż Thugger.
Spoiler
elo
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2985
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kaz Bałagane

Post autor: vampmoney »

koniec pisze: 22 kwie 2020, 22:57
A co do wpływu obu panów to powiem tylko, że to co Sosa stworzył to kurczę movement, nawet w jebanej australii murzyni chcą być jak glory boyz, w podwarszawskiej małkini pewien rudy karzeł nazywał swoją ośkę s'block :rotfl: jakoś nie przypominam sobie innego rapera który popierdalałby w kiecce wzorem thuggera, a co drugi uliczny raper w usa wygląda jak niskobudżetowa wersja sosy, nie wspominając już o teledyskach, o byciu tak naprawdę pierwszym raperem który w 100% wypłynął dzięki internetowi co pociągnęło za sobą fale soundcloudowych raperów. Zresztą o czym my mówimy, co drugi dzien na forumku dyskutuje się o tym czy podgatunek stworzony przez keefa ma rację bytu w poldonie, jakoś nie widzę, żeby aż tyle osób oczekiwało thuggera made in poldon.
tak mi też naszło, że cały uk drill już chuj że są gatunkiem wywodzącym się od keitha cozarta bo bardziej zainspirowani są produkcjami DJ L i jego kolegami. Ale jeśli chodzi o ubiór to każdy się ubiera tam jak sosa w 2011 - 2013 xD te kurtki north face, te jeansy jasne z przetarciami, te bezrękawniki puchowe moncler, te air force mid 1 (chyba te nie znam się na butach aż tak wiem że to forsy są)
Cała masa tych bandziorów, cała scena ubiorem aspiruje do 16 letniego Sosy xD
Willxc
Posty: 1530
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Willxc »

pany ile lat ma ta kobitka od kaza? gdzieś kiedyś przeczytałem, że ona młoda mega ale nie pamiętam już gdzie co i jak w sumie chuj mnie obchodzi jej wiek, ale korba mi się wkręciła pomóżcie.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Ablazir »

jakoś 96 chyba?
Obrazek
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Kaz Bałagane

Post autor: oyche »

damn, jego panna mogłaby robić za archetyp karyny na obrazkach z kwejka
ksiazenieporzadek

Re: Kaz Bałagane

Post autor: ksiazenieporzadek »

98


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Willxc
Posty: 1530
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Willxc »

o właśnie 98 kiedyś przeczytałem, potwierdzone info? obserwuje ją na instagramie brzydka nie jest, ale na pewno nie w moim typie, wydaje się sympatyczną osóbką w przeciwieństwie do tego buca.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Kaz Bałagane

Post autor: oldschool »

Kolejna bardzo ładna dziewczyna, która powoli, ale systematycznie przemienia się w jakieś chuj wie co

2016:
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
2020:
Spoiler
Obrazek
Oczywiście co kto lubi.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2734
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Jasek »

podbijam archetyp karyny
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4817
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Kaz Bałagane

Post autor: scam_sakawa »

oldschool pisze: 26 kwie 2020, 14:26 2020:
Spoiler
Obrazek
Oczywiście co kto lubi.
O kurwa XD, ten typ zabiegów kojarzy mi się (zazwyczaj zgodnie z rzeczywistością) z kobietami, które są wyjątkowo nieinteligentne, oględnie rzecz ujmując.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Kaz Bałagane

Post autor: oyche »

a wogle to kaz dziś urodzinki ma
Awatar użytkownika
Hytry Wałek
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:09

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Hytry Wałek »

Spóźniłem się o dzień. Wszystkiego najlepszego Kaziu... weny Ci życzę.
Kazik ma pistolet... i wodą polewa, że dywan dojrzewa...
Spoiler
No cat can match me... I'm passing fastly. Who's half as nasty?
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2919
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Kaz Bałagane

Post autor: LWD »

musicie tak pisać o jego dziewczynie? przecież Kaz regualrnie wchodzi na forum czytać rzeczy o sobie i czytając coś takiego może zrobić mu się przykro.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11490
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Kaz Bałagane

Post autor: SWN »

Ale zaraz pod spodem dostał miłe życzenia z okazji urodzin (do których się oczywiście dołączam), więc humor i tak o wiele lepszy. Trzydziestka piękny wiek.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
BouncedDuck5106
Posty: 658
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:50

Re: Kaz Bałagane

Post autor: BouncedDuck5106 »

Przecież go to nie obchodzi co tu piszecie
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Jaayu »

:lol: zdziwiłbyś się
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
ODPOWIEDZ